Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805519 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2010 Dátum: 2006.05.27 16:13:45 »
Idézetet írta: "galland"
nekünk meg ezeröcsi ladánk volt gondolhatod, hogy megtanultam a kuplunggal játszani  :pofa:  :pofa:  :pofa:

Az nekünk is volt, piros, 2kerek lámpás, szerettek is minket a rendõrök. Én 1szer se vezettem, mert mire meglett a jogsi, jött a Vectra, szal én csak a ház elött a parkolást gyakoroltam a roma merdzsóval, de jó volt, egyedül a kormány volt oroszos  :nagymosoly:
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2011 Dátum: 2006.05.27 20:37:30 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "galland"
nekünk meg ezeröcsi ladánk volt gondolhatod, hogy megtanultam a kuplunggal játszani  :pofa:  :pofa:  :pofa:

Az nekünk is volt, piros, 2kerek lámpás, szerettek is minket a rendõrök. Én 1szer se vezettem, mert mire meglett a jogsi, jött a Vectra, szal én csak a ház elött a parkolást gyakoroltam a roma merdzsóval, de jó volt, egyedül a kormány volt oroszos  :nagymosoly:

Hát igen azt egy külön élmény volt vezetni. Ment mint a golyó csak kár, hogy sokat evett  :pofa: . Nah mind1 ez van.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2012 Dátum: 2006.06.17 22:36:41 »
Cserélt már valaki Yarisban (facelift) hátsó lámpában féklámpa izzót?
Hol lehet bele valót szerezni? Gondolom Toyotánál biztosan, de hátha máshol is lehet nem arany árban.
Elég érdekes, ha lehúzom a csatlakozót, akkor az izzó egyben van egy műanyag foglalat szerű cuccal. Nem eröltettem, de sztem jobban nem lehet szétkapni.

Szóval valaki????
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
féklámpa izzó
« Válasz #2013 Dátum: 2006.06.18 11:51:44 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Cserélt már valaki Yarisban (facelift) hátsó lámpában féklámpa izzót?
Hol lehet bele valót szerezni? Gondolom Toyotánál biztosan, de hátha máshol is lehet nem arany árban.
Elég érdekes, ha lehúzom a csatlakozót, akkor az izzó egyben van egy műanyag foglalat szerű cuccal. Nem eröltettem, de sztem jobban nem lehet szétkapni.

Szóval valaki????



Szia!

Nagyon egyszerű a dolog....Ha levetted a belső műanyag takarást akkor már hozzá férsz a foglalathoz, ami forgatással kijön a helyéről, az izzó pedig "a klasszikus bajonet záras" megoldás, tehát nyomás és forgatás egyszerre és már kinn is van. Ha a bal oldalon égett ki, akkor egy picit zavaró lehet a benzintank bowden-e, amit azért el lehet onnan húzni hogy több hely legyen... remélem segítettem.

Sok sikert

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: féklámpa izzó
« Válasz #2014 Dátum: 2006.06.18 13:50:46 »
Idézetet írta: "Thomas"
Idézetet írta: "SZegecs"
Cserélt már valaki Yarisban (facelift) hátsó lámpában féklámpa izzót?
Hol lehet bele valót szerezni? Gondolom Toyotánál biztosan, de hátha máshol is lehet nem arany árban.
Elég érdekes, ha lehúzom a csatlakozót, akkor az izzó egyben van egy műanyag foglalat szerű cuccal. Nem eröltettem, de sztem jobban nem lehet szétkapni.

Szóval valaki????



Szia!

Nagyon egyszerű a dolog....Ha levetted a belső műanyag takarást akkor már hozzá férsz a foglalathoz, ami forgatással kijön a helyéről, az izzó pedig "a klasszikus bajonet záras" megoldás, tehát nyomás és forgatás egyszerre és már kinn is van. Ha a bal oldalon égett ki, akkor egy picit zavaró lehet a benzintank bowden-e, amit azért el lehet onnan húzni hogy több hely legyen... remélem segítettem.

Sok sikert


A franciánál bajonettzáras, de a japánnál nem. Ott csak simán ki kell húzni.
Xanyi

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Re: féklámpa izzó
« Válasz #2015 Dátum: 2006.06.18 22:28:04 »
Idézetet írta: "Thomas"

Szia!

Nagyon egyszerű a dolog....Ha levetted a belső műanyag takarást akkor már hozzá férsz a foglalathoz, ami forgatással kijön a helyéről, az izzó pedig "a klasszikus bajonet záras" megoldás, tehát nyomás és forgatás egyszerre és már kinn is van. Ha a bal oldalon égett ki, akkor egy picit zavaró lehet a benzintank bowden-e, amit azért el lehet onnan húzni hogy több hely legyen... remélem segítettem.

Sok sikert



Szia

Köszi. Nem az a gond, hogy nem tudom szézszedni, hanem ha kivetem az izzót, akor az maga egyben van egy műanyag cuccal fixen. Illetve nem eröltettem, mert eltöröm az üveget. Elképzelhető,hoyg a japó tényleg más mint a francia?
MIndegy, holnap bemegyek a Toyotához és veszek mindjárt kettőt. Lesz tartalk is.

KÖszi mindenkinek
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2016 Dátum: 2006.06.18 22:42:08 »
Nem egyben van, és tényleg más a japó meg francia... De nem muszáj nekem hinni, hisz csak kb 50 db-ot cseréltem ki.

A franciában sima bajonettzáras 21/5W-os izzó van. Ilyen:
http://ami-2cv.com/images/product/188326_full.jpg
Ezt a hagyományos benyomom-elfordítom megoldással lehet kivenni.

A japánokban pedig ugyanúgy 21/5W-os van, de ilyen foglalattal:
http://www.onlinecycleparts.net/images/Pics/01-P7440.jpg
Ezt csak simán ki kell húzni a foglalatából.
Jah és a japónál a pótféklámpa is ilyen, csak 18W.
Xanyi

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2017 Dátum: 2006.06.19 16:15:49 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Nem egyben van, és tényleg más a japó meg francia... De nem muszáj nekem hinni, hisz csak kb 50 db-ot cseréltem ki.


KÖszi megoldottam. Kierültettem, az egyik tényleg baromira bele volt gyógyulva. Superéknél vettem kettő izzót, darabja 800 píz volt.

MIért cseréltél 50-et?????
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2018 Dátum: 2006.06.19 16:57:11 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Xanyi"
Nem egyben van, és tényleg más a japó meg francia... De nem muszáj nekem hinni, hisz csak kb 50 db-ot cseréltem ki.


KÖszi megoldottam. Kierültettem, az egyik tényleg baromira bele volt gyógyulva. Superéknél vettem kettő izzót, darabja 800 píz volt.

MIért cseréltél 50-et?????


Autós villanypásztornak  :nagymosoly: tanulok, és gyakorlaton több mint 1 évet egy Toyota márkaszervízben voltam. Így izzócseréhez is volt alkalmam jópárszor.
Ettől függetlenül nem lettem a szakma császára  :hmm: , de azért ragadt rám valami  :kacsint:


Amúgy ha már izzó, akkor van ami egybe van... Nagyon is egybe, az pedig a Yaris oldalindex. Kompletten kell cserélni az egész indexet, nem lehet benne izzót cserélni. Ára 2800+ÁFA.
Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy az nagyon ritkán ég ki, szinte soha.
Xanyi

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2019 Dátum: 2006.06.21 10:45:01 »
Megbetegült a Yarisom. Kiderült, hogy a VVTI-mechanizmus tönkrement, úgyhogy ki kell benne cserléni. Még szerencse, hogy gariba meg fogják csinálni. Előzmények: egyszer az autópályán, egyszer pedig sima közúton menet közben kigyulladt a motorelektronika, kipörgésgátló, és a menetstabilizáló lámpája. Kissé elszomorít  :szomoru: a dolog, de remlém utaána már nem lesz vele gond!
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2020 Dátum: 2006.06.21 10:58:11 »
Idézetet írta: "Kántor"
Megbetegült a Yarisom. Kiderült, hogy a VVTI-mechanizmus tönkrement, úgyhogy ki kell benne cserléni. Még szerencse, hogy gariba meg fogják csinálni. Elõzmények: egyszer az autópályán, egyszer pedig sima közúton menet közben kigyulladt a motorelektronika, kipörgésgátló, és a menetstabilizáló lámpája. Kissé elszomorít  :szomoru: a dolog, de remlém utaána már nem lesz vele gond!
Az azért nem kis hiba. Remélem sekinek se fordul elõ többet ilyen, pláne nem gariidõ után, mert gondolom valahol 300körül lehet egy ilyen beavatkozás minimum.
Laco 73 :D

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2021 Dátum: 2006.06.21 11:06:58 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Kántor"
Megbetegült a Yarisom. Kiderült, hogy a VVTI-mechanizmus tönkrement, úgyhogy ki kell benne cserléni. Még szerencse, hogy gariba meg fogják csinálni. Elõzmények: egyszer az autópályán, egyszer pedig sima közúton menet közben kigyulladt a motorelektronika, kipörgésgátló, és a menetstabilizáló lámpája. Kissé elszomorít  :szomoru: a dolog, de remlém utaána már nem lesz vele gond!
Az azért nem kis hiba. Remélem sekinek se fordul elõ többet ilyen, pláne nem gariidõ után, mert gondolom valahol 300körül lehet egy ilyen beavatkozás minimum.

Nem is mertem megkérdezni, hogy mennyi lenne, ha nem lenne rá gari. De az első az volt, miutén kiolvasták a hibakódot, hogy elkérték a szervízkönyvet.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2022 Dátum: 2006.06.21 11:10:15 »
Idézetet írta: "Kántor"
De az első az volt, miutén kiolvasták a hibakódot, hogy elkérték a szervízkönyvet.


MIért? Hátha rád lehet fogni és akkor Te fizetsz?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2023 Dátum: 2006.06.21 11:17:10 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Kántor"
De az első az volt, miutén kiolvasták a hibakódot, hogy elkérték a szervízkönyvet.


MIért? Hátha rád lehet fogni és akkor Te fizetsz?

Azt hiszem akkor kicsit magasabb régiókba szökne fel a véremnek az ő nyomása. Akkor mondanám, hogy ne is nyúljanak hozzá. Keresnék olyan szervízt, aki gariba megcsinálja. Járóképes az autó, közlekedek is vele, csak azt mondták, hogy ne nagyön pörgessem, mert akkor jöhet elő újra a fényjáték a műszerfalon. A röhej az, hogy amikor előjött, akkor sem száguldoztam, éppen egy 5,6-os átlagot sikerült produkálnom 500 km-en.
Mindenesetre várom, hogy szóljanak, ha megjöttek a hozzávalók.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2024 Dátum: 2006.06.21 11:29:07 »
Idézetet írta: "Kántor"
ne nagyön pörgessem, mert akkor jöhet elő újra a fényjáték a műszerfalon.

A VVT-i 4000 felett kapcsol be. Ezért mondhatták, hogy ne nagyon pörgesd.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D