Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 167433 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #675 Dátum: 2006.12.23 14:18:27 »
Idézetet írta: "Andris"
Pár napja a Hungárián a KIKA elõtt a szélsõ sávban egy fehér Honda Civic ordenáré sebességgel nyomta, kb. 10 másodperc intenzív fékcsikorgás után elcsapott 2 embert, aki gondolom szabálytalanul épp át akart szaladni az úton... :szomoru:
Itt a Karácsony, annyi a baleset, hogy el sem hiszem. Bármerre megyek, mindenfelé szirénázó mentõk meg rendõrök. Lassabban emberek!!!! :toy:


Kérdés mi az ordenáré sebesség, azon a részen senki nem megy kiló alatt...
Ennyi erõvel bárki elüthette volna õket, a Fogarasi tesónál rendszeres, hogy a öreg nyanyák/taták a 15m-re(!) lévõ zebra helyett toronyegyenesen átsétálnak a Fogarasin, ha dudálsz még jár a szája, mellesleg ott szokott lenni 2havonta egy-egy letakart teszkó vásárló, aki nem akart 15+15métert gyalogolni a zebra+troli megállóig... :?

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #676 Dátum: 2007.02.05 12:26:49 »
Tavaly november környékén hasonló eset, bár kicsit húzosabb.. m1m7 közös szakaszán a Praktiker magasságában, ahol 4+5 sáv (4 befele 5 kifele, lehajtókkal) pestrõl kifele mentem ls egy fiatal srác azt játszotta,h jobbról átszaladt 5 sávot a beton elválasztókig, majd vissza, majd megint beszaladt... ekkor mentem el mellette 100 körül.  :otlet:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #677 Dátum: 2007.10.23 12:36:43 »
Ugyan nem születtem újjá de okuljatok a tegnapi helyzzetembõl. :figyellek:

Tegnap késõ dálután haladok hazafelé egy jobbos kanyar választott csak el attõl hogy meg is érkezzek egybe kocsival.
Mivel a kanyarodási irányomban van 1 db tûzcsap a kanyarodási ív másik oldalán egy szabálytalanul parkoló gépjármû figyelt úgy gondoltam hogy kis jobbos ív helyett nagy jobbos ívet fogok venni a kocsi beállómhoz.Sebességem 30-35 km/h index jobbra majd a nagy ívhez a balos felezõvonalhoz húzódom állítólag át is léptem.manõvert megkezdve egy A6 os rongyol belém oldalról úgy hogy a hátsó kerekemet lemezt ajtót kapta el a jobb elejével mivel õ úgy gondolta hogy irányjelzésem ellenére elmegy bal felöl.
A vezetõ sírva fakad mitt tett az utas melleti barát kipattan hogy anyám és egyebek.Azt hitték hogy rosszul raktam ki az indexet és a másik oldalra kanyarodnék.Az én kocsim az ütközés pillanatában már bent volt a kocsifordulóba.

Mivel nem nagyon egyeztünk hítunk helyszínelõt.
Megállapította a szerv hogy nem indokolta a nagyívû jobbra kanyarodást a kocsi mérete így én vagyok a hibás!!!! :(

Mivel hittem a szervnek elismertem bûnösségem és helyszíni bersággal megusznám,ha hagynám.

Oktatót és feletest megkérdezve kiderült hogy a helyszínelõ se ismeri a Kresz ide vonatkozó paragrafusait. :(
Ha jobbra kirakom az indexet és akár átmegyek a másik sávba se elõzhetnek meg jobb oldalról. :( :( :(
Így holnap fellebezek és szakértõ általi eljárást kérek.
Utána biztosító egyebek. :(

Tehát konkúzió a szerv se ismer minden szabályt. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #678 Dátum: 2007.10.23 13:03:11 »
Idézetet írta: "Profy"
Ugyan nem születtem újjá de okuljatok a tegnapi helyzzetembõl. :figyellek:

Tegnap késõ dálután haladok hazafelé egy jobbos kanyar választott csak el attõl hogy meg is érkezzek egybe kocsival.
Mivel a kanyarodási irányomban van 1 db tûzcsap a kanyarodási ív másik oldalán egy szabálytalanul parkoló gépjármû figyelt úgy gondoltam hogy kis jobbos ív helyett nagy jobbos ívet fogok venni a kocsi beállómhoz.Sebességem 30-35 km/h index jobbra majd a nagy ívhez a balos felezõvonalhoz húzódom állítólag át is léptem.manõvert megkezdve egy A6 os rongyol belém oldalról úgy hogy a hátsó kerekemet lemezt ajtót kapta el a jobb elejével mivel õ úgy gondolta hogy irányjelzésem ellenére elmegy bal felöl.
A vezetõ sírva fakad mitt tett az utas melleti barát kipattan hogy anyám és egyebek.Azt hitték hogy rosszul raktam ki az indexet és a másik oldalra kanyarodnék.Az én kocsim az ütközés pillanatában már bent volt a kocsifordulóba.

Mivel nem nagyon egyeztünk hítunk helyszínelõt.
Megállapította a szerv hogy nem indokolta a nagyívû jobbra kanyarodást a kocsi mérete így én vagyok a hibás!!!! :(

Mivel hittem a szervnek elismertem bûnösségem és helyszíni bersággal megusznám,ha hagynám.

Oktatót és feletest megkérdezve kiderült hogy a helyszínelõ se ismeri a Kresz ide vonatkozó paragrafusait. :(
Ha jobbra kirakom az indexet és akár átmegyek a másik sávba se elõzhetnek meg jobb oldalról. :( :( :(
Így holnap fellebezek és szakértõ általi eljárást kérek.
Utána biztosító egyebek. :(

Tehát konkúzió a szerv se ismer minden szabályt. :(

Roppant módon sajnálom. Amit leírtál aszerint nem Te voltál a hibás. Ezt támasztja alá a kocsid sérülése, vagy Te már a manõver végén voltál, és belédment az a6-s.   Kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki ebbõl... :otlet:   Nagyon összetör? És melyik a Carina, vagy a Yaris?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #679 Dátum: 2007.10.23 13:03:21 »
Részvét Profy! Remélem kisemberek nem voltak a kocsiban! Az A6-osos, meg ha sürgõs a dolga, menjen az ótópályán!  :robbanfej:
Gabe 254.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #680 Dátum: 2007.10.23 14:44:12 »
Idézetet írta: "Profy"

A vezetõ sírva fakad mitt tett az utas melleti barát kipattan hogy anyám és egyebek.Azt hitték hogy rosszul raktam ki az indexet és a másik oldalra kanyarodnék.Az én kocsim az ütközés pillanatában már bent volt a kocsifordulóba.


Szerintem itt van a lényeg. Õ azt feltételezte, hogy te hülye vagy és eszerint cselekedett. Vagyis hibázott. Mert nem vagy hülye és nem megtévesztõ jelzést adtál, hanem jelezted merre kanyarodsz. Te jó ég õ maga ismeri be, hogy felülbírálta a jelzésed és még van képe rád mutogatni hibásként.

Az pedig, hogy a helyszinelõk nem tudják a szabályokat az nem lep meg. Ezt már négyszemközti beszélgetésben egy rendõr gyerek már elismerte nekem. Vagyis ha kihívod a jardot még nem biztos, hogy azt kapod amit várnál a szabályok alapján.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Peti

  • Vendég
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #681 Dátum: 2007.10.23 16:33:17 »
Idézetet írta: "ATIS"


Az pedig, hogy a helyszinelõk nem tudják a szabályokat az nem lep meg. Ezt már négyszemközti beszélgetésben egy rendõr gyerek már elismerte nekem. Vagyis ha kihívod a jardot még nem biztos, hogy azt kapod amit várnál a szabályok alapján.


Sajnálom Profy :(

ATIS jól írta, helyszínelõkkel ne foglalkozz, tök mindegy mit írnak a papírra, az elõadónál kell majd kitárgyalni a dolgokat...

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #682 Dátum: 2007.10.23 21:19:55 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Roppant módon sajnálom. Amit leírtál aszerint nem Te voltál a hibás. Ezt támasztja alá a kocsid sérülése, vagy Te már a manõver végén voltál, és belédment az a6-s.   Kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki ebbõl... :otlet:   Nagyon összetör? És melyik a Carina, vagy a Yaris?


Hát még én. :(

A Carinával történt az eset.
Hibalista B.C mesterrel szemrevételezve:

1 db lengéscsillapító
1 db gólyaláb
1 db hátsó karosszéria elem
1 db hátsó ajtó
1 db küszöb
1 db ajtó merevítö
1 db alufelni

Hála égnek egyedül mentem a kocsival.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #683 Dátum: 2007.10.24 11:48:56 »
Profy:
Uh, szép kis sztori. Bízom benne, hogy nem téged fognak meghurcolni. Mindenesetre az ügy lezártával biztos kiokosodunk ilyen téren... A Carinádat nagyon sajnálom, de tényleg mák, hogy nem volt benne más, csak te.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #684 Dátum: 2007.10.24 12:02:47 »
Idézetet írta: "squiddy"
Profy:
Uh, szép kis sztori. Bízom benne, hogy nem téged fognak meghurcolni. Mindenesetre az ügy lezártával biztos kiokosodunk ilyen téren... A Carinádat nagyon sajnálom, de tényleg mák, hogy nem volt benne más, csak te.


Ja. :D Úgy tûnik a szakértõi vélemények illetve a Kresz szerint vétlen vagyok.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #685 Dátum: 2007.10.24 14:56:58 »
Helyes! Az Audis meg csak fize$$en  :twisted:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #686 Dátum: 2007.10.24 16:28:26 »
Idézetet írta: "squiddy"
Helyes! Az Audis meg csak fize$$en  :twisted:


Nemakar. De ezt majd a szakértõk ledöntik. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #687 Dátum: 2007.12.26 16:41:13 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #688 Dátum: 2007.12.26 17:50:44 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Hoppá!


Hát ez szegény aligha született újjá :szomoru: ... Mit nézett az az idióta kamionos, és mennyivel ment :shock: ???
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #689 Dátum: 2007.12.26 21:12:39 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Hoppá!


Elég régóta fent van már a neten, nagggyon durva! :shock: