Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 170419 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #585 Dátum: 2006.01.22 18:49:22 »
Most történt, elég kemény szitu volt. 40-el mentem 1 alsóbbrendű úton, közeledtem 1 kereszteződéshez, fékeztem, szépen megálltam. Na mondom ez nem is csúszik, megyek tovább, jön 1 kereszteződés, ami elég forgalmas, és én ott jobbra akartam menni. Igen ám, de 40-ről a féktávom kb 35 méter volt, ugyanis padlóig nyomtam a féket, dolgozott az ABS rendesen, de megállni nem akart a kocsi, de közeledett a kereszteződés, benéztem balra, szerencsére nem jött senki, már felkészültem, hogy becsúszok keresztbe, jobbra fordulok, aztán megyek tovább, de ebben a pillanatban megállt a kocsi. Hú, ez kemény volt, aztán mentem tovább.
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #586 Dátum: 2006.01.22 19:16:11 »
Idézetet írta: "KLaco"
Most történt, elég kemény szitu volt. 40-el mentem 1 alsóbbrendű úton, közeledtem 1 kereszteződéshez, fékeztem, szépen megálltam. Na mondom ez nem is csúszik, megyek tovább, jön 1 kereszteződés, ami elég forgalmas, és én ott jobbra akartam menni. Igen ám, de 40-ről a féktávom kb 35 méter volt, ugyanis padlóig nyomtam a féket, dolgozott az ABS rendesen, de megállni nem akart a kocsi, de közeledett a kereszteződés, benéztem balra, szerencsére nem jött senki, már felkészültem, hogy becsúszok keresztbe, jobbra fordulok, aztán megyek tovább, de ebben a pillanatban megállt a kocsi. Hú, ez kemény volt, aztán mentem tovább.

Nem véletlen találták ki az abs-t, jégen egyik autó sem áll meg,de szárazon az ABS mindjárt tudja a dolgát.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #587 Dátum: 2006.01.22 19:19:23 »
ABS-es szárazon sem állsz meg hamarabb. Csak kormányozható marad a kocsi.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #588 Dátum: 2006.01.23 07:52:10 »
Idézetet írta: "Misi"
ABS-es szárazon sem állsz meg hamarabb. Csak kormányozható marad a kocsi.


Így igaz. Én azonban nagyon utálom. Nincsen rá szükségem. Hosszas "tréningezés" után a lábam az ABS.
Amikor váratlan helyzetbe satuzom, mindjárt fel is engedem a fékpedált, ha a kormánnyal be kell avatkozni. Ezt követően ismét satu. Ehhez persze nagyon sok kilóméter, sok veszélyhelyzet és affinitás is szükséges. Ja meg rengeteg gyakorlás erre alkalmas helyeken.
Mivel az autóvezetők többségének se ideje, se energiája, se tehetsége ehhez, na ezért van az ABS. Meg a többi okosság.
És ez így is van jól.
Remélem nem indítom el az ABS-szel vs. ABS nélküli vitafórumot.... :nagymosoly:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #589 Dátum: 2006.01.23 11:02:15 »
Az a baj, nekem nem volt elég időm gyakorolni ABS nélküli autón, mert télen nem hagytak vezetni, mikor még ilyen kocsiink voltak, pedig a kispolákkal lehetett volna jókat játszani, azért még kár se lett volna. Na mind1, lehet, hogy még lesz ABS nélküli kocsim, majd kiderül.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9523
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #590 Dátum: 2006.01.23 11:13:14 »
Az enyéme nincs ABS. De eddig nem kerültem vele olyan helyzetbe, hogy ABS-ezni keljen. Nem is szeretnék - így a lábas ABS-t nem is tudom/fogom gyakorolni. Csak elméletben ismerem a jelenséget. Ha mégis ilyen helyzet jön elő, remélem időben észbekapok hogy az elméletet gyakorlatba rakjam.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #591 Dátum: 2006.01.23 12:19:07 »
Rutintalanabban simán tökig nyomják a féket csúszós úton, és kattog az ABS.
Viszont jobb fékhatást tudsz elérni ha ficsit csökkented a fékerőt, és lábbal szabályozod. Én sokszor próbáltam, hogy ha kattog az ABS, kicsit feljebb engeded a féket, hogy még éppen ne kattogjon, aztán vissza. Perzse ezt nem egyszer. MInt ha pumpálnád a féket.

Tapasztalatom szerint lehet így játszani és előbb meg tudsz álni.
LEhet, hogy hülyén magyaráztram, lényeg, hogy én tudom mire gondolok :-)
Mutatni könnyebb lenne.

ABS-szel a fékút hosszabb, viszont a kocsi kormányozhatóBB!!! (VAn aki azt hiszi, hogy tökig nyomhatja a féket és simán kormányoz. Ez azért nem teljesen igaz, ki lehet próbálni.)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #592 Dátum: 2006.01.23 12:25:55 »
Tehát szerinted te jobban tudod a lábaddal adagolni a fékerőt, mint az ABS? Akkor semmi értelme nem lenne az ABS-nek. Nem kételkedek abban, amit mondassz, de ezt azonos körülmények között ki kellene próbálni.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #593 Dátum: 2006.01.23 12:40:37 »
Idézetet írta: "KLaco"
Tehát szerinted te jobban tudod a lábaddal adagolni a fékerőt, mint az ABS? Akkor semmi értelme nem lenne az ABS-nek. Nem kételkedek abban, amit mondassz, de ezt azonos körülmények között ki kellene próbálni.


Állok elébe. Ha lesz két azonos paraméterű autó.
De kipróbál6juk vegyesen is.
Murván, aszfalton, vizes-száraz úton, akár kanyarban is. Addig kiveszem az ABS biztit... :kacsint:

(ja nem nekem írtad??? :banging: ) :nagymosoly:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #594 Dátum: 2006.01.23 12:42:22 »
Idézetet írta: "KLaco"
Tehát szerinted te jobban tudod a lábaddal adagolni a fékerőt, mint az ABS? Akkor semmi értelme nem lenne az ABS-nek. Nem kételkedek abban, amit mondassz, de ezt azonos körülmények között ki kellene próbálni.

Szerintem ez olyan, mint az 5 méteres fékút 50-ről. Az emberek sok mindent gondolnak magukról, és ha lemérnénk műszerekkel a valóságot, meglepődnének igencsak...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #595 Dátum: 2006.01.23 12:55:23 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Tehát szerinted te jobban tudod a lábaddal adagolni a fékerőt, mint az ABS? Akkor semmi értelme nem lenne az ABS-nek. Nem kételkedek abban, amit mondassz, de ezt azonos körülmények között ki kellene próbálni.

Szerintem ez olyan, mint az 5 méteres fékút 50-ről. Az emberek sok mindent gondolnak magukról, és ha lemérnénk műszerekkel a valóságot, meglepődnének igencsak...


Én ilyet nem állítotam, hogy akármennyi méter alatt állok meg. Csak annyit, hogy rövidebben, mint az ABS-szel szerelt azonos körülmények között. De senkinek sem kötelező elhinni. Kipróbáljuk valamelyik talin, jó?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #596 Dátum: 2006.01.23 13:14:57 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Rutintalanabban simán tökig nyomják a féket csúszós úton, és kattog az ABS.
Viszont jobb fékhatást tudsz elérni ha ficsit csökkented a fékerőt, és lábbal szabályozod. Én sokszor próbáltam, hogy ha kattog az ABS, kicsit feljebb engeded a féket, hogy még éppen ne kattogjon, aztán vissza. Perzse ezt nem egyszer. MInt ha pumpálnád a féket.

Tapasztalatom szerint lehet így játszani és előbb meg tudsz álni.
LEhet, hogy hülyén magyaráztram, lényeg, hogy én tudom mire gondolok :-)
Mutatni könnyebb lenne.

ABS-szel a fékút hosszabb, viszont a kocsi kormányozhatóBB!!! (VAn aki azt hiszi, hogy tökig nyomhatja a féket és simán kormányoz. Ez azért nem teljesen igaz, ki lehet próbálni.)


Ez így van, bizonyos körülmények között, pl jeges, vagy egyenletlen útfelületen az ABS mellett egy pillanatra felengedett fékkel, ha abbamarad a szabályzás többet lehet nyerni, mint veszteni!

Sajnos az ABS hajlamos arra, ha egyszer megcsúszik, akkor viszonylag lassan növeli ismét a fékerőt, amit egy rutinos lábbal sokkal gyorsabban meg lehet tenni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #597 Dátum: 2006.01.23 13:16:49 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Én ilyet nem állítotam, hogy akármennyi méter alatt állok meg. Csak annyit, hogy rövidebben, mint az ABS-szel szerelt azonos körülmények között. De senkinek sem kötelező elhinni. Kipróbáljuk valamelyik talin, jó?

Nem mondtam, hogy azt mondtad volna, csak a két jelenséget rokonítottam, mint az érzéki csalódás tipikus esetét. Kipróbálni kipróbálhatjuk, bár nem tudom, hogy gondolod a megvalósítását. :hmm:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #598 Dátum: 2006.01.23 13:18:41 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Ez így van, bizonyos körülmények között, pl jeges, vagy egyenletlen útfelületen az ABS mellett egy pillanatra felengedett fékkel,

Kimondtad a kulcsszót. Csak ez nem ugyanaz, mintha egyáltalán nem is lenne ABS :!:
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #599 Dátum: 2006.01.23 13:20:17 »
Ez érdekes, amit írtok, viszont akkor egyre inkább az jön le nekem, hogy ezek szerint rövidebb úton megáll 1 rutinos pilóta 1 régi géppel ABS nélkül, és még kormányozni is tud közben, ha felengedi 1 pillanatra a lábát, mint 1 átlagos ember ABS-es kocsival. Tehát ezek szerint teljesen felesleges 1 rutinos embernek az ABS a kocsiba. Ki is veheti a relét, minek az.
Laco 73 :D