Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 934334 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1470 Dátum: 2007.07.19 16:49:00 »
Nem rohanás, hanem normális menet. Országúton 60nal menni az nem a technika megóvása, hanem hülyeség...
Autópályán mennyivel mész, 100zal?

A kedvencem az volt, mikor valaki itt a topicon mondta, hogy SEMMIKÉPPEN SE FÉKEZZEN SENKI AZ AUTÓVAL, mert akkor pazarolják az energiát. :D Mintha bûn lenne :DD

Dani

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1471 Dátum: 2007.07.19 17:08:20 »
Idézetet írta: "VDaNi"
Nem rohanás, hanem normális menet. Országúton 60nal menni az nem a technika megóvása, hanem hülyeség...
Autópályán mennyivel mész, 100zal?

A kedvencem az volt, mikor valaki itt a topicon mondta, hogy SEMMIKÉPPEN SE FÉKEZZEN SENKI AZ AUTÓVAL, mert akkor pazarolják az energiát. :D Mintha bûn lenne :DD

Dani


Nem hinném, hogy ami neked szokatlan, az még hülyeség lenne. Te úgy száguldozol és ott ahol akarsz, csak másokra vigyázz. Neked ez a vezetési élmény. Hozzáteszem, nyomni az autónak nem nagy kunszt. A fogyidat lent tartani, az már inkább, csak ehhez az élményhez fel kell nõni. Miért lenne hülyeség, hogy fogyasztási rekordokat próbálnak beállítani, nekik ez az élvezet.
Szóval nem érdemes errõl vitát nyitni. Te továbbra is kitaposhatod a kocsid padlólemezét, ha úgy tartja kedved, mások pedig óvatosan, fogyasztásra odafigyelve fognak vezetni. Legalább lendületbõl elõzheted meg õket.  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Szilvi 62

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1472 Dátum: 2007.07.19 17:11:38 »
Idézetet írta: "VDaNi"
Nem rohanás, hanem normális menet. Országúton 60nal menni az nem a technika megóvása, hanem hülyeség...
Autópályán mennyivel mész, 100zal?

A kedvencem az volt, mikor valaki itt a topicon mondta, hogy SEMMIKÉPPEN SE FÉKEZZEN SENKI AZ AUTÓVAL, mert akkor pazarolják az energiát. :D Mintha bûn lenne :DD

Dani


ha én megyek 60-65tel, és Te 2x gyorsabban elõzõl meg, az olyan 120-130as tempóval(padlógázon, ahogy írtad) országúton már inkább rohanásnak számít, mint normális haladásnak. pláne ezen az úton :vezetes: de ezt már leírtam....

autópályán 96-tal...ott éppen feljebb ugrik 1 egységet 2500-as fordulatról a digitális kijelzõ :)  és nem okozok gondot a kamionosoknak sem.
110-zel is közlekedtem egy idõben, de akkor már látványosan többet eszik, nagy a légellenállás miatti többletfogyasztás.

fékezni meg kell: lehet motorfékkel és nem üresbe rakva a váltót....gondolom így értették.
ha priusod van, akkor fékezéskor nemhogy pazarolod, de termeled vissza az energiát az akkumulátorokba.
egyszer majd megnövök, akkor nekem... :szemez:

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1473 Dátum: 2007.07.19 19:25:27 »
"Miért lenne hülyeség, hogy fogyasztási rekordokat próbálnak beállítani, nekik ez az élvezet. "

Ebben mi az élvezet? Mert 1 szép kanyar dinamikusan, 1 hosszú tempós autópályás autózás után az érkezés gyümölcse, a jó szerpentin, stb... lehet élvezet. De az miért okoz örömet, hogy sikerült min. fogyasztást elérni? Ráadásul nem 1x megnézve poénból, hanem rendszeresen. Mert a fogyasztás mindig u.annyi, utakból viszont millió1 van. Nem mondom, én is megnéztem 1x, hogy mennyi a min fogyasztás, végiggurultam 3.2es átlaggal a Hungárián. Vicces volt, igen. De egy 4.5milliós autónál nem fogok 100 Forintokon szórakozni. Ahogy én használom átlag ötöt eszik, országúton 4.5, városban 5-5,5, pályán meg 6 körül. Ezen nincs mit szépíteni. Lehetne fél litert spórolni mindegyiken, de akkor halálra unnám magam az autóban. Az autó pedig számomra élvezeti cikk is, nem 1x megyek csakúgy Dobogókõ fele a kedvenc utamon végig - ahogy lehet.
S a két véglet között van 1 arany középút is. Nem kell állandóan tolni neki, de azért 60nal gurulni ötösben - az túlzás. Pláne mindezt NEM LASSÚnak nevezni. Szerintem városban 50-60, országúton 100-110, pályán 140-160 az teljesen jó, biztonságos-dinamikus tempó. Persze nem hóban vagy szakadó jégesõben, hanem átlagosan...

"autópályán 96-tal..."

Én inkább 160-170 körül megyek, legyen az bármilyen autó (Yaris, BMW, Mercedes, Renault, Alfa Romeo...) Ilyenkor már alig-alig elõzgetnek, nem is eszik a gép sokat (6), s a tempó is jó. Nem kell félni a traffiktól sem, 160 alatt nem fotóznak pályán... El sem tudom képzelni, hogy a határig az M1-M7 kivezetõtõl 2 óra alatt érek el, s nem 1. S mindenki lehagyna. whááá

"ha én megyek 60-65tel, és Te 2x gyorsabban elõzõl meg, az olyan 120-130as tempóval(padlógázon, ahogy írtad)"

Akkor padlózom, ha mögédérek, s le kell lassítanom hatvanra. Akkor vissza hármas, kihuzatom 120ig és megyek tovább. :) Hacsak lehagylak, akkor simán elgurulok 120szal.

Dani

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1474 Dátum: 2007.07.19 20:06:51 »
Na, ha már a 100.- Ft-os spórolásnál tartunk,  itt egy gyors matematika, hogy ne csak a vezetési élményrõl beszéljünk.

Remélem Zénóka megbocsátja, de az õ autója a legjobb példa a spórolásra.  :szivecske: (Szerintem Leszilaci is végig tudná ezt így vezetni, max. kevesebb km van az autójában). Szóval Zénóka autójának átlagfogyija most 4,5 liter. Ha azzal a temperametummal vezetné, mint amit említettél Dani, akkor az autója fogyasztana kb. 7 lityit. A Yarkával már átlépte a 350 ezer km-et.
Számokban ez így néz ki:
350.000 km x 7,0 l/100km = 24500 liter
350.000 km x 4,5 l/100km = 15750 liter
A kettõ között van 8.750 liter benzin, amit ha 250.- Ft-os átlag benzinárral számolunk (2002-tõl az apeh - szakmai ártalom  :pofa: - által közzétett árakat átlagoltam), a végén kijön 2.187.500.- Ft. Ehhez jönnek még azok az alkatrészek, amiket õ sokkal ritkábban cserél, mint Te. Így akárhogy is számolom 4 év alatt megspórolta a fél Yarisod árát. Tudom ez "nem tétel", de azért nem hangzik olyan rosszul ha leírja az ember. Szerinted ebben nincs semmi élvezet?

Senki nem akar téged meggyõzni, hogy így kell vezetned. Saját szuverén jogod úgy használni a kocsidat, ahogy akarod. De Te se formálj úgy véleményt, errõl a vezetési stílusról, hogy még igazán nem is próbáltad.  :szemez: Ha valamit nem jól számoltam szóljatok. :nagymosoly:  :szemez:
Szilvi 62

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1475 Dátum: 2007.07.19 20:50:59 »
Idézet
Senki nem akar téged meggyõzni, hogy így kell vezetned. Saját szuverén jogod úgy használni a kocsidat, ahogy akarod.


Azért nem egészen...
Azzal, hogy városban 100-al autózik, csúsztatva veszi a kanyarokat, és egyéb ámokfutásokat mûvel veszélyeszteti mások testi épségét!!!
Zénóka és leszilaci pedig ezzel a fogyasztásos hobbijával senkit nem veszélyeztet, sõõt még csak nem is tart fel senkit.. Volt szerencsém utolérni egyszer Zénókát, a maga tempójába autózött, én meg kb. +30 km/h-s tempóval érkeztem mögé. Már jó elõre húzódott le, segítette az elõzést, pedig nem is tudta hogy én vagyok...

Jah és amúgy Zénóka jó ideig a km-eket a Yarisba a Sopron - Tompaládony - Szombathely szakaszon tette bele. Naponta erre járt. Ha végig nyomja 120-al 70 helyett, akkor elöbb ér oda kb 10-15 percel. Na és akkor mivan?  :nagymosoly:  Ellenben rengeteget spórol vele, lásd. ahogy Szilvi levezette  :kacsint:
Xanyi

rsp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1476 Dátum: 2007.07.19 21:44:09 »
"4 év alatt megspórolta a fél Yarisod árát"

4 év alatt ment 350e-t?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1477 Dátum: 2007.07.19 22:19:11 »
Idézetet írta: "rsp"
"4 év alatt megspórolta a fél Yarisod árát"

4 év alatt ment 350e-t?

Na igen... :hmm: Itt akár meg is nézheted. VDaNinak pedig még sokmindent meg kell tapasztalnia. Most a hajtás öröménél tart. Majd lehet, hogy lesz olyan, hogy a spórolás örömét is felfedezi. :D
Gabe 254.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1478 Dátum: 2007.07.19 23:23:12 »
Amig az ember a szülei pénzén vett kocsit hajtja szét, addig így gondolkodik. Tudom, mert én is pont így jártam a Vectrával, Yarissal. Aztán miután lett saját kocsim, rájöttem, hogy ha nekem kell bele megvenni a kopó alkatrészt zsebpénzbõl, meg dolgozni kell, meg spórolni, akkor elgondolkodik az ember, hogy hosszú távon mi a jobb. Aztán majd ha lesz elég pénzem, veszek 1 paripát, amit majd nem sajnálok, és annak néha elküldöm, aztán a maradék 90%-ban azt is normálisan használom  :nagymosoly:
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1479 Dátum: 2007.07.20 00:05:48 »
Jóókat mosolyagtam miközben olvastam a hszket. :-) Valamennyire igazat adok VDaninak valamennyire nem, mert  :toy: ban ülünk igaz? igaz elvileg megbizható jól bírja a strapát. Ha papás stílusban vezet valaki jó lesz a fogyi nem kell olyan sûrün alkatrszészt cserélni stb. ahogy leírtátok, de télleg abban mi az élvezet :-) Pesze annak künnyû aki ki tudja élni sportos vezetési stílusát más autóján (céges). DE nem nézem jó szemmel aki lak ter belül én 55-60-al szoktam közlekedni. Rám áll és megelõz hogy nekem és esetleg a szembejövõnek fékezni kell. DE azt sem szeretem ha elöttem kullognak 70-80- all na azé ölni tudnék. 1.0 ás autó lévén nem tudom olyan gyorsan megelõzni és igen csak ki kell számolnom hogy mikor elõzöm. Az más ha esetleg segítenek az elõzésben. Szerintem !!forgalomban!! mindenki menjen legalább 90km/h -val. Mindíg akkor érem utol az ilyen egyéneket amikor sietek, és még soha senki nem segített abban, hogy elmenjek mellett ,ha csak nem úgy hogy rálépett a !!gázra!! amikor mellé érek :-( ,De megfogadtam ha még egy ilyen csakó lesz úgy rárántom a kormányt mint a szél felõlem lehet lerohadt OFF Lada On is .
Most nem akarok igazat adni VDaninak, DE ha nem mentem volna el gyors étterembe nem pizzáztam volna annyit akkor mennyi sok lóvét megtakarítottam volna bla. bla.
Akkor miért élünk??? Hát próbáltam lecsökkenteni a fogyit sikerült is 4.2re levinnem jó érzés volt ráértem. Tegyük fel melyik veszélyesebb:
65-el megy a "Zénóka" fõúton összejön pár autó nem merik nem tudják megelõzni jön a "VDani"  (nem akarlak megbántani benneteket ne haragudjatok csak ti ezt képviselitek vagyis hszetek alapján így  képzelem el DaniZénóka)) VDani végigelõzi a sort vagy ha rosszúl számolja ki belemegy valakibe, Vészfékezésre kényszeríti a másikat vagy vagy... Akkor ki lesz a hibás Dani? vagy aki a sort fentartja pedig mehetne. Kamion más arra szabály van nem tud menni . Pesze ha forgalomban Zénóka halad a forgalom ritmusával akkor nem szóltam. ÉS mégegyszer bocsánatot kérek ha valaki lelki világába bele gázoltam.
Az egyik motor ismerõsöm mondogatja ha letolom amikor meséli hogy motorjával repeget városban a lényeg:
aszongya ha megyek 50el nézegetem a csajokat tekerem a fejem melyiket nézzem meg,de ha 80-al megyek akkor nem nézek semmit koncentrálok a forgalomra nézem az aurósokat ki merre hogyan.
Akkor sem értek egyet vel 60nal megyek és a forgalomra figyelek arany középút !!!

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1480 Dátum: 2007.07.20 02:35:22 »
Szilvi!

"Számokban ez így néz ki:
350.000 km x 7,0 l/100km = 24500 liter
350.000 km x 4,5 l/100km = 15750 liter "

Én erre csak annyit mondok, hogy aki ennyit megy, vegyen dízelt, s akkor nyugodtan tolhatja, ahogy akarja, akkor sem fog 5felett enni átlagban...

Xanyi!

"sõõt még csak nem is tart fel senkit.."
AHA! :DDD

KLaco!

"Amig az ember a szülei pénzén vett kocsit hajtja szét, addig így gondolkodik."
Ez hülyeség, korom ellenére SAJÁT pénzbõl vettem és fizetem az autó minden költségét. Én ezeknél az 5millió kilométerre kivetített táblázatok helyett inkább azt számolom, hogy mondjuk havi 10 a casco-kötelezõ, havi 36 a részlet, megyek havi átlag 3-4 ezer kilométert, ha kisgázon megyek, eszik 4,5et, az 35ropi, ha széthajtom, akkor +5ezer max. Tehát 81-86ezer Forint a bambulós és a sportos vezetés...
De mondok jobbat. Ha lassan megyek, 800 körül szoktam tankolni, ha tolom - 700-750nél. Én inkább megyek 700-750et sportosan,élvezetesen mint 800at unalmamban. Ha meg spórolni akarnék, akkor nem megyek feleslegesen autózni, mindjárt spórolok 30-40%ot. Én pl. egyáltalán nem sírok, hogy ez a kocsim 1.5x annyit eszik, mint az elõzõ. (Smart cdi :D)

"hogy ha nekem kell bele megvenni a kopó alkatrészt zsebpénzbõl,"

Én pont azért vettem Toyotat, mert ez bírja a strapát.

Galland!

" Akkor ki lesz a hibás Dani? "

Igen, elvben igen. Aztán a baleset generálója sokszor a tótyokodó lassú autósok...
Én épp azért elõzök mindig padlógázzal, hogy keveset töltsek a szembesávba, s hamar letudjam...

Üdv.:
Dani

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1481 Dátum: 2007.07.20 09:14:07 »
Utolsó hozzászólásom a dologhoz. Nem a meggyõzés a cél, de nem szeretem, ha valaki ítélkezik a másik felett, holott még nem látta hogy vezet, nem beszélt még vele, stb. Nem azt mondtam, hogy az a jó, ahogy Zénóka, vagy Leszilaci vezet, õk is elmebetegek a maguk módján.  :nagymosoly:  :szivecske: Csak arra kértelek, hogy NE FORMÁLJ olyanról VÉLEMÉNYT, amit még nem próbáltál, láttál, stb. Õk sem szólták le a te vezetési stílusodat, ahogy én sem, pedig majdnem biztos vagyok abban, hogy lenne mit.  :szemez:
Megjegyezmém Zénóka van annyira megszállot, hogy réges rég kiszámolta, megéri-e neki dizelt venni vagy sem, de ha egyszer erre téved, talán leírja a tapasztalatait. De majdnem biztos vagyok, hogyha visszaolvasol, írt már errõl.

Másrészt, amit a fiúk ide leírnak, az tényleg a véglet. Én láttam mindkettõjüket vezetni, tudom, hogy vezetnek, Zénóka mellett többször is ültem. Van olyan ismerõsöm is, aki úgy vezet mint Dani, ha nem muszáj nem ülök be mellé. De ennek ellenére nem minõsítem, ezt a vezetési stílust sem.

Még egy utolsó kérdés: Zénókáról tudom, hogy több MILLIÓ km-et (jól látjátok) vezetett le BALESETMENTESEN (ebbe beleértem azt is, hogy még soha nem volt kiváltója sem).TI?????
Szilvi 62

rsp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1482 Dátum: 2007.07.20 09:40:30 »
Na igen... :hmm: Itt akár meg is nézheted. VDaNinak pedig még sokmindent meg kell tapasztalnia. Most a hajtás öröménél tart. Majd lehet, hogy lesz olyan, hogy a spórolás örömét is felfedezi. :D[/quote]

Ez alapján 4 év alatt 285 e-t ment. Az sem kevés!
Hova lehet ennyit menni? :)

LML

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 253
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1483 Dátum: 2007.07.20 10:17:17 »
Én is saját pénzbõl (egy részét persze hitelbõl) vettem a TS-t, nem apuci-anyuci adta a seggem alá. (az elsõ autómnál sokat segítettek, majd mikor ellopták, akkor kaptam még egy kisebb segítséget (1-200e tételben mérhetõ)
Ha lett volna rá pénzem, akkor sem vettem volna meg teljes árban, kpre a kocsit, mivel elég jó a hitelem, és a kereskedelemben dolgozom ( Notebook-ot árulunk, és szervízelünk), ezért ott simán meg tudtam volna forgatni a pénzt.

Jártam egy évet egy 1.4 60Le Golf3 al. Nagyon jó autó volt, soha semmi baja nem volt, nem evett sokat (6-7, nagy kasztni 8V motor), de elég volt. Nem ment olyan rosszul, de azért egy kamiont ugyanolyan tempóról elõzni picit necces volt., meg akkoriban elég sokat pályáztam BP Sopron között.

A Golf elõtt 2 évig egy tuning 2.0 16V Opel Gsim volt amit elloptak mikor készlett. 900 kg, 160+ Le 220+Nm
Baja annak sem volt, fõleg miután a vételárát még 2x ráköltöttem (tervezett volt).
A Gsi 7-20l ig tudott enni, lábfüggõen. De mikor 7 literrel jártam vele, a golfnál akkor is gyorsabban mentem.
Pár éve kicsit olcsóbb volt az üzemanyag, nem volt gond a 9-10l es fogyasztás, de ott meg élmény volt minden perc abban a kocsiban.

A TS 7,5-8 at eszik átlagban, most, hogy mindíg megy a klíma 8.1et (80% város, kevés országút, pálya 160-170, elég tempós vezetés) Ez kompromisszum, mert elég erõs ahhoz, hogy tempósan lehessen közlekedni vele, elõzés nem gond. ( persze már a TS-t is gyengének érzem, de ez az én hülyeségem)
D4D-t a TS felszereltség hiánya miatt nem vettem, 100le körülre azt is fel lehet tuningolni, ellenben 5-6 nál nemigen eszik többet hajtva sem, sajnos olcsón nem volt belõle megkímélt, törésmentes példány, annyit meg nem ért meg nekem, mint egy TS.
( a Ts-t 21-22e kmel hoztuk el, 2.5 évesen, a reális értékénél kb 300e ftal al olcsóbban.)

Pár napig jártam szinte alapjáraton vele, klíma nélkül, akkor asszem 5.8 körül evett ( kb fél éve nem használták már a kocsit mielõtt elhoztuk, picit be kellett járatni :) ). De nem azért vettem TS-t, hogy alapjáraton járjak, hanem, hogy tempósan közlekedjek.
Nem üveghangon járok vele, inkább egy elért tempót igyekszem tartani, és lendületbõl menni.

VDaNi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 385
    • http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=1200
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1484 Dátum: 2007.07.20 12:41:10 »
Szilvi!

Nekem csak 150ezer km van mögöttem, de én se okoztam még balesetet.
Azon túl én sem leszólom Õket, de fel nem tudom fogni, hogy létezhet ilyen.!

LML!

"De nem azért vettem TS-t, hogy alapjáraton járjak, hanem, hogy tempósan közlekedjek. "

Így van. Én is ezért vettem a D4D-t. Ez a legerõsebb, legnyomatékosabb, legnagyobb sebesség az új Yarisból, s mellé alig eszik.!