Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 834231 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

• Megszállott
  • Autó: '05 Toyota Avensis Wagon 1.8VVTi Sol Technic, MX5 NB
Re:Yaris általában
« Válasz #8535 Dátum: 2019.04.15 00:46:57 »
Köszi, lekérdeztem, és van rá visszahívás:

“We have identified that your Toyota is subject to a voluntary customer service campaign or outstanding safety recall.”

Ez a légzsák lenne? Azt nem értem az előző tulaj miért nem csináltatta meg. Pedig márkaszervizben szervizeltette, utoljára tavaly nyáron.
A Takata utasoldali légzsák eset után megjelent egy légzsákvezérlő recall is. Sok a kocsi, limitált az alkatrész készlet. A márkaszervíz akkor hívhatja be a kocsit, ha a Toyota Hungary jelzi, hogy az alvázszámra rendelkezésre áll az alkatrész. Tehát nem bejelentkezési sorrend van. Utasoldali légzsák indítópatronját ha jól emlékszem a rákérdezésemet követően 15 hónappal cserélték. Az akció meg már majdnem 2 éve futott akkor.

silboy

• Újonc
  • *
  • Autó: Yaris II 1.0
« Válasz #8536 Dátum: 2019.04.15 10:06:59 »
Sziasztok, Yaris modell történelmet képekkel, leírással tudnátok linkelni?

silboy

• Újonc
  • *
« Válasz #8537 Dátum: 2019.04.29 13:24:00 »
A Takata utasoldali légzsák eset után megjelent egy légzsákvezérlő recall is. Sok a kocsi, limitált az alkatrész készlet. A márkaszervíz akkor hívhatja be a kocsit, ha a Toyota Hungary jelzi, hogy az alvázszámra rendelkezésre áll az alkatrész. Tehát nem bejelentkezési sorrend van. Utasoldali légzsák indítópatronját ha jól emlékszem a rákérdezésemet követően 15 hónappal cserélték. Az akció meg már majdnem 2 éve futott akkor.

Bementem a márkaszervízbe lekérdezni az autó elektronikus szervízkönyvét, mikor rákerestek az autóra, egyből mondták a visszahívást. Megrendelték hozzá az alkatrészt, kb. 3 hét múlva cserélik.
Van az autón egy kis induló rozsda. Megemlítettem azt is, ha megyek visszahívásra, megvizsgálják és ha pozitívan bírálják el, javítják. Kíváncsi vagyok rá.

music

• Moderátor
  • Megszállott
  • Autó: '08 Corolla Verso 1,8 Fullmoon; '11 Yaris II 1,33 Life
« Válasz #8538 Dátum: 2019.04.29 13:55:13 »
Sziasztok, Yaris modell történelmet képekkel, leírással tudnátok linkelni?
Most valami nagyon újat és megdöbbentőt fogok írni: gugli és wiki a barátaid...kb. 5 másodperc ;)
music      

silboy

• Újonc
  • *
« Válasz #8539 Dátum: 2019.04.29 14:08:27 »
Üzenem a szerelődnek, hogy az ő szakmájában is naprakésznek kell lenni, ami igaz volt 30 éve, nem igaz ma. Régen valóban amikor kezdett nőni az olajigény, akkor a 10W-40 helyett 15W-40-et raktak bele. De ez egy korszerű, (csak sajnos nagyon az alacsony fogyasztásra optimalizált, ezért bizonyos szempontból rosszul megtervezett) motor, kicsit más bánásmódot igényel. A tapasztalatok - erről sok cikk van, pl. amit idéztél - éppen az ellenkezőjét mutatják: pont akkor fogja zabálni az olajat, ha 0W-20 helyett 5W-30 megy bele!!!

Lekértem a pár hete használtan vásárolt 2011-es évjáratú 1.0 benzines autómnak az elektronikus szervízkönyvét, ami szerint már a legelső olaj csere óta 15W-30-at tettek bele (márkaszervízben).
Az én 1.0 motorom esetében is javasoljátok a 0w-20-ra átállást? Csak pár kilométeres utakra használom, csillag garázsban áll, futot km 25 ezer.

maláj

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Yaris
« Válasz #8540 Dátum: 2019.05.01 00:30:35 »
üdv
Yaris 1 (2002) tulajként szívesen találkoznék olyan emberkével aki nálam jobban ért (ez nem nehéz ::)) a kocsimhoz és pl. Szeged vagy környékén hajtja álomra a fejét nap mint nap :lol:

lenne pár kérdésem hozzá + pár helyszínen történő apróbb szerelésben is kellene a segítsége :yes:

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
  • Autó: 2003 TCT HB 1,4 not too shabby
« Válasz #8541 Dátum: 2019.05.01 08:47:19 »
üdv
Yaris 1 (2002) tulajként szívesen találkoznék olyan emberkével aki nálam jobban ért (ez nem nehéz ::)) a kocsimhoz és pl. Szeged vagy környékén hajtja álomra a fejét nap mint nap :lol:

lenne pár kérdésem hozzá + pár helyszínen történő apróbb szerelésben is kellene a segítsége :yes:

Vélem, hogy egy Toyota autók javításában járatos autószerelőt keresel! Még nem találtál?
Az AUTÓ az TOYOTA!?! MI?
Nouă ouă ouă nu

maláj

• Újonc
  • *
  • Autó: Toyota Yaris
« Válasz #8542 Dátum: 2019.05.01 11:25:11 »
Vélem, hogy egy Toyota autók javításában járatos autószerelőt keresel! Még nem találtál?

leginkább 1 Yaris bu*it keresek itt délen akivel át tudnánk nézni a kocsit és ami úgymond "nem kell bele" azt kidobnánk, ami kell bele azt beletennénk és az egyéb "kívánságaimat" mint pl. motortérben levő madzagok zsugorcsövezése és hasonló esztétikai dolgok azt megoldanánk ...

félreértés ne essék jól megy a kocsi (bár a 6.5l fogyasztás lehetne 5.5 mondjuk) + minden csak úgymond a saját képemre formálnánk :)