Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796293 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

aliasMephisto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Carina
« Válasz #12675 Dátum: 2008.12.17 19:45:12 »

Szia!

Motor: a leírásod alapján kb. fél liter olajat eszik meg 1000 km-en. Ezek a 92-96 közötti 1.6-os Carina motorok szokták eszegetni az olajat, ha már sok bennük a km, szóval aggodalomra semmi ok. Azt mindenképpen tudnod kell, hogy ettől az autó nem fog megállni, át fog menni a műszakin és a zöldkártyán is, és nem fog gyors ütemben, nagymértékben növekedni az olajfogyasztása. Ennek alapján döntsd el, hogy belevágsz-e a mindenképpen százezres nagyságrendű pénzt felemésztő, és rizikókkal járó javításba (gyűrűzés & szelepszárszimering-csere). A rizikó alatt azt értem, hogy ha nem olyasvalaki csinálja, aki vágja a témát, akkor a motor tényleg nem lesz többé soha olyan, mint előtte. Szóval azt döntsd el, hogy ez a minimális odafigyelés, és 2000 km-enként utántöltendő kb. 1 liter olaj (az ára legyen mondjuk 2000 forint, ha egy jobb minőségű 10 W-40-es olajból indulunk ki) jelent-e akkora kellemetlenséget/kiadást, ami miatt bevállalod a drága és kockázatos javítást.

Persze ez nyilván attól is függ, hogy mennyit mész az autóval, és meddig akarod megtartani. Ha mégis a javítást választod, majd igyekszünk ajánlani olyasvalakit, aki meg tudja csinálni tisztességesen.

Addig is: ahogy már írtam, valami jóféle 10 W-40-es olajat használj a gépbe szerintem. Liqui Moly, Mobil, Castrol, Valvoline, Fuchs, pl... Ja, és ne várd meg, amíg a nívó lemegy a minimumra :excl: Ebben a motorban csak kb. 3.3 liter olaj van maximum nívón - minimumon már csak kb. 2.3 liter, ami meglehetősen kevés! Fél alá ne engedd csökkenni a szintet.

Váltó: mindenképpen ellenőriztesd az olajszintjét, és töltsetek utána, ha kell. Ha nem hiányzik belőle jelentős mennyiség, és nem is csöpög, akkor én nem erőltetném a tömítés cseréjét, elég jelentős munkával jár. Az nem fáj senkinek, ha van egy olajfolt a váltó alján.

Sziasztok ismét!
Amióta nálam van az autó 10W40-est locsolgatok bele. Először ÖMV kúton kaphatót, aztán közbejött egy olajcsere akkor Valvoline MaxLife-ot kapott, most is azt akarok venni, az újratöltéshez. Nagyjából megnyugtató, hogy komoly baja nincs. Mondhatjuk hogy a kocsi gyári. Ha nem muszály természetesen nem akarom szétborogatni a motort.
Csak épp azon morfondáltam hogy a kocsi "teszkó sérüléseit" - (körben apró leütődések ahogy neki tolták a bev kocsikat.)ki kéne javítani, de az azzal jár hogy  => teljes fényezés. Mondjuk azért indultam ki belőle mert nem akarom hogy elkezdjen rozsdásodni a kaszni. Hálistennek sehol nem rozsdál. De a lényeg hogy akocsi gyári.  :1eye: Mert megvásárlás után egy hónappal akksi csere, kiderült hogy gyári akksi. Aztán szeptember lengéscsillapítócsere, kiderült hogy az is gyári (1995-ös dátum vigyorgott a szerelőre) Sztem ebben még sose cserélt senki semmit csak én. Most kapott új fékbetéteket. Januárban kap tőlem egy teljes átvizsgáltatást, mindenféléket megmérnek rajta. Amúgy tavaly augusztusban közölte a zöldkártyáztató ember hogy 2009-ben katalizátorcserét, meg lambdaszonda cserét azt tervezzem be alapossan.
Szerintetek érdemes nekimenni a kocsi ilyetén renoválásának? Igen nagyon szeretem, meg az asszony is, meg a macska is, mer eeféér, dehát nem akarok egy pénznyelőt.
Szóval a tervek 2009-re eddig: teljes átvizsgáltatás, katalizátor csere, lambdaszonda csere, tavasszal műszaki, váltó megjavíttatás, (ja és az ablakokat is vhogy le akarom sötétítteni, mert kiégetik a szememet  a xenonos Q7-ek mögöttem.  :cool2: )
Amúgy havonta nyáron pakoltam bele olyan 5000km-t. Pályán van legtöbbször használva. Hétvégi kirándulósautó.
Köszi a válaszaiotokat előre is és ismét is.
Mephisto

Kicsaptak a metafizika vizsgáról, mert puskáztam... Belenéztem a mellettem ülő lelkébe.

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12676 Dátum: 2008.12.18 08:14:49 »
Jajj,
Ismet ez a rohadt tetoablak.. A 2 nap esot mar utalja.  :2guns: Tegnap este kedvesem olebe hullott az elso esocsepp..:D
Ugyhogy haza (es mivel nincs garazs) az esztetikus lidl hutotasak felrahasztasa kovetkezett, illetve a szigeteloszalagos megoldas alkalmazasa. Egyebkent szamitottam erre. Ha mar nem az eredeti tetoablak van fent, akkor elobb utobb ugyis jon valami.
Otletek? Ha valaki meg tudna oldani, hogy belulrol leszigeteli, akkor meg a mozgathatosagrol is lemondanek. :(  Segitseg!

Szep napot,

m
'94 Carina 2.0 GLi

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12677 Dátum: 2008.12.18 10:09:07 »
Ja, es meg valami..

Ha szokasomtol elteroen nem nagyon finoman jovok le egy magaslatrol (alt. fekvorendor), leerkezeskor neha nyekken egyet valami a bal oldalon a motor felol..Ket tippem van: lengescsillapito vagy gumibak..Szerintetek?

Udv,
m
'94 Carina 2.0 GLi

szigig

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Carina
« Válasz #12678 Dátum: 2008.12.18 15:02:29 »
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a (motor)olajleeresztő csavar alá mekkora és milyen alátét kell. Alkatrész kereskedésben kérdeztem ott mondták, hogy millió féle van, katalógusokban meg nincs leírva.
Carina E angol 4A-FE

Válaszokat előre is köszönöm.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12679 Dátum: 2008.12.18 16:37:44 »
Ja, es meg valami..

Ha szokasomtol elteroen nem nagyon finoman jovok le egy magaslatrol (alt. fekvorendor), leerkezeskor neha nyekken egyet valami a bal oldalon a motor felol..Ket tippem van: lengescsillapito vagy gumibak..Szerintetek?

Udv,
m

Nem tudom, de az biztos, hogy nem kell foglalkozni vele. Egészen fiatal autókból is szoktak jönni néha nyekkenések ilyen szitukban, természetes dolog, meg sem kell hallani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12680 Dátum: 2008.12.18 16:44:51 »
Sziasztok ismét!
Amióta nálam van az autó 10W40-est locsolgatok bele. Először ÖMV kúton kaphatót, aztán közbejött egy olajcsere akkor Valvoline MaxLife-ot kapott, most is azt akarok venni, az újratöltéshez. Nagyjából megnyugtató, hogy komoly baja nincs. Mondhatjuk hogy a kocsi gyári. Ha nem muszály természetesen nem akarom szétborogatni a motort.
Csak épp azon morfondáltam hogy a kocsi "teszkó sérüléseit" - (körben apró leütődések ahogy neki tolták a bev kocsikat.)ki kéne javítani, de az azzal jár hogy  => teljes fényezés. Mondjuk azért indultam ki belőle mert nem akarom hogy elkezdjen rozsdásodni a kaszni. Hálistennek sehol nem rozsdál. De a lényeg hogy akocsi gyári.  :1eye: Mert megvásárlás után egy hónappal akksi csere, kiderült hogy gyári akksi. Aztán szeptember lengéscsillapítócsere, kiderült hogy az is gyári (1995-ös dátum vigyorgott a szerelőre) Sztem ebben még sose cserélt senki semmit csak én. Most kapott új fékbetéteket. Januárban kap tőlem egy teljes átvizsgáltatást, mindenféléket megmérnek rajta. Amúgy tavaly augusztusban közölte a zöldkártyáztató ember hogy 2009-ben katalizátorcserét, meg lambdaszonda cserét azt tervezzem be alapossan.
Szerintetek érdemes nekimenni a kocsi ilyetén renoválásának? Igen nagyon szeretem, meg az asszony is, meg a macska is, mer eeféér, dehát nem akarok egy pénznyelőt.
Szóval a tervek 2009-re eddig: teljes átvizsgáltatás, katalizátor csere, lambdaszonda csere, tavasszal műszaki, váltó megjavíttatás, (ja és az ablakokat is vhogy le akarom sötétítteni, mert kiégetik a szememet  a xenonos Q7-ek mögöttem.  :cool2: )
Amúgy havonta nyáron pakoltam bele olyan 5000km-t. Pályán van legtöbbször használva. Hétvégi kirándulósautó.
Köszi a válaszaiotokat előre is és ismét is.
Mephisto

Carinák csak a legritkább esetben válnak pénznyelővé, emiatt ne aggódj  :yes: ... Széthajtott, összetörött, gányolt, ezermillió km-t futott példányok is többnyire még teszik a dolgukat.

Ami a listádat illeti. Lambdaszondát méresd ki (bármelyik autóvillamossági szervíz megcsinálja), és ha nem rossz, ne cseréltesd. Katalizátor dettó - csak akkor kell cserélni, ha már tényleg nem jó a kipufogógáz károsanyag-tartalma. Egyébként van univerzális utángyártott katalizátor ilyen 25 ezer környékén, ha tényleg cserélni kell, tökéletesen megfelel a célnak, jók lesznek vele a kipufogógáz-értékek. Váltót, ahogy az előbb is írtam, nem kell "javíttatni", csak legfeljebb utántölteni az olajat, illetve ha nagyon folyatja, a szimeringet kicseréltetni. A "teljes átvizsgálás"-t meg gondold meg, hogy hol csináltatod, mert ennek sok esetben az a vége, hogy találnak hibákat ott is, ahol nincs. Én alapvetően nem vagyok híve az ilyesminek, ha amúgy rendben van a kocsi. Féket és futóművet nemrégiben javíttattad, a motorod, erőátviteled állapotát ismered - mit akarsz még átvizsgáltatni :) ? Ahogy szerelőm (!) szokta mondogatni: bele kell ülni, és használni.

Amúgy ezt a havi 5000 km-t komolyan írtad  :ph34r: ? Ez marha sok... Nem 500-at akartál írni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12681 Dátum: 2008.12.19 08:07:12 »
Ja, es meg valami..

Ha szokasomtol elteroen nem nagyon finoman jovok le egy magaslatrol (alt. fekvorendor), leerkezeskor neha nyekken egyet valami a bal oldalon a motor felol..Ket tippem van: lengescsillapito vagy gumibak..Szerintetek?

Udv,
m

Nem tudom, de az biztos, hogy nem kell foglalkozni vele. Egészen fiatal autókból is szoktak jönni néha nyekkenések ilyen szitukban, természetes dolog, meg sem kell hallani.

Koszonet a valaszert, Mester.

m
'94 Carina 2.0 GLi

aliasMephisto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Carina
« Válasz #12682 Dátum: 2008.12.19 09:40:42 »
Amúgy ezt a havi 5000 km-t komolyan írtad  :ph34r: ? Ez marha sok... Nem 500-at akartál írni?

 :eek: Igaazd van, helyesbítek. Májustól ´decemberig ment bele húszonvalamennyi. :)
Köszi minden infót,  :sorcerer:most jól átváltok olvasgató üzembe, és ha tudok, akkor kérdezek még okosat.
Kicsaptak a metafizika vizsgáról, mert puskáztam... Belenéztem a mellettem ülő lelkébe.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12683 Dátum: 2008.12.19 10:55:26 »


Szia!

