Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805504 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1965 Dátum: 2006.04.25 21:18:04 »
:szomoru:
és mit mondtak elsõre látatlanban a szakik?
garid meddig van még????
eeeeeeez nagyon kellemetlen :(

spring

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: majdnem
« Válasz #1966 Dátum: 2006.04.25 21:26:00 »
Idézetet írta: "Balamber"

hogy mentek ezzel a kocsival 160-180 -at?

Én spec. sehogy. Eddig 1x próbáltam 160 fölött, a kisautó "zokogott" én pedig készültem megsüketülni. Eszméletlen hangos volt. Azóta nem bántom. Fõleg nem tartósan...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: majdnem
« Válasz #1967 Dátum: 2006.04.25 21:35:27 »
Idézetet írta: "spring"
Idézetet írta: "Balamber"

hogy mentek ezzel a kocsival 160-180 -at?

Én spec. sehogy. Eddig 1x próbáltam 160 fölött, a kisautó "zokogott" én pedig készültem megsüketülni. Eszméletlen hangos volt. Azóta nem bántom. Fõleg nem tartósan...

173 volt az eddigi rekord, ezt kétszer egymás után 1 lejtõs autópályán értem el, és sok perc után. A fordulat valahol 5300 körül lehetett. Sztem 130-al lehet menni vele tartósan többszáz km-et, persze néha meg-megállva, már csak a pihenés miatt is, de 160-at tartósan nem ajánlom.
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Re: majdnem
« Válasz #1968 Dátum: 2006.04.25 21:40:17 »
Idézetet írta: "Balamber"

hogy mentek ezzel a kocsival 160-180 -at?

simááááán, minden gond nélkül, nyugodtan, stresszmentesen :nagymosoly:
180 már padlógáz közeli állapot...
170-es utazó tempót lehet tartani.
2személlyel telitankkal, cuccokkal 185-öt kigurulta...még ment volna, ha jön egy kis lejtõ, de inkább hagytam,h a 14éves  honda crx-nek legyen sikerélménye :kacsint: (165 után kezdett elhúzni tõlem...igaz, annak olyan hangja volt, mint egy motoros permetezõnek...és kb olyan szagot is árasztott :) )
Idézetet írta: "spring"

Én spec. sehogy. Eddig 1x próbáltam 160 fölött, a kisautó "zokogott" én pedig készültem megsüketülni. Eszméletlen hangos volt. Azóta nem bántom. Fõleg nem tartósan...

tökmindegy, h 140, vagy 170...ugyanolyan hangos 130 felett.
ilyenkor jön jól a mélyláda :pofa:

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1969 Dátum: 2006.04.26 06:59:23 »
Idézetet írta: "leszilaci"
:szomoru:
és mit mondtak elsõre látatlanban a szakik?
garid meddig van még????
eeeeeeez nagyon kellemetlen :(


Féltengelyre gyanakodott a szállító,egyéb szerelõ nem látta,mert 6 óra volt már mire beértünk a szervízbe,szerelõ már a láthatáron sem volt.Év végéig garis a kocsi,12.17-ig.Szerintem szétugrott a féltengely,piszkálták már 1 éve kb.,mikor ciripelés miatt széthúzták a váltót és akkor ugyebár a baloldali féltengelyt ki kellett akaksztani,hogy engedjen.Nem tudom,akkor barmoltak-e el valamit,de nem nagyon jellemzõ,hogy csak úgy magától szétmenjen 45e km-nél.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: majdnem
« Válasz #1970 Dátum: 2006.04.26 08:17:03 »
Idézetet írta: "leszilaci"
simááááán, minden gond nélkül, nyugodtan, stresszmentesen :nagymosoly:
180 már padlógáz közeli állapot...
170-es utazó tempót lehet tartani.
2személlyel telitankkal, cuccokkal 185-öt kigurulta...még ment volna, ha jön egy kis lejtõ, de inkább hagytam,h a 14éves  honda crx-nek legyen sikerélménye :kacsint: (165 után kezdett elhúzni tõlem...igaz, annak olyan hangja volt, mint egy motoros permetezõnek...és kb olyan szagot is árasztott :) )

1 tény elkerülte figyelmed, hogy Balamber sporttársnak 1 literes a Yarisa, annak meg 155 a vége hivatalosan, a tiednek meg 175, szal tudom, hogy csal az óra 1 hajszálnyit ekkora sebességnél, de tán nem kellene kihajtani a lelkét szegénynek.
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Re: majdnem
« Válasz #1971 Dátum: 2006.04.26 12:13:08 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "leszilaci"
simááááán, minden gond nélkül, nyugodtan, stresszmentesen :nagymosoly:
180 már padlógáz közeli állapot...
170-es utazó tempót lehet tartani.
2személlyel telitankkal, cuccokkal 185-öt kigurulta...még ment volna, ha jön egy kis lejtõ, de inkább hagytam,h a 14éves  honda crx-nek legyen sikerélménye :kacsint: (165 után kezdett elhúzni tõlem...igaz, annak olyan hangja volt, mint egy motoros permetezõnek...és kb olyan szagot is árasztott :) )

1 tény elkerülte figyelmed, hogy Balamber sporttársnak 1 literes a Yarisa, annak meg 155 a vége hivatalosan, a tiednek meg 175, szal tudom, hogy csal az óra 1 hajszálnyit ekkora sebességnél, de tán nem kellene kihajtani a lelkét szegénynek.


az óra nem hajszálnyit, hanem majdnem kerek 10-et csal
folyamatos 170-nél az átlagsebességet kinullázod, és 161-et hoz ki...
az meg még nem a vége...

nem bíztatok senkit,h széthajtsa a kocsiját!
sõt!
mint írtam butaságnak tartom, ezt a: tapossukmegautópályánhogykiégjenalerakódás...

Balamber

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
köfi
« Válasz #1972 Dátum: 2006.04.26 13:53:24 »
Lehet, hogy 130-nál nem 3000-et hanem 4000-et pörgött csak elnéztem  :hmm:
Hát én is úgy éreztem, hogy 130 fölé nem illik tolni neki...nem zavar túlzottan a dolog, mert 99%-ban városban megyek vele, csak a múltkor tényleg rohannom kellett haza Veszprémbõl.
Autópályán 110-120 -al mentünk vele ami kényelmesnek tûnt a motornak is. Mivel nem szoktam nagyon kimenni a városból, ezért városon kívül is max 90-110km/h tartományban megyek vele.
Ha 90-95 között vízszintes úton haladok 4 - 4.5 - 5 litert eszik a bigyókája szerint. Ha ez hiteles az egész baráti...

Szereztem bele tuti üléshuzatot. Teljesen méretre van szabva, tökéletesen illeszkedik, még a fejtámlákra is. Az anyaga mintha valami szivacs alapú cucc lenne. Fekete, kis világosszürke pöttyökkel, olyan mint a zsír új nagykategoriás autókban.
Persze az õsömtõl meg is kaptam, hogy túl sötét és milyen komor hangulata lett az utastérnek...de a lényeg az, hogy szerintem marha jól néz ki és komolyabb lett a kocsi fazonja  :pofa:
Dudu 1.0

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: köfi
« Válasz #1973 Dátum: 2006.04.26 16:46:28 »
Idézetet írta: "Balamber"
Lehet, hogy 130-nál nem 3000-et hanem 4000-et pörgött csak elnéztem  :hmm:
Hát én is úgy éreztem, hogy 130 fölé nem illik tolni neki...nem zavar túlzottan a dolog, mert 99%-ban városban megyek vele, csak a múltkor tényleg rohannom kellett haza Veszprémbõl.
Autópályán 110-120 -al mentünk vele ami kényelmesnek tûnt a motornak is. Mivel nem szoktam nagyon kimenni a városból, ezért városon kívül is max 90-110km/h tartományban megyek vele.
Ha 90-95 között vízszintes úton haladok 4 - 4.5 - 5 litert eszik a bigyókája szerint. Ha ez hiteles az egész baráti...

Szereztem bele tuti üléshuzatot. Teljesen méretre van szabva, tökéletesen illeszkedik, még a fejtámlákra is. Az anyaga mintha valami szivacs alapú cucc lenne. Fekete, kis világosszürke pöttyökkel, olyan mint a zsír új nagykategoriás autókban.
Persze az õsömtõl meg is kaptam, hogy túl sötét és milyen komor hangulata lett az utastérnek...de a lényeg az, hogy szerintem marha jól néz ki és komolyabb lett a kocsi fazonja  :pofa:


Errõl az üléshuzatról nem kaphatnánk egy fényképet? Hol vetted és mennyiért?
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1974 Dátum: 2006.04.26 18:46:43 »
Idézetet írta: "Hardy"

Féltengelyre gyanakodott a szállító,egyéb szerelõ nem látta,mert 6 óra volt már mire beértünk a szervízbe,szerelõ már a láthatáron sem volt.Év végéig garis a kocsi,12.17-ig.Szerintem szétugrott a féltengely,piszkálták már 1 éve kb.,mikor ciripelés miatt széthúzták a váltót és akkor ugyebár a baloldali féltengelyt ki kellett akaksztani,hogy engedjen.Nem tudom,akkor barmoltak-e el valamit,de nem nagyon jellemzõ,hogy csak úgy magától szétmenjen 45e km-nél.

 :torsziv:
majd azért számolj be léci,h mi lett a végeredmény.
eddig ez nem túl bíztató...de szerencse  a szerencsétlenségben,h még garis.

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1975 Dátum: 2006.04.26 19:30:15 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Hardy"

Féltengelyre gyanakodott a szállító,egyéb szerelõ nem látta,mert 6 óra volt már mire beértünk a szervízbe,szerelõ már a láthatáron sem volt.Év végéig garis a kocsi,12.17-ig.Szerintem szétugrott a féltengely,piszkálták már 1 éve kb.,mikor ciripelés miatt széthúzták a váltót és akkor ugyebár a baloldali féltengelyt ki kellett akaksztani,hogy engedjen.Nem tudom,akkor barmoltak-e el valamit,de nem nagyon jellemzõ,hogy csak úgy magától szétmenjen 45e km-nél.

 :torsziv:
majd azért számolj be léci,h mi lett a végeredmény.
eddig ez nem túl bíztató...de szerencse  a szerencsétlenségben,h még garis.


Vazze,nem gondoltam volna,hogy ilyen problémája van,de szerencsére megoldódott és a Toyota csak "nem" hagyott cserben.Szóval délelött 10 körül csörög a telefon,hogy megvan a baj és kérdezik ki szerelte a kerekeimet,mondom rendes gumis.A bal elsõ kerekem volt lelazulva,de úgy hogy nem megemelve,az út szélén állva nem tudtam úgy megrázni hogy mozog-e.Pedig gondoltam erre és néztem is,de nem láttam semmit.Az alukerekem és az agy adta a hangot ahogy a terhelés változott.Mondták is, jobb hogy nem jöttem így haza,mert ha elhagyom a Toyota egy kanyit se fizetett volna,mert nem autó hiba miatt történt volna,a gumisnál meg bizonyítsd be hogy az 1000,mert kb annyit mentem km alatt nem történt más.Szóval rendezõdött a dolog. :pofa:
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1976 Dátum: 2006.04.26 19:40:09 »
Idézetet írta: "Hardy"

Vazze,nem gondoltam volna,hogy ilyen problémája van,de szerencsére megoldódott és a Toyota csak "nem" hagyott cserben.Szóval délelött 10 körül csörög a telefon,hogy megvan a baj és kérdezik ki szerelte a kerekeimet,mondom rendes gumis.A bal elsõ kerekem volt lelazulva,de úgy hogy nem megemelve,az út szélén állva nem tudtam úgy megrázni hogy mozog-e.Pedig gondoltam erre és néztem is,de nem láttam semmit.Az alukerekem és az agy adta a hangot ahogy a terhelés változott.Mondták is, jobb hogy nem jöttem így haza,mert ha elhagyom a Toyota egy kanyit se fizetett volna,mert nem autó hiba miatt történt volna,a gumisnál meg bizonyítsd be hogy az 1000,mert kb annyit mentem km alatt nem történt más.Szóval rendezõdött a dolog. :pofa:

bakkkerrrrr :pofa:
 
hasonló velem 5éve történt...
kanyarban istentelenül kopogott, de ha megrángattam a kereket, nem mozgott...
mint utólag kiderült, vki le akarta szedni a subaruról a bal elsõ kereket, csakhát volt rajta egy spéci csavar, és azzal nem boldogult...
 :turelmetlen:
a lényeg,h nincs baj :)
felninek lett baja??

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1977 Dátum: 2006.04.26 19:45:53 »
Idézetet írta: "leszilaci"


bakkkerrrrr :pofa:
 
hasonló velem 5éve történt...
kanyarban istentelenül kopogott, de ha megrángattam a kereket, nem mozgott...
mint utólag kiderült, vki le akarta szedni a subaruról a bal elsõ kereket, csakhát volt rajta egy spéci csavar, és azzal nem boldogult...
 :turelmetlen:
a lényeg,h nincs baj :)
felninek lett baja??


Nem lett,olyan 1 km-t mentem nagy tempóval ahogy meghalottam a hangot és félreálltam utána még 2-t próbálkoztam,hogy tudok-e menni vele vagy sem ,azt jött a szállítás.Nem rágta meg a csavaroknál és átnéztük mindjárt az összeset.Valószínû kifelejtették nyomatékkulccsal ezt a kereket és ennyi km kellett neki hogy megengedjen.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1978 Dátum: 2006.04.26 20:21:01 »
Idézetet írta: "Hardy"
Valószínû kifelejtették nyomatékkulccsal ezt a kereket és ennyi km kellett neki hogy megengedjen.


Nem biztos, elvileg minden gumisnak el kéne mondani, hogy 50-100-200 km...(mindenki mást mond) után nem árt ránézni a csavarokra.
Ezentúl valószínû magadtól megfogod nézni. Én még Trabival jártam így pár méter és leesett volna a kerék, azóta figyelek.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1979 Dátum: 2006.04.26 20:34:07 »
Idézetet írta: "leszilaci"

egyébként mekkora sebességgel haladtál, mikor lenyomtad ezt a szomorúan, ám szerencsére szerencséssen  :faradt: alakult jávorszarvas tesztet?

Húú, megmondom õszintén, hogy fogalmam sincs. Örültem, hogy megúsztam. Az nap este nem is nagyon tudtam aludni sem.
De nem volt több szerintem 70-nél, de hangsúlyozom, nem emlékszem rá.
Amúgy a cserélendõ elem 25e –ft, (a bal elsõ sárvédõ, az ajtó és a lökhárító közötti darab) .
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154