Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6027051 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10545 Dátum: 2007.11.13 08:00:17 »
Koszi srácok. Markaszervizbe 1800/db a foglalatos égõ. Azt hiszem marad a hajtogatas...

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Gumi/futómû zaj
« Válasz #10546 Dátum: 2007.11.13 13:34:36 »
Sziasztok!

Érdeklõdnék, hogy normális-e, hogy valami hallatszik, amikor gurul az autó, olyan 30-50 km/h környékén. Kifejtem kicsit bõvebben:
A nyári gumik, amik elöl voltak, forgásirányosak és igen hangosak voltak, így hátra kerültek, a hátsók pedig elõre. Ekkor csökkent a zaj, ami olyan volt, mintha gördülne a gumi. Az a furcsa, hogy a múlt héten felkerültek a téli gumik, és a zaj ugyanúgy jelentkezik. Ha valóban csak a guminak van ilyen hangja, nem is foglalkozom vele, de gondoltam, hogy esetleg más lehet a baj. Mert száraz és nedves úton is hallatszik.

Lehetõségek, amik eszembe jutottak:
1. kerékcsapágy - azt elvileg daráló hang kíséri, és nem csak az adott sebességnél
2. féltengely - indulásnál, kanyarodásnál lenne csúnya (kattogó) hangja
3. futómû el van állítódva - ez sem valószínû, mert minden kis vacak úthibát kikerülök, és az autó egyenesfutásával sincs probléma
4. túl nagy guminyomás - általában 2.2 helyett 2.4-2.5-re szoktam fújni a gumikat.

(Én ez utóbbira tippelek, talán egyszer kipróbálom, hogy eresztek le a kerekekbõl...)

Nálatok nincs hasonló jelenség?

Üdv, Zoli

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gumi/futómû zaj
« Válasz #10547 Dátum: 2007.11.13 14:01:57 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Érdeklõdnék, hogy normális-e, hogy valami hallatszik, amikor gurul az autó, olyan 30-50 km/h környékén.

Próbáld meg elõször kisebb nyomáson.
Amúgy a téligumma általában hangosabb egy kicsit, pláne, ha új, kell neki egy kis idõ, mire "betörik".
Milyen gumi? A hang nagyon függ a mintázattól is
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: Gumi/futómû zaj
« Válasz #10548 Dátum: 2007.11.13 14:07:16 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "kekesiz"
Érdeklõdnék, hogy normális-e, hogy valami hallatszik, amikor gurul az autó, olyan 30-50 km/h környékén.

Próbáld meg elõször kisebb nyomáson.
Amúgy a téligumma általában hangosabb egy kicsit, pláne, ha új, kell neki egy kis idõ, mire "betörik".
Milyen gumi? A hang nagyon függ a mintázattól is


Valamilyen Kleberek (1 éves), tavaly is futottak már, de most a tavalyi hátsók lettek felszerelve elõre.
Remélem, hogy csak a gumi hangját hallom.  :pofa:

Peti

  • Vendég
Re: Vezetõ oldali padló ázása
« Válasz #10549 Dátum: 2007.11.13 19:29:16 »
Idézetet írta: "xcaffee"
Nem sikerült eddig rajönni, hogy miért is ázik a Corollám, ezért kérem a segítségeteket.
Nagy esõ esetén a vezetõ lába alatti területen, a padlón jelenik meg a víz. Másutt nincs jele nedvességnek, nekem az az érzésem, hogy valahol a pedálok környékén jöhet be a víz. Gondoltam arra, hogy esetleg a szépvédõ nincs jól szigetelve és ott ázik, talán a vizelvezetés nem teljesen jó. Próbálkoztam azzal is, hogy locsoltam a szélvédõt, jó néhány liter után mintha minimálisan nedvességet éreztem volna a padlón a pedálok alatt egy pontban, de nem volt igazán meggyõzõ!

Szóval ha már találkoztatok ilyennel vagy van ötletetek, kiváncsian várom.


Nekem mondjuk off kocsimon, de ugyanez volt, a szélvédõ elõtt/alatt az ereszcsatorna volt eltömítõdve, szintén csak a vezetõ oldalon ázott...

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10550 Dátum: 2007.11.13 19:31:11 »
Idézetet írta: "Peter"
Koszi srácok. Markaszervizbe 1800/db a foglalatos égõ. Azt hiszem marad a hajtogatas...


Akkor Te még jól jártál (volna) :pofa:  nekem 2600/stückért akarták adni, nevetséges... :kacag:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gumi/futómû zaj
« Válasz #10551 Dátum: 2007.11.14 07:42:46 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Valamilyen Kleberek (1 éves), tavaly is futottak már, de most a tavalyi hátsók lettek felszerelve elõre.
Remélem, hogy csak a gumi hangját hallom.  :pofa:

A céges kocsira is felkerültek a téli kerekek, tegnap mentem vele egy rövid távot, kicsit másabb lett a menetkomfort. Mondjuk ezek zsírúj Kleber Krisalp-ok  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumi/futómû zaj
« Válasz #10552 Dátum: 2007.11.15 18:00:34 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Sziasztok!

Érdeklõdnék, hogy normális-e, hogy valami hallatszik, amikor gurul az autó, olyan 30-50 km/h környékén. Kifejtem kicsit bõvebben:
A nyári gumik, amik elöl voltak, forgásirányosak és igen hangosak voltak, így hátra kerültek, a hátsók pedig elõre. Ekkor csökkent a zaj, ami olyan volt, mintha gördülne a gumi. Az a furcsa, hogy a múlt héten felkerültek a téli gumik, és a zaj ugyanúgy jelentkezik. Ha valóban csak a guminak van ilyen hangja, nem is foglalkozom vele, de gondoltam, hogy esetleg más lehet a baj. Mert száraz és nedves úton is hallatszik.

Lehetõségek, amik eszembe jutottak:
1. kerékcsapágy - azt elvileg daráló hang kíséri, és nem csak az adott sebességnél
2. féltengely - indulásnál, kanyarodásnál lenne csúnya (kattogó) hangja
3. futómû el van állítódva - ez sem valószínû, mert minden kis vacak úthibát kikerülök, és az autó egyenesfutásával sincs probléma
4. túl nagy guminyomás - általában 2.2 helyett 2.4-2.5-re szoktam fújni a gumikat.

(Én ez utóbbira tippelek, talán egyszer kipróbálom, hogy eresztek le a kerekekbõl...)

Nálatok nincs hasonló jelenség?

Üdv, Zoli


Szinte biztos, hogy csak a gumi gördülési zaját hallod. Ez normális dolog, és adott esetben elég félrevezetõ tud lenni, én is jártam már úgy, hogy azt hittem, xar a kerékcsapágy, aztán csak a gumik voltak.

Féltengely, rossz futómû-beállítás és guminyomás kizárható (a gumi egyébként sem a túl magas, hanem a túl alacsony nyomástól hangosodik fel, de ehhez már jóval a normális tartomány alatti nyomás kell). A kerékcsapágy-hiba 100 %-os kizárásához föl kell emelni az autót és megforgatni a kerekeket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Kezelési utasítás
« Válasz #10553 Dátum: 2007.11.15 22:42:45 »
Sziasztok!

Ha valaki tudja, hogy lehetne egy E13as Corolla kezelési utasításhoz (OM12876HU vagy pedig OM12882HU) hozzájutni, légyszi segítsen, ugyanis az elõzõ tulaj vagy meg sem kapta, vagy magánál felejtette, mikor leadta a kereskedésben az autót.  :banging:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Kezelési utasítás
« Válasz #10554 Dátum: 2007.11.15 22:57:05 »
Idézetet írta: "Clemi"
Sziasztok!

Ha valaki tudja, hogy lehetne egy E13as Corolla kezelési utasításhoz (OM12876HU vagy pedig OM12882HU) hozzájutni, légyszi segítsen, ugyanis az elõzõ tulaj vagy meg sem kapta, vagy magánál felejtette, mikor leadta a kereskedésben az autót.  :banging:


Ha ilyet találsz nekem is szólj, mert E13-as Corollát nem gyártottak.
 :nagymosoly:
Az avatarod alapján neked E12-esre lesz szükséged. Ha vállalod, hogy beszkenneled, akkor kerítek neked egyet és meg is tarthatod.
 :kacsint:

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re: Kezelési utasítás
« Válasz #10555 Dátum: 2007.11.16 22:07:26 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Clemi"
Sziasztok!

Ha valaki tudja, hogy lehetne egy E13as Corolla kezelési utasításhoz (OM12876HU vagy pedig OM12882HU) hozzájutni, légyszi segítsen, ugyanis az elõzõ tulaj vagy meg sem kapta, vagy magánál felejtette, mikor leadta a kereskedésben az autót.  :banging:


Ha ilyet találsz nekem is szólj, mert E13-as Corollát nem gyártottak.
 :nagymosoly:
Az avatarod alapján neked E12-esre lesz szükséged. Ha vállalod, hogy beszkenneled, akkor kerítek neked egyet és meg is tarthatod.
 :kacsint:


Bocsi elírtam... Igen egy 2005-ös E12-es Corollám van, viszont szkennerem az sajna nincs:)

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10556 Dátum: 2007.11.16 23:29:20 »
Megint itt vagyok, de most Xenon gonddal.

Vettem egy HID xenon szettet, de valami nem frankó vele, ugyanis a Corolla izzóján egy külön foglalat van és abba kell bedugni a csatlakozót. A szettben lévõ "izzó" foglalatána kialakítása pont olyan mint a H7-es égõé, csak éppen fixen vannak rajta a kábelek. A fényszóróban lévõ eredeti rögzítõ fülekkel nem tudom a Xenon "izzókat" megfelelõen rögzíteni, mert a rögzítõ fül úgy van kialakítva, hogy a foglalatnak is ott kell lenni az izzó és a rögzítõ között.
Tudtok erre valami megoldást? Létezik valamilyen adapter ami 9 mm-el megvastagítja a Xenon "izzó" talpát?
Egyébként mi a tapasztalatotok a HID xenon szettrõl?

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10557 Dátum: 2007.11.17 01:00:43 »
Idézetet írta: "Clemi"
Megint itt vagyok, de most Xenon gonddal.

Vettem egy HID xenon szettet, de valami nem frankó vele, ugyanis a Corolla izzóján egy külön foglalat van és abba kell bedugni a csatlakozót. A szettben lévõ "izzó" foglalatána kialakítása pont olyan mint a H7-es égõé, csak éppen fixen vannak rajta a kábelek. A fényszóróban lévõ eredeti rögzítõ fülekkel nem tudom a Xenon "izzókat" megfelelõen rögzíteni, mert a rögzítõ fül úgy van kialakítva, hogy a foglalatnak is ott kell lenni az izzó és a rögzítõ között.
Tudtok erre valami megoldást? Létezik valamilyen adapter ami 9 mm-el megvastagítja a Xenon "izzó" talpát?
Egyébként mi a tapasztalatotok a HID xenon szettrõl?


A világítós topikba már átrágtuk ezt, a szedán/kombinak más a foglalata mint a HB-é, oda nem megy bele a H7 szett, kell hozzá átalakító...

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10558 Dátum: 2007.11.17 07:53:36 »
Sziasztok!

Tud nekem ajánlani valaki egy jó futómûvest a XIII. vagy a XIV. kerületben?

Köszönöm, Árpi
Árpi

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10559 Dátum: 2007.11.17 09:21:36 »
Idézetet írta: "Clemi"
...Tudtok erre valami megoldást? Létezik valamilyen adapter ami 9 mm-el megvastagítja a Xenon "izzó" talpát?
Egyébként mi a tapasztalatotok a HID xenon szettrõl?


Én leírtam a frankót, keresd vissza légyszi a tuning/világítás topicban!