Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 172333 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #645 Dátum: 2006.01.29 09:58:49 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "music"
Ez szomorú, mert ezek szerint jó kis árréssel "dolgoznak".

Van ott kb 5-6 ember aki iranyitja az egeszet. Nekik akkor is ott kell lenni ha 2 ember van, meg akkor is ott kell lenni ha 20 ember van. Nyilvan nem mindegy hogy ugyanannyi ido alatt mennyit keresnek.

Viszont mondtam a felesegemnek, neki is tetszett az otlet, ugyhogy en 2 fovel tudnek tutira nevezni!


Elképzelhető , hogy én is be tudnék szervezni további ember(eke)t .

Szintén zenész.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #646 Dátum: 2006.01.29 12:13:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Elképzelhető , hogy én is be tudnék szervezni további ember(eke)t .

Most esett le, hogy ennek a mondatnak milyen rossz kicsengése van. (tudom, abszolút ártatlanul írtad, csak ebben az ügynökös korban...)
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #647 Dátum: 2006.01.29 13:15:13 »
Ez a téma, már amúgyis off, ez meg aztán abszolúte......
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #648 Dátum: 2006.06.21 11:46:55 »
Eger, 08:56. Tescotól kanyarodnánk ki, balra a városközpont felé. Piros lámpa, elõttünk duplakabinos Nissan Pickup. Zöld. Elõttünk álló Nissan padlógázon elindul, összes kerék csikorog. Balrakanyart épphogy beveszi. Közben megjárja mindkét sávot. Elindul jobbra a fara, sofõr ellenkormány, sok, szinte merõlegesen bele a Lidl oldalán az építési terület pozdorja kerítésébe, majd eltünik mögötte a már kiásott másfél méter mély építési gödörben. Egy méterrel száll el a betonoszlop mellett... Barátosnõm már húzódik ki oldalra, ugrok ki, futok a pickup után. Úgy állt meg, hogy a plató fennakadva a gödör peremén, orrán támaszkodva, négy kerék levegõben. 18 éves forma 100 kiló körüli vagánycsávó épp esik ki belõle az ablakon, mert az ajtó nem nyílik. Jobbról barátnõje gond nélkül kiszáll... A srác majdnem bõgve, pánikolva tördeli a kezét, hogy mit csináljon, épp érettségizni indult, és különben is az apja megöli. Kérdezem van e mobilja, azt mondja nincs. Átadom neki az enyémet, de nem tudja kit hívjon fel. Elkezd jobbra balra rohangálva hadoszni a telefonommal. Ha eldobja, tényleg rossz napja lesz, mert még meg is verem mint a lovat. Nagy nehezen eszébe jut az anyja száma, hívja, jól láthatóan remeg a keze. Anyucika így, anyucika úgy. Mit csináljak? Hogy csináljam? Apu meg fog ölni. Valahogy becsúsztam egy árokba, mert valamiért elpörgött a kerék. Leteszi. Kérdezem mit mondott az anyja. A válasz:
-hát hogy akasszam fel magam...
Hátam mögött már kisebb tömeg. Visszakapom a telefonom, indulok vissza a Toyotámhoz, itt már többet nem tehetek. Ha rendõr jönne, tanuskodni nem akarok, lesz így is elég baja a kölyöknek. A barátnõm átadja a kulcsot, mert még remeg az elmúlt 5 perctõl. Én vezetek Gyöngyösig.
Közben az jár az eszembe, hogy húsz voltam mikor 90-es tempónál elszálltam a Skodámmal. Kiszálltam megállítottam az elsõ autóst, kértem tõle telefont, és hívtam segítséget, trélert. Félórával késõbb apám Ladájával ismét úton voltam a barátnõmhöz. Igaz nem voltam kigyúrt, 100 kilós 18 éves vagánycsávó. De tudtam mit csináljak, nem fakadtam sírva az autó mellett. Asszem mi még mások voltunk.
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #649 Dátum: 2006.06.21 12:43:51 »
Idézetet írta: "Apu"
Asszem mi még mások voltunk.

A világ is változott, meg az emberek sem egyformák. A normális szülők annak örülnek ilyen esetben, hogy a gyereknek nincs semmi baja.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #650 Dátum: 2006.06.21 17:30:00 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Apu"
Asszem mi még mások voltunk.

A világ is változott, meg az emberek sem egyformák. A normális szülők annak örülnek ilyen esetben, hogy a gyereknek nincs semmi baja.

Amikor bezúztam édesanyám 1,5 éves autóját azt mondta: a lényeg, hogy nincs semmi bajod, a munkát meg úgyis most mondták vissza ami miatt annakidején új autó kellett :nagymosoly:
Azóta sem vett másikat, viszont a skodrit felújítottuk tesómmal
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #651 Dátum: 2006.06.21 21:34:45 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Apu"
Asszem mi még mások voltunk.

A világ is változott, meg az emberek sem egyformák. A normális szülők annak örülnek ilyen esetben, hogy a gyereknek nincs semmi baja.

Amikor bezúztam édesanyám 1,5 éves autóját azt mondta: a lényeg, hogy nincs semmi bajod, a munkát meg úgyis most mondták vissza ami miatt annakidején új autó kellett :nagymosoly:
Azóta sem vett másikat, viszont a skodrit felújítottuk tesómmal


Mikor az én balesetem volt , az első mondatuk az  volt, hogy megsérültem-e. A kocsi nem számít.
Milyen szülő az, amelyik azzal kezdi, hogy kösse fel magát. Akkor minek adják alá a kocsit?!
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Peti

  • Vendég
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #652 Dátum: 2006.06.22 00:22:39 »
Szíves engedelmetekkel én is megosztanám az egyetlen de elég durva balestemet:
Azért is idevágó a dolog, mert egy Hiace kisteherrel követtem el a dolgot... Szegény Öreglányt úgy sajnáltam, mármint a Hiace-t... :nagymosoly: )

Vidéken jártunk haverral, estefelé volt már, és az első igazán fagyos, nyálas napot fogtuk ki... :?  (Téli gumink volt.)
Úgy 70-80al mehettem, amikor egy nagyon enyhe kanyar jött, 4-esbe visszaraktam és pici gázt adtam, (ez volt a hiba :crazy: ) ekkor jött valami (csatornafedél, keresztborda???) ami "éppen" hogy megdobta a hátulját...
Ráadásul pont abba a tartományba volt a motor ahol a turbó is „éledezni” kezdett, több se kellett...
Már előzött is meg a hátulja, az első "kilengést" még összeszedtem, de akkor már megcsúszott a nyálas úton az eleje is, és végül egy beton villanyoszlopot tövestül(!) kivertünk a hátuljával...
Az adott egy sallert és a szemközti árokba átvágott...
Még szerencse, hogy senki se jött szembe, és egy "puha", saras árok volt a túloldalt, nem mondjuk szalagkorlát v. ilyesmi...
Amire emlékszem, hogy rögtön minden "lecsattant", (motor, világítás minden) mintha egy központi biztit kihúztam volna...
Ott álltunk az árok közepén, -picit az oldalára borulva- egy kidöntött betonoszloppal, haver kiugrott és megcsókolta a betont...
"Megúsztuk vazzeg, ez a lényeg!"
Mi meg, de szegény Hiace... :cry:  :arrow:  Hátulja-oldala kifli lett, a hátsó lámpaburát kb. 30méterre találtuk meg sértetlenül!!!!
Az egyik füle tört csak el, vissza a helyére és minden működött... Gondolkoztunk, hogy tréler hívás stb. de inkább angolosan távoztunk... :futty:   A Hiace kijött a gödörből(!) és a saját lábán hazament!!!! (kb. 50km), másnap a szervizbe is elkullogott szegénykém... :(  
A szervizesek csak néztek, hogy mivel hoztuk, semmivel! Saját lábán jött! Toyota... :magasztal:  
Meg lett csinálva, gyönyörűen, azóta is szolgálatban van az Öreglány... :toy:

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #653 Dátum: 2006.06.23 09:30:24 »
Ha nem gond akkor én is megosztanám a saját történetemet.

Az események egy őszi nappal kezdődtek, mikor 60km/h-nál szálszakadást kaptam a jobb első kerekemen természetesen egy balos kanyarban. Szerencsére nem történt semmi baj, de fel kellett raknom a téli papucsokat. 2003.10.04-én (1 hétre rá) nagyszüleimnél családi összejövetel volt. Eddig a napig még nem törtem kocsit. Igaz 1x ütöttem egy őzgidát, de szerencsére nem történt nagyobb baj. 7 éves volt a jogsim és úgy éreztem sokkal jobban vezetek mint az átlag :arrow: nem történhet velem semmi. Az élet azonban adott egy nagy pofont. Akkoriban egy OFF GAstra 1,4 16V (90LE) ON volt a családi verda, én pedig aznap délelőtt beszéltem le egy OFF Maxda Xedos 6-ost ON és úgy volt, hogy másnap megyek érte. Mondanom sem kell, nagyon boldog voltam, hogy végre lesz saját verdám.

Unokatesómék egy OFF FAstra 1,4i-el (82LE) ON rendelkeztek. Gondoltuk kipróbáljuk melllik megy jobban. Kimentünk a Pápadereske és Dáka közötti összekötő útra (csak szökőévente jön autó) és versenyeztünk egy kicsit. Szerencsémre 4 gyorsból 4-et én nyertem kisebb-nagyobb előnyökkel. A 4. végén úgy 130-140 körül letekertem az ablakot és hátra nézve mutogattam, hogy forduljunk meg a bekötőnél és menjünk vissza a nagyszülőkhöz. A mutogatás közben azonban egy kicsit elhúztam a kormányt és mikor előre fordultam, már majdnem az út szélén találtam magam. Aznap reggel esett az eső, majd egész nap tűzött a nap. (nekem meg ugye téli gumim volt fenn és a hőmérséklet aznap 18°C) Mikor megláttam, hogy vészesen közeledik a padka (ami ugye nem kavicsos és reggel felázott :arrow: tuti lehúzta volna az árokba a kocsi) megrántottam a kormányt jobbra. :arrow: EZ VOLT A BAJ. A kocsi eleje szárazon, viszont a hátsók ekkor még a fa árnyékában (nedves levelekkel borítva) volt. Mondanom sem kell, a hirtelen kormánymozdulattól megindult egy picit a hátulja. Gondoltam semmi gond, máskor is csináltam már ilyet, majd megfogom. Viszont akkor nem így történt, mivel a bal hátsó lecsúszott az útról és a laza útpadkán (füvön) haladt tovább. Próbáltam kihúzni gázzal, de nem ment és egyre inkább keresztbe csúszott a kasztni. Egy határozott gázfröccsel sikerült kihúznom a hátulját a kocsinak, de akkor már megőlegesen csúsztam keresztbe. Sajnos fel kellett fognom, hogy ebből már biztos árok lesz. Bal kezem tetőre, jobb a kormányon, lábak felhúzva és menthetetlenül irány a jobb oldali árok. "Szerencsémre" az árok irányába a sebességem nem volt nagy, ezért a légzsákok nem nyíltak, viszont ~110km/h-val csúsztam oldalirányban. Ebben a pillanatban egy nagy ütést kapott a bal elsőm (1. fa), miután háttal folytattam utamat ~90-el az árokban. Ekkor kaptam a 2. fát ami olyan volt, mintha hátba rúgtak volna. A kocsi ettől (mint egy kavics) kirepült az árokból és egy negyed fordulattal a jobb oldalára esett az útra, majd a bal oldali árok széléig csúszva a talpára esett. :szomoru:

Az volt a legrosszabb, hogy végig magamnál voltam és a második fa után (a levegőben) megszűnt minden zaj és a vezető oldali ablakon kinézve az eget láttam. Az az ~1mp nekem örökkévalóság volt és azt hittem már nem élek. Mikor az útra zuhant a kocsi, már tudtam, hogy élek. A mögöttem jövő unokatesóm húzott ki, mert az ajtók beszorultak. Szerencsére csak a bal vállam mozdult el a helyéről (néha előjön a fájdalom), de mikor kihúzott egy határozott roppanással az is visszaugrott a helyére. Mikor kívülről is megláttam a kocsit, begörcsöltem és mint egy elmebeteg elkezdtem sétálni Dáka felé, mert nem akartam a szüleim elé állni. Tudtam, hogy nem fogja őket érdekelni a kocsi (CSAK miattam aggódtak), de azt is tudtam mennyit dolgoztak ezért a kocsiért én meg totálkárra törtem. :szomoru: A szívem szakadt meg, mikor 30 perc alatt húzták fel a trélerre, mert nem volt első futómű és a hátsó híd is a kocsi alá csúszott.

Természetesen a saját kocsi reménye ezzel elúszott egy időre, mert be kellett szállnom az új verdába. Szerintem ez volt a legkevesebb. Azóta óvatosabban megyek és már nem érzem olyan jól magam, ha megindul a kocsi fara (kivéve hóban + biztonságos helyeken, mert akkor mindig kilinccsel előre megyek).  :nagymosoly: Hát ennyi lett volna az én történetem. Remélem nem untattam senkit tulzottan. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #654 Dátum: 2006.06.23 09:47:11 »
Jó kis sztori. De mázli, hogy megúsztad  :faradt:

Idézetet írta: "norbi1974"
...Bal kezem tetőre...

Ezt nem szabad sosem. Mert így fog eltörni valamid. Persze más az elmélet, meg más a gyakorlat. Hiába tudom én is, hogy ne támasszak ki, lehet, hogy a valóságban másképp lenne.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #655 Dátum: 2006.06.23 10:14:57 »
Idézetet írta: "Szeke"
Jó kis sztori. De mázli, hogy megúsztad  :faradt:

Én is örültem, hogy megúsztam. Nem tudom mással történt-e már hasonló, de miután kihúztak 10-15mp-ig nem tudtam kiegyenesedni, mert minden izmom görcsben volt. :szomoru:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #656 Dátum: 2006.06.23 10:22:06 »
Idézetet írta: "norbi1974"
miután kihúztak 10-15mp-ig nem tudtam kiegyenesedni, mert minden izmom görcsben volt. :szomoru:

Anno én sokkot kaphattam, mert nem éreztem, hogy vérzik a fejem és hogy fájnak a térdeim. Na meg remegtem perceikg. Jó, mondjuk az én esetem nem volt ennyire húzós. Csak akkor lett volna, ha nincs a teherautó hátulján aláfutásgátló. Mert akkor a plató sarkán loccsant volna szét a fejem.  :kormom:

C'est la vie.  Ezek szerint nekünk még van dolgunk e világban. Ezért éltük túl ezeket gond nélkül. Mindig erre gondolok ilyen esetek átélésekor / hallásakor. Pedig nem vagyok túl vallásos.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #657 Dátum: 2006.06.23 10:34:16 »
Idézetet írta: "Szeke"
Anno én sokkot kaphattam, mert nem éreztem, hogy vérzik a fejem és hogy fájnak a térdeim. Na meg remegtem perceikg.

Én is remegtem és én sem éreztem a fájdalmat. Estig 2 nyugtatótés 3 fájdalomcsillatítót szedtem be majd 1 injekciót kaptam a vállamba (mert estére iszonyatosan fájt) + 1 altatót, hogy el tudjak aludni.
Idézetet írta: "Szeke"
C'est la vie.  Ezek szerint nekünk még van dolgunk e világban. Ezért éltük túl ezeket gond nélkül. Mindig erre gondolok ilyen esetek átélésekor / hallásakor. Pedig nem vagyok túl vallásos.

Én sem vagyok túlzottan vallásos, de én is erre gondoltam. Még nem jött el az idő... :ima:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #658 Dátum: 2006.06.23 10:51:51 »
Idézetet írta: "Szeke"


C'est la vie.  Ezek szerint nekünk még van dolgunk e világban. Ezért éltük túl ezeket gond nélkül. Mindig erre gondolok ilyen esetek átélésekor / hallásakor. Pedig nem vagyok túl vallásos.

Szerencsére a bátyámnak is van még dolga. Pedig Szeke te láttad a kocsit, meg gondolom tesóm elmesélte a szitut: azért 100 fölötti tempóval árokba csapódni és karc nélkül megúszni nem semmi. Az Ave jól vizsgázott.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #659 Dátum: 2006.06.23 10:51:58 »
Úhhhhh. ez nem volt egyszerű kolléga Úr!
Örülök, hogy megúsztad!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.