Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934341 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1455 Dátum: 2007.07.12 15:21:33 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Mûszakilag az állandó ki- és bekapcsolás nem igazolható, mert jelentõsen nagyobb terhelést kap a kapcsolón túlmenõen maga a kpmpresszor és annak kuplungja. (az könnyen belátható, hogy a kuplung is hamarabb tönkremegy a városban használt autóban, mint egy olyanon, ami csak autópályán, az elõbbiben soxor többször van kinyomva a pedál :arrow: a kinyomócsapágy, a nyomólap jobban kopik, terhelõdik.)


Megoldás a digitklíma lehet. A mostani OFF-ban ilyen problémám nincsen, nem fagyaszt le, nem sülök meg, még piszkatolni se kell, teszi a dolgát. :szemez:


35 fok nálam kb az a határ ahol a klíma nem kapcsolgatja állandóan ki/be magát, hanem folyamatosan megy. Mikor eléri kilépõ oldalon a +5 fokot lekapcsolja magát, különben lefagyna az elpárologtató. 35 fok felett 1-2-es ventin nem éri el a +5 fokot ilyenkor nem kapcsolgat ki/be. tehát a azzal, hogy kapcsolgatjuk nem ártunk többet, mintha folyamatosan õ kapcsolgatja magát. Mondjuk 35 fok felett már én sem kapcsolgatom ki :nagymosoly:
A digitnél kívül a kompresszor "körül" ugyanaz történik mint a manuálisnál, a ventillátor erõsségével szabályoz, illetve ha az nem alég, akkor az hozzákeveri a meleg levegõt ( fûtés ). Jó dolog különben, de én általában legalább annyit állítgatom mire jól érzem magam tõle, mint a manuálist. Kivételt 1-et tudok a prius II. Az nem kever hozzá meleget, hanem inkább lekapcsolja addig, éppen a környezetvédelem miatt. A corolla digitklímája az ha nem kapcsolom ki kézzel hidegben is megy, az is inkább a meleget keveri hozzá. Bár itt az "auto" módtól függetlenül lehet ki és bekapcsolni, hogy menjen hozzá a klíma vagy ne.

A klíma ki be kapcsolására egyébként igaz, hogy lehetõleg ne magas fordulaton tegyük. Csak ugye ez nehezen megvalósítható, mikor saját magát kapcsolgatja. Digitnél ugyanaz :pofa:


Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1456 Dátum: 2007.07.12 16:20:35 »
Félreértések elkerülése végett. Nem az a baj, hogy a hideg levegõt az arcomra irányítom az autóban, ezért leszek beteg. Mindig úgy irányítom a szellõzöket, hogy rám egyáltalán ne jöjjön a levegõ. Valamiért nem bírom a klímás levegõt. Tök mindegy, hogy hol ülök a kocsiban, elõl vagy hátul, milyen a hõfok. Az irodában sem használom a légkondit, mert ott is ugyanúgy megbetegszem. A másik gondom még, hogy kontaktlencsét hordok, így ha klímázom nagyon szárad a szemem.
Nálam nem a benzinspórolás a fõ szempont a klíma használatánál, hanem az egészségem. Nem igazán kellemes 35 fokban egy jó kis arcüreggyulladással szenvedni és úgy dolgozni. Vagy éppen úgy vezeti, hogy alig látok.  :nagymosoly:
Szilvi 62

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1457 Dátum: 2007.07.12 20:13:52 »
Most mentem 1 kört a Yarissal, apu lenullázta a fogyimérõt, hogy megnézze, mit tudok. 2 órát állt a kocsi, úgy indultam el vele, szal nem volt teljesen hideg. 3,4km alatt 4,7 liter lett a fogyi, de errõl annyit, hogy amikor a lámpától nagygázzal elindultam, 4,7-rõl felment 5-re, de szerencsére utánna lejtõs volt az út  :kacsint: Visszafelé ugyanazon az úton jöttem 1 óra állás után, 5,4 lett a fogyi, mire leálltam a pinyóba 5,5  :kacsint: Na ennyit fogyaszt valósan a Yaris. 55 körül mentem vele folyamatosan, hamar felváltva, és nem tartottam fel a forgalmat, kis mocifék, meg gurulás is volt benne  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1458 Dátum: 2007.07.13 09:20:56 »
ma nálam is bekerült a klíma a yarisba. :D
Vasárnap tartóstesz pályás megoldással és megmondom mennyit fogyaszt.

Viszont úgy tûnik csak szét kell szednem a rendszert mert a kilépõ érzékelõt rossz helyre raktam. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1459 Dátum: 2007.07.13 16:46:51 »
Idézetet írta: "Profy"
ma nálam is bekerült a klíma a yarisba. :D
Vasárnap tartóstesz pályás megoldással és megmondom mennyit fogyaszt.

Viszont úgy tûnik csak szét kell szednem a rendszert mert a kilépõ érzékelõt rossz helyre raktam. :(


Kilépõ érzékelõ? Gyári klímánál nemigen lehet összekeverni a dolgokat, mindennek megvan a helyen. Hová tetted?
Xanyi

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1460 Dátum: 2007.07.15 09:38:28 »
Most voltam Svájcban, 3200km fogyasztása:

6.6 - autópálya végig, szembeszél szerintem, klíma bekapcsolva és 170körül
5.6 - szintén pálya végig, de a felén esett az esõ, ott 150 felett nem nagyon mentem
4.9 - fele pálya fele országút, de az komoly szerpentinen, amíg csak a szerpentin volt, 4.3at evett. Igaz, hogy felfele 8, de aztán lefele 0val gurulok csomót, úgyhogy lement :D
4.9 - nagyjából u.a.
6.1 - hazafele csak pálya 170 körül szintén, klímával.


Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1461 Dátum: 2007.07.16 08:18:20 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Profy"
ma nálam is bekerült a klíma a yarisba. :D
Vasárnap tartóstesz pályás megoldással és megmondom mennyit fogyaszt.

Viszont úgy tûnik csak szét kell szednem a rendszert mert a kilépõ érzékelõt rossz helyre raktam. :(


Kilépõ érzékelõ? Gyári klímánál nemigen lehet összekeverni a dolgokat, mindennek megvan a helyen. Hová tetted?


NEm kevertem össze csak éppen már este és sötét vót mikor raktam össze a hõcserélõt és a radiátorrra való rögzítés helyett csak bele van lógatva a dobozba. :(
MAjd szétszedem valamikor a héten.

Vasárnapi fogyi:compúter szerint 6,4. :D
Autópálya felfelé üresen 120-130 4000-es fordulaton klímával.Araszolás a tanyaközpontba Kûbánya-Újpest-Budaörs-Kûbánya-M3 viszonylatba klímával,és hazafelé +350 Kg bútorral megpakolva félig klímázva.130-140-es tempóval. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1462 Dátum: 2007.07.17 12:31:09 »
hétvégén megint balcsi, de most a versoval.
2személy+csomagok.
csak a vasárnap délutáni visszafelé utat mértem.
megint 134km távolság. a megtett idõ 2óra 45 perc volt
egészen jól lehetett haladni martonvásárig a régi 7-en, csak ott volt egy kb 2 km-es dugó :oops: (meg velencei tó környékén az új lámpa miatt kellett ácsingózni pár percet)
klímát kapcsolgatva(37-35fok volt) martonvásárig a fogyimérõ 4,5-ön állt meg, aztán a dugóba állva felment 4,7-re, és azt hazáig budán és pesten keresztül tartotta.
sebességem sem volt túl alacsony:
falukban 50, falun kívül 60-65, székesfehérvár elkerülõn 90-95, 7-es úton velence után 70-80körül.
összességében nem rossz a 4,7.
ha nincs ilyen meleg(nem használom a klímát), meg a dugóba sem állok 20percet, akkor 4,5-4,6tal megjártam volna....lehet ez még jobb is :nagymosoly:

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1463 Dátum: 2007.07.18 17:53:24 »
Idézetet írta: "leszilaci"

klímát kapcsolgatva(37-35fok volt) martonvásárig a fogyimérõ 4,5-ön állt meg, aztán a dugóba állva felment 4,7-re, és azt hazáig budán és pesten keresztül tartotta.
sebességem sem volt túl alacsony:
falukban 50, falun kívül 60-65, székesfehérvár elkerülõn 90-95, 7-es úton velence után 70-80körül.
összességében nem rossz a 4,7.


FALUN KÍVÜL 60-65, S A SEBESSÉGED NEM VOLT TÚL ALACSONY? :DDD Szerintem kb. 2x gyorsabban elõztelek volna meg.! :)

A klímát meg 35 fokban miért kapcsolgatod???

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1464 Dátum: 2007.07.18 20:07:35 »
Idézet
FALUN KÍVÜL 60-65, S A SEBESSÉGED NEM VOLT TÚL ALACSONY? :DDD Szerintem kb. 2x gyorsabban elõztelek volna meg.!


Lassan járj, tovább érsz  :nana:
Xanyi

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1465 Dátum: 2007.07.19 00:20:20 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
FALUN KÍVÜL 60-65, S A SEBESSÉGED NEM VOLT TÚL ALACSONY? :DDD Szerintem kb. 2x gyorsabban elõztelek volna meg.!


Lassan járj, tovább érsz  :nana:


OK, ezt aláírom.

VISZONT falun kívül 60-65 az rohadt csiga...... :)

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1466 Dátum: 2007.07.19 08:12:17 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Lassan járj, tovább érsz  :nana:

Lassan jarj, tovabb elsz... :)
Yaris II 1.0

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1467 Dátum: 2007.07.19 08:34:15 »
Idézetet írta: "VDaNi"

FALUN KÍVÜL 60-65, S A SEBESSÉGED NEM VOLT TÚL ALACSONY? :DDD Szerintem kb. 2x gyorsabban elõztelek volna meg.! :)

A klímát meg 35 fokban miért kapcsolgatod???

nem. nem alacsony. 3 vagy 4 autó elõzött meg 40km alatt , õk is lendületbõl, lassítaniuk sem kellett. ergo nem tartottam fel senkit.(a nagy többség a 8-as utat, vagy az m7-t választja, én meg a kettõ között autóztam)
gondolkodtam,h 50-es tempóval megyek végig, csak az anyósülésen mellettem utazó édesapámnak a figyelmét nem tudtam  elterelni, hogy ne vegye észre a konstans sebességet. :nagymosoly:

valóban lehetett volna azon a részen 2-3Xgyorsabban is menni, de minek? 20percért?
elég xar az út minõsége, tele van falukkal,kanyargós, keskenyek a sávok.kiugorhat eléd egy részeg szarvas biciklit tolva :nyelv: ...
3vagy4 hete frontális baleset volt azon a szakaszon....60-as táblás S kanyar enyhe emelkedõvel és az út mindkét oldalán átláthatatlan fával-dombbal ...levágta a delikvens, csakhogy jöttek szembe. megérte?

persze, én is szoktam "néha" gyorsan menni(xarok ezek a toyoták, nem mennek...bezzeg a combifábiák, mint a meszes :ordog: ), de ez teljesen másról szól! ez nem a minél-rövidebb-idõ-alatt-abszolvált-út élvezetérõl, hanem a minél-kevesebb-üzemanyag-elégetése ugyanazon útszakaszon :nana: és a technika-megóvásáról :nana: én szeretném használni ezt az autót jópár évig hibamentesen, csak a kötelezõ szervizeket elvégezni rajt'...most még csak 4és fél éves, remélem 4-5év múlva sem lesz neki ennél több baja, mint most. :faradt:

a klímát nem csak 35fokban, de 42-ben is kapcsolgatom.azért, mert nagyon hideg lett volna az utastérben ha folyamatosan megy. meleg levegõt pedig nem kavarok hozzá. minek menjen folyamatosan? az csak a fogyit növeli.
értekezett errõl Zénóka, leírta a tapasztalatait, Õ kifejtette bõven,h miért jó az úgy :) sok mindenben igaza van :lol:

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1468 Dátum: 2007.07.19 12:50:46 »
Hát a fogyasztást nézni gúvadt szemmel - szerintem ez nem autózás. Országúton 50nel menni, az szintén nem.
Mi ebben az élvezet? hogy 100 kilóméteren spórolsz pár 100 Forintot. Nem szoktam pazarolni, s nem a sietés miatt megyek gyorsabban, de országúton, ahol nincsen falu 100 alá sosem megyek, ha pedig valaki csigázik elõttem azt padlóval megelõzöm. A klíma meg nemhinném, hogy 42 fokban tûl lehût. :)

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1469 Dátum: 2007.07.19 16:44:19 »
de az :nagymosoly:  :vag1:
rohanni bárki tud, ahogyan legyilkolni az autót is. abban mi a pláne?
nem nagy kunszt elkoptatni a gumit 10.000km alatt, csak nehéz jobb láb kell hozzá. de próbáld meg, h menjél el vele 100.000km futásteljesítmény felett.
nem meggyõzni akarlak.
látom a Te álláspontodat: használod, hajtod, eladod...rövid idõn belül. jön a következõ autó. használati tárgy, ami érted van.
én meg használom, nem hajtom, használom, nem hajtom, használom...