Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805500 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1935 Dátum: 2006.03.28 22:32:26 »
Nekem is onnan az ékszij környékéröl jönnek a fura hangok!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1936 Dátum: 2006.03.29 00:29:16 »
Én is egyre inkább azt hiszem, hogy az ékszíj felől hallahtó furcsa hangok (ami egyre többünknél jellemző, ahogy látom) a csapágyas vezetőkre vezethetőek vissza. Még van 1400 km-em az olajcseréig, remélem a Supernél megmondják a frankót!
oyota rulez

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1937 Dátum: 2006.03.29 20:11:37 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "andzsin"
úgy látszik nem egyedi a problémám....mivel 6 évig más volt a tulaj fogalmam sincs, mit "barkácsoltak" benne...de ha meg gyári úgy ahogy van és miért ne lenne az, akkor meg hogy a fenébe mehetett gallyra? lehet hogy kifogtam egy hibás darabot?
és miújs a vízpumpával? mert azt is cserélni kell....


A vízpumpának mi a baja? Folyat, vagy abból is hang jön?
Csak mert fura, hogy pont az ékszíj környéke ment gallyra...

Bubik csökkentve - Szeke


Nahát itt az autó. Jelentem a sivítás megszűnt:))) De már annyira elviselhetetlen volt és nem ékszíjcsúszás volt! mert annak ismerem a hangját. A csapágyak kicserélve, a generátorban is kellett, plusz a vízpumpa is nyikorgott. Hát ez van. A Yarisnál is gallyra tudnak ezek menni, klíma nincs benne.

A legfurcsább: a generátor ház el van repedve alul: azt mondta  a szaki, hogy a japán autóknál nagy hőfokon működnek és felfröccsenő víz, vagy a t...öm tudja mi szétrepesztette. de megmutatta, lementem az aknába, tényleg szét van repedve, ráadásul az alumíniumház mögé beszivárog a víz, a vasmag és az alumínium között meg már ette a rozsda, úgyhogy előbb-utóbb azt is cserélni kel..

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1938 Dátum: 2006.03.30 17:50:38 »
Andzsin,az ékszíj vezetőket cserélted?Mibe fájt?
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1939 Dátum: 2006.03.30 21:29:24 »
Idézetet írta: "Csacsa"
Andzsin,az ékszíj vezetőket cserélted?Mibe fájt?


Ha az ékszíjvezető az a kerék, amin fut az ékszíj, azt nem cseréltem, de valami horribilis összeget mondott a srác, mert csak csapággyal együtt lehet őket kapni. Úgyhogy a csapágyakat azt külön intéztük.

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1940 Dátum: 2006.04.02 21:18:37 »
Gyerekek,valakinek volt problémája már a felső kesztyűtartóval,hogy szorul mint állat,nagyon nehezen csak feszegetve nyílik vagy nektek hogy nyílik az efféle tároló rekesz ajtaja? Látom a szárain,hogy van rajta valami fehér zsírszerüség,de az egész szorul,úgy ahogy van.Már újkora óta ilyen,sosem volt jó de nem nagyon használom.A héten fogok menni kötelező szervizre és megemlíteném azért,ha van értelme!?  :hmm:
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1941 Dátum: 2006.04.02 23:27:57 »
Idézetet írta: "Hardy"
Gyerekek,valakinek volt problémája már a felső kesztyűtartóval,hogy szorul mint állat,nagyon nehezen csak feszegetve nyílik vagy nektek hogy nyílik az efféle tároló rekesz ajtaja? Látom a szárain,hogy van rajta valami fehér zsírszerüség,de az egész szorul,úgy ahogy van.Már újkora óta ilyen,sosem volt jó de nem nagyon használom.A héten fogok menni kötelező szervizre és megemlíteném azért,ha van értelme!?  :hmm:

Nekem annak idején ezt gariban cserélték. (Bár kellett várnom egy hetet az alkatrészre.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1942 Dátum: 2006.04.03 10:20:22 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Hardy"
Gyerekek,valakinek volt problémája már a felső kesztyűtartóval,hogy szorul mint állat,nagyon nehezen csak feszegetve nyílik vagy nektek hogy nyílik az efféle tároló rekesz ajtaja? Látom a szárain,hogy van rajta valami fehér zsírszerüség,de az egész szorul,úgy ahogy van.Már újkora óta ilyen,sosem volt jó de nem nagyon használom.A héten fogok menni kötelező szervizre és megemlíteném azért,ha van értelme!?  :hmm:

Nekem annak idején ezt gariban cserélték. (Bár kellett várnom egy hetet az alkatrészre.)


Nem baj,ha várni kellene csak jó legyen.Meglátjuk,megemlítem a szervíznek.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1943 Dátum: 2006.04.03 12:30:06 »
Idézetet írta: "Hardy"
Gyerekek,valakinek volt problémája már a felső kesztyűtartóval,hogy szorul mint állat,nagyon nehezen csak feszegetve nyílik vagy nektek hogy nyílik az efféle tároló rekesz ajtaja? Látom a szárain,hogy van rajta valami fehér zsírszerüség,de az egész szorul,úgy ahogy van.Már újkora óta ilyen,sosem volt jó de nem nagyon használom.A héten fogok menni kötelező szervizre és megemlíteném azért,ha van értelme!?  :hmm:

nekem is ilyen volt újkorától....
aztán egyszer a supernél amikor cseréltettem váltóolajat, meg zörgött a légszűrőházam,akkor megcsinálták máté imiék...
azóta kisujjal nyílik :nagymosoly:

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1944 Dátum: 2006.04.05 11:10:54 »
Mostanában rossz úton hallok néha kis nyifogást, olyan, mintha az én oldalamon lenne, az utastérben.
Tipp? Nem olyan, mint a hátsó ülés, hanem magasabb hang: nyif-nyif - szerű.
Yaris Blue Ice 1.0

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1945 Dátum: 2006.04.05 16:30:42 »
Idézetet írta: "baru"
Mostanában rossz úton hallok néha kis nyifogást, olyan, mintha az én oldalamon lenne, az utastérben.
Tipp? Nem olyan, mint a hátsó ülés, hanem magasabb hang: nyif-nyif - szerű.


próbáld meg megfogdosni az a-oszlopot, meg a műszerfalon a hangszórórácsot...
másik eset: vmi tárgy rázkódik az egyik tárolórekeszben :) engem a térkép spirálja meg  a cd tokok szoktak néha beparáztatni :kacsint:

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1946 Dátum: 2006.04.06 01:01:42 »
Hazafelé ma én is ugyanezt a "nyifogó" hangot hallottam szinte minden rázkódásnál. Végigfogdostam mindent, de úgy tűnik minden a helyén van!  :?:
oyota rulez

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1947 Dátum: 2006.04.06 14:41:21 »
akkor a hátsó üléssor háttámláját tartó kallantyú lehet...öcsém fészliftes jarisában az nyifog... :hmm:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1948 Dátum: 2006.04.07 13:59:26 »
Én már jó ideje zörgést hallok bal oldalról, a hangszórót borító rács, vagy az A oszlopot borító műanyag dísz környékéről, de még nem tudom mi az. Egy biztos, nem az A oszlop műanyag borítása az. De az is igaz, hogy nem kerestem még halálra a zörgés okát :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1949 Dátum: 2006.04.07 20:32:06 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Én már jó ideje zörgést hallok bal oldalról, a hangszórót borító rács, vagy az A oszlopot borító műanyag dísz környékéről, de még nem tudom mi az. Egy biztos, nem az A oszlop műanyag borítása az. De az is igaz, hogy nem kerestem még halálra a zörgés okát :)

nekem is hasonló helyről jönnek zajok :hmm:
de találtam rá megoldást! :otlet:
a mélyláda elhümmögtet minden zajt :nagymosoly: