Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6027052 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10650 Dátum: 2007.11.27 09:01:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Kgabe"
Nekem egy kedves ismerõsöm élt túl egy balesetet, mert nem volt bekötve, az édesapját pedig elvesztette, mert õ viszont be volt kötve. Ettõl még én is és õ is bekötjük.
Tudsz valamit a szituról, hogy mi történt? Nem sok dolog lehet, amikor az öv nem jön jól. Pl el tudom képzelni, hogy néha jobb kirepülni a kocsiból, vagy esetleg könnyebb elhagyni a kocsit, ha kiégne...

Apa bennégett, a lány "csak" megégett.  :elkeseredett:


 :szomoru:

Sajnos ez néha tényleg megtörténik. Milyen autó volt amúgy? Mai kocsiknál már iszonyatos balszerencse kell ahhoz, hogy gyorsan keletkezzen akkora tûz, ami már eléri az utasteret :kormom:
Faros Skoda és hátulról csattantak beléjük.
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10651 Dátum: 2007.11.27 21:43:32 »
Tsodálatos leírás.
Külön felhívnám a figyelmet az ülések között elhelyezett problémamegoldó kézi készülékre.
Gondolom alku nincs.
 :shock:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10652 Dátum: 2007.11.28 12:24:19 »
Helyesírásból is 5-ös az ürge: "Le esett a hó ezzel az autóval nem lessz gondja közlekedni sehól" ...  :banging:  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10653 Dátum: 2007.11.28 22:17:03 »
Idézetet írta: "Misi"
Tsodálatos leírás.
Külön felhívnám a figyelmet az ülések között elhelyezett problémamegoldó kézi készülékre.
Gondolom alku nincs.
 :shock:


Huhú, ez kemény :kacag: ...

Viszont maga az autó nagyon jó lenne :nana: ... Mármint a típusváltozat, nem ez a példány (mert ebben aztán tutira nem 110 ezer km van, tutira nincs megkímélve, és az ára meg valahol a Holdon van).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gegob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10654 Dátum: 2007.11.30 17:52:43 »
2 het után benéztem hátha küldött vki nekem értelmes választ a kérdésemre...nem nagyon döbbentem meg h nem!:)
Nagyon jó, h van ez a forum, de nem gondoljatok hogy értelmesebb dolgokrol kellene itt beszelni?! 3 oldanyi szöveget olvastam el arról, h ki mikor köti be az övet, mentegetõzések, támadás, h te mért nem kötöd be magad...én mindig bekötöm magam ...stb stb.
ne haragudjatok meg de igy legalábbis számomra értelmét veszti a fórum...mert hidegen hagy h ki mikor kötibe az övét vagy nem... mindenki egészsége saját szívügye... akinek van esze az pedig ugyis csatol... fölfoghatjuk ez egy "természetes" szelkciónak is...
igy ez nem toyota forum max egy rossz cset oldal...
ezt en mint teljes mértékben kivüálló mondom!
most lehet támadni:D mindenki írja le h mért jó így ez a forum, vagy ez a topik, h õ mennyire szeret ide járni mert h itt mindig megtudhatja h a XY bekötötte e az övét ma reggel:)

a lenyeg h tegyétek ezt szakmai fórummá, ahol sokat infoval tudtok szolgálni egymásnak... szerintem , mert ez a színvonal legalbbis az uccsó 2 heti nem mélto a toyotahoz.
üdv mindekinek!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10655 Dátum: 2007.11.30 18:36:29 »
Ezek szerint nem jársz itt túl sûrûn, és nem mindenhol...
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10656 Dátum: 2007.11.30 20:06:38 »
Idézetet írta: "gegob"
2 het után benéztem hátha küldött vki nekem értelmes választ a kérdésemre...nem nagyon döbbentem meg h nem!:)
Nagyon jó, h van ez a forum, de nem gondoljatok hogy értelmesebb dolgokrol kellene itt beszelni?! 3 oldanyi szöveget olvastam el arról, h ki mikor köti be az övet, mentegetõzések, támadás, h te mért nem kötöd be magad...én mindig bekötöm magam ...stb stb.
ne haragudjatok meg de igy legalábbis számomra értelmét veszti a fórum...mert hidegen hagy h ki mikor kötibe az övét vagy nem... mindenki egészsége saját szívügye... akinek van esze az pedig ugyis csatol... fölfoghatjuk ez egy "természetes" szelkciónak is...
igy ez nem toyota forum max egy rossz cset oldal...
ezt en mint teljes mértékben kivüálló mondom!
most lehet támadni:D mindenki írja le h mért jó így ez a forum, vagy ez a topik, h õ mennyire szeret ide járni mert h itt mindig megtudhatja h a XY bekötötte e az övét ma reggel:)

a lenyeg h tegyétek ezt szakmai fórummá, ahol sokat infoval tudtok szolgálni egymásnak... szerintem , mert ez a színvonal legalbbis az uccsó 2 heti nem mélto a toyotahoz.
üdv mindekinek!


Szia!

1., Szerintem kaptál értelmes választ a kérdésedre, mert leírták, hogy hogy lehet kikapcsolni a csipogást.
2., Azért mert leírjuk a privát véleményünket, még lehet szakmai az oldal. Sõt, így nem csak szakmai a dolog, de még emberi is (Legalább is eddig ez így volt jó mindenkinek az elmúlt 4 évben). De figyelembe vesszük a kérésed és legközelebb szigorúan igen-nem jelleggel válaszolunk kérdéseidre.
Amúgy szívesen a leírást!
 :kacsint:
Ja, és szokás szerint ma is bekötöttem magam.
 :nagymosoly:
Én kérek elnézést.

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10657 Dátum: 2007.11.30 20:21:10 »
Idézetet írta: "Misi"

Szia!

1., Szerintem kaptál értelmes választ a kérdésedre, mert leírták, hogy hogy lehet kikapcsolni a csipogást.
2., Azért mert leírjuk a privát véleményünket, még lehet szakmai az oldal. Sõt, így nem csak szakmai a dolog, de még emberi is (Legalább is eddig ez így volt jó mindenkinek az elmúlt 4 évben). De figyelembe vesszük a kérésed és legközelebb szigorúan igen-nem jelleggel válaszolunk kérdéseidre.
Amúgy szívesen a leírást!
 :kacsint:
Ja, és szokás szerint ma is bekötöttem magam.
 :nagymosoly:
Én kérek elnézést.




Ha jól emlékszem a kérdés nem az övre hanem a "bent hagyott kulcs"-csipogásra vonatkozott, arra valóban nem érkezett válasz, mivel nincs válasz :wink:  egyféleképpen lehet kiiktatni :arrow:  mûszercsoport kiszed, szétszed, (roncsolással jár) csipogó kiiktat, ilyet viszont nem írunk be mert a gányolás nem  :toy: hoz méltó... :nagymosoly:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10658 Dátum: 2007.11.30 23:14:50 »
Nekem itt valami félrecsúszott...
Nem csak, hogy az öv csipogás hatástalanítása lett leírva, de még Õ is írta le. Igaz ezt már többször is leírtuk itt a fórumon.
Úgyhogy a hiba az én készülékemben van.
De a 2-es pontot fenntartom....
 :nyelv:

qkta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10659 Dátum: 2007.12.01 16:15:58 »
Miután elindulok, nem mindig sikerül bekapcsolni az övet addig még egy-két csipogás el nem hangzik, de ma, sikerült!!! :nana:
qkta (1.6 Corolla)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10660 Dátum: 2007.12.01 22:01:57 »
Idézetet írta: "gegob"
a lenyeg h tegyétek ezt szakmai fórummá, ahol sokat infoval tudtok szolgálni egymásnak... szerintem , mert ez a színvonal legalbbis az uccsó 2 heti nem mélto a toyotahoz.
üdv mindekinek!


Miért kellene szakmai fórummá redukáljuk :) ? Most is lehet találni szakmai információkat - meg nagyon sok egyebet is, ami sokoldalú, érdekes olvasmánnyá teszi a fórumot. Soha senkinek nem állt szándékában, hogy ez egy tisztán, szárazon szakmai fórum legyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10661 Dátum: 2007.12.02 00:01:14 »
Lehetséges, hogy máris kivettek egy színt a Corolla palettájáról :hmm: ? Nagyon rémlik, hogy van (azaz volt) egy kicsit szürkés sötétkék, nem-metál szín. Na, ezt most már nem látom a toyota.hu-n a választható színek között. Érdekes :| ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10662 Dátum: 2007.12.02 09:29:13 »
Nem metél szín mindig is csak a piros és a fehér volt az új Corolla/Auris esetében.

streetracer01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Toyota fogyasztás
« Válasz #10663 Dátum: 2007.12.02 19:00:10 »
Sziasztok valaki ,mindenki  segítsetek légyszi!
Van egy Toyota Corollám amit nagyon szeretek de mostmár az életemet eszi meg!

Az autó
1.3 -as benzines karburátoros 1990 cOROLLA LIFTBACK xl
Az autó rettenetesen sokat fogyaszt!

Elvittem már Vígh Györgyhöz (azt olvastam itt a forumon hogy õ szakértõ)is kétszer is de még mindig nem tudom mi lehet a baj!

Ki lett cserélve a:
-gyertya
-gyujtáselosztó fedél
-olaj
-olajszûrõ
-benzinszûrõ
-szelepfedéltömítés
-hengerfejtömítés
-légszûrõ
Be lett állítva a :

-szelephézag
-karburátor
-gyújtás
-alapjárat

Az autó még is olyan 15 liter körül eszik sajnos a munkámhoz is kell a kocsi igy nem tudok mit csinálni menni kell de mostmár lassan a gatyámat is leeszi rólam !!

Kérlek titeket ha valaki tud segíteni vagy ismer vallakit aki biztosan tud mert a szerlõ is csak pénz csak pénz és még semmi javulást nem látok!
Sóval ha valaki tud segíteni kérem segítsen!!

Üdv:Gábor
 legjobb de bosszantó autó :-(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10664 Dátum: 2007.12.03 01:43:16 »
Idézetet írta: "Misi"
Nem metél szín mindig is csak a piros és a fehér volt az új Corolla/Auris esetében.


Na, majd keresek egy ilyen kéket és megnézem alaposabban... Lehet, hogy csak elnéztem és valójában metálszín az is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )