Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 168791 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #660 Dátum: 2006.06.25 11:02:41 »
http://langlovagok.hu/kepek2006/tanczos/060623_dozmatrally.shtml

Hogy milyen rövid az élet, és mennyire meg kell becsülnünk.
Nemrég jártak nálunk. Ezt a Hiluxot is tőlünk vették, s a múlt héten az új ezüstöt vették át. Még egy autót pedig megrendeltek.
Laci kért tőlünk egy adag koncentrált mosószert, s mi elmondtuk neki, hogy 10 liter vízzel higítsa. Életvidám, erős ember volt. A barátnője is csinos, belevaló csaj volt. Ő most gerincsérüléssel fekszik kórházban. Talán sosem áll lábra. Mindez egy pár percnyi felelőtlen , bekötetlen száguldás miatt.
Hiányozni fogsz, Laci.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Corollaman

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #661 Dátum: 2006.08.17 23:22:22 »
Szerencsére autóval még nemtörtént semmilyen balesetem (csak amikor nem én vezettem, de az is egy kisebb koccanás volt), de motorral nekem is voltak meleg helyzeteim. Elõször 90-nel jöttem le az egyik hídon, kaptam egy hátsó dúrdefektet és kiment a motor hátulja alólam.. Horzsolással megúsztam. A második februárban volt. mentem 90 körül az egyenesben, elémykanyarodott egy IV-es golf, bekóstoltam oldalról/hátulról, úgy, hogy 70-re sikerült lelassítanom. Eltört a kezem, elájultam, horzsolások, agyrázkódás, stb.. nemkívánom senkinek. Ha pont középen találtam volna el, akkor lehet meghaltam volna, de így, hogy inkább hátulról mentem bele, és kipréselõdtem a kocsitól oldalra, így ennyivel megúsztam.
img]http://www.toyotainbusiness.se/img/modeller/corolla_sedan.jpg[/img]

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #662 Dátum: 2006.08.21 20:39:48 »
Idézetet írta: "Apu"

Közben az jár az eszembe, hogy húsz voltam mikor 90-es tempónál elszálltam a Skodámmal. Kiszálltam megállítottam az elsõ autóst, kértem tõle telefont, és hívtam segítséget, trélert. Félórával késõbb apám Ladájával ismét úton voltam a barátnõmhöz. Igaz nem voltam kigyúrt, 100 kilós 18 éves vagánycsávó. De tudtam mit csináljak, nem fakadtam sírva az autó mellett. Asszem mi még mások voltunk.



Szia!
Én is törtem már össze a kocsit Eger környékén mivel egri vagyok és én most 24 éves! Igaz nem a Corit de a család egyetlen golfját! Asszem 2x is! Én örülök neki, mert ahhoz, hogy össze tudjam törni a határon kellett autóznom!Azóta sokkal Jobban érzem az autót! Elfogadtam, hogy hülye voltam de egyik esetben sem én voltam teljesen a ludas!Egyszer jobbról egy gödröt kerültem eközben szembe jött egy pözsó 205 GTi kb 130-al mivel éépen pályabejáráson volt! És ez mind kanyarban történt! Elkaptam a kormáyt és már keresztben is voltam! Húztam vissza de már kevés volt a hely és elkaszáltam a földfalat! 3-an voltunk haverok a kocsiban! Egyikünk sem pánikolt! Kiszáltunk, megnéztük, hogy mi sérült, nem-e folyik valami! Aztán kitolattam és Mentünk haza! De nem remegtem és nem voltam megyiledve nagyon! tudtam hogy pénzbe fog kerülni és azt is hogy le**sznak otthon de nem féltem hisz tudtam hogy mit csináltam! Fiatal voltam még ennél is fiatalabb és akkor még nem ugyanúgy viselkedik az ember! De én soha nem vagánykodtam, mindig csak úgy mentem gyorsan ha tudtam, hogy meg fogok állni! csak 2x pont közbe jött valaki! De azóta sem megyek gyorsan csak tempósan! és ha összetörném  akocsit akkor sem paráznék csak ideges lennék magamra!
Szóval ezzel csak azt akartam mondani hogy azért mert valaki fiatal még nem jelenti azt, hogy úgyanúgy viselkedik mint az akivel éppen talállkoztál!

köszi!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #663 Dátum: 2006.12.13 21:46:37 »
Megtaláltam a kocsiról készült képeimet, ezért most megmutatom nektek:








A kocsival egy egyenes szakaszon áttértünk a szembejövõ sáv felé, közben kiirtottuk a bokrokat és egy ostornyelet az elsõ kerékkel kitörtünk. Majd a feje tetejére fordult kocsival csúsztunk a szembesávban.

Nekem gyakorlatilag nem sok bajom lett, a könyököm és a térdem (!) kilógott az ablakon és kapott pár kavicsot, picit lukacsos lett, de tudtam járni, a barátom rosszabbul járt, nem volt bekötve és a bejövõ jobb kerék nagyon megütötte a boka melletti apró csontocskáit ...

Ma sem tudom mi történhetett, pihent és éber voltam, beszélgettünk, ilyen idõ volt mint ami a képeken látszik ...
az elsõ új autóm, 16,000 km volt benne, még ott roncsként ellopták, üres kézzel és rendõrségi jegyzõkönyvvel jöttem haza, no meg ezzel a pár fényképpel. (de kaptam egy új ladát a biztosítótól!)

Azt gondolom vigyáztak rám!
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #664 Dátum: 2006.12.13 22:17:38 »
Hát EZ tényleg az újjászületés kategória  :shock: ... ja , és a képek sokat mondanak a Lada tetõoszlopainak "szilárdságáról"  :szemforgat: ... hát igen , 60-as évek közepi technika , az 60-as évek közepi technika :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #665 Dátum: 2006.12.13 22:23:43 »
Idézetet írta: "NoGun"
Megtaláltam a kocsiról készült képeimet, ezért most megmutatom nektek...

Azt gondolom vigyáztak rám!


 :supz:
Nem semmi... :shock:

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #666 Dátum: 2006.12.13 22:42:57 »
Hát igen, azok a tetõoszlopok sok mindenre jók: megtartani az üvegeket, kiszálláskor megfogni õket ... de nem ezt az autót ejtették próbaképpen a tetejére azt hiszem.

Azt ma sem értem, hogy a felém boruló autóban miért nem fejeltem le az aszfaltot oldalra ... viszont a biztonsági öv mûködött és ki is lehetett kapcsolni, mielõtt lehuppantam a kocsi tetejére. Nem kellett vágni.
a ray-ban szemüvegem viszont az üvegén csúszott utánunk az aszfalton. Semmi baja nem lett.

Mindez Görögországban.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #667 Dátum: 2006.12.19 13:37:03 »
Na ez az esemény, amit nem kívánok senkinek. Brr, rossz ránézni a roncsra, mg úgyis, hogy tudom nem lett komoly bajod.  Bizony nagyon vigyáztak rád az égiek :!:

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #668 Dátum: 2006.12.23 09:01:35 »
Pár napja a Hungárián a KIKA elõtt a szélsõ sávban egy fehér Honda Civic ordenáré sebességgel nyomta, kb. 10 másodperc intenzív fékcsikorgás után elcsapott 2 embert, aki gondolom szabálytalanul épp át akart szaladni az úton... :szomoru:
Itt a Karácsony, annyi a baleset, hogy el sem hiszem. Bármerre megyek, mindenfelé szirénázó mentõk meg rendõrök. Lassabban emberek!!!! :toy:
oyota rulez

rezol

  • Vendég
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #669 Dátum: 2006.12.23 10:23:43 »
Idézetet írta: "Andris"
Pár napja a Hungárián a KIKA elõtt a szélsõ sávban egy fehér Honda Civic ordenáré sebességgel nyomta, kb. 10 másodperc intenzív fékcsikorgás után elcsapott 2 embert, aki gondolom szabálytalanul épp át akart szaladni az úton... :szomoru:
Itt a Karácsony, annyi a baleset, hogy el sem hiszem. Bármerre megyek, mindenfelé szirénázó mentõk meg rendõrök. Lassabban emberek!!!! :toy:
....és a 6 +2 sávos úton ne tessen má' átszaladgálni!
Ne feledjétek, hogy csak addig vagyunk autóvezetõk, amíg ki nem szállunk.
Bár szerintem az óvatos autós egyben óvatos, vagy mondjuk úgy körültekintõbb gyalogos is, de ez itt már nagyon oFF.

Nekem még sohasem volt ekkora balesetem ( szerencsére) a Toyotával pedig egyáltalán nem volt.
Csak négy koccanásban vettem részt. Kettõnél nem én voltam hibás, egynél vitás, egy pedig az én saram.
(Ja, ezt mind a Trabival.)

Idézetet írta: "Georgexy"
... ahhoz, hogy össze tudjam törni a határon kellett autóznom!Azóta sokkal Jobban érzem az autót!

Még sohasem sikerült az autó határait elérnem, az enyémeket már igen.
Én sokkal kevesebbet merek, mint amit az autó tudhat.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #670 Dátum: 2006.12.23 12:07:38 »
Idézetet írta: "Szonár"
....és a 6 +2 sávos úton ne tessen má' átszaladgálni!
Ne feledjétek, hogy csak addig vagyunk autóvezetõk, amíg ki nem szállunk.
Bár szerintem az óvatos autós egyben óvatos, vagy mondjuk úgy körültekintõbb gyalogos is, de ez itt már nagyon oFF.


Na ja én is útálom az olyan gyalogost amelyik egy többsávos úton szabálytalanul kel át.(Fõleg ha féktávon belül lép eléd)  ÉS ha ezt még a legnagyobb nyugalommal teszi mintha a korzón sétálna és még az sem érdekli ha dudálnak rá az külön idegesítõ. De amelyik ráadásként zuhogó hóesésben csinálja (1 éve rengeteg ilyet láttam) azt meg helyben lelõném.
Az tényleg igaz, hogy aki tudja mire képes az autója az kevésbé akar egy hasonlónak elékerülni mint az olyan aki csak látott már autót.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

rezol

  • Vendég
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #671 Dátum: 2006.12.23 13:09:43 »
Idézetet írta: "ATIS"
Az tényleg igaz, hogy aki tudja mire képes az autója az kevésbé akar egy hasonlónak elékerülni mint az olyan aki csak látott már autót.
A minap sétáltam este a Margithídon.
(Nem szuicid vagyok, nõvel voltam.)
Amit ott láttam..... Kerékpáros f a sz i 1000L a járdán (menetirány szerinti jobb oldal), majd egy ügyes ugrással ki az úttestre, az autók közé. :mivan:
Noooormális Margit?!
Való igaz, még nem voltam részese balesetnek, de sajnos volt "szerencsém" látni párat saját szemmel.
Úgy látszik, az emberek -tisztelet a kivételnek!- megmaradnak (-tak) a fáramászós - leesõs szinten.
Amíg nem élik át, addig nem hiszik el. Mindenki azt hiszi magáról, hogy marha jól vezet és nem érheti semmi baj. Aztán egyszer csak azt veszi észre, hogy Newton kormányoz.
És akkor már rossz. Ma reggel, amikor bekapcsoltam a TV-t, épp azt mutatták, hogy elõzõ este hányan csavarodtak fel a fára. Volt egy sárga suzi, az pofával volt egy vizesárok alján, Mindszenten.
Nem is volt mély az árok. Hogy sikerült neki a mutatvány?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #672 Dátum: 2006.12.23 13:32:07 »
Idézetet írta: "Szonár"
Amit ott láttam..... Kerékpáros f a sz i 1000L a járdán (menetirány szerinti jobb oldal), majd egy ügyes ugrással ki az úttestre, az autók közé. :mivan:
Noooormális Margit?!

Jééééé, ez még él?? 1x már elém is leugratott egy ilyen majom szintén a Margit-hídon, asszem írtam is róla....  Vagy csak szaporodnak a barmok?Vesedonor, elõbb utóbb a tepsiben végzi---
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #673 Dátum: 2006.12.23 14:03:35 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Szonár"
Amit ott láttam..... Kerékpáros f a sz i 1000L a járdán (menetirány szerinti jobb oldal), majd egy ügyes ugrással ki az úttestre, az autók közé. :mivan:
Noooormális Margit?!

Jééééé, ez még él?? 1x már elém is leugratott egy ilyen majom szintén a Margit-hídon, asszem írtam is róla....  Vagy csak szaporodnak a barmok?Vesedonor, elõbb utóbb a tepsiben végzi---


Biciklisbirkából van bõven, élükön a hajtárskartársos fazonokkal.  
Halál nyugodtan beállnak a sáv közepére vagy ha úgy tetszik teker keresztül-kasul az autók gyalogosok közt...
És még neki áll feljebb ha rádudálsz hogy tekerjen le a térképrõl.

No meg 1000el a bicikli úton is, ha látja autó jön még rá is nyomja hátha elütik és Õ lehet a mártír, a szemem elõtt csaptak így el egy hajtáspajtást, egy Jeep jött ki egy kisutcából, de tényleg lépésbe, a hülye meg ezerrel neki a szinte már álló terep oldalába, mûrepült vagy 5métert, de simán elkerülhette volna ha csak abbahagyja az õrült tekerést... :crazy:

Amúgy néhány hete volt egy érdekes baleset a körúton, demszky játékvasútja elütött egy biciklist, és még a bringásnak állt feljebb hogy a villamos direkt ráhúzta a kormányt :rohog:  rágyorsított hogy elüsse. :mrgreen:  
Ez mind oké, de mit keresett a síneken a bringával, kérdezte a rendõr... :sunyi:

rezol

  • Vendég
Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #674 Dátum: 2006.12.23 14:13:31 »
A rendõr helyében megkérdeztem volna:
-Nem tört el semmije, hajtáspajtás?
-Nem.
-Dehogynem! -válaszoltam volna, majd jókorát somtam volna a gumibottal a kulcs csontjára!  :kacsint: