Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6027106 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

gegob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: csipogás!
« Válasz #10605 Dátum: 2007.11.22 22:43:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "gegob"
Sziasztok!

Új tag vagyok, és olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom kikapcsolni egy 2004.09.24.-i toyota corllában (még japánban gyártott) azt a csipogást amikor a kulcs benne van és nyitva van az ajtó!?
a biztonságiövet sikerölt kiszedni, abban tudok is segíteni bárkinek akinem még nem jött össze, két féle kod létezik rá, de erre nem jövök rá:( nekem jó akár egy "kulcsszó" is amivel ra tok keresni (pl: biztiövesnél B-off) vagy akár a leírás angolul, németül, magyarul.
elõre is nagyon köszönöm a segítségeteket
üdv gegob
ui.: ha valaki tudja és ez a kodsor is változott a évek során, akko minden verzió érdekel (2004 japan corolla kombi(japán), 2005 corlla verso D4D(európai), 2006 corolla D4D europai is:D)


Kiiktatni a biztiövre figyelmeztetõ jelzést? Hmmm :hmm: ...


az h kiktattaum az nem azt jelenti h nem hasznalom!! csak nem idegesít amiko csipog, nem vok barom h a rendõrségnek fizessek ki egy csomo lét! az elsõ dolog amiko beszallok h bekötöm, szvasz, ha vamit teszel a masik ülésre és az kellõ nehezségõ akko már elindul, mert sulyérzékelõs...és ettõl ám sokan idegrángást kapnak:D
üdv

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re: csipogás!
« Válasz #10606 Dátum: 2007.11.22 23:05:20 »
Idézetet írta: "gegob"
Sziasztok!

Új tag vagyok, és olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom kikapcsolni egy 2004.09.24.-i toyota corllában (még japánban gyártott) azt a csipogást amikor a kulcs benne van és nyitva van az ajtó!?
a biztonságiövet sikerölt kiszedni, abban tudok is segíteni bárkinek akinem még nem jött össze, két féle kod létezik rá, de erre nem jövök rá:( nekem jó akár egy "kulcsszó" is amivel ra tok keresni (pl: biztiövesnél B-off) vagy akár a leírás angolul, németül, magyarul.
elõre is nagyon köszönöm a segítségeteket
üdv gegob
ui.: ha valaki tudja és ez a kodsor is változott a évek során, akko minden verzió érdekel (2004 japan corolla kombi(japán), 2005 corlla verso D4D(európai), 2006 corolla D4D europai is:D)


Nekem elárulhatnád, hogyan tudom a biztonsági öv csipogást kilõni:) Akár egy emailt is dobhatsz, mert eddig senki nem árulta el, és marhára idegesít :banging:  Köszi elõre is

gegob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: csipogás!
« Válasz #10607 Dátum: 2007.11.22 23:25:44 »
Idézetet írta: "Clemi"
Idézetet írta: "gegob"
Sziasztok!

Új tag vagyok, és olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom kikapcsolni egy 2004.09.24.-i toyota corllában (még japánban gyártott) azt a csipogást amikor a kulcs benne van és nyitva van az ajtó!?
a biztonságiövet sikerölt kiszedni, abban tudok is segíteni bárkinek akinem még nem jött össze, két féle kod létezik rá, de erre nem jövök rá:( nekem jó akár egy "kulcsszó" is amivel ra tok keresni (pl: biztiövesnél B-off) vagy akár a leírás angolul, németül, magyarul.
elõre is nagyon köszönöm a segítségeteket
üdv gegob
ui.: ha valaki tudja és ez a kodsor is változott a évek során, akko minden verzió érdekel (2004 japan corolla kombi(japán), 2005 corlla verso D4D(európai), 2006 corolla D4D europai is:D)


Nekem elárulhatnád, hogyan tudom a biztonsági öv csipogást kilõni:) Akár egy emailt is dobhatsz, mert eddig senki nem árulta el, és marhára idegesít :banging:  Köszi elõre is


hali

tehat ket lehetseges kiutés van alig térnek el, 1 beülsz a vezetõülésbe, 2 beülsz az anyosülésbe kb ennyi az eltérés....:D a következõk mindkét esetben egyformák:
- gyutást adsz, és a km órát ODO állásba rakod át
- gyujtást leveszed, pár mp-t vársz majd visszadod, ahogy fölvillan a kijelzõ rögtön lenyomod azt a gombot amivel betetted ODOba és nyomva tartod 10-12 mp-ig.
-aztan nem veszed le rola a kezed, nyomvatartod, de amikor lejart a kb 10 12 mp, tovabb is tarthatod 15nel mar tuti bizti de pontos adatot nem tok, tehat nyomva tartod, mikor letelt becsattintod a biztonsagi övet! de akár a vezetõ oldali ulésben, akár az anyósban ültsz, MINDIG a vezetõ biztiövét kell becsattintani, mikor becsattintod, az ujjad meg mindig a gombon van, és ekkor föl kell villania annak h B-ON
ekkor elegndheted és ujra megnyomhatod... ekkor kijön h B-off ez kell neked! lezarod a gyujtast és legközelebb már nem fog csipogni....
probald ki mindket variánst egyit tuti muxik!
üdv gegob

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re: csipogás!
« Válasz #10608 Dátum: 2007.11.22 23:34:16 »
Idézetet írta: "gegob"
Idézetet írta: "Clemi"
Idézetet írta: "gegob"
Sziasztok!

Új tag vagyok, és olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom kikapcsolni egy 2004.09.24.-i toyota corllában (még japánban gyártott) azt a csipogást amikor a kulcs benne van és nyitva van az ajtó!?
a biztonságiövet sikerölt kiszedni, abban tudok is segíteni bárkinek akinem még nem jött össze, két féle kod létezik rá, de erre nem jövök rá:( nekem jó akár egy "kulcsszó" is amivel ra tok keresni (pl: biztiövesnél B-off) vagy akár a leírás angolul, németül, magyarul.
elõre is nagyon köszönöm a segítségeteket
üdv gegob
ui.: ha valaki tudja és ez a kodsor is változott a évek során, akko minden verzió érdekel (2004 japan corolla kombi(japán), 2005 corlla verso D4D(európai), 2006 corolla D4D europai is:D)


Nekem elárulhatnád, hogyan tudom a biztonsági öv csipogást kilõni:) Akár egy emailt is dobhatsz, mert eddig senki nem árulta el, és marhára idegesít :banging:  Köszi elõre is


hali

tehat ket lehetseges kiutés van alig térnek el, 1 beülsz a vezetõülésbe, 2 beülsz az anyosülésbe kb ennyi az eltérés....:D a következõk mindkét esetben egyformák:
- gyutást adsz, és a km órát ODO állásba rakod át
- gyujtást leveszed, pár mp-t vársz majd visszadod, ahogy fölvillan a kijelzõ rögtön lenyomod azt a gombot amivel betetted ODOba és nyomva tartod 10-12 mp-ig.
-aztan nem veszed le rola a kezed, nyomvatartod, de amikor lejart a kb 10 12 mp, tovabb is tarthatod 15nel mar tuti bizti de pontos adatot nem tok, tehat nyomva tartod, mikor letelt becsattintod a biztonsagi övet! de akár a vezetõ oldali ulésben, akár az anyósban ültsz, MINDIG a vezetõ biztiövét kell becsattintani, mikor becsattintod, az ujjad meg mindig a gombon van, és ekkor föl kell villania annak h B-ON
ekkor elegndheted és ujra megnyomhatod... ekkor kijön h B-off ez kell neked! lezarod a gyujtast és legközelebb már nem fog csipogni....
probald ki mindket variánst egyit tuti muxik!
üdv gegob


Hálás köszi, reggel kiprobálom...

Peti

  • Vendég
Re: csipogás!
« Válasz #10609 Dátum: 2007.11.23 11:06:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Kiiktatni a biztiövre figyelmeztetõ jelzést? Hmmm :hmm: ...


Engem is marhára idegesít(ene), és mindig bekötöm magam :rolleyes:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10610 Dátum: 2007.11.23 15:01:59 »
A jelenlegi generációs Avensisben szintén benne van ez az ülésfoglaltságszenzoros csipogás, én is az öv becsatolásával oldom meg a dolgot.
Eleve mindig az az elsõ, hogy becsatolom az övet, és csak utána adom rá a gyújtást. Hiszen ilyenkor ellenõrzi le a rendszer a komplett légzsák, övfeszítõ és stb biztonsági arzenálok sokaságát.

Igaz nekem csak kb 8-10 kg-s a sporttáskám, de ezt az utasülésre téve nem érzékeli akkora súlynak az autó, hogy elkezdene csipogni miatta. Talán lehet állítani ennek az érzékenységén is, bár nem esküdnék meg rá.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10611 Dátum: 2007.11.23 18:17:21 »
Kipróbáltam, megcsináltam, nincs csipogás, csak a lámpa villog:)

Thx

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10612 Dátum: 2007.11.23 21:38:51 »
Idézetet írta: "Clemi"
Kipróbáltam, megcsináltam, nincs csipogás, csak a lámpa villog:)

Thx


Gondolkodom, hogy most ehhez gratulálni kéne? :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10613 Dátum: 2007.11.23 21:42:45 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Eleve mindig az az elsõ, hogy becsatolom az övet, és csak utána adom rá a gyújtást. Hiszen ilyenkor ellenõrzi le a rendszer a komplett légzsák, övfeszítõ és stb biztonsági arzenálok sokaságát.


És ehhez szükséges az, hogy be legyen kötve az öv :?:

Hát nemtom. Én ezt majd' mindig fordított sorrendben csinálom - beülök, indítok, majd utána elhelyezkedem, bekapcsolom a rádiót, elpakolom a telefonomat vmelyik rekeszbe stb, és csak közvetlenül az indulás elõtt kötöm be az övet.

Ave esetében meg pláne, mert ott ki is kell állni a garázsból, utána újra kiszállni, becsukni a garázsajtót meg a kertkaput. Most be kéne kötnöm magamat a garázsból kiálláshoz :roll: ?

Majd áttanulmányozom a könyvet, hogy ír-e valamit errõl, de az biztos, hogy nekem teljesen új volt, amit írtál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10614 Dátum: 2007.11.24 00:25:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Clemi"
Kipróbáltam, megcsináltam, nincs csipogás, csak a lámpa villog:)

Thx


Gondolkodom, hogy most ehhez gratulálni kéne? :roll:


Idegesítõ, xxx dolog, én is kiszedném, mindig bekötöm magam, de nekem ne csipogjon az agyamba ha a garázsba állok be gyök2vel... :banging:

Ha lenne rá lehetõség erre a sorsra jutna az összes (bekapcsolt rádió, világítás, bent a slusszkulcs) figyelmeztetõ hangok... :x

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10615 Dátum: 2007.11.24 00:49:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Xtrem"
Eleve mindig az az elsõ, hogy becsatolom az övet, és csak utána adom rá a gyújtást. Hiszen ilyenkor ellenõrzi le a rendszer a komplett légzsák, övfeszítõ és stb biztonsági arzenálok sokaságát.


És ehhez szükséges az, hogy be legyen kötve az öv :?:

Ave esetében meg pláne, mert ott ki is kell állni a garázsból, utána újra kiszállni, becsukni a garázsajtót meg a kertkaput. Most be kéne kötnöm magamat a garázsból kiálláshoz :roll: ?

Majd áttanulmányozom a könyvet, hogy ír-e valamit errõl, de az biztos, hogy nekem teljesen új volt, amit írtál.


Szerintem ezt én sem a könyvben, hanem valami autókhoz értõ emberkétõl hallhattam. Ártani biztosan nem árt.  :kacsint:

Garázsból kiállás megint egy másik tészta, ilyenkor szerencsére mivel kicsi a sebesség, nem kezd el csipogni az autó (vagyis ugye Automata váltó esetében nem kell ilyenkor gázt adni, a fékpedál felengedésével kúszni kezd az autó, pont azzal a sebességgel, ami ilyen helyzetekben ideális). Ebben az esetben én sem kötöm be magam, hiszen szinte ugyanaddig tart a mozdulat, mint a kitolatás a garázsból. Aztán garázs bezár, vissza az autóba, és öv becsatol.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10616 Dátum: 2007.11.24 10:42:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
... ki is kell állni a garázsból, utána újra kiszállni, becsukni a garázsajtót meg a kertkaput. Most be kéne kötnöm magamat a garázsból kiálláshoz :roll: ?


Én tettem motort a garázsra meg a kertikapura is. Bazi kényelmes :vag2:

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10617 Dátum: 2007.11.24 13:21:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Clemi"
Kipróbáltam, megcsináltam, nincs csipogás, csak a lámpa villog:)

Thx


Gondolkodom, hogy most ehhez gratulálni kéne? :roll:


Szerintem felesleges gúnyolódni. Akinek tetszik a csipogás, annak szíve joga, de akár fel is lehet venni, és CD-rõl lejátszani zene helyett. Akinek meg nem tetszik, vagy zavarja, az maga dönthesse már el, hogy hallgatja, vagy nem. A biztonsági övet meg ne azért kapcsoljam már be, mert az autó úgy akarja, hanem én döntsem el mikor kapcsolom be, és mikor nem. Nekem például nem kicsit kényelmetlen, sõt egyenesen akadályoz a vezetésben, mikor ebben a hideg idõszakban nagykabátban beülök a volán mögé, és minden össze-vissza tekeredik rajtam az öv miatt. Ha hosszabb útra indulok, akkor miután bemelegedett a fülke, félre szoktam állni, levenni a kabátot, és úgy becsatolni az övet, de én döntöm el, hogy mikor, és ne az autóm dirigáljon nekem.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10618 Dátum: 2007.11.24 13:42:50 »
Idézetet írta: "Clemi"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Clemi"
Kipróbáltam, megcsináltam, nincs csipogás, csak a lámpa villog:)

Thx


Gondolkodom, hogy most ehhez gratulálni kéne? :roll:


Szerintem felesleges gúnyolódni. Akinek tetszik a csipogás, szíve jóga, de akár fel is lehet venni, és CD-rõl lejátszani zene helyett. Akinek meg nem tetszik, vagy zavarja, az maga dönthesse már el, hogy hallgatja, vagy nem. A biztonsági övet meg ne azért kapcsoljam már be, mert az autó úgy akarja, hanem én döntsem el mikor kapcsolom be, és mikor nem. Nekem például nem kicsit kényelmetlen, sõt egyenesen akadályoz a vezetésben, mikor ebben a hideg idõszakban nagykabátban beülök a volán mögé, és minden össze-vissza tekeredik rajtam az öv miatt. Ha hosszabb útra indulok, akkor miután bemelegedett a fülke, félre szoktam állni, levenni a kabátot, és úgy becsatolni az övet, de én döntöm el, hogy mikor, és ne az autóm dirigáljon nekem.

Sajnos a nagykabát csak a hidegtõl fog megvédeni egy 30-as koccanásos balesetnél, attól nem, hogy kifejeld  szélvédõt...
Sztem nem gúnyolódás, csak már rengetegszer volt róla szó, hogy a biztonsági õv pont, hogy nem döntés kérdése kellene, hogy legyen, hanem automatizmus. Amit Peti ír, én is értem, nekem is az idegeimre megy, hogy mikor kigurulok egy udvarról, akkor is csipog, de hát Istenem, ha ez az ára annak, hogy plusz 100 ember bekapcsolja az övét, akkor legyen!
A fülke felmelegedéséig pedig akár több km is eltelhet, addig nagyon sokminden történhet. Ne azon múljon, hogy tudunk-e még veled/veletek holnap is itt "vitatkozni". :?
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10619 Dátum: 2007.11.24 14:57:28 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Amit Peti ír, én is értem, nekem is az idegeimre megy, hogy mikor kigurulok egy udvarról, akkor is csipog, de hát Istenem, ha ez az ára annak, hogy plusz 100 ember bekapcsolja az övét, akkor legyen!


Na de várj! :nana:
Én bekötöm magam mindig, ha télikabát ha kiskosztüm. :roll:

De miután megérkeztem, kinyitom a garázsajtót, és becentizek, ne kelljen már bekötnöm magam :banging:  
Nekem hál'égnek nincs, de mikor barátom Mégane-ja volt nálam, egyenesen az agyamra ment, pláne mikor 10-15mp múlva átvált még idegesítõbb nyivákolásba :x