Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 164508 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mivel sok topicban elszórva vannak ezek az információk, ezért itt lehetne őket összegyűjteni. Érezhettük már úgy, hogy újjászülettünk egy baleset után. Kinek mi volt a legszörnyűbb ilyen élménye?
Kezdem én, bár már valahol elmondtam.
Idén januárban az otthonomtól pár száz méterre (épp csak felgyorsultam) belerohantam egy álló kivilágítatlan teherautóba.  Az mentett meg, hogy a plató végénél az alján volt egy erős vas (ami épp az ilyen aláfutások miatt kötelező egy ideje). :(  Így "csak" a kocsi bánta (dízel Starlet), én épp bőrrel megúsztam.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #1 Dátum: 2004.06.04 00:23:53 »
Szerencsémre nem tudok sztorival szolgálni. :wink:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #2 Dátum: 2004.06.04 00:43:41 »
Balesetes sztorim nekem sincs (kisebb koccanásokban voltam csak "résztvevő" eddig hálistennek) - de azért volt egy hasonló élményem .

Egy '86-os Nissan Micrával jöttem hazafelé BP-ről Pécsre , úgy '95 február környékén . Éjjel 2 körül járt az idő , iszonyat fáradt voltam . Pakson megálltam egy kútnál és bedobtam egy RedBullt , de semmit nem segített  :!:  Nem állhattam meg aludni , egyrészt mert kölcsönkocsi volt , amire hajnalban már szüksége volt a gazdájának - másrészt mert vagy mínusz 10 fok volt kint , és az autó percek alatt lehűlt - a motort meg nem járathattam , mert ki volt számítva a benzinem - szóval kényszerhelyzet volt , na  :|

Már csak 55 kilométerre voltam Pécstől , amikor egy viszonylag hosszú egyenesben Szekszárd és Bonyhád között - elaludtam  [smilie=sm57.gif] ... Mint utólag rekonstruáltam , közel egy kilométert mentem úgy (90-es tempóval) , hogy közben már csukva volt a szemem - aztán viszont jött egy enyhe jobbos kanyar ... Arra ébredtem , hogy az autó bal oldala irtózatós recsegéssel-csikorgással , szikrákat szórva horzsolja a terelőkorlátot az út BAL oldalán  :pal2:  ... SENKINEK NEM KÍVÁNOM EZT AZ ÉLMÉNYT !!!

És hogy miért értékelem ezt újjászületésként ? Mert nem jött épp szembe senki - és mert az útnak azon a szakaszán , több kilométeres távon csak ott , abban a kanyarban , kábé száz méter hosszan van csak terelőkorlát  :prayer:  ... Ha az nincs , akkor alighanem egy fa állít meg - ez esetben viszont most aligha írkálnék ide  [smilie=sm44.gif]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

jofe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #3 Dátum: 2004.06.04 07:03:31 »
Átmásolom ide is, inkább itt a helye.

Egyszer én is úgy éreztem, hogy ujjászülettem. Barátom vezette a Trabit - - tükörradiállal felszerelve- kanyarban záróvonalat átlépve szembe jöttek, barátom megijedt, Trabant jobbra-balra cikázott, aztán felborult, a fejünk 20-30 centire az aszfalttól lógott, kocsi teteje elfogyott, 60-100 méter után az út melletti villanyoszlopnak csapódtunk, majd az út felett
2-3 méterrel levő domboldalon landoltunk menetiránnyal szemben. Barátom pár karcolással megúszta, nekem pedig csak egy piros csík lett a vállamon az öv miatt...
Az érkező rendőrök azt kérdezték, hogy hol vannak a halottak...
--- /48 ----

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #4 Dátum: 2004.06.04 09:25:20 »
Na akkor én is

Május 22-én a 6-oson mentem Pécs felé, és Dunaújváros határában egy enyhe jobb íve van a kanyarnak, és közben kezdődik egy nagy leejtő.
Biztos mindenkiben lejátszódott már a gondolat mielőtt egy bukkanóhoz ér, hogy mi van, ha valami hülye előz és te nem látod (meg ő sem téged). Na ez bekövetkezett, szemből egy fehér autó előzött valakit, de nem tudta befejezni, hiába húzott rá az előzendő autóra. Én csak annyirt láttam a kanyar és leejtő miatt, hogy felbukkan egy autó a sávomban. NEm volt időm se fékezni, se lehúzódni, olyan gyorsan történt. Épp csak annyira, hogy a tükrök értek össze, ami nekem eltört, és olyan erővel "csukódott be", hogy beverte a bal első ablakot, a szilánkok meg öszeb#&@szták a kocsi oldalát. (megjegyzet aznap mentem volna foliáztatni, de sajnos a pénz másra kellett ezek után) Én valószínűleg az ijedtségtől (esetleg a hirtelen megváltozó légáramtól) elrántottam a kormányt balra, amitől a kocsi hátulja megcsúszott, de csak a menetstabilizátor xcsipogását hallottam, és innentől van 1 mp amire nem emlékszem, csak amik eszembe jutottak (láttam magam előtt, hogy vagy egy autónak megyek neki szemből, vagy egy fának és meghalok. Tényleg nem hülyeség ez a lepereg előttem dolog). Aztán amikor újra láttam, a szemközti sávban mentem. Visszamentem a sajátomba és megáltam. Viszont az a buzi még csak meg sem állt. Továbbhajtott a mocsok.
Azért születtem újjá, mert ha jön mögöttük is egy azutó, akkor azt eltrafáltam volna legalább 110-zel, illetve ha csak egy ezredmásodperccel korábban érek oda, akkor nem csak a tükrök találkoztak volna hanem minimun félátfedéses lett volna. Azt nem biztos, hogy egyetlen vágással megúsztam volna.
Hát ennyi. Köszönet ezúton is a VSC-nek és aki így rendelte, hogy megmaradjak.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #5 Dátum: 2004.06.04 13:05:54 »
Velem tegnap történt egy furcsa eset.

Mentem Nagykátáról Budapestre a 31úton.Az esö szakad mint állat,olyan 90 környékén mentem egy teherautó mögött.A Gyömröi elagazás után,még Maglód elött a nagy esötöl elkezdett a domboldalról lefolyni a víz.(Aki járt már arra tudja hol van)A föutat teljesen elöntötte a víz.A teherautó úgy gondolta,hogy belemegy a közepébe,mi baja lehet.Igen ám de a víz elég mély volt úgyhogy a teherautót is megdobta mint állat,az árok fele.Erre persze megilyedtem mint állat(ráadásul nem is a saját autómmal voltam hanem a cégautóval),gondoltam kikerülöm,mert láttam,hogy szembe nem jönnek.Kormány elránt mint állat,de az ut másik fele is eggyadta víz volt,úgyhogy belementem a közepébe.Hát nem kell mondanom mit csinált a Yaris a vizen a 155 gumikkal.Ment mindenfele amerre ö akart.Hála istennek nem szálltam el, de ha kicsit gyorsabban megyek akkor tuti árokparti lett volna.
Szokásos lábremegés,és a 200-as pulzusszám is meg volt.
arcipán

03' YARIS SOL  50

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #6 Dátum: 2004.06.04 13:15:11 »
Nekem is Palaczkéhoz hasonló esetem volt. Az előző cégnél sokat jártam autóval, többek között Pécsre és Kaposvárra is. Mielőtt eljöttem a cégtől akkor végig kellet látogatnom az összes telepet. Csak a baj az volt, hogy előző nap nem igen sikerült aludnom. Megkaptam a kocsit 9-kor, és hajrá M7 - talán Fürdeig kellett menni ??? A 7-en már érzetem, hogy nem vagyok a helyzet magaslatán - ráadásul talán 2 éves volt a jogsim -, ezért beálltam egy kisbusz mögé. Amikor arra részre értünk, ahol még nem volt meg a pálya mindkét oldala - mert akkor még nem volt - egyszer csak arra ébredtem, hogy az autó fele kilóg a kisbusz mellé, mintha előzni akarnám. És nyitva volt végig a szemem. Szemből már húzódott le az IFA a kapaszkodó sávba. Na fék, vissza a kisbusz mögé, index jobbra és leálltam. Nem is ártot kiszellőztetni a fejem. Na ez kissé újjászületés szerű élmény volt, de akkor azért rögtön nem fogtam fel.
Kaposvár után Pécs, ahonnan sötédeskor indultam el hazafelé a 6-on. Mivel úgyis fáradt voltam, elkezdett szakadni az eső, de úgy, hogy kb 50 métert láttam előre. Viszont a Mecsekben nem nagyon volt hely leállni - ha mégis van akkor én nem vettem észre. Mikor leértem egy buszmegálló végében félreálltam, úgy hogy az autó eleje kicsit jobbra lógott az árok miatt. Persze a helyzetjelzőt rajta hagytam és engedélyeztem magamnak 1/2 óra alvást. A mobil ébresztett is. De az ébredésnél az agyamig az jutott csak el, hogy most ébredek és az autó félig az árokba áll a motor pedig nem megy. Azt hittem megint elaludtam és megtaláltam az árkot.
Innen már viszont jó volt az utam, mert találtam egy újabb kisbuszt, aki mögött 200 méterrel majdnem Budapestig jöhettem kb. 140-el.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #7 Dátum: 2004.06.04 13:21:17 »
Na még egy szintén balesetmentes sztori:
NYíregyházáról hazafelé későn indultam - kb. 2 hónapos jogsival. Mutattak egy rövidebb utat a 3-as-ig - ami akkor még nem volt autópálya -, de csak a város határig vezettek. Na ez egy országút volt, szinte végig világítás nélkül, sok kanyarral, 500 méterenként szmbejövőkkel, nehogy lehessen használni a refit. Én szépen az út közepe felé mentem, és ez volt a szerencséje egy helyi versenyzőnek. Ő ugyanis világítás nélkül biciglizet az útnak nem is annyira szélén. Én csak akkor vettem észre, amikor kb. 10 méterre voltam tőle és megcsillant a gumicsizmáján a tompitott.
Jól berittyentettem. De nemsokára utolértem egy kamion sort - 4-5 kamion volt egymás után. Na golndoltam, akin ezek átmennek, abban már én se teszek kárt, így utánuk szépen elmentem a 3-ig.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #8 Dátum: 2004.06.04 13:53:15 »
JA nem csak saját sztori jöhet? Akkor íme egy másik amiben én csak utas voltam, apám vezetett.
Ja és szintén cserbenhagyás, csak egy héttel később elkapták a srácot a zsaruk.
Helyszín, az érdi lámpás kereszteződés. Még a régi 190-es Mercinkkel mentünk Pécs felé. Sor állt a lámpánál, de éppen zöldre váltott és elindultak, úgyhogy apám is ment a lámpa felé. Mivel elhaladt a sor, volt egy kis szünet apám előtt. Szemből a kanyarodóknak piros van ekkor.
Na ekkor sikerült egy rendőrségi üldözésbe keverednünk, mert szemből jött egy kék Fiat Uno, és kikerülte a kanyarodóban várakozókat, majd bekanyarodott az érdre bemenő útra (ami megy asszem fehérvárra ha egyenesen mész). Csakhogy apám jött, és oldalbakaptuk kb 80-nal, illetve mivel elrántotta fater balra, ezért a jobb eleje tört a kocsinak. Sajnos pont a Fiat két kereke közé talált be, amitől az két kerékre állt de visszabukott. Szemben kitörte a kötelező haladás táblát, majd mivel nem tudott a saját sávjába bekanyarodni, a szemköztibe ment, és ott egy Wartburgot is elintézett. Ők tudták végül is a rendszám három betűjét meg egy számot megadni a rendőröknek. Mivel ez a mocsok is lelépett. Apám kérdezte hogy mindenki megvan-e, aztán kereste a "másik felet" de látta, hogy megy tovább. Na ekkor rükverc, és utána. Csak a jobb első kerék nem volt egészen párhuzamos a bal elsővel. Úgyhogy maradtunk.
A mercin elöl a trapéz nagyon jól látszott, nem is mozdult el, viszont róla szinte az egész jobb elsö kasznirész leszakadt.
Szerencse hogy itt később meglett az elkövető, mert nem volt casconk és akkor (ez 93-ban volt) a kár 670.000 volt. Ha nem találják meg akkor nem fizet a mabisz, amit azt már én is megtapasztaltam.
Amúgy volt kőrözés meg tv meg minden, mert állítólag azért üldözték a rendőrök, mert nem állt meg a közúti ellenőrzésnél, és majdnem elütötte a rendőrt. Később az anyja amikor megtudta hoyg balesete volt, ő jelentkezett a rendőrségen, hoy történt-e sérülés. Aztán a kedves kicsi fia feladta magát. Persze ekkor már nem volt bizonyítható hoyg ivott-e, de ebben az esetben tök mindegy volt.
Szóval eddig nálam 2-ből 2 cserbenhagyás. Most már jó lenne ha meg is állna valaki (vagyis inkább ne kerüljön rá sor) :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #9 Dátum: 2004.06.04 14:01:32 »
Úgy látom sokaknak van szunyókálós sztorija, nekem is akad: még az előző munkahelyemen gyakran volt olyan, hogy korán el kellett menni vidékre, ott elvégezni a munkát majd vissza Pestre. Egy esetben is ez volt, hajnalban lementem a világ végére Biharba, ott dolgoztem kora délutánig, majd indultam vissza. Kellemes napsütés volt, olyan hunyorgós, álmosítós. Addig nem volt gond, míg nem mentem fel az autópályára, mert a főút azért eléggé 'eseménydús'. Nem így az autópálya, ott megy az ember egyenesen, monotonon. Hogy éber maradjak hangosra vettem a rádiót és odaléptem rendesen (nagy sebesség nem hagy elbambulni). Akkor épp hagyott. Olyan 130-cal mehettem és arra ébredtem, hogy egy enyhe jobbos kanyarban erősen jön szembe a korlát. Kormány elránt, csattanás megúszva. Szerencsére a környéken nem közlekedett senki, csak mögöttem jócskán lemaradva jött egy kocsi. Lehet, hogy ő már látta, hogy a kanyarba nyílegyenesen mentem előre? :shock:

