Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934895 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1380 Dátum: 2007.04.03 20:51:06 »
egy kis adalék a pécsre utazás fogyasztásáról:
háztól házig kb 230km
reggel indultam(15-20perces késéssel mint szerettem volna)
7körül,kényelmesen, nem rohanva autóztam keresztül a fõvároson, és egy óra alatt el is értem ercsi határába. addig olyan 110 körüli tempóban haladtam városon kívül, városon belül pedig ahogyan a lámpák engedték...
fogyi 4,8-at mutatott (spórolósra véve 4,5 alatt simán lehettem volna...mondjuk 4,2-4,3)
ekkor ránéztem az útjelzõ táblára és látom, hogy pécs még 170km, és már majdnem 8 óra...
9re ígértem magam pécsre  :oops:
elkezdtem tolni neki...SzzS közben rámcsörgött, hogy merre járok 8:20kor dunaföldvárnál álltam a lámpáknál...
onnan 1 óra alatt abszolváltam a maradék cirka 120km-t :nagymosoly:

nagyon jól lehet haladni ezzel az autóval...elõzés nem gond még 120 körül sem :D

pécsi meki parkolójában megnéztem a computert és a fogyi 6,5-ig ugrott fel...mindezt úgy, hogy volt 160-170es sebesség is..de 130 alatt nem mentem városon kivül...

meredek helyzetek paks után voltak, mert fel volt marva az út, és 40-es táblával levédve...és hogy rohadjon be a nagyanyja összes befõtje annak a lusta útmaró gépkezelõnek, aki nem képes azt a 8centis szintkülönbséget eldolgozni srére...olyat szólt az autó mikor 90re lelassítva belecsaptam egy ilyenbe, hogy még a cd is megállt(soha nem ugrott még meg ez a kenwood fej, akármilyen rossz úton zötyögtem), meg bennem az ütõ is... :szomoru:

bonyhád elõtt utolértem és lehagytam egy világoskék színû yarisos klubtársunkat :)

visszafelé már nem siettem, és 2,5 óra helyett 3 óra lett az út, de lakott területen kívül így is 110-et tartottam...
ilyen tempóval a fogyi lement 5,8-ra.
 :10:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1381 Dátum: 2007.04.14 22:37:38 »
Soproni találkozóra menet fedcomp szerint 4,5 literes fogyasztással ballagtam 85-90-es tempóval.
Haza felé szintén, de ott már volt 100 is néha. 4,6 fedcomp szerint.

Érdekesség:
attisnak csont ugyanaz a járgánya. Motor, felszereltség, kor, km futás, stb...
De mégis 3-4 decivel kevesebb lett neki mindkét érték úgy, hogy reggel én mentem hozzá, vagyis az én motorom a mérés kezdetekor meleg volt, neki meg még beleszámolt egy hidegindítást is.

Nem mondom, hogy himestójás gázpedállal mentem, mert amikor elõzni kellett akkor biza lepadlóztam, nemtom õ is ígytett-e, de pl motorféket kb egyformán használtunk, és végig egymás után egy tempóban mentünk!

Nem értem  :hmm:
De megmagyarázom ám magamnak, hogy én mentem elõl és ugye a légellenállás  :nagymosoly:
Xanyi

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1382 Dátum: 2007.04.15 12:04:22 »
Ki kell engedni a kéziféket. :nagymosoly:
Yaris Blue Ice 1.0

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1383 Dátum: 2007.04.15 12:17:04 »
Idézetet írta: "baru"
Ki kell engedni a kéziféket. :nagymosoly:


 :rohog:
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1384 Dátum: 2007.04.15 15:26:43 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Soproni találkozóra menet fedcomp szerint 4,5 literes fogyasztással ballagtam 85-90-es tempóval.
Haza felé szintén, de ott már volt 100 is néha. 4,6 fedcomp szerint.

Érdekesség:
attisnak csont ugyanaz a járgánya. Motor, felszereltség, kor, km futás, stb...
De mégis 3-4 decivel kevesebb lett neki mindkét érték úgy, hogy reggel én mentem hozzá, vagyis az én motorom a mérés kezdetekor meleg volt, neki meg még beleszámolt egy hidegindítást is.

Nem mondom, hogy himestójás gázpedállal mentem, mert amikor elõzni kellett akkor biza lepadlóztam, nemtom õ is ígytett-e, de pl motorféket kb egyformán használtunk, és végig egymás után egy tempóban mentünk!

Nem értem  :hmm:
De megmagyarázom ám magamnak, hogy én mentem elõl és ugye a légellenállás  :nagymosoly:


Ja hazafelé te is szélárnyékban mentél két kamion elöted :kacsint: Nah azért én általában nem elõzgetek úgy mint ahogy te :pofa: neked nagyobb a rutinod :pofa:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1385 Dátum: 2007.04.15 16:15:49 »
Idézet
Ja hazafelé te is szélárnyékban mentél két kamion elöted


Hehe, szerinted mér maradtam meg mögöttük? Simán megelõzhettük volna õket, de hát ugye a fogyasztás  :nagymosoly:
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1386 Dátum: 2007.04.16 16:11:55 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Soproni találkozóra menet fedcomp szerint 4,5 literes fogyasztással ballagtam 85-90-es tempóval.
Haza felé szintén, de ott már volt 100 is néha. 4,6 fedcomp szerint.


budafok, vagy tétény, vagy minél tankoltam ósan kútnál, onnan a balcsiig 4,8 lett 3 személlyel, nem autópályán (csak a székesfehérvárt elkerülni mentem fel az m7-re de ott olyan 140-150 tempó) városon kívül 110, 8as úton 120, városban 60

aztán fertõrákosig 8as út, majd 84-es...1személlyel...egy m6os elõzött meg, igaz szombat reggel 9-11körül nincs forgalom, de olyan 120 tartósan megvolt (meg néha 130-elõzõsnél még több)lakott területen kívül, belül szigórúna a 60...
felment 5,1-re  :nagymosoly: szlalomos bohóckodás, meg kanyargálás->5,2

visszafelé 5 óra körül indultam, volt forgalom, elõzés rendesen, és szintén nem kímélve maradt az 5,2 fogyi

balatonon felvettem apukámat, és kicsit visszafogtam 110...(az a tepsi almáspite a hátsó ülésen nem szeretett egy helyben maradni kanyarodáskor..meg kellett volna enni :banging: )
szóval 600km után a fogyi 5,1 :nagymosoly:
 :10:

ha max 90-t megyek, akkor röhögve meg lett volna a 4,3

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1387 Dátum: 2007.04.16 17:44:51 »
Ilyen jól még soha nem fogyasztott az autó.  :nagymosoly:  Több, mint 200 km városi mászkálás volt már benne mikor elindultam Fertõrákosra. Autópályán 100-110-es tempó, autópályán kívül 60-90. Ma reggel tankoltam, 4,9 lett a fogyim.  Olan, de olan büszke vagyok a drágaságomra.:nagymosoly:  :szemez:
Szilvi 62

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1388 Dátum: 2007.04.16 18:10:00 »
Na jóóóóvanám!!  :nemnem: Tényleg rá kell néznem arra a kézifékre  :rohog:  :nagymosoly:

Komolyra fordítva igenjó ez az 1,3-as... Megy is meg nem is fogyaszt!  :kacsint:
Most elmaradt, de majd legközelebb szabad egy menetre? Mármint az autódat leszilacikám  :rohog:  :nagymosoly:
Xanyi

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1389 Dátum: 2007.04.16 23:38:26 »
Ugyan nem Yaris, de nekem 4,4-en áll a mérõm. Tankolás óta cca 600km, ebbõl 500 km országút, 90-120 között, többi város. Jó, hogy itt a jó idõ! :D
Gabe 254.

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1390 Dátum: 2007.04.17 00:07:31 »
Itt a jó meleg idõ, így nem kell 3-4 kilométert várni, hogy meleg legyen a motor, kb 1km után már el is tûnik a COOL jel.

Ennek a köszönhetõen a téli 5liter körüli fogyasztás visszaállt 4,4-4,7re, pedig eléggé hajtom, s ez csak város. (nappal persze klímázom is, akkor a 4.7)
Országúton u.ennyi, pályán inkább 5.5-6, igaz, ott 160alatt csak ahol radart jelez, ott megyek :D
S tegnap volt elõször, hogy dugóban klímázva bekapcsolt a hûtõventillátor elöl. :)

csá!
Dani

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1391 Dátum: 2007.04.17 09:15:32 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Na jóóóóvanám!!  :nemnem: Tényleg rá kell néznem arra a kézifékre  :rohog:  :nagymosoly:

Komolyra fordítva igenjó ez az 1,3-as... Megy is meg nem is fogyaszt!  :kacsint:
Most elmaradt, de majd legközelebb szabad egy menetre? Mármint az autódat leszilacikám  :rohog:  :nagymosoly:

hogy a viharba ne lenne szabad a menet! :nagymosoly:  :szemez:
de ne a Ts után ülj bele (mármint az autóba :rohog: ) mert akkor lehangoló :turelmetlen:
túl hosszúra vették a fokozatokat az1.3-ban   :szomoru:
nomeg LML Ts-e olyan halk....100zal mentünk 4-ben és halkabban durmolt, mint az enyém 100nál 5-ben ugyanazon az úton  :szemforgat:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1392 Dátum: 2007.04.17 09:18:35 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Ilyen jól még soha nem fogyasztott az autó.  :nagymosoly:  Több, mint 200 km városi mászkálás volt már benne mikor elindultam Fertõrákosra. Autópályán 100-110-es tempó, autópályán kívül 60-90. Ma reggel tankoltam, 4,9 lett a fogyim.  Olan, de olan büszke vagyok a drágaságomra.:nagymosoly:  :szemez:

és a torokköszörülése elmúlt?
adtál strepszilt?  :kacsint: vagy mivel lesz gyógyítgatva?

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1393 Dátum: 2007.04.17 10:12:57 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Szilvi"
Ilyen jól még soha nem fogyasztott az autó.  :nagymosoly:  Több, mint 200 km városi mászkálás volt már benne mikor elindultam Fertõrákosra. Autópályán 100-110-es tempó, autópályán kívül 60-90. Ma reggel tankoltam, 4,9 lett a fogyim.  Olan, de olan büszke vagyok a drágaságomra.:nagymosoly:  :szemez:

és a torokköszörülése elmúlt?
adtál strepszilt?  :kacsint: vagy mivel lesz gyógyítgatva?


A kuplungnyekergést megint sikerült meggyógyítani, hála Xanyinak. :magasztal: (Most már legalább tudom, hogy a motortérben hol kell befújni, ha elõjön ismét a probléma. :szemez: )
Ettõl eltekintve állítólag egészséges az autóm, én meg hiszek a fiúknak.  :nagymosoly:
Szilvi 62

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1394 Dátum: 2007.04.17 12:56:21 »
Idézetet írta: "Szilvi"

A kuplungnyekergést megint sikerült meggyógyítani, hála Xanyinak. :magasztal: (Most már legalább tudom, hogy a motortérben hol kell befújni, ha elõjön ismét a probléma. :szemez: )
Ettõl eltekintve állítólag egészséges az autóm, én meg hiszek a fiúknak.  :nagymosoly:

akkor azt a fújkálós pontot meg kell mutatnod, mert öcsém yarisán nyikorog :nagymosoly:  :kacsint: