Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805520 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1980 Dátum: 2006.04.26 20:41:37 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "Hardy"
Valószínû kifelejtették nyomatékkulccsal ezt a kereket és ennyi km kellett neki hogy megengedjen.


Nem biztos, elvileg minden gumisnak el kéne mondani, hogy 50-100-200 km...(mindenki mást mond) után nem árt ránézni a csavarokra.
Ezentúl valószínû magadtól megfogod nézni. Én még Trabival jártam így pár méter és leesett volna a kerék, azóta figyelek.


Abban biztos lehetsz  :kacsint: , inkább én fogok ráhúzni mégegyszer minden kerékcsere után. :pofa:
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1981 Dátum: 2006.04.26 22:22:23 »
Én úgy szoktam kereket cserélni, hogy átszerelés után leengedem az autót, és meghúzom kézzel a csavarokat.
Ezután beülök, és elgurulok egy benzinkútra guminyomást nézni, hazafelé úton pedig jól megrángatom az autót jobbra-balra egykis szlalom  :kacsint:
Na ekkor jól megmozdulnak a dolgok, és hazaérve általában elég sokat rá lehet még húzni (persze érzéssel). Szal nem hülyeség az a X km után huzzunk utána dolog!!!
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1982 Dátum: 2006.04.26 22:26:55 »
Nekünk eddig semmi ilyen gond nem volt szerencsére, amikor én ott voltam, akkor olyan erõvel húzzák rá a géppel, hogy utánna még kézzel is húzni kell rajta, és ezt is megteszik. Multkor a Yaris hátsó kereke kicsit furcsán állt sztem, levettük a dísztárcsát, aztán alig bírtuk meglazítani, de semmi baja nem volt, csak úgy tûnt.
Laco 73 :D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1983 Dátum: 2006.04.27 10:24:38 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nekünk eddig semmi ilyen gond nem volt szerencsére, amikor én ott voltam, akkor olyan erõvel húzzák rá a géppel, hogy utánna még kézzel is húzni kell rajta, és ezt is megteszik. Multkor a Yaris hátsó kereke kicsit furcsán állt sztem, levettük a dísztárcsát, aztán alig bírtuk meglazítani, de semmi baja nem volt, csak úgy tûnt.


És mi van a nyomaték-kulcsos módszerrel? Nekem avval csinálták az elõírás szerinti értékkel(amit persze nem tudok ellenõrizni csak elhinni)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1984 Dátum: 2006.04.27 12:22:09 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "KLaco"
Nekünk eddig semmi ilyen gond nem volt szerencsére, amikor én ott voltam, akkor olyan erõvel húzzák rá a géppel, hogy utánna még kézzel is húzni kell rajta, és ezt is megteszik. Multkor a Yaris hátsó kereke kicsit furcsán állt sztem, levettük a dísztárcsát, aztán alig bírtuk meglazítani, de semmi baja nem volt, csak úgy tûnt.


És mi van a nyomaték-kulcsos módszerrel? Nekem avval csinálták az elõírás szerinti értékkel(amit persze nem tudok ellenõrizni csak elhinni)


Hát ez az,nekem is nyomatékkulccsal lehúzták a végén,de valóban ezekszerint még igazodhat annyit hogy lehet még utánahúzni.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1985 Dátum: 2006.04.28 07:41:08 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "leszilaci"

egyébként mekkora sebességgel haladtál, mikor lenyomtad ezt a szomorúan, ám szerencsére szerencséssen  :faradt: alakult jávorszarvas tesztet?

Húú, megmondom õszintén, hogy fogalmam sincs. Örültem, hogy megúsztam. Az nap este nem is nagyon tudtam aludni sem.
De nem volt több szerintem 70-nél, de hangsúlyozom, nem emlékszem rá.
Amúgy a cserélendõ elem 25e –ft, (a bal elsõ sárvédõ, az ajtó és a lökhárító közötti darab) .

nem csodálkozom,h nem sokat tudtál pihenni egy ilyen eset után :faradt:
télen, mikor csúzskáltunk a friss havon, akkor bizony megtapasztaltam,h ha egyszer elindul, akkor az bizony elindul, és nem valószínû,h meg tudom fogni...és az csak maximum 40-50es sebességeknél volt :pofa:

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1986 Dátum: 2006.05.17 12:28:51 »
Sziasztok!
A probléma a következö:Az autó a már ismert és nagyon szeretett TS Yaris...
Amikor megvettem a riasztó a következö módon müködött:bezárás egy gombnyomás a gyári riasztón,a riasztó és a zár egyszerre élesedett.Nyitás: egy gombnyomás zárak kinyiltak,2mp várakozás újabb gombnyomás és a riasztó is kikapcsolt.Ez volt a helyes alap müködés.Na egy szép napon gondolt egyet és már csak egyet kellet nyomni a távirányítón és már lehetett is ajtókat kinyitni...Tehát zárás és nyitás is csak egy nyomás.Majd tegnap és ismét 2 nyomással lehet csak nyitni az autót,mert ha csak egyet nyomok és nyitom akkor beriaszt!A változásoknál az autóhoz nem lett hozzányúlva!!!Tegyek róla emlitést a közelgö szervíznél vagy sem?A riasztó mindkét esetnél müködik és élesedik pl. ha oldabaverem.Probléma?Köszi

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1987 Dátum: 2006.05.18 09:07:58 »
Na végre valahára visszakaptam a kis drágaságomat  :szivecske:
Kicsit szokatlan volt vezetni, mert már 3 hete nem láttam, nem vezettem :)
Meg eddig egy OFF Opel Vectra A 2.0i -t használtam. És nagyon jól esett visszaülni a Yarisba. Sokkal precízebb, jobb szerkezet.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Balamber

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
lámpa
« Válasz #1988 Dátum: 2006.05.23 09:21:24 »
Sziasztok!

A következõ gondom van. A fényszóróim felsõ sarka erõsen sárgulni kezdett. Gondolom a mûanyag öregszik és változik a színe.
A haverok a következõt tanácsolták. Vegyem le a mûanyag búrát és a fölsõ részt fújjam le/kenjem be ezüstre, elvetemültebbek szerint feketére...
Ezermester haver szerint és szerintem egy szemüldök jobban mutatna a gépezeten.
Van ezen szépséghiba eltûntetésére valami jól bevett módszer, vagy találjak ki valamit....?

Ja ha esetleg érdekel valakit van 1 remus kuipufim (dupla kerek vég+dob) + egy remus kerek vég eladó.

Elõre is köszi az ötleteket.

B
Dudu 1.0

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Re: lámpa
« Válasz #1989 Dátum: 2006.05.23 09:41:03 »
Idézetet írta: "Balamber"
Sziasztok!

A következõ gondom van. A fényszóróim felsõ sarka erõsen sárgulni kezdett. Gondolom a mûanyag öregszik és változik a színe.
A haverok a következõt tanácsolták. Vegyem le a mûanyag búrát és a fölsõ részt fújjam le/kenjem be ezüstre, elvetemültebbek szerint feketére...
Ezermester haver szerint és szerintem egy szemüldök jobban mutatna a gépezeten.
Van ezen szépséghiba eltûntetésére valami jól bevett módszer, vagy találjak ki valamit....?

Ja ha esetleg érdekel valakit van 1 remus kuipufim (dupla kerek vég+dob) + egy remus kerek vég eladó.

Elõre is köszi az ötleteket.

B

Erre én is kíváncsi vagyok, ezek az apróságok nálam is jelentkeztek.

Balamber

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1990 Dátum: 2006.05.24 07:36:18 »
Sziasztok!

S.O.S!!!  :sir:
Egy bal elsõ lámpabúra kelle!!!
De nagyon!

Honnan vegyek? Lehet ebbõl bontottat kapni valahol?

Légyszi segítsetek!

Köszi:
Balamber
Dudu 1.0

beltram

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 64
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1991 Dátum: 2006.05.24 08:24:01 »
http://www.toyotaalkatresz.hu/

Idézetet írta: "Balamber"
Sziasztok!

S.O.S!!!  :sir:
Egy bal elsõ lámpabúra kelle!!!
De nagyon!

Honnan vegyek? Lehet ebbõl bontottat kapni valahol?

Légyszi segítsetek!

Köszi:
Balamber

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1992 Dátum: 2006.05.24 08:36:06 »
Idézetet írta: "Balamber"
Sziasztok!
S.O.S!!!  :sir:
Egy bal elsõ lámpabúra kelle!!!
De nagyon!
Honnan vegyek? Lehet ebbõl bontottat kapni valahol?
Légyszi segítsetek!
Köszi:
Balamber

Mi történt? Tegnap még nem volt baja. :hmm: A "próbálkozás" áldozata lett :?:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Balamber

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
befaragtam
« Válasz #1993 Dátum: 2006.05.24 10:20:18 »
Szemöldök készítésbe fogtunk tegnap...
(sajnos)
lebontottuk az elejét, az egyik lámpáról gipszlenyomatot vettünk ami tökéletes lett...
a másikkal viszont idõt akartunk spórolni -hozzá kell tennem akkor mindig rossz vége van a dolognak esetemben- bevontuk fóliával, körberagasztgattuk és bekentük mûgyantával...persze a gyanta vagy átmart a fóliát, vagy lukas volt valahol, mert "megkapta" a lámpabúrát...
haver nekiállt rongykoronggal eltûntetni a nyomokat ami nem sikerült valami jól, mert egyrészt nem nagyon halványultak a "bûnjelek" másrészt meg a polirpaszta beleégett a mûanyagba néhol...
tehát elég jól haladtunk tegnap...
kb 3 óra alatt sikerült ***ni a lámpabúrát, meg sötétben ferdén felrakni a lökárítót...
de van egy gipszmintánk az egyik lámpáról...haver most msn-ezett, hogy kiöntötte a pozitív felét és tökéletes lett szétszedés után...remélem lesz belõle valami...

Szóval ha van esetleg valakinek elfekvõ bal lámpabúrája örömmel megveszem  :nagymosoly:
Mennyibe fáj egy ilyen ujonnan/bontva?
Dudu 1.0

Prater

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Yaris torpanási probléma
« Válasz #1994 Dátum: 2006.05.24 16:46:28 »
Sziasztok,

Van egy yaris 1.0 a tulajdonunkban és az a gond, hogy alacsony fordulatszámról történõ gyorsításkor torpan az autó és csak keservesen indul el....de amint eléri a 2500-as fordulatszámot már teper is. Városban használjuk és nagyon kellemetlen így vezetni. Van valakinek ötlete erre, hogy mivel lehetne ezt orvosolni?

(Esetleg tudja valaki, hogy a yarisba milyen méretõ hangszoró szerelhetõ be elõre? 13"os?)


Elõre is köszi. :)

Prater
lack Corolla TS 1.8 :)