Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934907 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1425 Dátum: 2007.07.09 08:12:57 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "LML"
Idézetet írta: "ratman"
Ez TS. :) 2500.


Indulj kettesbõl. és tedd 4 be :D
Szvsz azért vannak kitalálva a sebességek, hogy egymás után rakosgasd õket.


Egyetértek. Nem kamion ez, hogy kettesével kell kapcsolgatni...
Igazából nem is kell kapcsolgatni, beteszed 2. ba, azzal el lehet lenni városban, szal még majdnem automata is  :rohog: Csak ne csodálkozz, ha 25 literes lesz a fogyi  :kacsint:
Laco 73 :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1426 Dátum: 2007.07.09 17:07:20 »
Idézet
Beszéltünk a 1.3-as motor 1.0-s váltó párosításról. Sajnos Zsolti benéztem Leszilaci váltóját és az enyémet, hát esélytelen. Az, hogy a kapcsolóvillák máshogy állnak az még megoldható lenne, de a felfogatási pontoktól kezdve, a váltó alakjáig minden más és más


Valahogy volt egy ilyen érzésem...
Toyotáéknál ahol képesek rá, hogy egy nyavajás hátsó lámpából 5-6 féle legyen (ami mellesleg kívülrõl ugyanúgy néz ki, mégse csereszabatos), ill. a francia és a japán Yaris egy kis túlzással egy alkatrésze se egyezik, pedig még 2 méter közelségrõl se mondod meg, hogy az adott Yaris éppen honnan származik, furcsáltam volna, ha egy nem egymáshoz tervezett váltó ill. motort össze lehet párosítani.

Idézet
Xanyi? Te is próbáltad már mindkettõt


Én simán mondanám azt két-három árnyalatnak. Az ezres Yarison volt egy határozott de finom mély hang padlógáznál, az 1,3-ason nem tünt fel annyira...
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1427 Dátum: 2007.07.10 07:39:20 »
hétvégén balatonnak indultam, és mivel nem siettem péntek éjjel 11óra után vágtam neki az útnak
irány: nyugat, át egész pesten keresztbe, aztán 7-es út és végül fehérváron át a 8-assal párhuzamosan  a balatonig
odafelé:
megtett táv : 133,9 km
átlagsebesség: 44km/h
megtett idõ: 3 óra

a sebesség megválasztása a következõképpen alakult:
fõváros felé tartva 65km/h
váci úton befelé 60-65
osztyapenkó környékén 60
7-es úton diósd felé a kanyargós úton, záróvonal miatt 70-t tartottam....50es kanyarban is :P
érd után lakott területen kivül 65, belül 40-45 (40-es tábla: martonvásár, baracska, gárdony, velence, agárd)
és innen elszabadult a pokol, very extreme hardcore :nagymosoly:
velence után max 55-60, székesfehérvárra érve 45-tel keresztülhasítva fehérvár éjszakai fényeiben elkanyarodtam sárszentmihály-sárkeszi-berhida irányába. 45-50-es sebességet szigorúan tartva (néha alá csúszva picivel)
és a fogyimérõ a célállomásnál kerek 4.0-n állt meg :szomoru:

jobbra számítottam...szép, sõt gyönyörû ez a 15" felni, de a gördülési ellenállása nagy evvel a gumival :szomoru: .a 14" 175/65 ös gumikkal ez 4 alá ment volna...3.7 simán

utána még belekerült kb 70km, ami rövid távok, hegymenet, próbálgatás miatt 4,4-re ment fel.

visszafelé úton már kicsit több cuccal megkíséreltem még óvatosabban menni...mit vittem már yarissal topikban nemsokára beteszem a képet :nagymosoly:
45 alatt próbáltam tartani a sebességet...fogyi tekintetében nem sok sikerrel :( egyre nehezebb tartani a kisebb tempót és ha nem egyenletes a gázadás, akkor odavesznek a drága deciliterek (vasárnap éjjel fél12kor 1 kutyával találkoztam...aki az életét köszönheti,h lassú voltam, mert ha normál tempóban érkezem abba a kanyarba, akkor a toyota jel helyett egy vizsla fej van a motorháztetõn :faradt: )
és ráadásul az átlagfogyi sem akart csökkeni 40km megtétele után még mindig 4,4-t mutatott. visszaálltam a 45km/h-ra és elkezdett "zuhanni" az érték: székesfehérváron átérve már 4.3, aztán mire pest határához értem 4,2...éjféltõl a kamionstop feloldódott és hirtelen túl sok kamion lett, akik elõzgettek a bevezetõ utakon...
végezetül az istván úton sikerült 40-rõl lassítva kb 35-tel belevágódnom egy rohadék útkivágásba ....  pusztuljanak el, hogy egy átkozott táblát nem tudnak kitenni!!!
ma reggel a "csúcsban" bearaszoltam a városba...még mindig 4,2 359km után...és nemrégen tünt el a második csík :nagymosoly:
szerk.: 392.km az átlagfogy felment 4.3-ra, átlagsebesség már csak 41...

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1428 Dátum: 2007.07.10 08:07:16 »
Idézetet írta: "Catman"
Azt hiszem, legkozelebb kiprobalok egy masik kutat... De ha az egyik megcsinalja, mi garantalja, hogy a masik nem? :) Az lenne a legbiztosabb, ha egyszer hitelesitett kannaba tankolnek...

Nos, probalkoztam masik kutnal, de az eredmeny ugyanaz... Most is fel literrel tobbre jott ki a fogyasztas, mint amit a comp mutat... :( Eddig 2:1 az allas, de meg ki fogok probalni egy harmadik kutat is...
Yaris II 1.0

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1429 Dátum: 2007.07.10 08:29:09 »
Idézetet írta: "Catman"
Idézetet írta: "Catman"
Azt hiszem, legkozelebb kiprobalok egy masik kutat... De ha az egyik megcsinalja, mi garantalja, hogy a masik nem? :) Az lenne a legbiztosabb, ha egyszer hitelesitett kannaba tankolnek...

Nos, probalkoztam masik kutnal, de az eredmeny ugyanaz... Most is fel literrel tobbre jott ki a fogyasztas, mint amit a comp mutat... :( Eddig 2:1 az allas, de meg ki fogok probalni egy harmadik kutat is...

én általában elsõ kattanásig tankolom ugyanannál a kútfejnél...ha rátöltök katt után, akkor az mindig pluszban jelentkezik,de azok max 1-2deci eltéréseket szokott hozni

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1430 Dátum: 2007.07.10 12:38:01 »
Idézetet írta: "leszilaci"
hétvégén balatonnak indultam, és mivel nem siettem péntek éjjel 11óra után vágtam neki az útnak
irány: nyugat, át egész pesten keresztbe, aztán 7-es út és végül fehérváron át a 8-assal párhuzamosan  a balatonig
odafelé:
megtett táv : 133,9 km
átlagsebesség: 44km/h
megtett idõ: 3 óra
Hát hallod ehhez nagy türelem kell. Én már Pest-Debrecen távon végig pályán 3 óra alatt értem haza, de az 235km  :kacsint: Így is eluntam az életem, hogy gyakorlatilag csak kamiont kellett elõzni, viszont tényleg jó így a fogyi.
Anyunak most 6,6 klímával, mondjuk 8-9kmnél hosszabb utakra nem megy, és abból is sok a lassú rész, váltás...
Laco 73 :D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1431 Dátum: 2007.07.10 13:02:49 »
TAnkoltam tegnap a Yarisba, 610km-t mentünk vele, 5.7 lett a fogyi. Volt benne egy nagy túra, de volt a környéken szaladgálás, munkábajárás, 2x még pestre is bementünk, álltunk is 1 órát dugóban.

Nem rossz ez a fogyi. Ha nem megy lejjeb a bejáratás után, már akkor is jó lesz  :kacsint:

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1432 Dátum: 2007.07.10 14:01:24 »
Idézetet írta: "KLaco"

Anyunak most 6,6 klímával, mondjuk 8-9kmnél hosszabb utakra nem megy, és abból is sok a lassú rész, váltás...


Anyukádnak kicsit nehéz a lába.  :nagymosoly:  :szemez:  Lehet azt még lejjebb vinni. Nekem klímával nem megy 6 fölé a fogyi, pedig én is rövid szakaszokon használom és gyakran járok be a belvárosba. Most hogy nem használom a klímát 5,5-t mutat a fed.komp.  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Szilvi 62

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1433 Dátum: 2007.07.10 14:10:39 »
Idézetet írta: "Szilvi"
... Nekem klímával nem megy 6 fölé a fogyi, pedig én is rövid szakaszokon használom és gyakran járok be a belvárosba. Most hogy nem használom a klímát 5,5-t mutat a fed.komp.  :nagymosoly:  :nagymosoly:

 :10:  :tapsi:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1434 Dátum: 2007.07.10 14:17:46 »
Nem gondoltam volna hogy ilyen jol fogyasztanak ezek a Yarisok!

Hogy fogyasztanak a d4d Yarisok?

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1435 Dátum: 2007.07.10 14:28:53 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát hallod ehhez nagy türelem kell. Én már Pest-Debrecen távon végig pályán 3 óra alatt értem haza, de az 235km  :kacsint: Így is eluntam az életem, hogy gyakorlatilag csak kamiont kellett elõzni, viszont tényleg jó így a fogyi.
Anyunak most 6,6 klímával, mondjuk 8-9kmnél hosszabb utakra nem megy, és abból is sok a lassú rész, váltás...

türelem kell hozzá? :nemtom: engem kikapcsol ez az éjszakai tötyörgés :mrgreen:  :vezetes: kikapcsoltam a zenét is...hallgatom ahogy mögém ér egy tubódízel, és elkezd sivítani :ordog:

debrecentõl a 33-os kell jönni :D és akkor nem 3 óra hanem inkább 3,5 :wink: füzesabonytól pedig az ótópályán egy kamion után beállsz a tempójára és "hazahúzatod" magad :nagymosoly:

6,6 elég sok....bár faterom is képes 7,2vel hajtani a versot :szomoru:  :banging: pedig azzal is lehet 5,3-t menni 3 személlyel és utánfutóval

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1436 Dátum: 2007.07.10 14:51:02 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Anyukádnak kicsit nehéz a lába.  :nagymosoly:  :szemez:  Lehet azt még lejjebb vinni. Nekem klímával nem megy 6 fölé a fogyi, pedig én is rövid szakaszokon használom és gyakran járok be a belvárosba. Most hogy nem használom a klímát 5,5-t mutat a fed.komp.  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Meg mióta van benne klíma, rövid távra szoktunk benne 5-en is ülni, és az átlagos tömegünk valhol 75kg környékén van  :kacsint:
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1437 Dátum: 2007.07.10 14:55:07 »
Idézetet írta: "leszilaci"
türelem kell hozzá? :nemtom: engem kikapcsol ez az éjszakai tötyörgés :mrgreen:  :vezetes: kikapcsoltam a zenét is...hallgatom ahogy mögém ér egy tubódízel, és elkezd sivítani :ordog:

debrecentõl a 33-os kell jönni :D és akkor nem 3 óra hanem inkább 3,5 :wink: füzesabonytól pedig az ótópályán egy kamion után beállsz a tempójára és "hazahúzatod" magad :nagymosoly:

6,6 elég sok....bár faterom is képes 7,2vel hajtani a versot :szomoru:  :banging: pedig azzal is lehet 5,3-t menni 3 személlyel és utánfutóval
Nem tom, én mostanában éccaka fõúton nem  mentem, biztos, hogy biztonságosabb lassan menni. Debrecenbe mentem éccaka sokat a 35-ös fõúton, de ott 100 körül mentem, mert különben mindenki utolért/lenyomott, és nem birom, ha kivilágítják a szemem.
Kamion mögé nem állok be, mert nem látom mi van elötte, meg nem szeretem, ha a kavicsot rámszórja.
A fogyit nálunk az is rontja, hogy dimbes-dombos a táj, és anyu nem nagyon szokott motorfékezni, meg üresbe tenni...
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1438 Dátum: 2007.07.10 15:27:01 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nem tom, én mostanában éccaka fõúton nem  mentem, biztos, hogy biztonságosabb lassan menni.

nem a biztonságról szól a történet  :szemez: nagyon lassan  menni (a forgalom tempóját nem felvenni, hanem "önkényesen" más tempót diktálni)nem biztos,h biztonságosabb...sõt :oops:

Idézetet írta: "KLaco"

Debrecenbe mentem éccaka sokat a 35-ös fõúton, de ott 100 körül mentem, mert különben mindenki utolért/lenyomott, és nem birom, ha kivilágítják a szemem.

miért baj az ha utolérnek és lenyomnak?
ezt nem értem...mikor szembõl jönnek, akkor oké,h világítanak, de ha gyorsabban mész, akkor is megkapja  aszemed a "fénydózist"...esetleg nagy tempónál pár töredék másodperccel kevesebbet....
de ha utolérnek, akkor miért vakítja???hátul is van szemed??? :shock:

Idézetet írta: "KLaco"

Kamion mögé nem állok be, mert nem látom mi van elötte, meg nem szeretem, ha a kavicsot rámszórja.
A fogyit nálunk az is rontja, hogy dimbes-dombos a táj, és anyu nem nagyon szokott motorfékezni, meg üresbe tenni...

[/quote]
nem 2 centire kell a kamion mögött menni :D tisztes távolból lehet követni és ha leelõz egy gyorsabb kamionos, akkor annak a tempóját felvenni, és követni...ezért állt rá a lábam a 96km/h sebességre (óra szerint) autópályán

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1439 Dátum: 2007.07.10 15:45:19 »
Idézetet írta: "leszilaci"

miért baj az ha utolérnek és lenyomnak?
ezt nem értem...mikor szembõl jönnek, akkor oké,h világítanak, de ha gyorsabban mész, akkor is megkapja  aszemed a "fénydózist"...esetleg nagy tempónál pár töredék másodperccel kevesebbet....
de ha utolérnek, akkor miért vakítja???hátul is van szemed??? :shock:

nem 2 centire kell a kamion mögött menni :D tisztes távolból lehet követni és ha leelõz egy gyorsabb kamionos, akkor annak a tempóját felvenni, és követni...ezért állt rá a lábam a 96km/h sebességre (óra szerint) autópályán
Azért mert elõször csak közelít, de már 400méterrõl a tükörbõl kisüti a szemem, aztán utolér, megvárja, míg nem jönnek szembõl, aztán gondolkodik 1 sort, aztán kezd el elõzni, szal 1-2 percig is vakíthat hátulról. Ilyenkor kiugrik elém valaki, nem biztos, hogy észreveszem. Éccaka már csak szemüveggel vezetek amúgy is, mert azzal nem zavarnak annyira a fények.

Jó annak, aki tudja, mennyivel mennek pontosan, nálam is valahol óra szerint 95 körül van a gyors kamion tempó, a lassabbak meg 85 körül.
Laco 73 :D