Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934345 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1485 Dátum: 2007.07.20 18:41:09 »
banyeg, most õszintén nem mindegy hogy ki hogyan vezet? Kicsit túlreagáljátok szerintem VDani hsz-át!
aki sportosan vezet az menjen úgy, aki meg 50-nel megy mindenhol az menjen annyival biztos qrvára ráér. Nekem a sportos vezetés jobban bejön, ha 65-70-nel kellene mennem tuti megõrülnék! Lakott területen kívül ráállok egy stabil 130 körüli tempóra, ha kell elõzök (persze csak ha beférek, amúgy meg van az autón fék) Belátható kanyart is úgy veszem,hogy a lehetõ legnagyobb tempóval, legkisebb kormánymozdulatokkal, egy íven.
Ahol lehet menni ott 160, de ha kedvem van akkor csak 90-nel megyek, ez a 90 attól függ hogy mennyi pénzem van éppen...  :vag1:

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1486 Dátum: 2007.07.20 23:32:55 »
Galland!

" Akkor ki lesz a hibás Dani? "

Igen, elvben igen. Aztán a baleset generálója sokszor a tótyokodó lassú autósok...
Én épp azért elõzök mindig padlógázzal, hogy keveset töltsek a szembesávba, s hamar letudjam...
baleset generálója sokszor a tótyokodó lassú autósok-> erre céloztam !!!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1487 Dátum: 2007.07.21 00:45:32 »
Idézet
65-el megy a "Zénóka" fõúton összejön pár autó nem merik nem tudják megelõzni jön a "VDani" végigelõzi a sort vagy ha rosszúl számolja ki belemegy valakibe, Vészfékezésre kényszeríti a másikat vagy vagy... Akkor ki lesz a hibás Dani? vagy aki a sort fentartja pedig mehetne.


Ugye ezt nem komolyan kérdezted?

A meghatározott kereteken belül (azaz országúton max 90 km/h) mindenki annyival megy amennyivel akar. Tehát Zénókának jogában áll 70-el menni. Ha valakit Õt utoléri 90-el, abból semmi se lesz, egy sima lassítás, hiszen nem nagy a különbség. Ellenben ha jön vDani kb +60-as tempóval (130 km/h), akkor lehet, hogy baleset lesz a vége, de Õ volt a szabálytalan. Csak 90-nel jöhetett volna.

Amúgy tényleg nem kellene ezen vitázni, mindenki közlekedjen a saját stílusában...
Xanyi

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1488 Dátum: 2007.07.21 09:07:33 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Amúgy tényleg nem kellene ezen vitázni, mindenki közlekedjen a saját stílusában...


így van és pont!!!!

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1489 Dátum: 2007.07.21 10:28:47 »
Idézetet írta: "SzzS"
Idézetet írta: "Xanyi"

Amúgy tényleg nem kellene ezen vitázni, mindenki közlekedjen a saját stílusában...


így van és pont!!!!


szerintem is pont  :pofa: !!!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1490 Dátum: 2007.07.22 22:17:55 »
Idézetet írta: "VDaNi"
...A kedvencem az volt, mikor valaki itt a topicon mondta, hogy SEMMIKÉPPEN SE FÉKEZZEN SENKI AZ AUTÓVAL, mert akkor pazarolják az energiát....


Jó sofõr nem fékez, csak dudál  :nagymosoly:

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1491 Dátum: 2007.07.23 14:21:29 »
meg kormányoz...

de tény hogy a yarisok lendületautók...még a ts is!

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1492 Dátum: 2007.07.23 20:39:24 »
én is zárom ezirányú "vitát", ha lehet ezt annak nevezni :) csak még 1 pár gondolatomat szeretném megosztani azzal, akit érdekel :kacsint:

elõzõ autóm egy subaru kisbusz volt. az 8 liter alatt nem evett :( 1 tank max 400km-re, de inkább 350-re volt elég. ezt a szüleimtõl kaptam(miután a családban használtuk már 90'óta), A zöld sárkányt eladtam, és a kezdõ részlet nagy hányadát ez tette ki. majd mikor szüleim a yaris versot vették, akkor a vételbe ugyanakkora mértékben beszálltam és így visszaadtam az elõzõ kocsi árát.
sajátomnak érzem a szürkét, és úgy is használom.

erre a fogyasztás témára vagy ráérez az ember és megtetszik neki, vagy nem.

az elsõ 20.000km-t én is úgy raktam bele a kocsiba,h nem irogattam, figyeltem a fogyasztást.( óvatos bejáratás megtörtént persze)
mentem havonta 1,5-2 tankolást városban, és nem érdekelt hogy 6,5 vagy 5,5 a fogyi. normál tempóban,meg kicsit gyorsabban is :)
akkor tetszett meg a dolog, mikor egy céges 1.3swifttel sikerült 5liter környékén autóznom (m7-en felújítás és végig 80as tábla, ezen a szakaszon meg sokat kellett ingáznom akkor)...nem benzinkártya volt, hanem fel kellett vennem elõleget, és abból tankolni, és  3 tankolás helyett csak 2szer kellett megállni, aztán csodálkoztak,h ilyen kevéssel megjártam a ródsót.másoknak 7-8litereket is evett...bár lehet,h akkor ment az õ kocsijukba is :D
aztán elkezdtem a saját autóval járni az országot, ami után km-enként adták a pénzt.

és elgondolkozol azon(ha lassan haladsz ráérsz ilyenekre is :D ),h ha kapsz bruttó 35ft/km pénzt, akkor azok a 100ft-ok gyorsan elgurulhatnak, vagy összeadódnak.
hogy a spórolás vitt-e rá,h ilyen "elmebetegen" autózzak? hát nem. mindengyik általam használt autónak nézem a fogyasztását...
legyen az punto,tipo, felicia, fábia, yaris, astra, oktávia, kangoo, jumpy...tökmindegy.
és nagyon bután néztek rám a munkatársaim, mikor rákérdeztem,h "tudtátok,h ezzel az 1.4pdtdivel lehet 3.7literrel is autózni?" :crazy: nomeg 7,5-tel is :D

más kérdés,h annyira megszoktam,h a yarissal lassan megyek, hogy most, mikor már csak magán utakra-célra használom, akkor sem tolom neki.
80.000km alatt spóroltam sokat: téligumit, ültetõrugókat, lengéscsillapítót, alufelnigarnitúrát, sötétítõ fóliát...ha gyorsan megyek, ezeket nem tudtam volna elõteremteni, így meg a yaris "kidolgozta", a kisnagyügyeske :D

porsche cayenne turbo tulaj ismerõs vett a dömpere mellé egy lexus rx400-t, és a mindent leggazdaságosabbra állítva(fõleg a lábát) vigyorogva eltötyörög városban 6literrel, amíg a porsche-vel 15-20l között.
megtehetné,h továbbra is nagy fogyival járjon, de elgondolkozott erõssen a cserén...ráérzett a lényegre :nagymosoly:

és egy kicsit piszkálódom, de tényleg csak 1 picit:
autómata-mmt váltós, dízel, elsõkerekes, széria autóval hogyan lehet élmény-örömautózni?
bár biztosan lehet :nagymosoly: mert keveset tud fogyasztani :ordog:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1493 Dátum: 2007.07.23 20:42:37 »
utolsó tankolás:
846km 38,5liter üzemanyag,
átlagfogyi: 4,5

hétvégén megint balcsi. jó ez a 0w30 olaj. 2személlyel (90kg-os srác ült mellettem)sok cuccal, most egy picit "gyorsabban"haladva, mint a 4.0-eredménykor, és sokat klímázva:
4,2!!!(ennek olyan 4,5körül kellett volna lenni, ha nem cserélek olajat)

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1494 Dátum: 2007.07.23 20:53:26 »
szerintem nem nagyon van értelme itt firkálni a másik autóját illetve vezetési stílusát, bár a másik része a dolognak hogy ki kezdte az egészet... na mindegy! Nekem biztos hogy amíg élek sosem lesz autómata váltós autóm,csak ha lesz hozzá valami okból kifolyólag rokkantkártyám is...nekem egy tetü computer ne váltogasson és kuplungoljon helyettem amíg van kezem-lábam hozzá! anyósnak van egy vtr c2-je...eleinte tetszett,kb 10 km-t.

én bevallom õszintén,hogy tolom neki...bevallom azt is hogy kinõttem az autót motorilag,de megszerettem és ár alatt nme fogom eladni, ezért is vettem mellé egy igazi élményosztót...

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1495 Dátum: 2007.07.23 20:56:47 »
Idézetet írta: "VDaNi"
Akkor padlózom, ha mögédérek, s le kell lassítanom hatvanra. Akkor vissza hármas, kihuzatom 120ig és megyek tovább.

mit pörög 3.ban 120-nál?

pénteken kipróbáltam a 1.4pdtdi-t,h az mit tud 3.seb.fokozatban:
nyögvenyelõssen elmegy 120-ig. a fordulatszám már pirosban, 4.500 felett picivel haldoklik, leszabályoz.
felesleges addig elmenni, max4000-nél el kell váltani, mert érezhetõ,h elfogy a nyomaték, mintha a visszavennéd gázról a lábad.

a d4d elmegy asszem 5.000ig, de minek?

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1496 Dátum: 2007.07.23 22:23:13 »
Idézetet írta: "SzzS"
szerintem nem nagyon van értelme itt firkálni a másik autóját illetve vezetési stílusát, bár a másik része a dolognak hogy ki kezdte az egészet... na mindegy! Nekem biztos hogy amíg élek sosem lesz autómata váltós autóm,csak ha lesz hozzá valami okból kifolyólag rokkantkártyám is...nekem egy tetü computer ne váltogasson és kuplungoljon helyettem amíg van kezem-lábam hozzá! anyósnak van egy vtr c2-je...eleinte tetszett,kb 10 km-t.

én bevallom õszintén,hogy tolom neki...bevallom azt is hogy kinõttem az autót motorilag,de megszerettem és ár alatt nme fogom eladni, ezért is vettem mellé egy igazi élményosztót...


Én meg utánanéztem, és találtam jópár féle motort ami befér Yarisba. Faragni mindnél kell, de... :)

Kis faragás:

Starlet 1.3 Turbo 150ló
Daihatsu 1.3 YRV Turbo (2SZ-FE motor, turbós cuccokkal, Toyota adta a daihatsunak, echte RS turbo),
Ennek elég megszerezni a hajtókarjait, a gyûrûit és a dugattyúit, valamint a turbos leömlõt a gyári T25 ös turboval, összerakni az 1.3 as mocival, és máris 150 pacis "RS klón motorja van az embernek)
Kell még Blitz Stage 1 ECU, Injector, erõsebb benzinpumpa, olajhûtõ, és egy D4D Yaris coolerje.

Japán belpiacos 1.6 150 ló körüli motorok, amik keresztben beépített 4 hengeresek
Corolla G6 1.6 motorja a 6os váltóval

Nagy faragással:

Celica, Celica Turbo, Mr2, és MR2 turbo 2L moci.
Az 1zzfe celica 1.8 motor (140Le és 192Le TS)
Camry 2.4L VVTI (ez a plafon, õrült japók beletették ezt is, azt nemtom hova fért el, de belekerült).

Kár, hogy ennek nagyrészét csak a TSbõl lehet meglépni (én pl tehetek be 1.3 turbo motort, mert visszafelé lehet menni anélkül, hogy regadó lenne)

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1497 Dátum: 2007.07.24 01:12:23 »
"és nagyon bután néztek rám a munkatársaim, mikor rákérdeztem,h "tudtátok,h ezzel az 1.4pdtdivel lehet 3.7literrel is autózni?" Loco nomeg 7,5-tel is Very Happy "

Naja, de amikor 3.7et eszik, ott széthajta se eszik 5 felett, ahol pedig 7.5et eszik (dugóban), ott Te se fogsz 3.7tel járni, max klíma nélkül 6tal. Nagy kunszt...

" vigyorogva eltötyörög városban 6literrel, amíg a porsche-vel 15-20l között. "

Ezt azért ne hidd el, hogy egy közel 2tonnás benzines luxusterepjáró 6ot eszik városban. Mégha fékezéskor visszatermel, akkor sem. Még a gyári adat is 9.1 - gondolom nem véletlen.
Az meg, hogy autópályán 160nal megyek, gyorsan kanyarodok, kifékezem a kanyarok elõtt, stb..., ahhoz nem kell egy 300 lovas BMW. És én élvezem, annak ellenére, hogy szoktam vezetni komolyabb sportautókat is (335i)


".nekem egy tetü computer ne váltogasson és kuplungoljon helyettem amí"

AZért egy SMG vagy DSG váltót el tudnék viselni  -  mégjobban. :)

"a d4d elmegy asszem 5.000ig, de minek?"

A D4Dt kb. 4500-4800ig éri meg elforgatni, fokozatoktól függõen.

Dani

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1498 Dátum: 2007.07.24 07:22:53 »
Idézetet írta: "LML"


Én meg utánanéztem, és találtam jópár féle motort ami befér Yarisba. Faragni mindnél kell, de... :)


Kár, hogy ennek nagyrészét csak a TSbõl lehet meglépni (én pl tehetek be 1.3 turbo motort, mert visszafelé lehet menni anélkül, hogy regadó lenne)


miért csak a ts-bõl? az is ugyanúgy yaris kaszniban van mint a többi yaris nem???vagy tévedek?nem hiszem...ugyanolyan széles az összes yaris... plusz nem hiszem hogy ér annyit hogy utána éveken át ne tudd eladni mert egy összetákolt széjjelvágott és összevissza hegesztett kasznid van egy másik motorral, aminek nem biztos hogy van papírja...az oké hogy biztos nagyon fog majd menni,de nekem tuti nem érne x millió ft-ot hogy egy jól mûködõ autót sztb****ak 30 lóerõért... akkor inkább veszek egy olyan autót ami alapból megy!

tegyük fel hogy összetaknyolod a ts-t, ráversz még másfél millát mire jól mûködik mindene, a motortól kezdve a villamosságig, és az átalakítási engedélyt is megkapod hozzá,na meg persze utána az új kpm-es mûszakit... lesz a yaris közel 4,5 millió ft-ba... ezért már olyan accord vagy civic type R-t kapsz hogy keresztben eszi meg az evo8-as yarisodat reggelire.

Én ezért is hagytam abba a yarissal amit elkezdtem. Megmarad vigyázós csillivilli autónak és vettem mellé egy olyan autót amit nem kell folyton sajnálni és megy is...

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1499 Dátum: 2007.07.24 08:08:54 »
Idézetet írta: "SzzS"
...vettem mellé egy olyan autót amit nem kell folyton sajnálni és megy is...


Mit vettél mellé?