Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 163726 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #825 Dátum: 2011.04.07 23:51:23 »
Palaczk: Igazatok van. A mutogatás a megoldás.

Oké, bocs látom azóta már írtál, csak nekem elveszett néhány hozzászólás, most láttam csak :)

Most előbb írtam, azután olvastam  ;) :flowers:
Na jah  ;) ... Velem is előfordult már.

Nos nem: nem a mutogatás a megoldás, nyilván. De azért az is elég gáz, hogy mai kis magyar autós társadalmunkban már nem is jelezhetjük ilyen formában (sem) a nemtetszésünket, mert a másik egyből ránk rántja a kormányt  :ph34r: ... Igazából egyetértek Cimbivel abban, hogy elég lehangoló dolog, hogy egy kb. 50 éves sofőrnek ennyi esze van, hogy ráhúzza a kocsiját egy fiatal "suttyóra" csak amiatt, mert az bemutat neki. Ez tényleg a "viszket az ujjam a ravaszon" effektus.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #826 Dátum: 2011.04.08 12:49:29 »
Az eddigi kilómétereket tekintve és a gyári fogyasztást alapul véve 3.700.000 azaz hárommillio-hétszázezer forint volt a megtakarítás azaz a spórolás. fillérek....
  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #827 Dátum: 2011.04.08 23:23:36 »
Ez történt ma kora délután, Németországban, az A19-es autópályán Rostock közelében  :eek: ...





Egy homokvihar (!) miatt a látótávolság hirtelen kvázi a nullára csökkent; kb. 80 autó rohant egymásba, köztük egy üzemanyagszállító, ami felrobbant; több mint 20 autó égett ki, eddigi adatok szerint legalább 10-en meghaltak, a sérültek száma 100 fölötti.

 :no: :no: :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #828 Dátum: 2011.04.09 07:24:04 »
 :cry: R.I.P
valami előrejelzés vhonnan? semmi? még a "tökéletes" országban is ilyenek történhetnek?  :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #829 Dátum: 2011.04.09 08:24:21 »
Hát hogyne történhetnének. Előrejelezni nem lehetett; napos, tiszta idő volt, viharos széllel. Ami hirtelen óriási mennyiségű port fújt egy közeli szántóföldről az autópályára, kvázi egyik pillanatról a másikra szinte nullára csökkentve a látótávolságot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #830 Dátum: 2011.04.09 09:49:07 »
Hát hogyne történhetnének. Előrejelezni nem lehetett; napos, tiszta idő volt, viharos széllel. Ami hirtelen óriási mennyiségű port fújt egy közeli szántóföldről az autópályára, kvázi egyik pillanatról a másikra szinte nullára csökkentve a látótávolságot.
Sajnos a hasonlókat csak sebesség csökkentésével és köv távloság növelésevel lehetne elkerülni. A németeknél egyikre sincs sok esély.


zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #831 Dátum: 2011.04.09 10:44:57 »
Hát hogyne történhetnének. Előrejelezni nem lehetett; napos, tiszta idő volt, viharos széllel. Ami hirtelen óriási mennyiségű port fújt egy közeli szántóföldről az autópályára, kvázi egyik pillanatról a másikra szinte nullára csökkentve a látótávolságot.

Az Indexen olvastam, hogy az 1-est is le kellett zárni, mert a szél telefújta porral.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #832 Dátum: 2011.04.09 10:50:19 »
Sajnos a hasonlókat csak sebesség csökkentésével és köv távloság növelésevel lehetne elkerülni. A németeknél egyikre sincs sok esély.
Amivel pedig biztosan el lehetne kerülni a hasonlókat, az a gépesített közlekedés beszüntetése  ;) ..............

Nem, nem az a megoldás szerintem, hogy ha 20 évben egyszer bekövetkezik egy ilyen tragédia, akkor rögtön lekorlátozunk mindent, hadd szívjon mindenki.

Ami a követési távolságot illeti, abban igazad van természetesen. De egy péntek kora délutánon, egy forgalmas autópálya-szakaszon ez sajnos csak álom  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #833 Dátum: 2011.04.09 10:59:46 »

Tudom, hogy álom és sajna az is marad. A valóságot az előbb linkelted a képeken.
A gond h arrafelé a belsőben a 160+ a normális. Persze tudom, hogy nem megoldás egy végletekig csökkentett sebesség, mert az sok ember szerint szívás. De azért gondolj bele milyen lehet bennégni egy autóban. Na az a tuti szívás. :(
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.09 11:02:12 írta Zénóka »


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #834 Dátum: 2011.04.09 11:29:02 »

Tudom, hogy álom és sajna az is marad. A valóságot az előbb linkelted a képeken.
A gond h arrafelé a belsőben a 160+ a normális. Persze tudom, hogy nem megoldás egy végletekig csökkentett sebesség, mert az sok ember szerint szívás. De azért gondolj bele milyen lehet bennégni egy autóban. Na az a tuti szívás. :(
Ami a képeken van, az IS a valóság. Meg az IS a valóság, hogy a 160+ ellenére meglehetősen jó a német pályák baleseti statisztikája. És az IS a valóság, hogy rengeteg más helyen is bennégnek emberek autókban, ahol van sebességkorlátozás.

De ezeket a dolgokat te is tudod :) ... Nem hinném, hogy érdemes lenne újra belefognunk az ezzel kapcsolatos nézeteltéréseink kivesézésébe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #835 Dátum: 2011.04.09 11:36:30 »
Az autó veszélyes üzem, ezt tudomásul kell venni.
BÁRMIKOR történhet baleset, max a %-os esélyeken tudsz változtatni bizonyos korlátokkal.