Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 935688 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1305 Dátum: 2006.11.14 21:14:06 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "leszilaci"
514km-nél most esett le a szintjelzõ pont a felére...reményeim szerint még 300km-t elporoszkálok vele a a tankolásig.
4,5-ös fogyit mutat 37km/h átlagsebesség
(4,4 volt, aztán járattam a klímát, m ugye muszáj havonta egyszer :pofa: )
:suket: Most 6.0.

felment 4,7-re :turelmetlen:  :kormom:
750km-nél van még 2 csíkom(bár nemsokára csak egy lesz)....
kellett nekem elõzni 3szor is :banging:
meg esõben sem kellene elõvenni :kacag: az jelentõsen megdobja :nana:

gumicsere után tuti nem leszek 5 alatt :sir:


Azért nem lehet úgy vezetni, hogy 1et se elõzõl, ezen ne idegeskedj.

Nemtom a benzinest mennyire viseli meg a hajtási körülmény, de a dízelnél az óvatos és a sportos vezetés között van kb fél liter különbség, élményben viszont sokszoros. Annyit megér...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1306 Dátum: 2006.11.14 23:24:58 »
Idézetet írta: "VDaNi"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "baru"
Idézetet írta: "leszilaci"
514km-nél most esett le a szintjelzõ pont a felére...reményeim szerint még 300km-t elporoszkálok vele a a tankolásig.
4,5-ös fogyit mutat 37km/h átlagsebesség
(4,4 volt, aztán járattam a klímát, m ugye muszáj havonta egyszer :pofa: )
:suket: Most 6.0.

felment 4,7-re :turelmetlen:  :kormom:
750km-nél van még 2 csíkom(bár nemsokára csak egy lesz)....
kellett nekem elõzni 3szor is :banging:
meg esõben sem kellene elõvenni :kacag: az jelentõsen megdobja :nana:

gumicsere után tuti nem leszek 5 alatt :sir:


Azért nem lehet úgy vezetni, hogy 1et se elõzõl, ezen ne idegeskedj.

Nemtom a benzinest mennyire viseli meg a hajtási körülmény, de a dízelnél az óvatos és a sportos vezetés között van kb fél liter különbség, élményben viszont sokszoros. Annyit megér...


A benzinesnél meg van 6 liter különbség a spórolós és a sportos között!  :nagymosoly:
Zénóka vs. SzzS pl.
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1307 Dátum: 2006.11.15 10:33:28 »
Idézetet írta: "Xanyi"


A benzinesnél meg van 6 liter különbség a spórolós és a sportos között!  :nagymosoly:
Zénóka vs. SzzS pl.


A dízelnél is lenne 4 ne aggódj :pofa:
Csak ott nem 4 vs. 10, hanem 3 vs 7 lenne :nagymosoly:


mmiissii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1308 Dátum: 2006.11.15 16:11:16 »
1.3 benzin

Nagy minuszban reggel 2km oda du. 2km vissza.   +8liter
Nagy távolság 120-130km-es utazó sebesség         5,8-6,3 (idõjárás függõ)
Nyár 30km-en tatásan 80-90km/h utazó seb.          4,8 liter

Nagyátlagban 5,5-6 literbõl ki lehet jönni.

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1309 Dátum: 2006.11.16 11:10:23 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "Xanyi"


A benzinesnél meg van 6 liter különbség a spórolós és a sportos között!  :nagymosoly:
Zénóka vs. SzzS pl.


A dízelnél is lenne 4 ne aggódj :pofa:
Csak ott nem 4 vs. 10, hanem 3 vs 7 lenne :gymosoly:


Dízelnél 6 felé nem mész, de 3at se eszik.

4-6 között pulzál max.

Ha autópályán mész padlógázzal, akkor 6 is lehet, az biztos.

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1310 Dátum: 2006.11.17 01:57:37 »
Idézetet írta: "viharhozo"
Idézetet írta: "Szeke"
Csak a nagyobb súllyal, nagyobb légellenállásal és a szomjasabb motorral tudom magyarázni a dolgot, mással nem  :|
Kár, hogy nincs köztünk új dízeles Yarisos, aki rám tudna cáfolni.


Ha mar megszolittattam volt. Nem tudom cafolni, sot raerositenek. A gyarilag megadott 4 liter nagyjabol konstans 80-as temponal tarthato. 5 liter alatti vegyes fogyasztast nem sikerult meg produkalnom. Orszaguton, realis korulmenyek kozt, mertektarto vezetessel 4,6-4,8-bol elmegy a gep. Autopalyan es varosban a hatar majdnem a csillagos eg, Budapesten belul, 35 fokban, folyamatos klimahasznalat mellett egy 140 kilometeres etapon elertem a 7,4 l/100 km-t. 130 folott autopalyan is szepen megno a fogyasztas, bar ezt erthetonek tartom. A klima szamomra kicsit furcsa, bekapcsolasa utan kanikulaban gyakorlatilag folyamatosan megy a hutomotor, megallas utan meg kis tavacska keletkezik a gep korul. Ez az altalam eddig vezetett gepekre nem volt jellemzo.

Ket adalek a fogyasztas-fetisisztaknak:

1. A tavolsagmero 1,5%-kal alulmer.
2. A sebessegmero 5 km/h-val felulmer.


Hm.
Furcsa.

Nekem 5 felé nem megy a városi fogyasztásom, ha fékgázfékgáz stílusban vezetek, akkor sem. 4.7 a nagyátlagom vagy 80% város és egyéb vagy ha hosszú út, akkor pálya...

1ik barátom is most vett új Yarist D4D motorral, az elsõ 3000 átlaga 4.9, 100%vegyesben.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1311 Dátum: 2006.11.17 02:29:07 »
Idézetet írta: "VDaNi"


Dízelnél 6 felé nem mész, de 3at se eszik.

4-6 között pulzál max.

Ha autópályán mész padlógázzal, akkor 6 is lehet, az biztos.


Hát elég baj, ha nem megy 4 alá, leszilaci ment nem is olyan régen egy tankolástól tankolásig 3,7-et egy 1,3 benzinessel, amihez ezúton is gratulálok neki :pofa:
Szvsz azért egy dízel ennél kevesebbet is tud. :kacsint:

Az autópályás padlónál a 75 lovas evett majdnem nyolcat itt a link: http://www.autobild.de/test/neuwagen/artikel.php?artikel_id=4448&artikel_seite=1
Viszonyításképpen ilyen körülmény között egy 1.0 10 liter felett eszik... de régen próbáltam már :pofa:

A 90 lovashoz nem találtam meg a tesztet de 8,4 rémlik. Ezt úgy kell mérni, hogy padló, fogyimérõ nulláz, tíz km múlva megnéz.... közben gáz leragasztva marad...  és én bízom Szzs kollegában, szerintem nem jönne ki 7 bõl :mrgreen:  :mrgreen:

De ha Kishaver kollegát kérded, õ is ment többször bõven 4 alatt a d4d-vel, de majd õ kijavít, én már nem emlékszem :pofa:


leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1312 Dátum: 2006.11.17 11:41:33 »
benzines szélsõségek 1.3-nál, amit szerény személyem ért el:
3,7 vs. 9,x

ezt a 9-et biztos lehetne fokozni....de minek? :D

3,7 egyszer volt...hol nem volt..... bp-békéscsaba-fót  távon odafelé nem, de visszafelé autópályát elkerülve max 80-nal haladva(ahol forgalom engedte, ott max 60-65) ,nomeg szarvas és bcsaba között útépítés miatt szigorú 40 :nagymosoly:
kb8órát ültem a kocsiban...:faradt:  még egyszer nem fogom kipróbálni milyen autópályán 80-nal tötyögni kecskemétig.... veszélyes. :roll:  oda a 96km/h kell :nagymosoly:
de ezt az eredményt viszont lehetne lejjebb vinni :otlet: namajd jövõ nyáron egy fót-balaton éjszakai meneten bepróbálom :rohog: ....bár akkor lenne egy bp-n keresztüli kemény város....hmmm

és lehet úgy vezetni,h nem elõzök :kacsint:


dízel yarishoz hosszú távon nem volt szerencsém, pláne nem a 90lovashoz!
de Zénóka "simán" autózott 3 alatt :nana:
:magasztal:

olyan jó azt látni,h 3 alatt van a pillanatyni fogyi :nagymosoly: :crazy:
a céges 1.4td kombifábiával próbáltam ki egy hazautat délutáni csúcs végén 6 óra körül (bp xiii-fót) kímélõ tempóban, eredmény 4 alatt :) 3,9! de lehetne azt is lejjebb vinni (ha a yarissal tudok ugyan azon az úton 4,8 körülit autózni)....
ma reggel pedig 5,3....140-150-160-nal befelé 2/A-n nagygáz, nagyfék....de ez is lehetne több, ha városban nem maximalizálnám a sebességemet 60-ra, és nem kapcsolnék 5.-et

a pdtdi-t pedig ugye nem lehet 1 lapon említeni a d4d-vel ;) (nomeg a súlytöblete-légellenállása sem csekély a kombinak)

:otlet:
szóval a d4d-vel 4 alatti eredményt próbálnám meg elérni :)

greyparrot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1313 Dátum: 2006.11.19 19:07:45 »
Sziasztok,

Bár régen olvasgatom a fórumot, még nem szóltam hozzá, de most nagyon tanácstalan vagyok:

Sokat vezetek városban, dugókban, állok is rendesen néha, a fogyi eddig sem volt kevés 5,8 -  6,2 között.  :szomoru:  A múlt héten volt egy gumicsere (új gumik, Goodyear Ultragrip 7) és azt követõ nap a 15.000-es szerviz, Toyota Super - nél.  A fogyi meg úgy felkúszott 6,5 -7,1 tájára, pedig még hideg sincs...  :banging:  A szervízben azt válaszolták a kérdésemre, hogy bemérhetik a fogyasztást , de úgy is OK lesz.
Most ez normális, még belefér, vagy menjek vissza a szervízbe beméretni? Ez vajon egyébként külön pénzben kerül?

Csak ámulok itt a fogyasztásokon amiket írtok.  :o Már csak azért is, mert mivel elég sokat megyek városban, pont azért vettem 1.0-ás motorral a kicsikét, hogy a lehetõ legkevesebbet egye.

Szerintetek? Elõre is nagyon köszi!

greyparrot

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1314 Dátum: 2006.11.19 20:09:14 »
Idézetet írta: "greyparrot"
Sziasztok,

Bár régen olvasgatom a fórumot, még nem szóltam hozzá, de most nagyon tanácstalan vagyok:

Sokat vezetek városban, dugókban, állok is rendesen néha, a fogyi eddig sem volt kevés 5,8 -  6,2 között.  :szomoru:  A múlt héten volt egy gumicsere (új gumik, Goodyear Ultragrip 7) és azt követõ nap a 15.000-es szerviz, Toyota Super - nél.  A fogyi meg úgy felkúszott 6,5 -7,1 tájára, pedig még hideg sincs...  :banging:  A szervízben azt válaszolták a kérdésemre, hogy bemérhetik a fogyasztást , de úgy is OK lesz.
Most ez normális, még belefér, vagy menjek vissza a szervízbe beméretni? Ez vajon egyébként külön pénzben kerül?

Csak ámulok itt a fogyasztásokon amiket írtok.  :o Már csak azért is, mert mivel elég sokat megyek városban, pont azért vettem 1.0-ás motorral a kicsikét, hogy a lehetõ legkevesebbet egye.

Szerintetek? Elõre is nagyon köszi!

greyparrot


Nekem is UG7-lett, de a fogyim nem változott csak 1 decit..., ami szvsz nem biztos, hogy amiatt van...
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1315 Dátum: 2006.11.19 20:43:05 »
Mielõtt betojnál, próbálgasd: nullázd, mérj városi átlagot egy hosszabb szakaszon. Aztán egyenletes országúti tempónál nullázz, és úgy mérj vagy tíz percig. Ha a városi nem irreálisan magas (sztem dugóban belefér a 6,5), és az országúti is a megfelelõ, akkor nincs gond.
Persze függ a távolságoktól, a lábadtól, stb. Nekem rövid városi (1-7 km) távokon 5,8-6 körül mozog, folyamatos 50-55-nél 3,5-4 lityi, de ez még elõzõ széria és motor. A Te kocsid viszont nehezebb, néhány lóerõ többlettel. Szóval az összehasonlítás más, új 1.0-kkal mérvadó, vagy a saját mérésekhez igazodhatsz. A 3 litert fogyasztó kollégák itt a topikon belekatétereznek menet közben a tankba, úgy mennek el Vlagyivosztokig meg vissza egy tankolással. :nagymosoly:
Azt nem tudom, pénzért mérik-e.
Yaris Blue Ice 1.0

Kistoth

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1316 Dátum: 2006.11.19 22:20:03 »
Üdv mindenkinek!

 Egy 1.3- as, 2004- es Yarisunk van és az lenne a kérdésem, hogy ha a fedélzeti computer RANGE=0- át mutat és az üzemanyagszint- jelzõ villog akkor ebben az állapotban hány km- t lehet még megtenni az autóval?
A válaszokat elõre is köszönöm, mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánok!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1317 Dátum: 2006.11.19 22:30:56 »
Idézetet írta: "Kistoth"
Üdv mindenkinek!

 Egy 1.3- as, 2004- es Yarisunk van és az lenne a kérdésem, hogy ha a fedélzeti computer RANGE=0- át mutat és az üzemanyagszint- jelzõ villog akkor ebben az állapotban hány km- t lehet még megtenni az autóval?
A válaszokat elõre is köszönöm, mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánok!
Kb 5 liter üzemagyag van ilyenkor még a tartályban, szal ha országúton 90-el mész, akkor 150km-et bír tuti, városban inkább 100-at, de én sose kockáztattam, 20km-el a 0 után mentem tankolni  :kacsint:
Laco 73 :D

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1318 Dátum: 2006.11.20 16:31:12 »
Idézetet írta: "greyparrot"
Sziasztok,

Bár régen olvasgatom a fórumot, még nem szóltam hozzá, de most nagyon tanácstalan vagyok:

Sokat vezetek városban, dugókban, állok is rendesen néha, a fogyi eddig sem volt kevés 5,8 -  6,2 között.  :szomoru:  A múlt héten volt egy gumicsere (új gumik, Goodyear Ultragrip 7) és azt követõ nap a 15.000-es szerviz, Toyota Super - nél.  A fogyi meg úgy felkúszott 6,5 -7,1 tájára, pedig még hideg sincs...  :banging:  A szervízben azt válaszolták a kérdésemre, hogy bemérhetik a fogyasztást , de úgy is OK lesz.
Most ez normális, még belefér, vagy menjek vissza a szervízbe beméretni? Ez vajon egyébként külön pénzben kerül?

Csak ámulok itt a fogyasztásokon amiket írtok.  :o Már csak azért is, mert mivel elég sokat megyek városban, pont azért vettem 1.0-ás motorral a kicsikét, hogy a lehetõ legkevesebbet egye.

Szerintetek? Elõre is nagyon köszi!

greyparrot

Hello,

Nekem is 1.0 van, es a varosi 5.8-6.2 szerintem teljesen normalis, nekem is szokott anyyit lenni, amikor sok a dugo. Viszont hetvegen csinaltunk egy Budapest-Vac-Budapest kirandulast, es egybol lement 5.2-re. :)
Yaris II 1.0

greyparrot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1319 Dátum: 2006.11.20 22:48:58 »
Idézetet írta: "baru"
Mielõtt betojnál, próbálgasd: nullázd, mérj városi átlagot egy hosszabb szakaszon. Aztán egyenletes országúti tempónál nullázz, és úgy mérj vagy tíz percig. Ha a városi nem irreálisan magas (sztem dugóban belefér a 6,5), és az országúti is a megfelelõ, akkor nincs gond.
Persze függ a távolságoktól, a lábadtól, stb. Nekem rövid városi (1-7 km) távokon 5,8-6 körül mozog, folyamatos 50-55-nél 3,5-4 lityi, de ez még elõzõ széria és motor. A Te kocsid viszont nehezebb, néhány lóerõ többlettel. Szóval az összehasonlítás más, új 1.0-kkal mérvadó, vagy a saját mérésekhez igazodhatsz. A 3 litert fogyasztó kollégák itt a topikon belekatétereznek menet közben a tankba, úgy mennek el Vlagyivosztokig meg vissza egy tankolással. :nagymosoly:
Azt nem tudom, pénzért mérik-e.


Köszi, akkor méregetem többször !
 :hmm: , ennyit jelentene néhány plusz kiló meg LE?

Catman, azért megnyugtattál, hogy Neked is hasonló fogyik vannak  :) , annyira nagynak éreztem a különbséget az itt olvasott álomfogyasztások meg Malacka  :szivecske: produkciói között.
Bár az utóbbi hét horrorfogyasztásait még mindig nem értem, de majd mérem , ahogy baru tanácsolta. :rolleyes:

köszi,
greyparrot