Motor: a leírásod alapján kb. fél liter olajat eszik meg 1000 km-en. Ezek a 92-96 közötti 1.6-os Carina motorok szokták eszegetni az olajat, ha már sok bennük a km, szóval aggodalomra semmi ok. Azt mindenképpen tudnod kell, hogy ettől az autó nem fog megállni, át fog menni a műszakin és a zöldkártyán is, és nem fog gyors ütemben, nagymértékben növekedni az olajfogyasztása.
Eddig csak a 93-95 közöttiek gyűrüpuhaságáról volt szó, hogy azok hajlamosak, már kiterjesztetted vagy mivan?  :ph34r: :ph34r:
Ja a lambdaszonda, max lassabban melegszik fel, zöldkártyához kicsit meg kell hajtani előtte jól a kislányt és pöpecül hoz minden értéket.

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12684 Dátum: 2008.12.19 11:40:36 »
'94 Carina 2.0 GLi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12685 Dátum: 2008.12.19 12:51:28 »
Amúgy ezt a havi 5000 km-t komolyan írtad  :ph34r: ? Ez marha sok... Nem 500-at akartál írni?

 :eek: Igaazd van, helyesbítek. Májustól ´decemberig ment bele húszonvalamennyi. :)
Köszi minden infót,  :sorcerer:most jól átváltok olvasgató üzembe, és ha tudok, akkor kérdezek még okosat.

Nekem a legdurvább évben volt a saját verdával 50E km össz futásom, és ehhez még hozzájött a vállalati kocsikkal pár ezer, olyan 4-5E-re saccolom.
Mondjuk 55E. Ez 4.583 km/hónap összfutásteljesítmény. Ez 153 km minden áldott nap.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina
« Válasz #12686 Dátum: 2008.12.19 15:47:26 »
Udv mindenkinek,

http://www.cars-directory.net/gallery/toyota/carina_ed/1995/toyota_carina_ed_3276061_p.html
Ilyet lattatok mar eloben?:D Tetszik..

m


Wov! wov! wov!
Toyota és klasszikusan arányos szép formák megnyerö orr és farkialakítással? Tutira belpiacos klón lehet, bár a hátsó ajtó kontúrja nem épp korrektül húzódik... No! Hátsó kerekesbe, bal kormányosba egy ilyet kérek szépen, és már ganézom is kifelé a garázsból az offos hobby verdát:))) /karácsonyi kívánságmüsoromat olvasták/
böszme pijos degusztátorkám...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #12687 Dátum: 2008.12.19 16:35:19 »
Udv mindenkinek,
http://www.cars-directory.net/gallery/toyota/carina_ed/1995/toyota_carina_ed_3276061_p.html
Ilyet lattatok mar eloben?:D Tetszik..
m

Inkább látszik Camrynek, mint Carinának...

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Carina
« Válasz #12688 Dátum: 2008.12.19 23:02:26 »
Udv mindenkinek,
http://www.cars-directory.net/gallery/toyota/carina_ed/1995/toyota_carina_ed_3276061_p.html
Ilyet lattatok mar eloben?:D Tetszik..
m

Inkább látszik Camrynek, mint Carinának...

Na megvan a japán túraautó bajnokságos gép. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12689 Dátum: 2008.12.20 10:01:04 »
Udv mindenkinek,

http://www.cars-directory.net/gallery/toyota/carina_ed/1995/toyota_carina_ed_3276061_p.html
Ilyet lattatok mar eloben?:D Tetszik..

m


Wov! wov! wov!
Toyota és klasszikusan arányos szép formák megnyerö orr és farkialakítással? Tutira belpiacos klón lehet, bár a hátsó ajtó kontúrja nem épp korrektül húzódik... No! Hátsó kerekesbe, bal kormányosba egy ilyet kérek szépen, és már ganézom is kifelé a garázsból az offos hobby verdát:))) /karácsonyi kívánságmüsoromat olvasták/

Érdemes elolvasni kialakulásának történetét:
http://www.cars-directory.net/history/toyota/carina_ed/

és nézzétek meg az oldal teljes TOYOTA felhozatalát is, érdemes. Pár helyen bekönnyeztem..:D

Szép napot,
m
'94 Carina 2.0 GLi