Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5864951 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10252
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #30030 Dátum: 2023.12.19 19:21:26 »
Akkor ezt is kipróbálom. Bár nem tudom honnan veszek egy jó kölcsön trafót. Azt hiszem ez már csak jövőre fog összejönni.
Köszi az ötleteket.
Hibakódot néztél esetleg?
Ha az is arra utalna, akkor gondold meg, hogy veszel egy új trafót, amivel végigpróbálgatod. Ha meg nem kellene mégsem, nem kér enni, az ára csak felfelé megy  :hmmmm:

konyok

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #30031 Dátum: 2023.12.20 10:25:10 »
Fejlemény.
Tegnap "befogadott" egy autóvillamossági szaki, volt rám pár "fölös" órája. Ő még ilyen hibát nem látott " pedig 2 Corolla van a családban.  :yes:" Szakértelemmel csinálta, szétszedett, átnézett minden földelési pontot, még olyan helyeken is ahol nem is tudtam, hogy van. Kiszedte az óracsoportot, megmozgatott, kitisztított mindent. Hibakódot olvasott, full üres a memória, nincs hibakód. Azt mondta, ha meg tudom oldani, januárban tegyem le Nála 2-3 napra, akkor beleássa magát teljesen.
Most itt tartunk. Sajnos a hiba továbbra is fent áll.
Újabb megfigyelés, hogy ha finoman adagolom a gázt, szépen lassan gyorsítok, vagy üresben szépen emelem a fordulatot, akkor nagyon, nagyon ritkán dobja a hibát. Ha viszont picit is agresszívabban nyomom neki, azonnal hibázik. És megfigyeltem olyat is, hogy 50-60km/h-nál (4-5.-ben) ha erősebben odalépek, azonnal bedadog és leesnek a mutatók.
Egyre inkább arra gondolok, hogy valami a befecskendezésnél, gyújtásnál, szenzoroknál van. De, hogy ez miért a műszerfal pillanatnyi áramelvételével mutatkozik meg, hát pasz.   

csakegysrac02

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #30032 Dátum: 2024.01.27 16:49:04 »
Sziasztok !

Talán volt már valakinek ilyen hibája !

Adott egy 2000ezres toyota corolla 1.4 e11 97 ló

Néha az egyes kettes fokozatott nehezen vette akad

Cseréltem rajt munkahengert ami lent a kinyomó villát mozgatja
Le lett légtelenítve

De azóta ha jàr a motor nem veszi a sebességet
Ha le állítom és úgy be rakom semmi baja lehet menni is vele

Szerintetek mi lehet a hiba ?
Be nyomáskor meg el engedéskor jön egy ilyen kattogó hang

Köszi a segítséget

Ombre977

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #30033 Dátum: 2024.04.23 14:36:52 »
Sziasztok
Adott egy 1.4 d4d E12 Corolla. A kormányoszlop cserélve lett mivel nem működött a szervó rendesen.Ez a probléma megoldódott.Azonban a csere után nem lehet az autót távirányítóval kinyitni.Néha azt jelzi az autó , hogy benne van a kulcs a gyújtáskapcsolóba.Pedig nincs.Ha valaki tud valami okosat azt megköszönném.

Ombre977

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #30034 Dátum: 2024.04.23 20:26:43 »
Megoldódott.Köszönöm.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10252
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #30035 Dátum: 2024.04.24 08:35:09 »
Megoldódott.Köszönöm.
Szia!

Sajnos nem tudtam lépni rá, de örülök, hogy sikerült. Esetleg leírnád ide röviden, hogy hogyan oldódott meg, mi volt a baja?