Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796166 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12600 Dátum: 2008.11.24 22:25:44 »

Nem kell aggódni, hogy ez valamivel is rosszabb lenne, mert nem az, sőt ez inkább kíméli a motort. Ez a változtatás nagyon hasznos, ami a facelift-es változatoknál jelentkezik. Jelentősége nem más, mint a motort egy bizonyos késleltetéssel indítja, ezalatt az olajpumpának van ideje egy minimális olajat nyomi a csapágyaknak, így megvédi a csapágyakat egy vékony olaj filmréteg, és megnöveli az élettartalmat.
Ezért használok hidegen is sietősen kenegető  5w30as olajat. A mostani olajamba már van majdnem 8ezer km, de még mindig a nívó felett van egy icipicit, pedig azt hittem, hogy ennyi alatt azért azt a 2mm-nyi túltöltést lecsipegeti... Ja és kapott bőven magasfordulatot is. Szerintetek próbáljam meg a 0W30at? 0W40 castrol RS olajat  nem ette.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Carina
« Válasz #12601 Dátum: 2008.11.25 09:07:25 »

Nem kell aggódni, hogy ez valamivel is rosszabb lenne, mert nem az, sőt ez inkább kíméli a motort. Ez a változtatás nagyon hasznos, ami a facelift-es változatoknál jelentkezik. Jelentősége nem más, mint a motort egy bizonyos késleltetéssel indítja, ezalatt az olajpumpának van ideje egy minimális olajat nyomi a csapágyaknak, így megvédi a csapágyakat egy vékony olaj filmréteg, és megnöveli az élettartalmat.
Ezért használok hidegen is sietősen kenegető  5w30as olajat. A mostani olajamba már van majdnem 8ezer km, de még mindig a nívó felett van egy icipicit, pedig azt hittem, hogy ennyi alatt azért azt a 2mm-nyi túltöltést lecsipegeti... Ja és kapott bőven magasfordulatot is. Szerintetek próbáljam meg a 0W30at? 0W40 castrol RS olajat  nem ette.
Igaz a motor a lelke annak az autónak, de motorhibásan is szép lesz!  :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12602 Dátum: 2008.11.25 10:28:06 »

Nem kell aggódni, hogy ez valamivel is rosszabb lenne, mert nem az, sőt ez inkább kíméli a motort. Ez a változtatás nagyon hasznos, ami a facelift-es változatoknál jelentkezik. Jelentősége nem más, mint a motort egy bizonyos késleltetéssel indítja, ezalatt az olajpumpának van ideje egy minimális olajat nyomi a csapágyaknak, így megvédi a csapágyakat egy vékony olaj filmréteg, és megnöveli az élettartalmat.
Ezért használok hidegen is sietősen kenegető  5w30as olajat. A mostani olajamba már van majdnem 8ezer km, de még mindig a nívó felett van egy icipicit, pedig azt hittem, hogy ennyi alatt azért azt a 2mm-nyi túltöltést lecsipegeti... Ja és kapott bőven magasfordulatot is. Szerintetek próbáljam meg a 0W30at? 0W40 castrol RS olajat  nem ette.

Szerintem simán. Ugye a nullvéharminc csak hidegen kevésbé sűrű, mint az ötvé. Ha utóbbit nem ette, és főleg a nullvénegyvenet sem, akkor valszeg ezt sem fogja. A motornak meg biztosan jót teszel vele hidegben :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12603 Dátum: 2008.11.25 10:28:41 »
Múltkor fater épp nagyon unta magát és megnézte az olajszintet a kocsiban, akkor látta, hogy a szellőző eléggé tele van minden okossággal, ez okozhat párásodást gondolom, mert az első szélvédőnél pont a vezető oldalon van mindig enyhe párásodás.

Igen, ha el van záródva a friss levegő útja, akkor jobban párásodik a beltér.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Carina
« Válasz #12604 Dátum: 2008.11.25 14:57:08 »
És arról mi a vélményetek hogy benzines vs Diesel, a szubjektiv dolgokon kívül (pl ki mit szeret)
Ugy nézem dieselből nehezebb lenne értelmeset találni viszont olcsobb fenntartani...
???
üdv.B

Carinából nem a legjobb a dízel. Alig eszik kevesebbet, mint az 1.6 benzines; cserébe zajosabb, vibrálósabb, lomhább (sokkal), és ráadásul gyakrabban romlik el. Ez a TD-re is igaz, a lomhaságot kivéve, bár még az is kicsit kevésbé megy, mint az 1.6 benzin. Nem véletlenül nem voltak népszerűek új korukban sem a dízel Carinák.

Nemtudom miért kell minden érdeklődőt elriasztani a dízeltől!
Az meg hogy gyakrabban romlik el mint a benzines, nem megalapozott kijelentés. Mióta ezt a kocsit használjuk, nincs semmiféle javítás.  Az biztos, hogy lehet találni agyonhajtott, lepukkadt, elhanyagolt dízelt, de az ellenkezőjét is. Ez igaz a benzines társaira is.
Elismerem, nem egy rakéta, de lehet vele haladni.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #12605 Dátum: 2008.11.25 15:28:51 »
És arról mi a vélményetek hogy benzines vs Diesel, a szubjektiv dolgokon kívül (pl ki mit szeret)
Ugy nézem dieselből nehezebb lenne értelmeset találni viszont olcsobb fenntartani...
???
üdv.B

Carinából nem a legjobb a dízel. Alig eszik kevesebbet, mint az 1.6 benzines; cserébe zajosabb, vibrálósabb, lomhább (sokkal), és ráadásul gyakrabban romlik el. Ez a TD-re is igaz, a lomhaságot kivéve, bár még az is kicsit kevésbé megy, mint az 1.6 benzin. Nem véletlenül nem voltak népszerűek új korukban sem a dízel Carinák.

Nemtudom miért kell minden érdeklődőt elriasztani a dízeltől!
Az meg hogy gyakrabban romlik el mint a benzines, nem megalapozott kijelentés. Mióta ezt a kocsit használjuk, nincs semmiféle javítás.  Az biztos, hogy lehet találni agyonhajtott, lepukkadt, elhanyagolt dízelt, de az ellenkezőjét is. Ez igaz a benzines társaira is.
Elismerem, nem egy rakéta, de lehet vele haladni.
Tapasztalatból mondanám....egyik ismim évekig diesel carinát használt,azt vett egy avensis D4D-t....na azóta visszasírja a carinát....azzal semmi baja nem volt....igazából a mai napig dicséri....gázolaj bele...azt ment...télen-nyáron indult...pedig nem kényeztette el a vasat...nem egy erőgép....de talán ezért nem is nagyon megy tönkre...mert nincs agyonhúzva.....!! Én bárkinek ajánlanám aki egy megbízható,takarékos autót szeretne venni!! Egyébként én nem szeretem a dieseleket...de ezt még én is vennék egyet!!  :excl:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12606 Dátum: 2008.11.25 15:40:37 »
És arról mi a vélményetek hogy benzines vs Diesel, a szubjektiv dolgokon kívül (pl ki mit szeret)
Ugy nézem dieselből nehezebb lenne értelmeset találni viszont olcsobb fenntartani...
???
üdv.B

Carinából nem a legjobb a dízel. Alig eszik kevesebbet, mint az 1.6 benzines; cserébe zajosabb, vibrálósabb, lomhább (sokkal), és ráadásul gyakrabban romlik el. Ez a TD-re is igaz, a lomhaságot kivéve, bár még az is kicsit kevésbé megy, mint az 1.6 benzin. Nem véletlenül nem voltak népszerűek új korukban sem a dízel Carinák.

Nemtudom miért kell minden érdeklődőt elriasztani a dízeltől!
Az meg hogy gyakrabban romlik el mint a benzines, nem megalapozott kijelentés. Mióta ezt a kocsit használjuk, nincs semmiféle javítás.  Az biztos, hogy lehet találni agyonhajtott, lepukkadt, elhanyagolt dízelt, de az ellenkezőjét is. Ez igaz a benzines társaira is.
Elismerem, nem egy rakéta, de lehet vele haladni.

A 17 éve Toyotákat javító szerelőmtől van az infó, hogy a Carinák dízel motorjaival több a gond, mint a benzinesekkel  ::) ... Ez nem azt jelenti, hogy gyakran romlanak el a dízel Carinák! "Csak" annyit jelent, hogy a benzineshez képest gyakrabban romlanak el.

Nem akarok elriasztani senkit, de ha valaki föltesz egy kérdést, akkor leírom az infókat, amiket tudok. Vezettél te már 1.6 benzines Carinát? Nekünk hat évig volt ilyen autónk. Gyors és csendes a dízelhez képest, és csak kb. egy literrel eszik többet.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.25 15:42:25 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12607 Dátum: 2008.11.25 15:41:37 »
Tapasztalatból mondanám....egyik ismim évekig diesel carinát használt,azt vett egy avensis D4D-t....na azóta visszasírja a carinát....azzal semmi baja nem volt....igazából a mai napig dicséri....gázolaj bele...azt ment...télen-nyáron indult...pedig nem kényeztette el a vasat...nem egy erőgép....de talán ezért nem is nagyon megy tönkre...mert nincs agyonhúzva.....!! Én bárkinek ajánlanám aki egy megbízható,takarékos autót szeretne venni!! Egyébként én nem szeretem a dieseleket...de ezt még én is vennék egyet!!  :excl:

Itt most arról volt szó, hogy a benzineshez képest milyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #12608 Dátum: 2008.11.25 16:29:02 »
Tapasztalatból mondanám....egyik ismim évekig diesel carinát használt,azt vett egy avensis D4D-t....na azóta visszasírja a carinát....azzal semmi baja nem volt....igazából a mai napig dicséri....gázolaj bele...azt ment...télen-nyáron indult...pedig nem kényeztette el a vasat...nem egy erőgép....de talán ezért nem is nagyon megy tönkre...mert nincs agyonhúzva.....!! Én bárkinek ajánlanám aki egy megbízható,takarékos autót szeretne venni!! Egyébként én nem szeretem a dieseleket...de ezt még én is vennék egyet!!  :excl:

Itt most arról volt szó, hogy a benzineshez képest milyen.
Ha tehetném én a dieselre szavaznék...pedig mondom....nem szeretem a diesel autókat....haver egyébként nagy német párti...de még ő is azt monda ha japánt kéne vennie akkor egy Carina 2.0TD...sőt egyébként gondolkozott is rajta...csak amikor vett volna akkor meg nem volt eladó....azt pechére vett egy 318TD kombit...amit azóta is bán..... :devil:
Egyébként biztos jó az 1.6 benzin is...csak véleményem szerint,egy benzinesnél szélsőségesebb fogyikat lehet kihozni....dieselt talán akárhogy ölöd...akkor sincs 2-3l eltérés a fogyiban....meg ugye alulról van már nyomaték....az 1.6 benzinessel meg szerintem azzal a motorhoz képest kicsit nagy kasznival meg lehet etetni tempósabb haladásnál simán a 10-est....bár mondom..ez csak vélemény...... :excl:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12609 Dátum: 2008.11.25 17:02:59 »
Ha tehetném én a dieselre szavaznék...pedig mondom....nem szeretem a diesel autókat....haver egyébként nagy német párti...de még ő is azt monda ha japánt kéne vennie akkor egy Carina 2.0TD...sőt egyébként gondolkozott is rajta...csak amikor vett volna akkor meg nem volt eladó....azt pechére vett egy 318TD kombit...amit azóta is bán..... :devil:
Egyébként biztos jó az 1.6 benzin is...csak véleményem szerint,egy benzinesnél szélsőségesebb fogyikat lehet kihozni....dieselt talán akárhogy ölöd...akkor sincs 2-3l eltérés a fogyiban....meg ugye alulról van már nyomaték....az 1.6 benzinessel meg szerintem azzal a motorhoz képest kicsit nagy kasznival meg lehet etetni tempósabb haladásnál simán a 10-est....bár mondom..ez csak vélemény...... :excl:

Az 1.6-os benzines Carina pályán 170-180-as tempónál eszik 10 litert (a szívódízellel meg sem lehet közelíteni ezt a sebességet, a turbó épp hogy eléri). A miénk átlagban 7.3-at evett. Városon kívül, 8 literes fogyasztáshoz már kimondottan nehéz lábú, pörgetős, és persze igen magas átlagsebességű menetre van szükség. Rugalmasság terén az 1.6 benzin Carina meglepően jó, pl. ötödikben 80-ról 120-ra gyorsítva ugyanúgy megy, mint egy 2.0 Avensis II-es. A turbódízel ezzel együtt e téren felülmúlja, a szívódízel viszont alatta marad, annak meglehetősen kevés a nyomatéka.

Én alapvetően nagy dízelpárti vagyok - de vannak esetek, amikor a benzines a jobb választás, és a Carina mindenképpen ilyen eset.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #12610 Dátum: 2008.11.25 18:59:08 »
Én lassan 3 éve hajtom az 1.6 benzinest. Átlagban 8liter alatt vagyok városban, de 3-400km-es utakra már sikerült 6.5l körüli átlagot mérni úgy, hogy 110-nél jobban nem hajtom.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Carina
« Válasz #12611 Dátum: 2008.11.25 19:38:15 »
Én lassan 3 éve hajtom az 1.6 benzinest. Átlagban 8liter alatt vagyok városban, de 3-400km-es utakra már sikerült 6.5l körüli átlagot mérni úgy, hogy 110-nél jobban nem hajtom.
Nekem eddig a negatív rekord 5.9 l/100 km!  ::)
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

sz.pelo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Carina
« Válasz #12612 Dátum: 2008.11.25 19:42:41 »
Köszönöm szépen az infokat!

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Carina
« Válasz #12613 Dátum: 2008.11.25 20:39:10 »
Ha tehetném én a dieselre szavaznék...pedig mondom....nem szeretem a diesel autókat....haver egyébként nagy német párti...de még ő is azt monda ha japánt kéne vennie akkor egy Carina 2.0TD...sőt egyébként gondolkozott is rajta...csak amikor vett volna akkor meg nem volt eladó....azt pechére vett egy 318TD kombit...amit azóta is bán..... :devil:
Egyébként biztos jó az 1.6 benzin is...csak véleményem szerint,egy benzinesnél szélsőségesebb fogyikat lehet kihozni....dieselt talán akárhogy ölöd...akkor sincs 2-3l eltérés a fogyiban....meg ugye alulról van már nyomaték....az 1.6 benzinessel meg szerintem azzal a motorhoz képest kicsit nagy kasznival meg lehet etetni tempósabb haladásnál simán a 10-est....bár mondom..ez csak vélemény...... :excl:

Az 1.6-os benzines Carina pályán 170-180-as tempónál eszik 10 litert (a szívódízellel meg sem lehet közelíteni ezt a sebességet, a turbó épp hogy eléri). A miénk átlagban 7.3-at evett. Városon kívül, 8 literes fogyasztáshoz már kimondottan nehéz lábú, pörgetős, és persze igen magas átlagsebességű menetre van szükség. Rugalmasság terén az 1.6 benzin Carina meglepően jó, pl. ötödikben 80-ról 120-ra gyorsítva ugyanúgy megy, mint egy 2.0 Avensis II-es. A turbódízel ezzel együtt e téren felülmúlja, a szívódízel viszont alatta marad, annak meglehetősen kevés a nyomatéka.

Én alapvetően nagy dízelpárti vagyok - de vannak esetek, amikor a benzines a jobb választás, és a Carina mindenképpen ilyen eset.

Én is dízelpárti vagyok, közel 20 éve. Az igényeimnek megfelel a kis teljesítmény a nyomaték pedig csak picit kevesebb az 1,6 benzineshez képest.(1.6 B 137/4600, 2.0 D 131/2500 katalógusból)
Nemsokára meghaladjuk a 300.e km-t, de a motorba, meg máshova se nagyon kellett belenyúlni!



[a csatolmányt egy admin törölte]
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Yopofa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Carina - Disztarcsa
« Válasz #12614 Dátum: 2008.11.27 22:20:00 »
Sziasztok, aktiv forumozok.

97-es Carinamrol lejott az egyik disztarcsa, es a fulei sem az igaziak. Honnan lehet ilyet szerezni? A kispesti bontoba nincs...

Koszi elore is


Yopofa
Yopofa

----------------
2006- Carina E xli, '97, 1.6, v.szurke
(((2003-2006 Skoda 120L :-)))
2001-2002  Camry LE, '86, 2.0, s.kek