Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934910 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1410 Dátum: 2007.07.01 10:54:58 »
Nekem odafele a 8-ason kb 5.6 100-120-al, M7-en 6.2 átlagban 120-130-al
Visszafele M7-en 5.4-5.6, 8-on átlagban 5.2 Kám-Vép 4,9 :pofa:
Jah ez mind Esso-s benzinel :nagymosoly:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1411 Dátum: 2007.07.01 13:48:27 »
Idézetet írta: "Attis"
Nekem odafele a 8-ason kb 5.6 100-120-al, M7-en 6.2 átlagban 120-130-al
Visszafele M7-en 5.4-5.6, 8-on átlagban 5.2 Kám-Vép 4,9 :pofa:
Jah ez mind Esso-s benzinel :nagymosoly:

Nekem csak átlagom van: 8.1 Összesen 100km oda-vissza plusz tököli szlalomok, gyorsulások. :)

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1412 Dátum: 2007.07.02 07:39:49 »
péntek este tankoltam a már szinte porzó tankba 8000-ért 27 l-t,de mivel kevésnek találtam szombat reggel löktem bele még 9 liter evo-t! hazafelé már siófoknál elkezdett villogni, így ott még 5000-t beletettem, de mire hazaértem maradt még 3 csík!
összesen 450 km-t mentem! és siófok-pécs az 115 km nagyjából

Odafelé annyira vészesen nem siettünk, de hazafelé az autópályán 5. teli végig. Ott folyamatosan 12,7-en állt a fogyasztásmérõ! (egy astra és egy merci elõzött meg csak) Siófoktól pedig 90-100-at jöttem, ott nagyjából 5-6 között fogyasztott!

Én most közlekedtem autópályán elõször a yarissal,de sokszor féltem, egyes emberek vezetési tudásához nem a 130,de még a 70 is sok!! nem ám ótópálya! olyanokat satuztam,hogy öröm volt nézni! :robbanfej:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1413 Dátum: 2007.07.03 12:36:57 »
4,9-4,8 még 15"-Ts kerék nélkül néha klímával. csak rövid, 20km-es etapok pest-fót munkábajárás

5,1 nagyobb kerékkel, klíma nélkül ...tökölön bohóckodva felment 5,2-re  :nagymosoly: mentem 3 szlalomot meg pöfögtettem kicsit egyhelyben Zénóka remus kipiffogójával is kellett próbálkozni,h mikor milye hangokat ad :oops:

asszem nehéz lesz lemenni 5 alá :hmm: városban :nagymosoly:

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1414 Dátum: 2007.07.03 13:06:54 »
Ez a topic amúgy egy marhaság. Annyit fogyaszt, amennyire nyomod neki. A TS-em is tud 5 liter alatt fogyasztani, de próbálj meg vele úgy elautózni 200km-re, hogy jó tempomat módjára csak és kizárólag 90-ig tolod. De majd dicsekedhetsz akkor te is a 4.9-el... :P
Elmebeteg óvatosan vezetve, gázpedálon hegyére állított libatollal, sok gurulás és motorfék, fele pálya, fele pest nekem ~6.3 liter. Mellesleg. Felelõtlen emberként haladva, de maradék eszemet összeszedve, sebességeket nem jelentõsen túllépve ~7.5 liter, átlag.  :vezetes: Nem fedcomp szerint, kiszámolva.

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1415 Dátum: 2007.07.03 13:38:18 »
Idézetet írta: "ratman"
Ez a topic amúgy egy marhaság. Annyit fogyaszt, amennyire nyomod neki. A TS-em is tud 5 liter alatt fogyasztani, de próbálj meg vele úgy elautózni 200km-re, hogy jó tempomat módjára csak és kizárólag 90-ig tolod. De majd dicsekedhetsz akkor te is a 4.9-el... :P
Elmebeteg óvatosan vezetve, gázpedálon hegyére állított libatollal, sok gurulás és motorfék, fele pálya, fele pest nekem ~6.3 liter. Mellesleg. Felelõtlen emberként haladva, de maradék eszemet összeszedve, sebességeket nem jelentõsen túllépve ~7.5 liter, átlag.  :vezetes: Nem fedcomp szerint, kiszámolva.

ha marhaság, akkor miért írsz bele? :hmm:
nem biztos,h csak a jobb lábadtól függ a fogyasztás... vannak egyéb tényezõk is, mint pl a motorolaj, vagy éppen az általam felvázolt kerék miatti többletfogyasztás, idõjárási körülménye: hideg-meleg, szél esõ...
ha 5 liter alatt tud fogyasztani, akkor miért nem úgy jársz vele? nekem ez a hülyeségem, h megpróbálom minél jobban leszorítani a fogyasztást :mrgreen:  :crazy:
nem a 4,9re verem a mellemet, hanem ha 4-4,5 alatt tudnék eljárni :kacsint: amit próbálok ugyan, de nem sikerül :(
max fogyasztást könnyebb beállítani :ordog:

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1416 Dátum: 2007.07.03 16:03:46 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "ratman"
Ez a topic amúgy egy marhaság. Annyit fogyaszt, amennyire nyomod neki. A TS-em is tud 5 liter alatt fogyasztani, de próbálj meg vele úgy elautózni 200km-re, hogy jó tempomat módjára csak és kizárólag 90-ig tolod. De majd dicsekedhetsz akkor te is a 4.9-el... :P
Elmebeteg óvatosan vezetve, gázpedálon hegyére állított libatollal, sok gurulás és motorfék, fele pálya, fele pest nekem ~6.3 liter. Mellesleg. Felelõtlen emberként haladva, de maradék eszemet összeszedve, sebességeket nem jelentõsen túllépve ~7.5 liter, átlag.  :vezetes: Nem fedcomp szerint, kiszámolva.

ha marhaság, akkor miért írsz bele? :hmm:
nem biztos,h csak a jobb lábadtól függ a fogyasztás... vannak egyéb tényezõk is, mint pl a motorolaj, vagy éppen az általam felvázolt kerék miatti többletfogyasztás, idõjárási körülménye: hideg-meleg, szél esõ...
ha 5 liter alatt tud fogyasztani, akkor miért nem úgy jársz vele? nekem ez a hülyeségem, h megpróbálom minél jobban leszorítani a fogyasztást :mrgreen:  :crazy:
nem a 4,9re verem a mellemet, hanem ha 4-4,5 alatt tudnék eljárni :kacsint: amit próbálok ugyan, de nem sikerül :(
max fogyasztást könnyebb beállítani :ordog:


Naja, csak így elveszik az autózás öröme, ha a fogyasztásmérõt nézegeted állandóan. Én ha van rá alkalom/út, akkor tolom az autónak, huzatom s ha gyorsítok, azt mindig csutkagázzal. S így eszik fél literrel többet. nabum...

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1417 Dátum: 2007.07.03 17:01:41 »
Ha nem írnék be ide, örökké azon bánkódnék, hogy kimaradtam valami jóból.  :nagymosoly:
Egyébként akkor már elbeszélgethetnék akkor a különbözõ típusú, de egyezõ méretû gumik gördülési ellenállásainak különbségérõl is. Akár több centiliter különbséget is produkálhatsz 100km-en nézve, ha jóféle gumit raksz fel.   :rolleyes:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1418 Dátum: 2007.07.04 08:02:32 »
Idézetet írta: "ratman"
Ha nem írnék be ide, örökké azon bánkódnék, hogy kimaradtam valami jóból.  :nagymosoly:
Egyébként akkor már elbeszélgethetnék akkor a különbözõ típusú, de egyezõ méretû gumik gördülési ellenállásainak különbségérõl is. Akár több centiliter különbséget is produkálhatsz 100km-en nézve, ha jóféle gumit raksz fel.   :rolleyes:

de arról is beszélgethetnénk,h mennyit fogyasztana a Ts-ed az 1.3-as váltójával :nagymosoly:

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1419 Dátum: 2007.07.05 07:16:49 »
Saccperkábe városban ugyanaz, pályán viszont 20% -. Brután emelkedõn vissza kellene kapcsolni, ahol eddig 5-ben röhögve felment.
Ja, és nem húzna már 20km/h-ról 5ikben. De ezek enélkül tudnék élni asszem.
A kuplungot is kímélné városban, bár én már egyébként is azt teszem. 1-bõl vagy 3-ba, vagy 2-bõl rögtön 4-rakom.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1420 Dátum: 2007.07.05 10:26:39 »
Idézetet írta: "ratman"
A kuplungot is kímélné városban, bár én már egyébként is azt teszem. 1-bõl vagy 3-ba, vagy 2-bõl rögtön 4-rakom.
A kuplungot tényleg kíméled így, de a környezetet nem, meg a mocit se. Ezt már kitárgyaltuk másik topicban. Az 1.et meddig kell pörgetned, hogy 3. ba rakva tovább tudj gyorsulni? 4000? Ott már elég jelentõs a fogyi  :kacsint:
Laco 73 :D

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1421 Dátum: 2007.07.07 19:10:29 »
Ez TS. :) 2500.

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1422 Dátum: 2007.07.08 20:15:24 »
Idézetet írta: "ratman"
Ez TS. :) 2500.


Indulj kettesbõl. és tedd 4 be :D
Szvsz azért vannak kitalálva a sebességek, hogy egymás után rakosgasd õket.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1423 Dátum: 2007.07.08 22:00:51 »
Idézetet írta: "LML"
Idézetet írta: "ratman"
Ez TS. :) 2500.


Indulj kettesbõl. és tedd 4 be :D
Szvsz azért vannak kitalálva a sebességek, hogy egymás után rakosgasd õket.


Egyetértek. Nem kamion ez, hogy kettesével kell kapcsolgatni...
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1424 Dátum: 2007.07.09 00:23:53 »
A hétvégi Leszilaci-Szzs minitaliról szokásomhoz híven 7 órát késtem így Szzs-el csak telefonon tudtunk "talizni".
Beszéltünk a 1.3-as motor 1.0-s váltó párosításról. Sajnos Zsolti benéztem Leszilaci váltóját és az enyémet, hát esélytelen. Az, hogy a kapcsolóvillák máshogy állnak az még megoldható lenne, de a felfogatási pontoktól kezdve, a váltó alakjáig minden más és más :szomoru: . Pedig már én is beleéltem magam, hogy az 1.0-s mocihoz párosítok egy 1.3-as hosszú váltót, azután mívelek csodákat :kacsint:  :nyelv: . Azért ha beesik egy 1,3-as unfallauto, amiben a motorváltó ép akkor szólok. :pofa:
Leszilaci autóját viszont kiprószáltam. Finoman megy az új felnivel, a váltó is szerintem rendben van ( korábban aggódott a 2-esbe visszaváltás miatt ), amit még észrevettem rajta, hogy a megtett km-hez képest sehol semmi zörgés - mármint yarishoz képest - szóval érezni, hogy kíméli a gépet új kora óta :pofa: .   Ja és érdekes, hogy a remus egy vagy inkább két árnyalattal halkabb mint az én yarisomon. Legalábbis nekem úgy tûnt. Xanyi? Te is próbáltad már mindkettõt :pofa:
Bocs, de a mai visszatérésem már nem jött össze. Legközelebb majd nálunk talizunk :pofa: .