Egy másik esetben Szegecshez hasonló szitu volt: megyek szabályosan a sávomban, majd ahogy beértem egy kanyarba ott volt velem szemben egy teherkocsi és egy előző kamion. Szerencsére széles volt a padka, le tudtam húzódni.

A legdurvább: vidéken voltam, már egy jó ideje követtem egy román buszt, de mindig jöttek szembe, nem tudtam előzni. Egyszer jelzett az index-szel, hogy mehetek. Visszakapcs, kihúzom a kocsit balra és nicsak mi volt ott: egy bazi nagy kamion! Lehet, hogy a buszos jó poénnak tartotta, de én leizzadtam.  :twisted:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #10 Dátum: 2004.06.04 14:20:25 »
Ha már a bunkó sofőröknél tartunk, volt egy olyan eset, amikor is az egyik legjobb barátommal mentünk szintén a 6-oson, (amúgy neki is TS Yarisa van, meg egy gyönyörűen megcsinált 323-mas Mazdája. Ezzel mentünk, amikor elkezdtünk előzni egy szintén ugyanolyan 32-as mazdát. Szemből jöttek, de simán belefértünk volna, ha nem kezd el gizdázni és nyomni neki a gázt hogy ne tudjuk megelőzni. Ilyenkor persze az ember nem egyből arra gondol, hogy ok fék és vissza mögé, hanem mellette átnéz, szentségel és persze nyomja hogy meg tudja előzni. Csak nem volt annyi erő hogy beférjünk, és visszamenni már késő volt. Így elkezdte ráhúzni a kormányt, de úgy rendesen, még utána mondta is, hogy ha nem fékez akkor betolja szó nélkül az árokba, inkább mint hogy frontálisan ütközzön. Igaza volt, én is ezt tettem volta ebben a szituban. Ahogy húzta rá, szerintem a rohadék beparázott, vagy leesett neki is, hogy betolojuk az árokba, ha tovább nyomja, ezért fékezett és befértünk elé.
Innentől már a barátom volt a bunkó, mert büntette ahogy tudta. Fék, gáz, be középre, stb. Aztán lekanyarodott.
Szóval vannak ilyen rohadékok akik szerint (ahogy whis mondta) jó poén ez, amíg valaki meg nem hal. Bát kétlem, hogy megállna
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #11 Dátum: 2004.06.04 15:16:43 »
Nekem csak két veszélyes esetem volt, de mindkettő németországgal kapcsolatos. Bogarat hoztam be átalakításra és Ausztriában egy nagy domb tetejére érve megpillantottam a füstöt meg a káoszt a 4 sávos pályán. Egy lakókocsi beborult és elfoglalta mind a 4 sávot. Kb. 50 autó ment egymásba akkor. Nekem szerencsém volt, mert működött az ABS (vagy annyira gyenge volt a fék :-), mert egy 30 éves Bogárban biztos nem volt ABS) és félre tudtam menni a fűbe megcsúszás nélkül. Itthon derült ki, hogy a piros rendszám biztosítása csak Németországban érvényes, így fizethettem volna a kárt :-((
A másik egy Honda Civic volt, amit szintén Németországból hoztam eladásra. Éjjel 1 körül már majdnem elaludtam és ezért kimentem a parkolóba. Kb. -18 fok volt. Gondoltam, hogy alszok egy fél órát és megyek tovább. A motort leállítottam, mert kevés volt a benzin. Arra ébredtem, hogy belevertem a fejem a kormányba, mert annyira vacogtam. Kb. 5 perc kellett ahhoz, hogy kinyissam az ajtót, annyira reszkettem. Kint körbeugráltam a kocsit (10 kör kb.), hogy valamennyire felmelegedjek. Ekkor tudtam csak két kézzel elfordítani a kulcsot. Itthon mondták, hogy elég könnyű megfagyni az autóban.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #12 Dátum: 2004.06.04 15:27:23 »
Ahogy látom ez a halál-topic.
Nekem semmi ilyenem nem volt, de apám mikor járt le vidékre dolgozni a trabival volt egy 'jó' kalandja.
A padkán géppel vágták a füvet. Tudjátok olyan kütyüvel ami az út legszélén megy és egy jó méteres kasza nyúl ki a padka fölé ami letarol mindent.
Faterék melléértek előzés, mire a fószer nekiállt visszafordulni, hogy a másik padkát is visszafelé levágja. Nos a trabit ~15 cm magasan végig elvágta, faterék meg lerepültek a útról a bokrok közé, kivel a jobboldali kerekek 'eltüntek'. Megúszták egy pár horzsolással.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #13 Dátum: 2004.06.04 16:02:25 »
Erről jut eszembe. Ti nem szoktatok aggódni amikor a városban vagy akár a közúton avval a kis kézi fűnyíróval (amivel ott vágnak ahová a gép nem ér oda) vágnak az út szélén és elmentek mellette, hogy éppen akkor ver fel egy fadarabkát vagy kavicsot. (aki szokott füvet nyírni az tudja hogy elég gyakran kidob oldalra még a rendes fűnyíró is szép darabokat). Na és ez éppen eltalálja az autót és felsérti?
Szintén önköltséges javítás.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #14 Dátum: 2004.06.04 16:28:14 »
De, elég gyakran találkozok ilyenekkel. Igyekszem minél nagyobb ívben kikerülni és minél gyorsabban eltávolodni tőlük.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety