Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6027093 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10620 Dátum: 2007.11.24 15:01:18 »
Idézetet írta: "Clemi"
Nekem például nem kicsit kényelmetlen, sõt egyenesen akadályoz a vezetésben, mikor ebben a hideg idõszakban nagykabátban beülök a volán mögé, és minden össze-vissza tekeredik rajtam az öv miatt. Ha hosszabb útra indulok, akkor miután bemelegedett a fülke, félre szoktam állni, levenni a kabátot, és úgy becsatolni az övet, de én döntöm el, hogy mikor, és ne az autóm dirigáljon nekem.


Na innentõl kezdve már én se értek egyet :roll:  500méteren beléd jöhet valaki, nemhogy míg bemelegszik a kabin :?  Mondjuk hegyi beszéded se fogok tartani, én ezért rendszeresítettem a pufidzsekibõl avanzsált mellényem a kocsiba, melegít, és mégis szabadon marad a kezem, betudom kötni magam kényelmesen... 8)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #10621 Dátum: 2007.11.24 16:37:24 »
Nekem pl tõk automatikus hogy bekössem magam,tökmindegy hova megyek és milyen az idõ.Ez egy alap dolog hogy mondjuk ha belédjön vmi félõrült oldalról vagy szembõl akkor ne kelljen a családtagoknak koporsóba párnát választani...Ha láttátok az ütközések címû filmet ott pl van egy remek jelenet ahol oldalról kap el egy jeep egy személyautót.A kamera pont a vezetõ oldalon van és így úgy néz ki hogy szembõl jön a kocsi a kamerához képest  neki a személyautónak.Ráadásul elég hirtelen jelenet és baromijól meg van csinálva persze a film sem rossz,de sztem ha pár balesetes videót megnéztek az is segíthet a döntésben.Amúgy a volt csajom sosem kötötte be magát én meg mindíg ***ogattam egy öreg miautónkja volt és azóta köti magát,bár már nem vagyunk együtt.A mostaninak meg egy 1.4-es corival volt egy balesete.Bécsbe ment ki a belsõ sávban elõzott egy rav 4-et miben egy öreg papa és mama utazott és a papó rosszul lett és neki a szalagkorlátnak aztán vissza a csajomnak A kocsi totálkár a csajom bal vállán horzsolás és más semmi.Azért ez is jelent vmit.Zavar ha sípol,kösd be magad és nem fog.Gondoljatok bele mentek a legjobb barátotokkal egy kocsiban vmelyikõtök nincs bekötve csattantok és az meghal.Az milyen?Család szemébe nézni barát kisfiának a szemébe nézni.Kb ennyi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10622 Dátum: 2007.11.24 17:28:37 »
Idézetet írta: "Clemi"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Clemi"
Kipróbáltam, megcsináltam, nincs csipogás, csak a lámpa villog:)

Thx


Gondolkodom, hogy most ehhez gratulálni kéne? :roll:


Szerintem felesleges gúnyolódni. Akinek tetszik a csipogás, annak szíve joga, de akár fel is lehet venni, és CD-rõl lejátszani zene helyett. Akinek meg nem tetszik, vagy zavarja, az maga dönthesse már el, hogy hallgatja, vagy nem. A biztonsági övet meg ne azért kapcsoljam már be, mert az autó úgy akarja, hanem én döntsem el mikor kapcsolom be, és mikor nem. Nekem például nem kicsit kényelmetlen, sõt egyenesen akadályoz a vezetésben, mikor ebben a hideg idõszakban nagykabátban beülök a volán mögé, és minden össze-vissza tekeredik rajtam az öv miatt. Ha hosszabb útra indulok, akkor miután bemelegedett a fülke, félre szoktam állni, levenni a kabátot, és úgy becsatolni az övet, de én döntöm el, hogy mikor, és ne az autóm dirigáljon nekem.


Nem gúnyolódni akartam, de borzasztóan rosszul teszed, hogy öv nélkül autózol. Ahogy a többiek is írták, ez nem lehet döntés kérdése, mert ha megsérülsz vagy meghalsz, mások is szívni fognak emiatt. Ennyi :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10623 Dátum: 2007.11.24 17:33:44 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Kgabe"
Amit Peti ír, én is értem, nekem is az idegeimre megy, hogy mikor kigurulok egy udvarról, akkor is csipog, de hát Istenem, ha ez az ára annak, hogy plusz 100 ember bekapcsolja az övét, akkor legyen!


Na de várj! :nana:
Én bekötöm magam mindig, ha télikabát ha kiskosztüm. :roll:

De miután megérkeztem, kinyitom a garázsajtót, és becentizek, ne kelljen már bekötnöm magam :banging:  
Nekem hál'égnek nincs, de mikor barátom Mégane-ja volt nálam, egyenesen az agyamra ment, pláne mikor 10-15mp múlva átvált még idegesítõbb nyivákolásba :x


Nézd, én azt tudom, hogy az Ave egészen kis sebességnél (ami pl. egy garázsba ki-be állás során adódik) NEM kezd el csipogni. Nyilván sebességfüggõ a dolog, mert minap mentünk egy parkolóban vagy 200 métert öv nélkül, 10-el, és nem csipogott. Szal azért ki van ez találva okosan, hogy parkolásnál, manõverezésnél ne kelljen bekötnöd magad.

Mondjuk, azt most nem vágom, hogy a Corollánál ez hogyan mûködik. Abban azonnal elkezd csipogni, ahogy mozogni kezd az autó?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10624 Dátum: 2007.11.24 17:36:33 »
Nagyon sok Ügyfelem jön, hogy kapcsoljuk ki a csipogást, mert zavarja, bekötni meg ne fogja magát, mert nem szereti.
Sosem segítek nekik, pedig lenne, akinek tudnék. Egyrészt nem fogom senki halálát magamra vállalni, másrészt szerintem egy kerekesszék kényelmetlenebb, mint az öv. De meggyõzni úgy sem fogok senkit.
Ez azért talán segít...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10625 Dátum: 2007.11.24 17:38:39 »
Minden Toyotában 20-25 km körüli sebességnél kapcsol be a csipogás.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10626 Dátum: 2007.11.24 17:55:01 »
Idézetet írta: "Misi"
Minden Toyotában 20-25 km körüli sebességnél kapcsol be a csipogás.


Tehát manõverezésnél, parkolásnál nem szólal meg. Na, innentõl fogva egyértelmû, hogy aki kiköti/kikötteti, az ezt miért teszi :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10627 Dátum: 2007.11.24 17:55:42 »
Idézetet írta: "Misi"
Nagyon sok Ügyfelem jön, hogy kapcsoljuk ki a csipogást, mert zavarja, bekötni meg ne fogja magát, mert nem szereti.
Sosem segítek nekik, pedig lenne, akinek tudnék. Egyrészt nem fogom senki halálát magamra vállalni, másrészt szerintem egy kerekesszék kényelmetlenebb, mint az öv...


 :10:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10628 Dátum: 2007.11.24 17:56:01 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Kgabe"
Amit Peti ír, én is értem, nekem is az idegeimre megy, hogy mikor kigurulok egy udvarról, akkor is csipog, de hát Istenem, ha ez az ára annak, hogy plusz 100 ember bekapcsolja az övét, akkor legyen!


Na de várj! :nana:
Én bekötöm magam mindig, ha télikabát ha kiskosztüm. :roll:

De miután megérkeztem, kinyitom a garázsajtót, és becentizek, ne kelljen már bekötnöm magam :banging:  
Nekem hál'égnek nincs, de mikor barátom Mégane-ja volt nálam, egyenesen az agyamra ment, pláne mikor 10-15mp múlva átvált még idegesítõbb nyivákolásba :x


Nézd, én azt tudom, hogy az Ave egészen kis sebességnél (ami pl. egy garázsba ki-be állás során adódik) NEM kezd el csipogni. Nyilván sebességfüggõ a dolog, mert minap mentünk egy parkolóban vagy 200 métert öv nélkül, 10-el, és nem csipogott. Szal azért ki van ez találva okosan, hogy parkolásnál, manõverezésnél ne kelljen bekötnöd magad.

Mondjuk, azt most nem vágom, hogy a Corollánál ez hogyan mûködik. Abban azonnal elkezd csipogni, ahogy mozogni kezd az autó?


vastagon szedett rész :wink:

Ha beindítod a motort és nem vagy bekötve, -tehát el se indulsz- már csipog :nana:
Ritka szar megoldás, amúgy bármilyen autóba elég lenne egy piros ikon ami szépen világít még be nem kötöd magad, megint csak a Rönóbol tudok kiindulni, de az aszem 90mp után abbahagyja... :hmm:

Mert ahogy a mellékelt ábra mutatja, aki nem akarja az úgyse fogja bekötni magát :|

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10629 Dátum: 2007.11.24 17:58:42 »
Idézetet írta: "Misi"
Minden Toyotában 20-25 km körüli sebességnél kapcsol be a csipogás.


Nem Toyotáról beszéltem srácok... :roll:

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10630 Dátum: 2007.11.24 18:01:32 »
Idézetet írta: "Misi"
Nagyon sok Ügyfelem jön, hogy kapcsoljuk ki a csipogást, mert zavarja, bekötni meg ne fogja magát, mert nem szereti.
Sosem segítek nekik, pedig lenne, akinek tudnék. Egyrészt nem fogom senki halálát magamra vállalni, másrészt szerintem egy kerekesszék kényelmetlenebb, mint az öv. De meggyõzni úgy sem fogok senkit.


Ilyenkor szokott jönni, hogy valaki valakijének az ismerõnek egy távoli rokona azért élte túl mert nem volt bekötve... :|  :szemforgat:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10631 Dátum: 2007.11.24 18:06:01 »
Idézetet írta: "Peti500"
vastagon szedett rész :wink:

Ha beindítod a motort és nem vagy bekötve, -tehát el se indulsz- már csipog :nana:
Ritka szar megoldás, amúgy bármilyen autóba elég lenne egy piros ikon ami szépen világít még be nem kötöd magad, megint csak a Rönóbol tudok kiindulni, de az aszem 90mp után abbahagyja... :hmm:

Mert ahogy a mellékelt ábra mutatja, aki nem akarja az úgyse fogja bekötni magát :|


Hát akkor ez egy atomxar megoldás a Renault esetében. Annak tényleg nincs értelme, hogy parkoláskor csipogjon.

Amúgy viszont nagyon is hasznos dolog ez. OK, a meggyõzõdéses öv-elleneseken, akiknek mindig van valami jól csengõ magyarázatuk arra, hogy miért is tesznek így, valóban nem fog segíteni. Õk majd megoldják valahogy... Aztán a családjuk is megoldja valahogy, ha összetörik/kinyírják magukat  :| ... Viszont van egy másik (jó nagy) csoport, aki nem meggyõzõdésbõl nem köti be magát, hanem csak sima lustaságból, vagy pláne figyelmetlenségbõl. Ilyen pl. jóapám, de rajta kívül is még sok példát tudnék említeni. Na, ezek szépen be fogják kötni magukat, ha a kocsi rájuk csipog :) ... Apám is úgy köti magát be az Avéban, mint a kisangyal :D ... Pedig a Carinában gyakran "elbliccelte" a dolgot, ha pl. az 1 km-re lévõ boltból gurult haza, mondván, hogy "ezen a rövid szakaszon úgysem történik semmi" :crazy: ...

Na, ezek miatt az emberek miatt jó a csipogó - és õk tényleg sokan vannak.

Ha már a csipogóknál tartunk - a bekapcsolva hagyott világítás miatti bimbammolást is jónak tartom. Akinek merült már le akksija amiatt, mert úgyhagyta a kocsija világítását pár órára, az utána megbecsülni ezt az extrát, még ha néha kicsit idegesítõ is.

Az egyetlen, ami engem is bosszant, az a gyújtáskapcsolóban hagyott kulcs miatti sipákolás :turelmetlen: ... Ha egyszer azt a nyavalyás autót be sem tudom zárni kívülrõl a kulcs nélkül, akkor mi értelme van ennek a figyelmeztetésnek :?: Viszont nem tudok egy parkolóban, a kocsiban ülve, nyitott ajtóval zenét hallgatni, mert a cucc folyamatosan bimbammol :x ... Na, EZ tényleg hülyeség, értelmetlen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #10632 Dátum: 2007.11.24 18:06:49 »
A Csajomtól kaptam és így utazunk:-)

[a csatolmányt egy admin törölte]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10633 Dátum: 2007.11.24 18:08:34 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Misi"
Nagyon sok Ügyfelem jön, hogy kapcsoljuk ki a csipogást, mert zavarja, bekötni meg ne fogja magát, mert nem szereti.
Sosem segítek nekik, pedig lenne, akinek tudnék. Egyrészt nem fogom senki halálát magamra vállalni, másrészt szerintem egy kerekesszék kényelmetlenebb, mint az öv. De meggyõzni úgy sem fogok senkit.


Ilyenkor szokott jönni, hogy valaki valakijének az ismerõnek egy távoli rokona azért élte túl mert nem volt bekötve... :|  :szemforgat:


Ja-ja. És tényleg van olyan baleseti konfiguráció, amikor nagyobbat szívsz, ha be van kötve. De ha 1-nek vesszük az olyan balesetek esélyét, amelyekben véd az öv, akkor azokat a baleseteket, amelyekben nem véd, 0.01-es számmal lehetne jellemezni :nana: ... Na most, ha valaki azért, hogy kivédjen egy kockázatot, bevállal egy százszor akkorát, arra nincs mit mondanom :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hí All!
« Válasz #10634 Dátum: 2007.11.24 18:09:22 »
Idézetet írta: "Szuti"
A Csajomtól kaptam és így utazunk:-)


 :rohog:  :10:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )