Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934911 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1395 Dátum: 2007.04.17 14:35:59 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Xanyi"
Na jóóóóvanám!!  :nemnem: Tényleg rá kell néznem arra a kézifékre  :rohog:  :nagymosoly:

Komolyra fordítva igenjó ez az 1,3-as... Megy is meg nem is fogyaszt!  :kacsint:
Most elmaradt, de majd legközelebb szabad egy menetre? Mármint az autódat leszilacikám  :rohog:  :nagymosoly:

hogy a viharba ne lenne szabad a menet! :nagymosoly:  :szemez:
de ne a Ts után ülj bele (mármint az autóba :rohog: ) mert akkor lehangoló :turelmetlen:
túl hosszúra vették a fokozatokat az1.3-ban   :szomoru:
nomeg LML Ts-e olyan halk....100zal mentünk 4-ben és halkabban durmolt, mint az enyém 100nál 5-ben ugyanazon az úton  :szemforgat:


Engem pont az érdekel az 1.3-ba, hogy milyen hosszú a harmadik, hogyan lehet vele autózni 5-ben. Mert nekem nem jön be annyira ez a rövid 5-dik fokozat.
Szal szinte biztos, hogy tetszeni fog  :kacsint:
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1396 Dátum: 2007.04.17 15:14:43 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Engem pont az érdekel az 1.3-ba, hogy milyen hosszú a harmadik, hogyan lehet vele autózni 5-ben. Mert nekem nem jön be annyira ez a rövid 5-dik fokozat.
Szal szinte biztos, hogy tetszeni fog  :kacsint:

3ban LML Ts-e 120-130körül véget ért...az 1.3 meg olyan 145-150 körül
persze a 2 autó vehemenciáját nem lehet összehasonlítani :nagymosoly:
nyári talira jösz?
kérdezd meg SzzS-t, õ ment egy kört az enyémmel :kacsint:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1397 Dátum: 2007.04.17 16:31:27 »
Dehogy kérdezem, tapasztalni szeretném  :oops:  :rohog:  :nagymosoly:

Amúgy elviekben az ezres és a TS váltóáttételei azonosak.

Nyári tali nagyon tervbe van vége, de addig még sokminden történhet.
Xanyi

spock

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1398 Dátum: 2007.04.21 09:59:28 »
Tegnap tankoltam, 601km-re kért a verda 31.78L 95-öst. Ez 5.28-as átlag... Ebbõl olyan 80km volt az M0-ás, a többi város.  :)
Yaris 1.3, 2006

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1399 Dátum: 2007.04.22 23:34:14 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Dehogy kérdezem, tapasztalni szeretném  :oops:  :rohog:  :nagymosoly:

Amúgy elviekben az ezres és a TS váltóáttételei azonosak.

Nyári tali nagyon tervbe van vége, de addig még sokminden történhet.


Asszem valahogy bele kéne sufnizni egy 1.3 as 5. sebességének áttételét a TSbe. Azért zabál sokat (7l pálya 150-160), mert forog mint a barom. Akkor bedobnánk mellé egy könnyített lendkereket is, ha már szét lenne borítva.

Amit meg "izmozni" kell, arra elég lenne a 4. sebesség is. :) Bár nekem már kezd kevés lenni a TS is sajnos :( Ha lenne annyi pénzem tuti hozatnék egy greddy turbo kit- et hozzá.

A kitre még talán összekaparnám a lóvét, de a torsen sper+váltó erõsítés+kevlár kuplung, meg a fék upgrade párosra már nem lenne rávaló sajnos, ráadásul a váltó az így is sarkalatos pontja a dolognak, de valahogy a 150 lovas RSben is bírja.....
Kéne egy TK-s RS-t hozni valahonnan :)

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1400 Dátum: 2007.04.23 08:14:03 »
Idézetet írta: "LML"
Idézetet írta: "Xanyi"
Dehogy kérdezem, tapasztalni szeretném  :oops:  :rohog:  :nagymosoly:

Amúgy elviekben az ezres és a TS váltóáttételei azonosak.

Nyári tali nagyon tervbe van vége, de addig még sokminden történhet.


Asszem valahogy bele kéne sufnizni egy 1.3 as 5. sebességének áttételét a TSbe. Azért zabál sokat (7l pálya 150-160), mert forog mint a barom. Akkor bedobnánk mellé egy könnyített lendkereket is, ha már szét lenne borítva.

Amit meg "izmozni" kell, arra elég lenne a 4. sebesség is. :) Bár nekem már kezd kevés lenni a TS is sajnos :( Ha lenne annyi pénzem tuti hozatnék egy greddy turbo kit- et hozzá.

A kitre még talán összekaparnám a lóvét, de a torsen sper+váltó erõsítés+kevlár kuplung, meg a fék upgrade párosra már nem lenne rávaló sajnos, ráadásul a váltó az így is sarkalatos pontja a dolognak, de valahogy a 150 lovas RSben is bírja.....
Kéne egy TK-s RS-t hozni valahonnan :)

Tk-s RS-bõl az ülések stipi-stopli :nagymosoly:

sikerült beszerezni az öveket? és a kereket?
szerk: most látom a kereket a yaristuningtopikba :vag2:

szerinted bírná az 1.3 váltója azt a plusz 20-30Nm-t minden gond nélkül? :hmm: és a könnyû lendkerék kompenzálni tudná a nagyobb fordulatszámesést a váltásoknál? nem "lomhulna" a gép a hosszabb váltótól?

7l-t az enyém is simán bekajálta 150-160nál...legalábbis megette ültetés nélkül :szemez: mostanában pedig nem autópályázom

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1401 Dátum: 2007.04.23 20:24:46 »
7 liter 150-160 nál az nagyon jó érték sztem, az enyém 7,5-öt fogyaszt olyan tempónál, pedig ez alapból alacsony, mondjuk rövid az 5. 104-nél óra szerint 3000-et pörög  :szomoru:
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1402 Dátum: 2007.05.23 19:48:54 »
utolsó 4 tankolásom:

5,2 ez még téligumis volt félig, csak (kül)város
5,5 pécsi "rohanás"  rugócserével egybekötve :)
5,0 soproni talira menetel
4,7 csak (kül)városi használat, volt néha klíma is... 782km-re tankoltam 37,1 litert :hmm: még 80km-t minden gond nélkül megtettem volna, 760-nál kezdett villogni, h éhes :nagymosoly:

a két vidéki úton a lakott területen kívüli a sebesség nem 90 volt inkább autópálya tempó :P soksok elõzéssel :vezetes:

most ósan 98benyát tankoltam, és 100km után 4,6-ot mutat a fed. comp. (volt ez 4,5...meg lesz is) :mrgreen:

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1403 Dátum: 2007.06.25 21:36:25 »
Idézetet írta: "leszilaci"
utolsó 4 tankolásom:

5,2 ez még téligumis volt félig, csak (kül)város
5,5 pécsi "rohanás"  rugócserével egybekötve :)
5,0 soproni talira menetel
4,7 csak (kül)városi használat, volt néha klíma is... 782km-re tankoltam 37,1 litert :hmm: még 80km-t minden gond nélkül megtettem volna, 760-nál kezdett villogni, h éhes :nagymosoly:

a két vidéki úton a lakott területen kívüli a sebesség nem 90 volt inkább autópálya tempó :P soksok elõzéssel :vezetes:

most ósan 98benyát tankoltam, és 100km után 4,6-ot mutat a fed. comp. (volt ez 4,5...meg lesz is) :mrgreen:



Nekem maradt a 17" es kerékkel is 7.8-8.0 között.

Néha klíma, sokszor elnehezedõ jobbláb.. :D

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1404 Dátum: 2007.06.26 13:47:24 »
Sziasztok! Engem meg mindig bosszant az, hogy a tankolas utan szamolt fogyasztas es comp altal mutatott kozott kb fel liter elteres van. Multkor kiszamoltam, es ha a comp mer jol, akkor a kuton kb 2.5 literrel tobbet szoktak szamlazni... Szerintetek mi az igazsag? En inkabb arra hajlok, hogy a kutnal trukkoznek a mennyiseggel...
Yaris II 1.0

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1405 Dátum: 2007.06.26 16:39:36 »
Idézetet írta: "Catman"
Sziasztok! Engem meg mindig bosszant az, hogy a tankolas utan szamolt fogyasztas es comp altal mutatott kozott kb fel liter elteres van. Multkor kiszamoltam, es ha a comp mer jol, akkor a kuton kb 2.5 literrel tobbet szoktak szamlazni... Szerintetek mi az igazsag? En inkabb arra hajlok, hogy a kutnal trukkoznek a mennyiseggel...


Tankolj felváltva más-más kutaknál és kiderül.
Én is találkoztam már olyannal, hogy a gyárilag jelzett maximum mennyiséget töltöttem bele a tankba, ami ugyan le volt apasztva, de ennyire azért nem porzott.  :nemnem:

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1406 Dátum: 2007.06.27 15:30:56 »
Idézetet írta: "Catman"
Sziasztok! Engem meg mindig bosszant az, hogy a tankolas utan szamolt fogyasztas es comp altal mutatott kozott kb fel liter elteres van. Multkor kiszamoltam, es ha a comp mer jol, akkor a kuton kb 2.5 literrel tobbet szoktak szamlazni... Szerintetek mi az igazsag? En inkabb arra hajlok, hogy a kutnal trukkoznek a mennyiseggel...


Nekem az elején mindig 7,3 volt az átlagfogyim. Szóltam a szervízben, ott azt mondták, hogy mert annyi. Ebben csak az volt a vicces, hogy ha 6 vagy ha 8 volt az általam számított, a fed.komp. akkor is 7,3-t írt. Aztán egyszer kinullázták a szervízben egy hiba miatt a komp-t, azóta egy tizedet, ha téved.
Szilvi 62

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1407 Dátum: 2007.06.28 08:54:50 »
Idézetet írta: "Renwick"
Tankolj felváltva más-más kutaknál és kiderül.
Én is találkoztam már olyannal, hogy a gyárilag jelzett maximum mennyiséget töltöttem bele a tankba, ami ugyan le volt apasztva, de ennyire azért nem porzott.  :nemnem:

üdv

R.

Azt hiszem, legkozelebb kiprobalok egy masik kutat... De ha az egyik megcsinalja, mi garantalja, hogy a masik nem? :) Az lenne a legbiztosabb, ha egyszer hitelesitett kannaba tankolnek...
Yaris II 1.0

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1408 Dátum: 2007.06.28 20:58:32 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Idézetet írta: "Catman"
Sziasztok! Engem meg mindig bosszant az, hogy a tankolas utan szamolt fogyasztas es comp altal mutatott kozott kb fel liter elteres van. Multkor kiszamoltam, es ha a comp mer jol, akkor a kuton kb 2.5 literrel tobbet szoktak szamlazni... Szerintetek mi az igazsag? En inkabb arra hajlok, hogy a kutnal trukkoznek a mennyiseggel...


Nekem az elején mindig 7,3 volt az átlagfogyim. Szóltam a szervízben, ott azt mondták, hogy mert annyi. Ebben csak az volt a vicces, hogy ha 6 vagy ha 8 volt az általam számított, a fed.komp. akkor is 7,3-t írt. Aztán egyszer kinullázták a szervízben egy hiba miatt a komp-t, azóta egy tizedet, ha téved.


Vajon bonyolult dolog lehet egy ilyen kinullázás? Mert mióta beszerelték a klímát a kicsikémbe, olyan fogyasztási értékeket ír a compi hogy ha az igaz akkor inkább egy t72-es harckocsit veszek mert az talán kevesebbet fogyaszt...  :|
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1409 Dátum: 2007.06.30 22:25:05 »
Na hát a talira menet a következõ fogyasztások jöttek össze:

Odafelé: Szombathely és Gyõr között országúton 90-100-al, majd Gyõrtõl az autópályán 130 körül (+volt egy kis odalépés kb 20 km-en 170-el  :nagymosoly: ). A computer végül 5,7-re hozta ki.

Aztán hazafelé már jobban dolgoztak a lovak, Gyõrig az autópályán 130-al ritkán mentem, 150 körül mentem átlagba, de volt sok 160-is... A fogyasztás ekkor még 7,8-on állt  :shock: . Aztán letérve az autópályáról 80-90-el hazadöcögtem... Úgyhogy végül 6,2-re jött ki a hazafelé út a comp szerint.

 :kacsint:
Xanyi