Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 164853 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #750 Dátum: 2009.05.23 10:04:42 »
Laci!

Ilyenkor ha a durrdefekt miatt nem állapítható meg a másik félfelelőssége, tehát senki sem hibás, akkor ha nincs cascod, akkor bukta? Ejj... :wacko:

leszilaci

  • Vendég
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #751 Dátum: 2009.05.23 14:00:57 »
Laci!

Ilyenkor ha a durrdefekt miatt nem állapítható meg a másik félfelelőssége, tehát senki sem hibás, akkor ha nincs cascod, akkor bukta? Ejj... :wacko:

érdekes a szitu:
-az oktáviás biztosítója fizetett mielőtt még megjött volna ez a határozat. (egyébként totálkárra vette a kárszakértő a fábiát, mivel tető is megrogyott)
-a gumiabroncs bevizsgálásának díját pedig a magyar állam állta: 48.000.

ezek után,h meg fogja-e fellebbezni a határozat a biztosító, azt nem tudom... :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.23 14:04:04 írta leszilaci »

Solarbear

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
  • '06 Corolla 1.4 Sol
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #752 Dátum: 2010.08.10 19:22:12 »
Nekem még 2006-ban volt egy balesetem. A Tétényi úton haladtam a jobb oldali sávban, a bal oldali kanyarodósáv volt befelé a Csurgóiba. Haladtam a jobb oldaliban, és hirtelen balról kijött elém egy Agilás "néni", és telibe vertem oldalról. Nem a védett sávba kanyarodott ki, amit fedeztek a balra kanyarodók, hanem az enyémbe. 10 méterem volt megállni, de ugye hát az esélytelen. Padlófék+egy kicsit jobbrahúzás, hogy fedésből csattanjunk, de így is k***a nagyot szólt. Csattantak a fémek, durrantak a zsákok, plusz berobbant a bal első ablak is. Azt hittem megsüketülök. Két zebra találkozásánál álltam meg, hála Istennek senki sem állt ott. Semmi bajom nem lett, csak egy kicsit befeketedett a bal alkarom a légzsák miatt. a "néni" meg kiszállt, és oda se jött, hogy élek-e még, hanem a csomagtartót rendezgette. :eek: Azért elvitt a mentő. Én rendbe jöttem, de a Cori sajna TK-s lett. Ráadásul mikor megérkeztek a rendőrök, és kérdezték, hogy mi történt, akkor a "néni" megkérdezte őket, hogy hogy kellett volna innen kikanyarodni. :gun_bandana:
Itt vannak a balesetről a képek, ha valakit érdekelne:

http://picasaweb.google.hu/chudacris/KrisztToyota20060127#
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.10 22:32:29 írta music »
Krisz

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #753 Dátum: 2010.08.10 19:34:58 »
a drága vaksi néni elmehet a piba!  :devil:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #754 Dátum: 2010.08.10 19:41:42 »
Ha már felhoztad a topikot írok én is :-) . Szerencsére egyik sem baleset...

2003 Húsvétján szüleim Marutijával m5 külső sáv 100-as tempó körül jobb első durrdefekt. Először hallottam valami dobolás jobb előről, lassítottam és olyan 90 körül eldurrant... Megfogtam, szépen a megállósávba tereltem. A gumi futófelülete teljesen szétnyílt, látszottak a drótok, ha valakit érdel ílyen volt a gumi: http://mondi.web.elte.hu/kepek/durrdefekt6.JPG. Azóta nem lesz soha többet Barum gumim (nem volt egyéves a gumi).

Másik: 2007 őszén, szintén M5 ezúttal Szeged felé, este olyan 40-45. km kő körül. Megyek a belső sávban (swifttel) olyan 120 körül, külsőben folyamatosan teherautók, előtte egy sedan swfit fékez egy kisebbet aztán megy tovább. Aztán amikor megláttam én is fékeztem. Csomó -- szerintem -- műanyaglemez, meg olyan műanyagprofilok, amiből az ablakokat gyártják szétszórva az úton. Stabil fék és amikor ráment a kocsi a cuccra, onnantól nem ért semmit a fék (csúszott a műanyagcucc), de mivel erősen egyenesben tartottam a kormányt ezért tudta a kocsi tartani az irányt... Aztán szépen külsőbe, és a kamionok között 90-el poroszkáltam tovább. Az ilyennek aki elhagyja a rakományát pedig a helyszínen fejlövés járna.
Ekkor éreztem először, és azóta utoljára hogy teljesen rendben lenne ha feltekerednék a szalagkorlátra...

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #755 Dátum: 2010.08.10 21:09:46 »
Tegnap délután 6 óra körül szintén M5 Pest felé vezető oldalon Lajosmizse után kicsivel teljes szélességben 4-5 db fa palló volt szétszóródva kb 30 cm széles és 1.5-2 méter hosszúak lehettek. Olyan iszonyú szerencsém volt, hogy amint észrevettem egy kicsit balra húztam a kormányt és így el tudtam menni közöttük úgy, hogy az egyik a kerekek között ment el a kocsi alatt.
Az M5 egyébként is érdekes egy autópálya, "furcsán" értelmezik azon a kreszt a balkáni szomszédok határ felé húzó elme gyenge száguldozó fiai  :censored:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #756 Dátum: 2010.08.10 22:05:46 »
No igen, az M5 egy fura közlekedési kultúrájú hely. Balkáni közlekedők, ha 110 fölött mennek, automatikusan a belső sávban tartózkodnak, főleg, ha a látótávolságon belül van valami jármű a külsőben, még ha az 120-al megy, akkoris.

 
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #757 Dátum: 2010.08.10 22:59:32 »
Nekem tegnapról van egy ilyen történetem, megyek a belső sávban az M1-esen 130 körül, épp előzöm a mellettem lévő buszt, amikor az hirtelen gondolt egyet, elkezdett indexelni és jött át a sávomba  :eek:  fék, duda, majd szépen visszament, közben már látszott hogy "csak" az útszélén a leálló sávban álló kamiont kerüli. Na de azért stresszes egy helyzet volt, főleg hogy mögöttem is jöttek, akik szintén a buszt előzték. Átfutott az agyamon, hogy ez a hatalmas izé nem látja hogy ott vagyok és vajon mennyire fog átjönni a sávomba  :ph34r:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #758 Dátum: 2010.08.11 00:35:56 »
IQ :)

colizoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #759 Dátum: 2010.08.11 00:54:41 »
Nekem tegnapról van egy ilyen történetem, megyek a belső sávban az M1-esen 130 körül, épp előzöm a mellettem lévő buszt, amikor az hirtelen gondolt egyet, elkezdett indexelni és jött át a sávomba  :eek:  fék, duda, majd szépen visszament, közben már látszott hogy "csak" az útszélén a leálló sávban álló kamiont kerüli. Na de azért stresszes egy helyzet volt, főleg hogy mögöttem is jöttek, akik szintén a buszt előzték. Átfutott az agyamon, hogy ez a hatalmas izé nem látja hogy ott vagyok és vajon mennyire fog átjönni a sávomba  :ph34r:
Ezt az M0-n ejszaka bamikor megcsinaljak. Nem egyszer jartam igy ott es ott keskenyebbek a savok es egy nagyom fajin betonfal van. Ha elözok egy roman buszt ejszaka az M0. akkor padlogaz inkabb fizetek a yardnak mint megdögöljek 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #760 Dátum: 2010.08.11 01:01:58 »
Én csak egy igen aprócska balesetet szenvedtem csütörtökön, Szegeden - de azért megijedtem rendesen  ::) ... Jó lett volna megcsukni az Avét, hujj  :wacko: !

Négysávos út, kvázi-dugó, araszolás. Épp állok, kinyomott kuplung, váltó kettesben. Egyszer csak hihetetlen hangerejű csattanás hátulról, utána csikorgás  :ph34r: ... Benézek a tükörbe, épp látom amint a kettővel mögöttem lévő autó belecsapódik a mögöttem lévőbe, az pedig meglódul felém  :eek: ... Épp arra volt időm, hogy leugorjak a kuplungról - az Ave lefulladt, de előtte még megindult előre, úgy kb. egy métert - és abban a pillanatban már belém is puffant a mögöttem lévő autó  :helpsmilie: ..........

........ azonban szerencsére csak olyan kis mértékben, hogy némi kis festék-horzsolódáson kívül semmi kár nem keletkezett az Avéban  :hug: ! Így aztán, miután megbeszéltük a mögöttem lévő kocsi sofőrjével (egy Maruti volt amúgy, a hátulját rondán összezúzta a belerongyoló Passat kombi, amit pedig egy billencs Liaz öklelt fel) hogy semmi gond, el is jöttem.

De ha nem pont így alakul a szituáció, ha nincs sebességben a váltó, ha be van húzva a kézifék stb., akkor tutira legalábbis a hátsó lökhárító komolyabban megsérült volna!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #761 Dátum: 2010.08.11 09:39:51 »
Akkor majdnem benne voltál az újságban...
Ja, egyébként merre tartottál?
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.11 09:41:51 írta Kgabe »
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #762 Dátum: 2010.08.11 13:19:01 »
Akkor majdnem benne voltál az újságban...
Ja, egyébként merre tartottál?
Ja-ja, ez volt az a baleset.

Erdély volt az úticél, Ave topikban le is írtam tegnap este részletesen  :)

(Te miért nem voltál repnapon  :hmmmm: ?)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #763 Dátum: 2010.08.11 13:24:15 »
Olvastam, csak azért kérdeztem, hogy nem lett volna másik útvonal? Mondjuk inkább belváros-Régi Híd-Szőreg...
A repnap meg azért maradt ki, mert előző este 10kor értünk haza Balcsiról és rengeteg dolog volt, főleg úgy, hogy volt egy kis csőtörésünk is, amivel eláztattuk az alsó szomszédot :surrender: Nagyon fáj, hogy ki kellett hagyni. :cry:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #764 Dátum: 2010.08.11 14:01:03 »
Olvastam, csak azért kérdeztem, hogy nem lett volna másik útvonal? Mondjuk inkább belváros-Régi Híd-Szőreg...
A repnap meg azért maradt ki, mert előző este 10kor értünk haza Balcsiról és rengeteg dolog volt, főleg úgy, hogy volt egy kis csőtörésünk is, amivel eláztattuk az alsó szomszédot :surrender: Nagyon fáj, hogy ki kellett hagyni. :cry:
Hát mi is örültünk volna, ha tudsz jönni  :) ... Na, majd legközelebb. 2012-ben  :cry:

Ami az útvonalat illeti: azért megyek arra, mert csak azt ismerem. Illetve el tudok még jutni Baja felől érkezve a belvároson át a rakpartra a Kiskőrössyhez is, és onnan tovább Hmvhely felé; de slussz, ezen a két útvonalon kívül mást nem tudok, GPS-em pedig nincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )