Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934914 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1440 Dátum: 2007.07.10 15:53:14 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Szilvi"
Anyukádnak kicsit nehéz a lába.  :nagymosoly:  :szemez:  Lehet azt még lejjebb vinni. Nekem klímával nem megy 6 fölé a fogyi, pedig én is rövid szakaszokon használom és gyakran járok be a belvárosba. Most hogy nem használom a klímát 5,5-t mutat a fed.komp.  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Meg mióta van benne klíma, rövid távra szoktunk benne 5-en is ülni, és az átlagos tömegünk valhol 75kg környékén van  :kacsint:

Amióta aput megmûtötték a gerincével és nem vezethet elég sûrûn furikázom kicsiny családomat és még ennek ellenére sem ment 6 fölé a fogyim. Ja és ne felejtsük el, hogy mindig mellettem ül a kutyám is, aki a maga 1 kg 80 dekájával elég komoly terhelést jelent.  :rohog:  :rohog:
Szilvi 62

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1441 Dátum: 2007.07.10 16:00:46 »
Idézetet írta: "KLaco"
Azért mert elõször csak közelít, de már 400méterrõl a tükörbõl kisüti a szemem, aztán utolér, megvárja, míg nem jönnek szembõl, aztán gondolkodik 1 sort, aztán kezd el elõzni, szal 1-2 percig is vakíthat hátulról. Ilyenkor kiugrik elém valaki, nem biztos, hogy észreveszem. Éccaka már csak szemüveggel vezetek amúgy is, mert azzal nem zavarnak annyira a fények.

Jó annak, aki tudja, mennyivel mennek pontosan, nálam is valahol óra szerint 95 körül van a gyors kamion tempó, a lassabbak meg 85 körül.

Laci.............
mire való a visszapillantótükör alján az a kis pöcök? :pofa:
napszemüvegben nyomod az esti vezetést? :vag2:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1442 Dátum: 2007.07.10 16:47:00 »
Idézet
hétvégén balatonnak indultam, és mivel nem siettem péntek éjjel 11óra után vágtam neki az útnak
irány: nyugat, át egész pesten keresztbe, aztán 7-es út és végül fehérváron át a 8-assal párhuzamosan a balatonig
odafelé:
megtett táv : 133,9 km
átlagsebesség: 44km/h
megtett idõ: 3 óra


Hûûû, nem vagy semmi :10:  :nagymosoly:

Idézet
Lehet azt még lejjebb vinni. Nekem klímával nem megy 6 fölé a fogyi, pedig én is rövid szakaszokon használom és gyakran járok be a belvárosba. Most hogy nem használom a klímát 5,5-t mutat a fed.komp.


Te valamit nagyon eltanulhattál Zénókától, mert városban én se nagyon tudok 6 alatt teljesíteni  :nagymosoly:
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1443 Dátum: 2007.07.10 20:53:26 »
Lassan én léphetek a leszilaci klubba ( mármint ha bevesznek ) nem pedig leszilaci a zénókaklubba :mrgreen:


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1444 Dátum: 2007.07.10 21:06:25 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Ja és ne felejtsük el, hogy mindig mellettem ül a kutyám is, aki a maga 1 kg 80 dekájával elég komoly terhelést jelent.  :rohog:  :rohog:
Az az édi-bédi Yorkshirei terrier, amirõl volt fotó az FTP-n? Az nagyon cuki, attól jobban fogyaszt a kocsi  :nagymosoly:
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1445 Dátum: 2007.07.10 21:09:36 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Laci.............
mire való a visszapillantótükör alján az a kis pöcök? :pofa:
napszemüvegben nyomod az esti vezetést? :vag2:
És az oldalsó tükröket meg hajtsam be bio motorosan?  :nagymosoly:
Napszemcsit is próbáltam, az túl sötétnek bizonyult, szal távolra látó szemüveget használok, ami kicsit sötétedik fényre, meg valami felületkezelt, mert a szaruhártyám nagyon szórja a fényt, és ezért zavarnak a szembõl jövõk.
Laco 73 :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1446 Dátum: 2007.07.10 22:43:21 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "leszilaci"
hétvégén balatonnak indultam, és mivel nem siettem péntek éjjel 11óra után vágtam neki az útnak
irány: nyugat, át egész pesten keresztbe, aztán 7-es út és végül fehérváron át a 8-assal párhuzamosan  a balatonig
odafelé:
megtett táv : 133,9 km
átlagsebesség: 44km/h
megtett idõ: 3 óra
Hát hallod ehhez nagy türelem kell. Én már Pest-Debrecen távon végig pályán 3 óra alatt értem haza, de az 235km  :kacsint: Így is eluntam az életem, hogy gyakorlatilag csak kamiont kellett elõzni, viszont tényleg jó így a fogyi.
Anyunak most 6,6 klímával, mondjuk 8-9kmnél hosszabb utakra nem megy, és abból is sok a lassú rész, váltás...

Látjátok, ezért kell a dízel: nekem Szekszárd-Szeged 145 km másfél óra és 4.5-ös átlag. :D
Gabe 254.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1447 Dátum: 2007.07.10 23:20:24 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Szilvi"
Ja és ne felejtsük el, hogy mindig mellettem ül a kutyám is, aki a maga 1 kg 80 dekájával elég komoly terhelést jelent.  :rohog:  :rohog:
Az az édi-bédi Yorkshirei terrier, amirõl volt fotó az FTP-n? Az nagyon cuki, attól jobban fogyaszt a kocsi  :nagymosoly:

Dehogy Yorki, Bichon Bolognese.  (Már volt pénteki talin is kétszer, vérbeli Toyotás.)  :nagymosoly: :szivecske: Gondolj bele, maga a kutya és még a sok holmija. Amióta velem jön mindenhová, érzem, hogy a kocsi mintha rosszabbul gyorsulna. :nagymosoly:
Na viccet félretéve tényleg a kutynak köszönhetõen nõtt a fogyim, mivel miatta klímázom, szegénykém nehezen viseli a meleget. És hát ugyi gondos "szülõként" mindent megteszek a kényelme érdekében.  :nagymosoly:
Szilvi 62

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1448 Dátum: 2007.07.11 12:17:08 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Dehogy Yorki, Bichon Bolognese.  (Már volt pénteki talin is kétszer, vérbeli Toyotás.)  :nagymosoly: :szivecske: Gondolj bele, maga a kutya és még a sok holmija. Amióta velem jön mindenhová, érzem, hogy a kocsi mintha rosszabbul gyorsulna. :nagymosoly:
Na viccet félretéve tényleg a kutynak köszönhetõen nõtt a fogyim, mivel miatta klímázom, szegénykém nehezen viseli a meleget. És hát ugyi gondos "szülõként" mindent megteszek a kényelme érdekében.  :nagymosoly:
Látszik, hogy nem értek a kutyákhoz  :oops: Hát igen, rajtuk több szõr van, mint rajtunk  :kacsint:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1449 Dátum: 2007.07.11 12:20:12 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Idézetet írta: "KLaco"

Anyunak most 6,6 klímával, mondjuk 8-9kmnél hosszabb utakra nem megy, és abból is sok a lassú rész, váltás...


Anyukádnak kicsit nehéz a lába.  :nagymosoly:  :szemez:  Lehet azt még lejjebb vinni. Nekem klímával nem megy 6 fölé a fogyi, pedig én is rövid szakaszokon használom és gyakran járok be a belvárosba. Most hogy nem használom a klímát 5,5-t mutat a fed.komp.  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Jó lehet a dezodorod.... :szemez:  :nagymosoly:  :vag2:
Bocs nem tudtam kihagyni. :oops: ...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1450 Dátum: 2007.07.11 12:40:42 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Jó lehet a dezodorod.... :szemez:  :nagymosoly:  :vag2:
Bocs nem tudtam kihagyni. :oops: ...


Nincs gond.  :nagymosoly: Ha majd Te is rendszeresen arcüreg gyulladást kapsz a klímától, ahogy én, akkor tízszer meggondolod majd mikor kapcsold be. Másrészt az utóbbi pár napban nem hinném, hogy olyan nagy szükség lett volna a klímára.
Ja és igen, nagyon jó a dezodorom. De a legnagyobb titkom a rendszeres fürdés.  :rohog:  :rohog:
Szilvi 62

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1451 Dátum: 2007.07.12 08:58:05 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Jó lehet a dezodorod.... :szemez:  :nagymosoly:  :vag2:
Bocs nem tudtam kihagyni. :oops: ...


Nincs gond.  :nagymosoly: Ha majd Te is rendszeresen arcüreg gyulladást kapsz a klímától, ahogy én, akkor tízszer meggondolod majd mikor kapcsold be. Másrészt az utóbbi pár napban nem hinném, hogy olyan nagy szükség lett volna a klímára.
Ja és igen, nagyon jó a dezodorom. De a legnagyobb titkom a rendszeres fürdés.  :rohog:  :rohog:


Igen a klíma legalább annyira átok, mint áldás. :otlet: Próbáld úgy, hogy meglangyítod egy kissé a fûtéssel. Ez nálam bevált a Carinában. Vagyis nem síkhideg, hanem finom hûvos levegõ lép be a kasztniba. Persze ezt akkor, ha amúgy nincsen feltüzesedva a gép belseje.  Másrészt ne az ablakra nyomasd, hanem elosztva és alkalmasint rendszeresen váltogasd a kilépõ hûvös levegõ helyét.

 :idea: Az ablakokra azért nem javallott sokáig nyomatni, mert egy idõ után nagy hõeltérés lesz az üveg két oldala között, ami nagyo felületi feszültséget eredményezhet, az meg ugye káros az üvegre nézve... :roll:

Másrészt meg alkalmasint megszimatolnám azt a deot...  :szemez:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1452 Dátum: 2007.07.12 11:08:07 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Igen a klíma legalább annyira átok, mint áldás. :otlet: Próbáld úgy, hogy meglangyítod egy kissé a fûtéssel. Ez nálam bevált a Carinában. Vagyis nem síkhideg, hanem finom hûvos levegõ lép be a kasztniba.


Ezzel csak az a baj, hogy akkor feleslegesen dolgozik a klíma. Mivel ugye ugyanúgy próbálja a leghidegebbet elõállítani, amit mi hatásában csökkentünk a fûtéssel. Ilyenkor viszont oda a kis városi fogyasztás. Ennél jobb megoldásnak tartom, ha ki be kapcsolgatjuk a klímát. A nagy hõtehetetlensége miatt ráér 5 percenként kicsit "benyomni". A fûtés tekerentyûn is igazgat annyit az ember, amennyi munkával ez jár. :pofa: A fogyasztás szempontjából is ez utóbbi a kedvezõbb.
Szvsz jobban kedvelem ilyenkor lehúzni az ablakot. Ezzel vhogy sokkal kellemesebb klímát lehet 25-28 fokig teremteni, mint a klímával. Persze 30 felett már más a helyzet. A klíma száraz levegõje, minden csak nem kellemes. Persze ha kint 35 fok van, nagyon kellemes tud lenni. Mondjuk sajnos sok autóstársunknál megfigyelhetõ, hogy klímás autóban nem húzzuk le az ablakot mert azért van a klíma...  és 22 fokban már nem is lehet nélküle élni.


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1453 Dátum: 2007.07.12 11:44:57 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "Trotter66"

Igen a klíma legalább annyira átok, mint áldás. :otlet: Próbáld úgy, hogy meglangyítod egy kissé a fûtéssel. Ez nálam bevált a Carinában. Vagyis nem síkhideg, hanem finom hûvos levegõ lép be a kasztniba.


Ezzel csak az a baj, hogy akkor feleslegesen dolgozik a klíma. Mivel ugye ugyanúgy próbálja a leghidegebbet elõállítani, amit mi hatásában csökkentünk a fûtéssel. Ilyenkor viszont oda a kis városi fogyasztás. Ennél jobb megoldásnak tartom, ha ki be kapcsolgatjuk a klímát. A nagy hõtehetetlensége miatt ráér 5 percenként kicsit "benyomni". A fûtés tekerentyûn is igazgat annyit az ember, amennyi munkával ez jár. :pofa: A fogyasztás szempontjából is ez utóbbi a kedvezõbb.
Szvsz jobban kedvelem ilyenkor lehúzni az ablakot. Ezzel vhogy sokkal kellemesebb klímát lehet 25-28 fokig teremteni, mint a klímával. Persze 30 felett már más a helyzet. A klíma száraz levegõje, minden csak nem kellemes. Persze ha kint 35 fok van, nagyon kellemes tud lenni. Mondjuk sajnos sok autóstársunknál megfigyelhetõ, hogy klímás autóban nem húzzuk le az ablakot mert azért van a klíma...  és 22 fokban már nem is lehet nélküle élni.


Sok igazság vagyon abban, amit leírtál, különös tekintettel a gazdaságosságra. A klímázás pénzbe kerül. Viszont én úgy vagyok vele, hogy inkább fizetek pár deci benzinnel többet, mint lucskosan, ragacsosan, idegesen áljak a dugóban, ami ugye Pesten napi penzum.

Mûszakilag az állandó ki- és bekapcsolás nem igazolható, mert jelentõsen nagyobb terhelést kap a kapcsolón túlmenõen maga a kpmpresszor és annak kuplungja. (az könnyen belátható, hogy a kuplung is hamarabb tönkremegy a városban használt autóban, mint egy olyanon, ami csak autópályán, az elõbbiben soxor többször van kinyomva a pedál :arrow: a kinyomócsapágy, a nyomólap jobban kopik, terhelõdik.)

Szóval nehéz úgy. Az általad felvázolt módszer sem rossz amúgy. Kinek mi éri meg. Én "színesítettem" a hideget, Te meg kapcsolgatod.

Megoldás a digitklíma lehet. A mostani OFF-ban ilyen problémám nincsen, nem fagyaszt le, nem sülök meg, még piszkatolni se kell, teszi a dolgát. :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1454 Dátum: 2007.07.12 12:44:10 »
Alig fogyaszt többet az auto ha bekapcsolom a klimat. Én szinte mindig az ablakra irányítom, igy nem zavar ahogy Szilvit, nem fujja az arcomba a hideget. A szelvedonek semmi baja nem lesz tole, nem fog megrepedni az uveg. Meg jobb is hogy oda megy a hideg, mert igy huti a muszerfalat, ami ilyenkor radiatorkent sugározza a meleget.
Nem is értem miért nem találtak még ki erre valamit.

Én nem szoktam kapcsolgatni sem, ha hideg, akkor feljebb tekerem a hofokot.
Nálam nem játszik a lehuzott ablak, zavar ha bejön a por és a zaj, és zavar a huzat is.
Azért vettemklimas autó(ka)t, hogy használjam is. Az a pár deci benzin nem vág földhöz.
Egyébként pedig tök jol mûködik a klima mindkét autoban, semmi bajom egyikkel sem.

Bár most hogy gondolkodok, vajon miert nem lehet egyszerre az ablakokra és felülre állítani a levegõt? Mert ablak+láb van, de klima sokszor jól jönne ablak+felülre pozicioban.