Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6027056 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10560 Dátum: 2007.11.17 11:23:10 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Clemi"
...Tudtok erre valami megoldást? Létezik valamilyen adapter ami 9 mm-el megvastagítja a Xenon "izzó" talpát?
Egyébként mi a tapasztalatotok a HID xenon szettrõl?


Én leírtam a frankót, keresd vissza légyszi a tuning/világítás topicban!


Köszi a választ, és megkerestem a leírásod.  :nagymosoly: Az ötleted, és a megvalósításod tuti jó, mindössze csak egy pár bontott (vagy új) foglalatot kell valahol találni (de vajon hol?), és fúrni, faragni, reszelgetni.

Szóval a barkácsolás, az egy dolog, mivel én is bele bûvészkedtem, (tök ciki hogy mibõl kreáltam távtartót, úgyhogy el sem árulom) de nem lett tökéletes, mert vagy 2 mm hiányzik a vastagságból így a xenonok egy kicsit tudnak mozogni a helyükön, szóval nem úgy állnak mint a szög. Azért kérdeztem a közdarabot, mert tudtommal elég sok japán autó szaladgál Xenon szettel, és nem csak a Corolla az egyetlen, (és nem csak Japán autó) aminek az eredeti H7-es izzója egy foglalatba van beletolva, és miután a foglalatot rögzítettük a fényszóróban, helyére tettük a gumisapkát, csak azután toljuk a helyére a csatlakozót. Ja, és a HB foglalatos izzókról nem is beszéltem.

Biztos léteznek valahol ilyen spéci közbetétek, vagy pedig a Xenon fejek lennének különbözõek? Ha beviszem teszem azt egy Xenon beépítéssel fogalkozó céghez, vajon õk is bontott foglalatot fognak fúrni faragni, vagy egyszerûen elõveszik a fiókból a tipushoz szükséges kiegészítõt, és azzal rakják össze? :hmm:

Fórumtársaim, valami ötlet ezen kívül?

zolee212

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10561 Dátum: 2007.11.17 19:43:36 »
Sziasztok segítséget kérnék!
Van egy 98-as corollám amit ma sikeresen leszántottak!!  :( :(
Az illetõ nem igen nézett körbe s simán kijött elém és leszántotta a kocsim fél oldalát.
Kérdés a következõ lenne tudna e valaki ájánlani nagyon szépen dolgozó, megbízható fényezõt!! Netán internetcímet!
Elöre is köszi

targonya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10562 Dátum: 2007.11.18 13:15:21 »
Sziasztok!

Két napja van nálam egy 98as 1,3 Corolla. Gázadáskor és alapjáraton érdekes, kávédarálós hangja van (nekem az 5-6 literes amcsi autókat idézi). Ha a kuplungot benyomom, akkor a hang megszûnik, szinte hangtalan az autó. Az a kérdésem, hogy ez a normális, "gyári" hangja vagy valami nem kóser?!

Ja és még azt kérdezném, hogy milyen izzót ajánlanátok hozzá, mert most elég gyéren világít.

Köszi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10563 Dátum: 2007.11.18 15:41:09 »
Böngésztem autós oldalakat, hogy mennyiért mennek most az olyan Corollák, amilyen nekem van, elég egységes a front, 2.95-3.2M között voltak hírdetve. Kicsit kevesebbre számítottam. Az Eurotax oldalon fizetni kéne, hogy megmondják mennyi az annyi. Szerintetek hol érdemes még körbenézni?
/Corolla 1.4 HB Sol, 2004/12, 44900 km, gyári felszereltségen felül extraként telefonkihangosító, váltózár, riasztó, fóliázás, tetõspoiler, nyárigumi kf felni és téligumi acélfelnin./
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10564 Dátum: 2007.11.18 17:22:48 »
Idézetet írta: "whis"
Böngésztem autós oldalakat, hogy mennyiért mennek most az olyan Corollák, amilyen nekem van, elég egységes a front, 2.95-3.2M között voltak hírdetve. Kicsit kevesebbre számítottam. Az Eurotax oldalon fizetni kéne, hogy megmondják mennyi az annyi. Szerintetek hol érdemes még körbenézni?
/Corolla 1.4 HB Sol, 2004/12, 44900 km, gyári felszereltségen felül extraként telefonkihangosító, váltózár, riasztó, fóliázás, tetõspoiler, nyárigumi kf felni és téligumi acélfelnin./


Szerintem egy kicsit sok az ár amit találtál. Én 2.84M-ért vettem. 2005.04 havi 1,6 Sedan SOL. Fóliázva, alufelnivel, 85.000 km, hátsó spoilerrel, és másodlagos immobiliserrel, ráadásul erõsen megkímélt állapotban, és törve még nem volt, legalábbis a réteg vastagsága mindenütt egyforma. Én a használtautó.hu oldalon találtam.

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10565 Dátum: 2007.11.18 17:56:17 »
Idézetet írta: "whis"
Böngésztem autós oldalakat, hogy mennyiért mennek most az olyan Corollák, amilyen nekem van, elég egységes a front, 2.95-3.2M között voltak hírdetve. Kicsit kevesebbre számítottam. Az Eurotax oldalon fizetni kéne, hogy megmondják mennyi az annyi. Szerintetek hol érdemes még körbenézni?
/Corolla 1.4 HB Sol, 2004/12, 44900 km, gyári felszereltségen felül extraként telefonkihangosító, váltózár, riasztó, fóliázás, tetõspoiler, nyárigumi kf felni és téligumi acélfelnin./


Most megnéztem: a 04-es Corik 2.1-2.2rõl indulnak, ez persze csak a "belépõ modell", gondolom full fapad és 3millió km-rel, viszont így vagy úgy, nyomja az árakat egy ilyen autó is, a 3.2mihály nekem is soknak tûnik :hmm:  06-osokat elég szép számmal nyomatják már ennyiért, szintén kevés km-rel (már az életkor miatt is) extrázva stbstb...

Monyuk van az örök mondás, hogy annyit ér egy autó amennyiért elviszik... :wink:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10566 Dátum: 2007.11.18 19:34:29 »
Idézetet írta: "Peti500"
Most megnéztem: a 04-es Corik 2.1-2.2rõl indulnak, ez persze csak a "belépõ modell", gondolom full fapad és 3millió km-rel, viszont így vagy úgy, nyomja az árakat egy ilyen autó is, a 3.2mihály nekem is soknak tûnik

Megnéztem a használtautó.hu-t is, ott az ajánlat zöme Terra felszreltség, manuál klímával és jóval több km-rel. Azokat írják 2.4-2-8 között  :szemforgat:  Beviszem majd felértékeltetni, aztán ha nagyon keveset mondanának, akkor hírdetem itt-ott (vagy megtartjuk).  :hmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10567 Dátum: 2007.11.18 19:55:18 »
Idézetet írta: "targonya"
Sziasztok!

Két napja van nálam egy 98as 1,3 Corolla. Gázadáskor és alapjáraton érdekes, kávédarálós hangja van (nekem az 5-6 literes amcsi autókat idézi). Ha a kuplungot benyomom, akkor a hang megszûnik, szinte hangtalan az autó. Az a kérdésem, hogy ez a normális, "gyári" hangja vagy valami nem kóser?!

Ja és még azt kérdezném, hogy milyen izzót ajánlanátok hozzá, mert most elég gyéren világít.

Köszi


Nem kóser ez a hang. Kinyomott és felengedett kuplunggal egyaránt egyforma hangja kellene, hogy legyen. Ha felengedett kuplunngal megjelenik egy plusz hang, azt okozhatja pl. a váltóban a nyelestengely csapágyának a kopása.

Izzó: léteznek fehér fényû (tehát nem gagyi kék vagy ilyesmi), de megemelt fényerejû (+50 %) izzók, amelyek olyan 2000-2500/db körüli áron kaphatók, legálisak, és csereszabatosak a standard izzóval. Ezek lényegesen jobban világítanak. Viszont cserébe hamarabb ki is égnek, hát ja, valamit valamiért :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10568 Dátum: 2007.11.18 20:08:31 »
Idézetet írta: "whis"
Böngésztem autós oldalakat, hogy mennyiért mennek most az olyan Corollák, amilyen nekem van, elég egységes a front, 2.95-3.2M között voltak hírdetve. Kicsit kevesebbre számítottam. Az Eurotax oldalon fizetni kéne, hogy megmondják mennyi az annyi. Szerintetek hol érdemes még körbenézni?
/Corolla 1.4 HB Sol, 2004/12, 44900 km, gyári felszereltségen felül extraként telefonkihangosító, váltózár, riasztó, fóliázás, tetõspoiler, nyárigumi kf felni és téligumi acélfelnin./


2.95-3.2? Nagyon sok. Most kicsit átnéztem a hasznaltauto-n a kínálatot - azt mondanám, hogy a leírtakat figyelembe véve, a helyedben 2.799-ért hirdetném meg a kocsit, és nem mennék 2.7 alá az alku során. Ennyiért amúgy már bõven vannak 2005-ös darabok is, és a vevõk a keresgélés során elsõsorban az évjáratot nézik. Persze számít hogy a tiéd decemberi, számít hogy Sol, számít hogy keveset futott (más kérdés, hogy kell találni embert aki ezt elhiszi, én pl. csak ismerõsnek hinném el, hogy három év alatt csak ennyit rakott az autójába), és fõleg számít, hogy te tulajdonos vagy és nem kereskedõ. Ez mind szép és jó - ezért ér az autód ennyit, és nem 2.5-öt :nana:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10569 Dátum: 2007.11.18 21:01:35 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peti500"
Most megnéztem: a 04-es Corik 2.1-2.2rõl indulnak, ez persze csak a "belépõ modell", gondolom full fapad és 3millió km-rel, viszont így vagy úgy, nyomja az árakat egy ilyen autó is, a 3.2mihály nekem is soknak tûnik

Megnéztem a használtautó.hu-t is, ott az ajánlat zöme Terra felszreltség, manuál klímával és jóval több km-rel. Azokat írják 2.4-2-8 között  :szemforgat:  Beviszem majd felértékeltetni, aztán ha nagyon keveset mondanának, akkor hírdetem itt-ott (vagy megtartjuk).  :hmm:


Tudom, azért írtam hogy 2.1tõl indulnak a 2004-esek, ezekbe tuti rengeteg km és nudli xtra van, viszont meghatározóak a piac szempontjából, mert "már annyiért is lehet kapni" tudat beeszi magát a vevõjelöltek buksijába...

Amúgy nem ledegradálni akarom az autód, de nézd meg hogy 3-3.2ért már 2006-osok vannak... :roll:

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10570 Dátum: 2007.11.18 21:04:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Persze számít hogy a tiéd decemberi...


Max. lélektanilag, az autó így is úgy is 04es marad, ha jan.1 ha dec.31én gurult elõször aszfaltra.

Bár aszem van olyan rendszer ami különbséget tesz 1 és 2. félév között, de most megnem mondom melyik... :hmm:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10571 Dátum: 2007.11.18 21:10:19 »
Az eurotax havi szinten avultat.

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10572 Dátum: 2007.11.18 21:11:19 »
Idézetet írta: "Misi"
Az eurotax havi szinten avultat.


Ezt nem tudtam...

Bár lélektan alatt spec nem elsõdlegesen az eurotax és trsaira gondoltam... :wink:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10573 Dátum: 2007.11.18 21:35:52 »
Idézetet írta: "Peti500"
Tudom, azért írtam hogy 2.1tõl indulnak a 2004-esek, ezekbe tuti rengeteg km és nudli xtra van, viszont meghatározóak a piac szempontjából, mert "már annyiért is lehet kapni" tudat beeszi magát a vevõjelöltek buksijába...

Amúgy nem ledegradálni akarom az autód, de nézd meg hogy 3-3.2ért már 2006-osok vannak... :roll:

Okés, annyiért akkor vegyen olyat  :nagymosoly:
Ha meg valaki nagyon alkuszik, akkor csak egy kerékszettet kap, kiszedem a telefonkihangosítót, leveszem a tetõspoilert, de szõnyeget és csomagtértálcát sem adok  :ordog: De az is lehet, hogy családban marad  :szemez:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #10574 Dátum: 2007.11.18 22:16:29 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"
Persze számít hogy a tiéd decemberi...


Max. lélektanilag, az autó így is úgy is 04es marad, ha jan.1 ha dec.31én gurult elõször aszfaltra.


Az tény, hogy lélektani ugrás van egy 2004 decemberi és egy 2005 januári autó között. OK. Ezzel együtt, a vevõk nagy többsége azért odafigyel a hónapra is, pláne egy ilyen fiatal autónál :nana: ... Minél fiatalabb a kocsi, annál inkább igaz ez. Egy 18 éves gépnél már nyilván mindegy - egy 3 évesnél baromira nem. Ott nagyon is számít, hogy teszem azt februári, vagy novemberi a kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )