Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6023590 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10590 Dátum: 2007.11.20 20:03:59 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Akkor nem is mondtam akkora hülyeséget azzal, hogy a helyedben 2.799-ért hirdetném és 2.7-ért adnám oda, ugye ;) ?

És még az egyéb kiegészítõket nem is számolták fel (téli-nyári kerék stb), úgyhogy szerintem cuzammen 2.8-2.9 között háztól elvihetõ  :kacsint:


Ezek nem annyira árnövelõ, mint inkább eladhatóságot elõsegítõ tényezõk. Nagyon erõsen olcsóság-orientált piacon vagyunk, ugye. De mindegy, nem akarom ezt tovább ragozni, szerintem a 2.9 mint tényleges eladási ár túl magas, aztán lehet hogy szerencséd lesz ;) ... Vagy, rosszabb esetben, a túl magas ár miatt vársz néhány hónapot a vevõre hiába, miközben a kocsi ára tovább esik -mondjuk egy százassal- ahhoz képest, amennyiért eredetileg eladhattad volna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Paci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10591 Dátum: 2007.11.20 22:34:25 »
Egy kis segítségre lenne szükségem, hátha nem egyedi eset. Kb 25000km-nél vettem észre, hogy a váltókar kicsit kotyogossá vált, a váltószoknyát felhúzva látni egy fehér leszorítógyûrût ami a váltóbot gömbfelületéhez csatlakozik felülrõl, nos nekem az a rész lötyög kb 1mm-t a fekete tartóban, amitõl a váltás erõszükséglete teljesen ingadozó és a váltás érzete is elég vacak lett. Szervízben elsõre zsíroszták, de az nem használt. Ha van valami ötletetek örömmel venném.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10592 Dátum: 2007.11.21 07:06:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezek nem annyira árnövelõ, mint inkább eladhatóságot elõsegítõ tényezõk. Nagyon erõsen olcsóság-orientált piacon vagyunk, ugye. De mindegy, nem akarom ezt tovább ragozni, szerintem a 2.9 mint tényleges eladási ár túl magas

Persze, hogy nem dobnak nagyot az áron, mert ugye a kiegészítõk is amortizálódnak árban rendesen. De mégis jóval olcsóbban megkephetja valaki, mintha a kocsi megvétele után még el kell menni és venni kell 4 felnit meg 4 gumit  :pofa:  A "között" meg magában hordoz némi rugalmasságot, nem gondolod?  :kacsint:  :nagymosoly:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10593 Dátum: 2007.11.21 11:09:04 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezek nem annyira árnövelõ, mint inkább eladhatóságot elõsegítõ tényezõk. Nagyon erõsen olcsóság-orientált piacon vagyunk, ugye. De mindegy, nem akarom ezt tovább ragozni, szerintem a 2.9 mint tényleges eladási ár túl magas

Persze, hogy nem dobnak nagyot az áron, mert ugye a kiegészítõk is amortizálódnak árban rendesen. De mégis jóval olcsóbban megkephetja valaki, mintha a kocsi megvétele után még el kell menni és venni kell 4 felnit meg 4 gumit  :pofa:  A "között" meg magában hordoz némi rugalmasságot, nem gondolod?  :kacsint:  :nagymosoly:


Kezd kicsit túlreagált lenni a dolog. :wink:

Föl kell tenni a netre, ha 1héten belül elviszik annyiét amennyiért gondolod, akkor örülünk, ha nem, vagy még csak nem is jelentkeznek, akkor elkell gondolkozni, hogy sok az ár... Ennyi...

Amúgy erõsen szerencsefüggõ is a dolog, ha pont találsz egy csókát aki honorálja az extrákat és a megkíméltséget akkor sztem elviszi annyiért, ha csak átlag "Corollát akarok venni" vevõ(ke)t fogsz ki akkor lehet ráolvasnak, hogy de már ennyiért is van stbstbstb.

Puding próbája....... :roll:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10594 Dátum: 2007.11.21 11:39:27 »
Idézetet írta: "Peti500"
Kezd kicsit túlreagált lenni a dolog. :wink:

Rendben, majd tudósítok  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Hangos?
« Válasz #10595 Dátum: 2007.11.22 10:17:37 »
Sziasztok!

2004-es 1.4 Corollám van, s az utóbbi néhány hétben azt vettem észre, hogy kicsit hangosabb lett a motor, s, nem tudom pontosan leírni, mintha nem járna olyan selymesen, a hangja olyan ércesebb, mélyebb lett. Sem a menetteljesítménnyel, sem a fogyasztással nincs baj. Nemrég volt 60 ezres szervízen, minden rendben találtatott. Van valakinek hasonló tapasztalata? Aggódjak? (Van, aki azt mondja, hogy ez természetes télen...?)
Minden segítséget köszi elõre is. Pisti

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hangos?
« Válasz #10596 Dátum: 2007.11.22 10:25:10 »
Idézetet írta: "ephudd"
Sziasztok!

2004-es 1.4 Corollám van, s az utóbbi néhány hétben azt vettem észre, hogy kicsit hangosabb lett a motor, s, nem tudom pontosan leírni, mintha nem járna olyan selymesen, a hangja olyan ércesebb, mélyebb lett. Sem a menetteljesítménnyel, sem a fogyasztással nincs baj. Nemrég volt 60 ezres szervízen, minden rendben találtatott. Van valakinek hasonló tapasztalata? Aggódjak? (Van, aki azt mondja, hogy ez természetes télen...?)
Minden segítséget köszi elõre is. Pisti


olaj miféle?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: Hangos?
« Válasz #10597 Dátum: 2007.11.22 11:02:38 »
Idézetet írta: "ephudd"


2004-es 1.4 Corollám van, s az utóbbi néhány hétben azt vettem észre, hogy kicsit hangosabb lett a motor, s, nem tudom pontosan leírni, mintha nem járna olyan selymesen, a hangja olyan ércesebb, mélyebb lett. Sem a menetteljesítménnyel, sem a fogyasztással nincs baj. Nemrég volt 60 ezres szervízen, minden rendben találtatott. Van valakinek hasonló tapasztalata? Aggódjak? (Van, aki azt mondja, hogy ez természetes télen...?)
Minden segítséget köszi elõre is. Pisti



A Corolla motorjának elég érdekes repertoár állománya van, mikor megvetem a kocsit én is csak lestem néhány hangra :shock:  ellenben ha összeköthetõ a "megváltozás" a szervizzel (tehát utána lett olyan) akkor én is elõször az olajra tippelnék...

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Még mindig hangos?
« Válasz #10598 Dátum: 2007.11.22 11:33:42 »
Azt nem tudom pontosan megmondani, hogy a szervíz után vettem-e észre. Az olaj Castrol 5W-40.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hangos?
« Válasz #10599 Dátum: 2007.11.22 12:16:45 »
Idézetet írta: "ephudd"
Sziasztok!

2004-es 1.4 Corollám van, s az utóbbi néhány hétben azt vettem észre, hogy kicsit hangosabb lett a motor, s, nem tudom pontosan leírni, mintha nem járna olyan selymesen, a hangja olyan ércesebb, mélyebb lett. Sem a menetteljesítménnyel, sem a fogyasztással nincs baj. Nemrég volt 60 ezres szervízen, minden rendben találtatott. Van valakinek hasonló tapasztalata? Aggódjak? (Van, aki azt mondja, hogy ez természetes télen...?)
Minden segítséget köszi elõre is. Pisti


Mikor más a hangja? Csak hidegen, vagy melegen is?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Hangos Corolla
« Válasz #10600 Dátum: 2007.11.22 12:45:08 »
Hidegen persze magasabb az alapjárat míg be nem melegszik, de melegen is más a hangszíne, olyan mélyebbnek tûnik. Az alapjárat viszonylag csendes, bár szerintem az is hangosabb kicsit (a barátnõm szerint már hülye vagyok), viszont gázadásnál én határozottan morgósabb, ércesebb hangot hallok...

Peti

  • Vendég
Re: Hangos Corolla
« Válasz #10601 Dátum: 2007.11.22 19:14:51 »
Idézetet írta: "ephudd"
(a barátnõm szerint már hülye vagyok)


 :mrgreen:  :10:

Ezt anno én is megkaptam, ne foglalkozz vele, Corolla-tulaj betegség a hibagenerálás :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10602 Dátum: 2007.11.22 22:19:04 »
Esetleg meghajtottad vmikor jobban, mint eddig? Kipufogó-kiégés, vagy esetleg egy apró lyuk rajta... :hmm:
Gabe 254.

gegob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
csipogás!
« Válasz #10603 Dátum: 2007.11.22 22:32:10 »
Sziasztok!

Új tag vagyok, és olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom kikapcsolni egy 2004.09.24.-i toyota corllában (még japánban gyártott) azt a csipogást amikor a kulcs benne van és nyitva van az ajtó!?
a biztonságiövet sikerölt kiszedni, abban tudok is segíteni bárkinek akinem még nem jött össze, két féle kod létezik rá, de erre nem jövök rá:( nekem jó akár egy "kulcsszó" is amivel ra tok keresni (pl: biztiövesnél B-off) vagy akár a leírás angolul, németül, magyarul.
elõre is nagyon köszönöm a segítségeteket
üdv gegob
ui.: ha valaki tudja és ez a kodsor is változott a évek során, akko minden verzió érdekel (2004 japan corolla kombi(japán), 2005 corlla verso D4D(európai), 2006 corolla D4D europai is:D)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: csipogás!
« Válasz #10604 Dátum: 2007.11.22 22:39:57 »
Idézetet írta: "gegob"
Sziasztok!

Új tag vagyok, és olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom kikapcsolni egy 2004.09.24.-i toyota corllában (még japánban gyártott) azt a csipogást amikor a kulcs benne van és nyitva van az ajtó!?
a biztonságiövet sikerölt kiszedni, abban tudok is segíteni bárkinek akinem még nem jött össze, két féle kod létezik rá, de erre nem jövök rá:( nekem jó akár egy "kulcsszó" is amivel ra tok keresni (pl: biztiövesnél B-off) vagy akár a leírás angolul, németül, magyarul.
elõre is nagyon köszönöm a segítségeteket
üdv gegob
ui.: ha valaki tudja és ez a kodsor is változott a évek során, akko minden verzió érdekel (2004 japan corolla kombi(japán), 2005 corlla verso D4D(európai), 2006 corolla D4D europai is:D)


Kiiktatni a biztiövre figyelmeztetõ jelzést? Hmmm :hmm: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )