Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805532 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2070 Dátum: 2006.08.15 14:31:26 »
Idézetet írta: "ludus"
Sziasztok!

Kicsi OFF a kérdés de be tudná nekem határolni valaki hogy hol találom meg a Yaris motorházában a benzincsövet?  - egy ÖKO-Mag ot szeretnék ráhúzni, azért érdekelne...

Nem nevetni...

Egyébként hallott már valaki errõl? Tapasztalatok?

 8)


Ez az a mágneses *** amit szoktak rakni vízcsövekre is, amitõl állítólag nem vízkövesedik?
Gondolom a benzinnél a fém törmeléket hivatott magához szívni. De akkor hogy szeded ki? Mert ha esetleg összegyûlik sok és vmi folytán megindul mégis, akkor sokkal rosszabb, mint ha apró részletekben menne a hengerekhez vagy mitudomén hova.

Persze lehet, hogy nem is így mûködik és lehet, hogy nem is erre jóés egyáltalán minek is pofázok  bele, ha azt sem tudom mirõl van szó ? :hmm:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2071 Dátum: 2006.08.15 17:31:27 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Persze lehet, hogy nem is így mûködik és lehet, hogy nem is erre jóés egyáltalán minek is pofázok  bele, ha azt sem tudom mirõl van szó ? :hmm:  :nagymosoly:  :nagymosoly:


Szia!

Olyasmi de nem arról van szó hogy a benzin nem fog vízkövesedni meg fémtörmelék megfogás hanem hogy az erõs mágneses téren áthaladó benzinben a molekulák elvesztik a sztatikus töltésüket és ezáltal jobb lessz a porlasztás (befecskendezés), tökéletesebb lessz a hengerekben az égés, nem lessz a kkora a károsanyag kibocsátás, jobb lessz a motor hatásfoka... Szóval valami ilyesmi... Ártani nem árthat, ki szeretném próbálni ... :hmm:

No hol az a benzincsõ???  :kacsint:

Akit érdekel egyébként tudományosabban: http://www.okolet.com/index.php?open=okolet&id=termek#, onnan a Petrol/Turbo booster...
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2072 Dátum: 2006.08.15 17:54:49 »
Ez porlasztós kocsihoz való sztem, injektoros az megoldja magától. Nekünk Ladán volt, 2%-al csökkentette a fogyasztást, de mivel nem tudsz pontosan ugyanannyit tankolni, a számításod is kb ennyire hibás, pláne, hogy a km számláló se tökéletes, szal sztem váll fölött hátra beledobni a kukába  :nagymosoly: Nem akartalak megbántani amúgy.
Laco 73 :D

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2073 Dátum: 2006.08.15 18:07:08 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ez porlasztós kocsihoz való sztem, injektoros az megoldja magától. Nekünk Ladán volt, 2%-al csökkentette a fogyasztást, de mivel nem tudsz pontosan ugyanannyit tankolni, a számításod is kb ennyire hibás, pláne, hogy a km számláló se tökéletes, szal sztem váll fölött hátra beledobni a kukába  :nagymosoly: Nem akartalak megbántani amúgy.


Ok, csak még mindíg nem tudom hogy melyik a benzincsõ  :roll:
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2074 Dátum: 2006.08.16 11:10:39 »
Idézetet írta: "ludus"
Idézetet írta: "KLaco"
Ez porlasztós kocsihoz való sztem, injektoros az megoldja magától. Nekünk Ladán volt, 2%-al csökkentette a fogyasztást, de mivel nem tudsz pontosan ugyanannyit tankolni, a számításod is kb ennyire hibás, pláne, hogy a km számláló se tökéletes, szal sztem váll fölött hátra beledobni a kukába  :nagymosoly: Nem akartalak megbántani amúgy.


Ok, csak még mindíg nem tudom hogy melyik a benzincsõ  :roll:


az ilyen csiricsáré hülyeségek nem érnek lófa... szóval amit a paci himbál...sem!!
amúgy a hátsó ülés alatt van az AC pumpa, ott túrj magadnak egy csövet amelyik elõre megy a motor felé és kövesd végig...ha az injektornál van vége akkor nyertél!!

rico

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
motorhiba visszajelzõ
« Válasz #2075 Dátum: 2006.08.16 13:09:29 »
Sziasztok!Tegnap sikerült vennünk a barátnõmnek egy 99-es yarist és mára kigyulladt a motorelektronika hibajelzõ.Esetleg tudnátok tippet adni,hogy mi lehet a hiba?Gondolom,hogy több lehetõség is van,de hátha van valami általános ennél a tipusnál.elõre is Köszi!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: motorhiba visszajelzõ
« Válasz #2076 Dátum: 2006.08.16 13:26:59 »
Idézetet írta: "rico"
Sziasztok!Tegnap sikerült vennünk a barátnõmnek egy 99-es yarist és mára kigyulladt a motorelektronika hibajelzõ.Esetleg tudnátok tippet adni,hogy mi lehet a hiba?Gondolom,hogy több lehetõség is van,de hátha van valami általános ennél a tipusnál.elõre is Köszi!

Üdv a fórumon!

Ha nem éreztek semmi változást, komoly gond nem lehet.
Lehetett, hogy egy pillanatra valahonnan rossz jelet érzékelt a komputert és eltárolt egy hibakódot. Be kellene vinni szervízbe, hogy biztosan megmondják.

Ami jellemzõbb lehet, az a légtömegmérõ elkoszolódása. Az csinálhat még ilyet.
Szerintem vidd be egy szervízbe, az a legbiztosabb.  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2077 Dátum: 2006.08.16 20:28:48 »
Idézetet írta: "SzzS"
Idézetet írta: "ludus"
Idézetet írta: "KLaco"
Ez porlasztós kocsihoz való sztem, injektoros az megoldja magától. Nekünk Ladán volt, 2%-al csökkentette a fogyasztást, de mivel nem tudsz pontosan ugyanannyit tankolni, a számításod is kb ennyire hibás, pláne, hogy a km számláló se tökéletes, szal sztem váll fölött hátra beledobni a kukába  :nagymosoly: Nem akartalak megbántani amúgy.


Ok, csak még mindíg nem tudom hogy melyik a benzincsõ  :roll:


az ilyen csiricsáré hülyeségek nem érnek lófa... szóval amit a paci himbál...sem!!
amúgy a hátsó ülés alatt van az AC pumpa, ott túrj magadnak egy csövet amelyik elõre megy a motor felé és kövesd végig...ha az injektornál van vége akkor nyertél!!


Szia!

Lehet hogy igazad van - lehet hogy nem, az igazság az hogy ajándékba kaptam gondoltam kipróbálom, bajt biztos nem csinál...

Amúgy kössz!
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2078 Dátum: 2006.08.16 21:17:54 »
Idézetet írta: "ludus"
Idézetet írta: "SzzS"
Idézetet írta: "ludus"
Idézetet írta: "KLaco"
Ez porlasztós kocsihoz való sztem, injektoros az megoldja magától. Nekünk Ladán volt, 2%-al csökkentette a fogyasztást, de mivel nem tudsz pontosan ugyanannyit tankolni, a számításod is kb ennyire hibás, pláne, hogy a km számláló se tökéletes, szal sztem váll fölött hátra beledobni a kukába  :nagymosoly: Nem akartalak megbántani amúgy.


Ok, csak még mindíg nem tudom hogy melyik a benzincsõ  :roll:


az ilyen csiricsáré hülyeségek nem érnek lófa... szóval amit a paci himbál...sem!!
amúgy a hátsó ülés alatt van az AC pumpa, ott túrj magadnak egy csövet amelyik elõre megy a motor felé és kövesd végig...ha az injektornál van vége akkor nyertél!!


Szia!

Lehet hogy igazad van - lehet hogy nem, az igazság az hogy ajándékba kaptam gondoltam kipróbálom, bajt biztos nem csinál...

Amúgy kössz!


azért 1.0 yarisra fogyasztáscsökkentõt tenni az olyan,mint daewoo matizba berakatni az autógázt!

majd azért a tapasztalatokról számolj be! :toy:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2079 Dátum: 2006.08.16 21:26:18 »
Idézetet írta: "SzzS"
azért 1.0 yarisra fogyasztáscsökkentõt tenni az olyan,mint daewoo matizba berakatni az autógázt!

majd azért a tapasztalatokról számolj be! :toy:
Ez nem volt jó hasonlat. Hallottál már a Matiz fogyasztásáról? 1 ismerõs mesélte, hogy kapott kölcsönbe, és autópályán 8 lityit simán megevett, ugyanilyen stílusban a Mitsu-ja se eszik ennyit.
Laco 73 :D

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2080 Dátum: 2006.08.17 08:02:09 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "SzzS"
azért 1.0 yarisra fogyasztáscsökkentõt tenni az olyan,mint daewoo matizba berakatni az autógázt!

majd azért a tapasztalatokról számolj be! :toy:
Ez nem volt jó hasonlat. Hallottál már a Matiz fogyasztásáról? 1 ismerõs mesélte, hogy kapott kölcsönbe, és autópályán 8 lityit simán megevett, ugyanilyen stílusban a Mitsu-ja se eszik ennyit.


akkor javítom 1.0 suzukira oksi??? :faradt:

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2081 Dátum: 2006.08.17 08:50:51 »
Idézetet írta: "SzzS"

akkor javítom 1.0 suzukira oksi??? :faradt:

az se jó wazze, mert annak 1hengerrel kevesebbje van :ordog:  :kacsint:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2082 Dátum: 2006.08.17 09:37:23 »
Az nem baj, ha 3 hengeres csak, de a Sutyuki az jobban fogyaszt, bár abból is az 1.3 a kiemelkedõ, a 8xlovas. Haver mesélte, hogy életveszély vele menni, de 80ig minden 2 literes kocsit megvert  :nagymosoly:
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2083 Dátum: 2006.08.17 10:01:37 »
Idézetet írta: "KLaco"
Az nem baj, ha 3 hengeres csak, de a Sutyuki az jobban fogyaszt, bár abból is az 1.3 a kiemelkedõ, a 8xlovas. Haver mesélte, hogy életveszély vele menni, de 80ig minden 2 literes kocsit megvert  :nagymosoly:

csak hülyéskedek SzzS-vel :kacsint:
és a stift pedig bizonyított tavalyi tököli talin a gyorsulásnál :oops:
16szelepest nem vezettem stiftbõl, csak a 8szelepest, de az is idegesen rázta az elejét piroslámpás gyilkolásnál :nagymosoly:

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2084 Dátum: 2006.08.17 11:49:26 »
Idézetet írta: "KLaco"
Az nem baj, ha 3 hengeres csak, de a Sutyuki az jobban fogyaszt, bár abból is az 1.3 a kiemelkedõ, a 8xlovas. Haver mesélte, hogy életveszély vele menni, de 80ig minden 2 literes kocsit megvert  :nagymosoly:


tegnap mentünk az egyik versenyzõ barátommal...neki van egy gti suzukija... olyan jó volt alázni a golf gti-s köcsögöket... öröm volt nézni!!