Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 1679988 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Adamo_sx

• Néha itt van
  • Autó: Toyota Carina E 1.6 kombi
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10935 Dátum: 2020.10.06 21:10:40 »
A kis összekötő gumi(?)csövet is cserélted? Ha igen, azt hol sikerült beszerezni?
Be van szerelve az új benzincsőbeöntő!

kalapos

• Megszállott
  • Autó: Toyota Carina ϰƐ '96 1.6 Liftback
« Válasz #10936 Dátum: 2020.10.13 17:47:33 »
Szia!
Szinte ugyanez a történetem nekem is csak én a versenyzők által ismert Katona Gábornál (Dömsöd) újíttattam fel mind a négyet. Végül előbb a két elsőt cseréltem Kayaba-ra, majd picit később a két hátsót is.
Üdv.

ui.: Be van szerelve az új benzincsőbeöntő! Végre nincs benzinszag bal hátul a kocsi mellett. X év után ismét merek teletankolni. Drága volt de most már azt mondom megérte, Köszi a tippet mégegyszer!
Szia FUBA!
Örülök, hogy összejött! Sok élvezetes utat még vele!  :yes:

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #10937 Dátum: 2020.10.24 09:44:56 »
Sziasztok!

Kivettem a műszercsoportot, elég hamar megoldható hála Istennek.
Viszont nem látok semmilyen elégett vezetéket a fólián. Most nekiállok megmérni műszerrel, hátha szakadás van mégis, de nem látszik.
Az viszont érdekes megoldás, hogy az üzemanyagszintmérő ugyanúgy áll még mindig, mint amikor kiszedtem, se le se föl nem megy  :hmmmm:

Kalmi

• Mindig itt van
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
« Válasz #10938 Dátum: 2020.10.24 14:43:04 »
Az viszont érdekes megoldás, hogy az üzemanyagszintmérő ugyanúgy áll még mindig, mint amikor kiszedtem, se le se föl nem megy  :hmmmm:
üdv,

Nekem mióta megvan a kocsi, ilyen a benzinszintmérő.
Egyetlen hátránya, hogy, aki ismeri ezeket, egyből látja érdemes e benzint lopni belőle.

Zsolt79

• Mindig itt van
  • Autó: Toyota Carina E 1.6 XLI Sedan'96 116 HP Japan
« Válasz #10939 Dátum: 2020.11.15 18:29:28 »
Sziasztok
Egy kis segítségre lenne szükségem:
A fűtés nem megfelő az autómban  :no:
Nagyon sokat kell vele mennem mire,már szinte lejjebb kell vennem,mert már sok is talán
Termosztát kb fél éves,hűtőfolyadék a nyáron lett cserélve, ugyanis eldurrant benne a gyári hűtő :yes:
Jelenség a következő
Felmelegszik a víz üzemi hőfokra,és még mindig épphogy érezhető hogy langyos a levegő ami amit keringetek belső,vagy külső levegővel
Megyek vele tovább,és lassan már nem fázom,viszont ha leesik a fordulat alapjáratra,akkor sokkal hidegebb abefújt levegő mint fordulaton :eek:
Pl:megállok egy pirosnál alapjáraton langyoska ,2500 as fordulaton tőkéletesen meleg a levegő azonos ventillátor fordulatnál
Nézegettem már a neten különböző tisztító folyadékokat,de nem merek egyenlőre beleönteni semmit :no:

villanó

• Néha itt van
« Válasz #10940 Dátum: 2020.11.15 20:12:02 »
Pár évvel ezelőtt nekem is "enyhe" volt a fűtés. A megoldást egy új Nissen fűtőradiátor beépítése jelentette...nagyobb baj volt, hogy a fél műszerfalat szét kellett szedni, hogy hozzáférjenek, közben letörtek egy-két rögzítő fület.
Megnéztem a kiszedett fűtőradiátort, atom nehéz volt (mert tele volt vízkővel). Nem létezik olyan tisztító, ami azt kiszedte volna!
(azt nem észleltem, hogy fordulaton jobban fűtött volna a csere előtt)
üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

Zsolt79

• Mindig itt van
  • Autó: Toyota Carina E 1.6 XLI Sedan'96 116 HP Japan
« Válasz #10941 Dátum: 2020.11.17 17:06:13 »
Sziasztok
Köszönöm a tippeket :hug:
Viszont ma reggel kicsit vizsgálódtam,felmelegítettem a vizet és levettem belüről a műanyag borítást ami a radiátor csöveire van pattintva(sikeresen el is törtem)
Mindkét ágat nyitott fűtéscsapnál megtapintottam és tűz forró volt mindkettő
Ez ugyebár azt jelenti,hogy tökéletesen megfordul benne a víz :hmmmm:

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #10942 Dátum: 2020.11.17 18:43:14 »
Pár évvel ezelőtt nekem is "enyhe" volt a fűtés. A megoldást egy új Nissen fűtőradiátor beépítése jelentette...nagyobb baj volt, hogy a fél műszerfalat szét kellett szedni, hogy hozzáférjenek, közben letörtek egy-két rögzítő fület.
Megnéztem a kiszedett fűtőradiátort, atom nehéz volt (mert tele volt vízkővel). Nem létezik olyan tisztító, ami azt kiszedte volna!
(azt nem észleltem, hogy fordulaton jobban fűtött volna a csere előtt)
üdv:
villanó
Mert a tiédben jó volt a termosztát ;) Gondolom használtan vetted... nem értem az olyan embereket, akik képesek csapvizet beletenni a hűtőrendszerbe, mit spórol, kétszáz forintot???  :censored:

Sziasztok
Köszönöm a tippeket :hug:
Viszont ma reggel kicsit vizsgálódtam,felmelegítettem a vizet és levettem belüről a műanyag borítást ami a radiátor csöveire van pattintva(sikeresen el is törtem)
Mindkét ágat nyitott fűtéscsapnál megtapintottam és tűz forró volt mindkettő
Ez ugyebár azt jelenti,hogy tökéletesen megfordul benne a víz :hmmmm:
Valószínűleg igen, de ez magát a vízkövességet nem zárja ki - attól még mindig a termosztátra gyanakszom  :hmmmm: