Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805498 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2055 Dátum: 2006.08.11 11:35:17 »
Anyám hív reggel feldúlva, hogy csalódott a Yarisban, vissza a kispolszkit, mert menet közben egyszerre csak nem tudta kapcsolni a 2-õt és a 4-et.  :hmm: Gyorsan hívtam Leiner Zsoltit Kisõrösön, õ eddig mindent megtávszakértett nekem, mi lehet a gond. Ilyet még sose hallott, pláne bowdenes váltónál ez elég fura hiba. Aztán beugrott, hogy talán a váltózár nem lett teljesen kicnyitva, és visszacsúszott menet közben. Bingó!

Azóta anyám megint bízik a Yarisban....  :vezetes:

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2056 Dátum: 2006.08.11 11:44:46 »
Idézetet írta: "Ear"
Anyám hív reggel feldúlva, hogy csalódott a Yarisban, vissza a kispolszkit, mert menet közben egyszerre csak nem tudta kapcsolni a 2-õt és a 4-et.  :hmm: Gyorsan hívtam Leiner Zsoltit Kisõrösön, õ eddig mindent megtávszakértett nekem, mi lehet a gond. Ilyet még sose hallott, pláne bowdenes váltónál ez elég fura hiba. Aztán beugrott, hogy talán a váltózár nem lett teljesen kicnyitva, és visszacsúszott menet közben. Bingó!

Azóta anyám megint bízik a Yarisban....  :vezetes:


Ez tecccccik :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2057 Dátum: 2006.08.11 11:45:35 »
És mit tud az a freetronic? Szekvenciális váltó? Vagy mi?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2058 Dátum: 2006.08.11 11:45:57 »
Idézetet írta: "Ear"
Anyám hív reggel feldúlva, hogy csalódott a Yarisban, vissza a kispolszkit, mert menet közben egyszerre csak nem tudta kapcsolni a 2-õt és a 4-et.  :hmm: Gyorsan hívtam Leiner Zsoltit Kisõrösön, õ eddig mindent megtávszakértett nekem, mi lehet a gond. Ilyet még sose hallott, pláne bowdenes váltónál ez elég fura hiba. Aztán beugrott, hogy talán a váltózár nem lett teljesen kicnyitva, és visszacsúszott menet közben. Bingó!

Azóta anyám megint bízik a Yarisban....  :vezetes:
Én mondtam már, hogy ezek az utólagosan beszerelt nem gyári cuccok 100%-al rontják a Toyoták megbízhatóságát. Amúgy a bowdenes váltó miatt tök felesleges a váltózár, de mind1, lényeg, hogy nincs baj  :pofa:
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2059 Dátum: 2006.08.11 11:47:55 »
Idézetet írta: "SZegecs"
És mit tud az a freetronic? Szekvenciális váltó? Vagy mi?
Szal a lényege: Nincs kuplung pedál, de a váltót nem csak elõre hátra kell tenni, hanem ugyanúgy, mint a kuplungosat a megfelelõ irányba, csak a váltó eltolásának pillanatában automatán kuplungol.
Laco 73 :D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2060 Dátum: 2006.08.11 20:25:00 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "SZegecs"
És mit tud az a freetronic? Szekvenciális váltó? Vagy mi?
Szal a lényege: Nincs kuplung pedál, de a váltót nem csak elõre hátra kell tenni, hanem ugyanúgy, mint a kuplungosat a megfelelõ irányba, csak a váltó eltolásának pillanatában automatán kuplungol.


MInt a trabiban a hikomat? :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2061 Dátum: 2006.08.11 21:50:27 »
Idézetet írta: "SZegecs"
MInt a trabiban a hikomat? :-)
Azt annyira nem ismerem, de mintha valaki mondta volna, hogy hasonló hozzá.
Laco 73 :D

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
fedélzeti computer
« Válasz #2062 Dátum: 2006.08.13 22:34:05 »
Sziasztok!

Elõször is egy kis dicséret. Tegnap jöttünk haza Görögországból, cirka 3e km volt és nagyon jól teljesített a kis Yaris! Élmény volt a kényelme, ahogy ment stb....bár ez már nem újdonság,hiszen már tavaly is bizonyított!!!Tutti kis autó.

Ami zavar, hogy egyre gyakrabban nem mutat tényleges, vagy egyáltalán semmit, vagyis "0"-át a hátralevõ km számláló! Tény hogy ott van a kilométer számláló mellett a skála ,ami segít, de már megszoktam a kényelmes visszajelzést. És minek van ha egyszer nem mûködik jól, szóval zavar a dolog. Tudtok valami tippet hogy mi okozhatja??? A garim már lejárt persze!!!

Thomas

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2063 Dátum: 2006.08.13 22:38:27 »
Nem tudom, hogy neked lett -e tanácsolva, de valakinek volt gondja, és az aksiról le kellett venni a + sarut, majd vissza pár másodperc múlva, ekkor kapott 1 resetet, és jól mûködött tovább. Próbáld ki, veszteni nem veszthetsz vele semmit.
Laco 73 :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2064 Dátum: 2006.08.14 10:20:11 »
Csak a kulcsot vedd ki a kocsiból mielõtt csinálod, mert a kp zár is resetelni szokott és bezár!
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Re: fedélzeti computer
« Válasz #2065 Dátum: 2006.08.14 10:38:21 »
Idézetet írta: "Thomas"

Ami zavar, hogy egyre gyakrabban nem mutat tényleges, vagy egyáltalán semmit, vagyis "0"-át a hátralevõ km számláló! Tény hogy ott van a kilométer számláló mellett a skála ,ami segít, de már megszoktam a kényelmes visszajelzést. És minek van ha egyszer nem mûködik jól, szóval zavar a dolog. Tudtok valami tippet hogy mi okozhatja??? A garim már lejárt persze!!!

Thomas

a range funkció használhatatlan...
nem fog megjavulni sem full áramtalanítással, se semmi más varázslattal
ha a range 0-t mutat, akkor kezd el villogni az utolsó jelzés az üzemanyagjelzõnél. onnan még van kb6liter a kocsiban, ami cirka 100km-re elég

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Re: fedélzeti computer
« Válasz #2066 Dátum: 2006.08.14 11:06:02 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Thomas"

Ami zavar, hogy egyre gyakrabban nem mutat tényleges, vagy egyáltalán semmit, vagyis "0"-át a hátralevõ km számláló! Tény hogy ott van a kilométer számláló mellett a skála ,ami segít, de már megszoktam a kényelmes visszajelzést. És minek van ha egyszer nem mûködik jól, szóval zavar a dolog. Tudtok valami tippet hogy mi okozhatja??? A garim már lejárt persze!!!

Thomas

a range funkció használhatatlan...
nem fog megjavulni sem full áramtalanítással, se semmi más varázslattal
ha a range 0-t mutat, akkor kezd el villogni az utolsó jelzés az üzemanyagjelzõnél. onnan még van kb6liter a kocsiban, ami cirka 100km-re elég


Igen, sajnos én is úgy gondolom, hogy a Range egy elb... dolog. CSak azért van, hogy jól mutasson az extralistán, de valójában semmit sem ér.
Sztem inkább felejtsd el és számolj nélküle.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2067 Dátum: 2006.08.14 12:18:02 »
Idézetet írta: "KLaco"
Én mondtam már, hogy ezek az utólagosan beszerelt nem gyári cuccok 100%-al rontják a Toyoták megbízhatóságát. Amúgy a bowdenes váltó miatt tök felesleges a váltózár, de mind1, lényeg, hogy nincs baj  :pofa:


Hát rengeteg utólag beszerelhetõ dolog pont ugyan az (vagy kicsit jobb) mint a gyári...  :oops:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2068 Dátum: 2006.08.14 15:18:45 »
A Range teljesen jól mûködik. Nem tudom, honnan veszitek, hogy 1 Toyotában valaminek rosszul kellene mûködnie. Nekem teljesen jól mûködik, a 0 után lehet még menni vele, az tény, de sokkal pontosabb, mint a talajviszonyoktól függõ villogó/2 csík kijelzések. Nekem volt már ilyen, hogy a garázsban 2 csík volt, aztán megálltam valahol, és villogott, ekkor ránéztem a range-re, az meg 100km-et mutatott még, szal sztem teljesen jó a range, a Corollámba is jól jönne 1 ilyen.
Laco 73 :D

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2069 Dátum: 2006.08.15 13:26:37 »
Sziasztok!

Kicsi OFF a kérdés de be tudná nekem határolni valaki hogy hol találom meg a Yaris motorházában a benzincsövet?  - egy ÖKO-Mag ot szeretnék ráhúzni, azért érdekelne...

Nem nevetni...

Egyébként hallott már valaki errõl? Tapasztalatok?

 8)
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra