Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 935685 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1320 Dátum: 2006.11.21 08:19:47 »
Idézetet írta: "greyparrot"
Idézetet írta: "baru"
Mielõtt betojnál, próbálgasd: nullázd, mérj városi átlagot egy hosszabb szakaszon. Aztán egyenletes országúti tempónál nullázz, és úgy mérj vagy tíz percig. Ha a városi nem irreálisan magas (sztem dugóban belefér a 6,5), és az országúti is a megfelelõ, akkor nincs gond.
Persze függ a távolságoktól, a lábadtól, stb. Nekem rövid városi (1-7 km) távokon 5,8-6 körül mozog, folyamatos 50-55-nél 3,5-4 lityi, de ez még elõzõ széria és motor. A Te kocsid viszont nehezebb, néhány lóerõ többlettel. Szóval az összehasonlítás más, új 1.0-kkal mérvadó, vagy a saját mérésekhez igazodhatsz. A 3 litert fogyasztó kollégák itt a topikon belekatétereznek menet közben a tankba, úgy mennek el Vlagyivosztokig meg vissza egy tankolással. :nagymosoly:
Azt nem tudom, pénzért mérik-e.


Köszi, akkor méregetem többször !
 :hmm: , ennyit jelentene néhány plusz kiló meg LE?

Catman, azért megnyugtattál, hogy Neked is hasonló fogyik vannak  :) , annyira nagynak éreztem a különbséget az itt olvasott álomfogyasztások meg Malacka  :szivecske: produkciói között.
Bár az utóbbi hét horrorfogyasztásait még mindig nem értem, de majd mérem , ahogy baru tanácsolta. :rolleyes:

köszi,
greyparrot

Szulokhoz hazafele autopalyan nekem is sikerult mar 4.4-et produkalnom, de a varosi forgalom teljesen mas. :)
Yaris II 1.0

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1321 Dátum: 2006.11.22 01:40:38 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "VDaNi"


Dízelnél 6 felé nem mész, de 3at se eszik.

4-6 között pulzál max.

Ha autópályán mész padlógázzal, akkor 6 is lehet, az biztos.


Hát elég baj, ha nem megy 4 alá, leszilaci ment nem is olyan régen egy tankolástól tankolásig 3,7-et egy 1,3 benzinessel, amihez ezúton is gratulálok neki :pofa:
Szvsz azért egy dízel ennél kevesebbet is tud. :kacsint:


Benzines autóval 3.7 az számomra picit urban legend.
Max. úgy, ha végig országút, s nulla elõzés.

Vagy 50km -n mérve? :)

A 90 lovas Yaris meg már megyeget jól, én meg nem1x huzatom ki 4-5000ig teligázon, elõzök, szerpentinen tolom sport állásban.
Meg az már az új Yaris, nehezebb is (1130kg), nagyobb is...

Nyáron mikor meglett a kocsi 1ik tankolás után én is lementem Velencére s vissza országúton 100 alatt végig, s 3.5 literrel jártam meg.
De akkor nem volt forgalom.

Amúgy imádom azt, mikor országúton falvak végénél vagy elõzésnél nyomok egy padlót, visszadobja 3ba az automata, s meglódul az autó, a fogyasztásmérõ meg 30 liter juhéééj. :DD
Hideg motornál indulásnál 90 liter felett is tud lenni. :)))

Dani

most hidegebb idõben, full városban 4.6, kis utakkal

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1322 Dátum: 2006.11.22 07:20:58 »
Idézetet írta: "VDaNi"

Benzines autóval 3.7 az számomra picit urban legend.

 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
b*szki, legenda lettem :rohog:  [smilie=icon_winner.gif]  :elephant:  :happy:  :jive:  [smilie=sm15.gif]

spock

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1323 Dátum: 2006.11.22 09:47:12 »
Idézetet írta: "greyparrot"

Már csak azért is, mert mivel elég sokat megyek városban, pont azért vettem 1.0-ás motorral a kicsikét, hogy a lehetõ legkevesebbet egye.


Hiba volt. Diesel kellett volna ilyen célzattal, egy alulmotorizált kocsi van, h többet eszik, mint a nagyobb társa.
Nekem még mindíg 6L alatt van. :)
Yaris 1.3, 2006

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1324 Dátum: 2006.11.22 10:47:01 »
Idézetet írta: "spock"
Idézetet írta: "greyparrot"

Már csak azért is, mert mivel elég sokat megyek városban, pont azért vettem 1.0-ás motorral a kicsikét, hogy a lehetõ legkevesebbet egye.


Hiba volt. Diesel kellett volna ilyen célzattal, egy alulmotorizált kocsi van, h többet eszik, mint a nagyobb társa.
Nekem még mindíg 6L alatt van. :)


Jajj ne gyere már állandóan ezzel az alulmotorizált dumával.  :nyelv:
Max két személlyel, súlyos csomag nélkül ez a kocsi hétszentség, hogy kevesebbet fogyaszt az 1.3-as változatnál, természetesen azonos vezetõi magatartást és forgalmi körülményeket alapul véve. 90 százalékban városi furikázásra egy embernek bõven elmegy.

A dízel meg,... nézd meg a motor felárat, és a mostani üzemanyagárakat. Pedig amúgy technikailag, mûszakilag nagyon rendben van a D4-D... :torsziv:

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

greyparrot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1325 Dátum: 2006.11.22 12:52:47 »
Idézetet írta: "spock"
Idézetet írta: "greyparrot"

Már csak azért is, mert mivel elég sokat megyek városban, pont azért vettem 1.0-ás motorral a kicsikét, hogy a lehetõ legkevesebbet egye.


Hiba volt. Diesel kellett volna ilyen célzattal, egy alulmotorizált kocsi van, h többet eszik, mint a nagyobb társa.
Nekem még mindíg 6L alatt van. :)



Ennek több oka van: egyrészt azt gondolom, hogy így kevésbé szennyezem a levegõt, másrészt nem is lett volna pénzem egy diesel-re, harmadrészt azt gondolom nagyon hosszú idõ a megtérülése az árkülönbözetnek, lehet, hogy ezt már Malacka meg én nem érjük meg együtt...

 :bye:

greyparrot

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1326 Dátum: 2006.11.22 19:28:36 »
Idézetet írta: "greyparrot"
Idézetet írta: "spock"
Idézetet írta: "greyparrot"

Már csak azért is, mert mivel elég sokat megyek városban, pont azért vettem 1.0-ás motorral a kicsikét, hogy a lehetõ legkevesebbet egye.


Hiba volt. Diesel kellett volna ilyen célzattal, egy alulmotorizált kocsi van, h többet eszik, mint a nagyobb társa.
Nekem még mindíg 6L alatt van. :)



Ennek több oka van: egyrészt azt gondolom, hogy így kevésbé szennyezem a levegõt, másrészt nem is lett volna pénzem egy diesel-re, harmadrészt azt gondolom nagyon hosszú idõ a megtérülése az árkülönbözetnek, lehet, hogy ezt már Malacka meg én nem érjük meg együtt...

 :bye:

greyparrot


Szerintem tökéletes választás az 1.0 motor a városban. Én már lassan 3 éve nyúzom az enyémet, 95%-ban csak városban használom és tökéletesen meg vagyok elégedve vele. A fogyid sok mindentõl függhet. Én az elején olyan fogyasztási adatokat produkáltam, hogy le se merem írni. :szemez:  Nyáron 5,5 volt a fogyim, most 6,3 körül alakul, de már fent vannak a téli gumik és szerintem ez még lesz magasabb, ahogy egyre hidegebb lesz.  Szóval szerintem ne aggódj. :nagymosoly:
Szilvi 62

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1327 Dátum: 2006.11.22 19:38:53 »
nekem az augusztus óta nem nullázott  átlagfogyasztásom tegnap átlépte a bûvös lélektani 8,0 litert... :mivan:

megnéztük tegnap, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérõ mit mutat a 2.ben 3500 fordszámtól "végigforgat padlógázon"...
hát 22 és 31 litri között volt hogy rohadna meg... :nagymosoly: !

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1328 Dátum: 2006.11.23 08:17:51 »
Idézetet írta: "SzzS"
nekem az augusztus óta nem nullázott  átlagfogyasztásom tegnap átlépte a bûvös lélektani 8,0 litert... :mivan:

megnéztük tegnap, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérõ mit mutat a 2.ben 3500 fordszámtól "végigforgat padlógázon"...
hát 22 és 31 litri között volt hogy rohadna meg... :nagymosoly: !

A regi yarisban nem nullazodik az atlagfogyasztas tankolaskor?
Yaris II 1.0

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1329 Dátum: 2006.11.23 11:52:25 »
Idézetet írta: "Catman"
Idézetet írta: "SzzS"
nekem az augusztus óta nem nullázott  átlagfogyasztásom tegnap átlépte a bûvös lélektani 8,0 litert... :mivan:

megnéztük tegnap, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérõ mit mutat a 2.ben 3500 fordszámtól "végigforgat padlógázon"...
hát 22 és 31 litri között volt hogy rohadna meg... :nagymosoly: !

A regi yarisban nem nullazodik az atlagfogyasztas tankolaskor?

Nem. Amúgy most 5,7l/100 -on állok :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1330 Dátum: 2006.11.23 14:47:27 »
tegnap tunkoltam
41,1l
852km
ez 4,8 számolva
ha a kattanáskor nem tölt még rá a kutas kb 3/4litert, akkor pont az a 4,7 jön ki, mint amit a fed.comp mutatott :nagymosoly:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1331 Dátum: 2006.11.23 14:56:44 »
Idézetet írta: "SzzS"
nekem az augusztus óta nem nullázott  átlagfogyasztásom tegnap átlépte a bûvös lélektani 8,0 litert... :mivan:

megnéztük tegnap, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérõ mit mutat a 2.ben 3500 fordszámtól "végigforgat padlógázon"...
hát 22 és 31 litri között volt hogy rohadna meg... :nagymosoly: !

néééda"
nézda vadááááállatot :ordog:
eeeeez szééééthajtya' :kacsint:

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1332 Dátum: 2006.11.23 16:54:27 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "SzzS"
nekem az augusztus óta nem nullázott  átlagfogyasztásom tegnap átlépte a bûvös lélektani 8,0 litert... :mivan:

megnéztük tegnap, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérõ mit mutat a 2.ben 3500 fordszámtól "végigforgat padlógázon"...
hát 22 és 31 litri között volt hogy rohadna meg... :nagymosoly: !

néééda"
nézda vadááááállatot :ordog:
eeeeez szééééthajtya' :kacsint:


toyotát elég nehéz lenne...

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1333 Dátum: 2006.11.24 10:02:38 »
megmutassam a váltómat :ordog:  :rohog:

hasta.manana

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1334 Dátum: 2006.12.18 09:50:54 »
Aki úgy gondolja, hogy már régóta méri az átlagos fogyasztást, tankoláskor hagyja az átlagos fogyasztáson a kijelzõt.

Nálam ez nullázódik.

Ez egy szolgáltatás vagy hiba?