Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805510 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2040 Dátum: 2006.07.04 20:24:20 »
Na jaaa... csak az a helyzet, hogy még garanciális és nincs kedvem fizetni érte. Majd tesztelem a szervizeket. A Sakura már elhajtott a vérbe, hogy a VVTI ilyen és kész  :banging . Na majd nézek egy másik szervizt.
A tisztítást már próbáltam, de nem változott semmit.

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2041 Dátum: 2006.07.05 18:54:22 »
Idézetet írta: "Riga"
Na jaaa... csak az a helyzet, hogy még garanciális és nincs kedvem fizetni érte. Majd tesztelem a szervizeket. A Sakura már elhajtott a vérbe, hogy a VVTI ilyen és kész  :banging . Na majd nézek egy másik szervizt.

Én Monorra szoktam menni, próbáld ki, ha nincs messze. Nagyon udvariasak, gondosak. A garanciális autó esetén ne bontózz, sztem. A fulladás nemigen fér bele abba, hogy ilyen a VVT-i és kész.  :mivan: Nézzék meg és kész. Sakurát hagyd a vérbe. :sword:
Yaris Blue Ice 1.0

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2042 Dátum: 2006.07.07 13:20:17 »
No, kész az autóm, kicserélték benne a VVTi vezérlõt, remélem mostmár nem fognak felgyulladni idõnként a narancssárga visszajelzõ lámpák.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2043 Dátum: 2006.07.13 12:10:00 »
Nekem flexi csövet kén cserélni.Vajon a garanciába belefér még?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2044 Dátum: 2006.07.19 20:57:50 »
Hali!
Voltam a Reálszisztéma Buda nevû nagytudású társaságnál.
Elõször kitisztították a légmennyiségmérõmet jobb is lett a gép, de mondtam nekik nem az igazi.
javasoltam, hogy cseréljék ki, vonakodtak, de két hét múlva kicserélték. A gond csak az, hogy ugyan olyan gyenge lett, mint az eredeti tisztítás nélküli érzékelõvel... Csak azt nem értem, hogy a nõvérem 5 éves jeladójával miért mûködik olyan jól? Lehet, hogy próbaképpen beteszek egy bontottat, vagy megnézetem a Supernél.

Lty

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2045 Dátum: 2006.07.24 18:06:52 »
2000-es évjáratú 5 ajtós Yarisom bal hátsó ajtaja beragadt. Ez úgy történt, hogy én a gombot húztam felfelé (nincs központi zár) a lányom meg a kilincset nyitotta. Egyszerre... Szval azóta az ajtó nem hajlandó nyílni :( . Tud valaki valami módszert a kárpit csukott ajtónál való levételére, vagy van valakinek egy metszetrajza, hogy mégis hová nyúlhatnék egy kampóval, úgy, hogy ki is nyíljon? :hmm:

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2046 Dátum: 2006.07.24 18:57:32 »
Idézetet írta: "Lty"
2000-es évjáratú 5 ajtós Yarisom bal hátsó ajtaja beragadt. Ez úgy történt, hogy én a gombot húztam felfelé (nincs központi zár) a lányom meg a kilincset nyitotta. Egyszerre... Szval azóta az ajtó nem hajlandó nyílni :( . Tud valaki valami módszert a kárpit csukott ajtónál való levételére, vagy van valakinek egy metszetrajza, hogy mégis hová nyúlhatnék egy kampóval, úgy, hogy ki is nyíljon? :hmm:


Nekem szokott ilyen lenni, hogy ha belülrõl abban a pillanatban nyitja barátnõm, mint amikor a kp zárat kinyitom, akkor nem nyílik. Vissza kell zárnom és újra nyitnom.
De ez kp záras.

Sztem ugyanaz lehet az oka, szóal hogy be kellene zárni és akkor újra nyílna. Csak nem tudom hogyan, mert ha elsõ ajtó lenne, akkor talán kulccsal menne, de hátsó esetében...  :hmm:

Lehet, hogy a páralehúzót elég kivenni, de majd az okosok megaszonggyák itten :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2047 Dátum: 2006.07.24 23:13:40 »
Idézetet írta: "Lty"
2000-es évjáratú 5 ajtós Yarisom bal hátsó ajtaja beragadt. Ez úgy történt, hogy én a gombot húztam felfelé (nincs központi zár) a lányom meg a kilincset nyitotta. Egyszerre... Szval azóta az ajtó nem hajlandó nyílni :( . Tud valaki valami módszert a kárpit csukott ajtónál való levételére, vagy van valakinek egy metszetrajza, hogy mégis hová nyúlhatnék egy kampóval, úgy, hogy ki is nyíljon? :hmm:


Nekem is volt már többször ilyen, hogy én nyitottam épp a zárat, hátúl meg már húzta a kilincset közben valaki. Van úgy hogy elég újra bezárni és kinyitni, de általában csak az az eredményes, hogy a kilincset felhúzva (nem feltétlenül teljesen, jáccani kell vele) kell nyitni zárni. Tehát magyarúl ahogy összeakadtak a dolgok, úgy szét is fognak.
Mert egyébként csukott ajtónál nem lehet levenni a kárpitot.
Xanyi

orange

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2048 Dátum: 2006.08.01 13:03:23 »
Szevasztok!

2004-es ezres Yaris - a torpanás nálam is jelentkezett, vmilyen motorvezérlõ bizbazt cseréltek, most már megyen  :nagymosoly: a toyota újpestnél adtak a problémáról korrekt tájékoztatást, miskolcon elõször elhajtottak, majd aztán csak megoldották, de most másik problémával fordulok a fórum látogatóihoz

hidegindításnál (pl. reggel, vagy meló után hosszabb állásidõ elteltével) ritkán, de annál ijesztõbben dedadog a motor, mintha nem kapna gyújtást, aztán meg leáll, vagy leállítom, mert félek, hogy vmi baja lesz  :hmm:

miez. miez? ismerõseim szerint az alapjárati léptetõmotor??

Elõre is thx a segítségért. :prayer:

orange

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #2049 Dátum: 2006.08.01 13:38:32 »
Idézetet írta: "orange"
Szevasztok!

2004-es ezres Yaris - a torpanás nálam is jelentkezett, vmilyen motorvezérlõ bizbazt cseréltek, most már megyen  :nagymosoly: a toyota újpestnél adtak a problémáról korrekt tájékoztatást, miskolcon elõször elhajtottak, majd aztán csak megoldották, de most másik problémával fordulok a fórum látogatóihoz

hidegindításnál (pl. reggel, vagy meló után hosszabb állásidõ elteltével) ritkán, de annál ijesztõbben dedadog a motor, mintha nem kapna gyújtást, aztán meg leáll, vagy leállítom, mert félek, hogy vmi baja lesz  :hmm:

miez. miez? ismerõseim szerint az alapjárati léptetõmotor??

Elõre is thx a segítségért. :prayer:

orange


lehet, hogy semmi köze hozzá, de esetleg érdemes várni az indítással. Én ráadom a gyújtást és várok kb 1 mp-et, amíg hallani egy kattanást, csak aztán önindítózok. Ekkor (tudom hülyén hangzik)kb 2 fordulattal indul, ha egybõl indítok, akkor 3-4 fordulattal.
Ez fõleg télen hideg motorál jön elõ, de még melegben is tapasztalható. Nem tudom az okát de olyasmi talán, hogy a gyûjtással mintha az injector felszív/behúz/izzik/akármi csinál valamit.
Ez a Bora-ba úgy volt hallhatóis, hogy amikor a bal elsõ ajtót kinyitottam, egy kis kattanás és egy kis elektronika hang volt hallható.

De persze lehet, hogy ennek semmi köze a dologhoz, csak egy ötlet.

Esetleg nem lehet valami akkumlátor probléma? PL kevés kakót kap a cucc.
De baromira nem értek ám hozzá, csak tippelgetek  :hmm:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Balamber

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
beragadott
« Válasz #2050 Dátum: 2006.08.01 14:46:23 »
Idézetet írta: "Lty"
2000-es évjáratú 5 ajtós Yarisom bal hátsó ajtaja beragadt. Ez úgy történt, hogy én a gombot húztam felfelé (nincs központi zár) a lányom meg a kilincset nyitotta. Egyszerre... Szval azóta az ajtó nem hajlandó nyílni :( . Tud valaki valami módszert a kárpit csukott ajtónál való levételére, vagy van valakinek egy metszetrajza, hogy mégis hová nyúlhatnék egy kampóval, úgy, hogy ki is nyíljon? :hmm:


Szia!
Nekem a zárral volt valami, szintén a bal hátsó ajtó ragadt be.
Le tudod venni bezárt ajtónál is kárpitot. Elõször az ablaktekerõt szedd le. Itt írtak a többiek egy "rongyos" módszerrõl, hogy egy rongyot kell huzigálni a tekerõ meg a kárpit között és ha beleakad az ott megbúvó zégergyûrûben akkor ki lehet húzni vele és megszabadulsz a tekerõtõl. Ezt én mivel nem tudtam, úgy szedtem le a tekerõt, hogy hajlított bicikliküllõ vastagságú csavarhúzóval kipiszkáltam a zégergyûrût.(le kell tolni) Egy tükörrel jól be tudsz nézni a tekerõ és  akárpit közé és ha látod a dolgokat onnan kb 2-3 perc az egész.( mondjuk én 2x leszedtem mire rájöttünk a zár bajára.)
A kárpitot nemes egyszerûséggel ki kell tépkedni. Fölül az ablaknál benyúlva aksztgasd ki és ha fönt minden szabad akkor szépen az óra járásával egyezõ irányba ki kell tépni az egészet. Érzéssel csináld, hajlani fog de egy durranás kíséretében kijön. Erõsen kell húzni, figyelj nehogy valami baja legyen.
(ja, meg a kilincsnél csavarozd ki természetesen)

Ha kitépted az ajtókárpitot akkor zsblámpával feltérképezheted a zárszerkezetet. Ha benyúlsz, van ott egy fehér bigyó (nem tudom jobban leírni, mert elég speciális minden ott bent, de nem sok minden van szerencsére) azt kell csavargatni meg birizgálni...mindent mozgatgass és tanulmányozz, kb 5 perc alatt rá lehet jönni az egészre. Ha jól piszkálod egyszer csak "szezám tárulj".
Nálam a gond az volt, hogy meghajlott valahogy a zár tartó konzol és ezért a fent említett fehér ***ból kiakadt a kilincs nyúlványa, ezért se ki se be, mert olyan szerencsétlen a egész, hogy ha kiakad akkor vége...

Elég macerásnak hangzik, de elõször kb 20perc alatt szedtem le, utána meg már kb 5-6 perc volt. A zégergyûrût nem tettem vissza, hanem rugalmas ragasztóval rögzítettem az ablaktekerõt.

Remélem tudtam segíteni.
Dudu 1.0

kreacsik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
yaris felautomata kuplunghiba
« Válasz #2051 Dátum: 2006.08.11 09:16:06 »
sziasztok!

toyota yarisban /free tronic nincs kuplung valto van/ rossz az elektromos automata kuplung. ennek a javitasahoz nem ertenek a toyota szervizben sem. van valami otletetek? kihez menjek vele?

koszonom

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Re: yaris felautomata kuplunghiba
« Válasz #2052 Dátum: 2006.08.11 10:35:19 »
Idézetet írta: "kreacsik"
sziasztok!

toyota yarisban /free tronic nincs kuplung valto van/ rossz az elektromos automata kuplung. ennek a javitasahoz nem ertenek a toyota szervizben sem. van valami otletetek? kihez menjek vele?

koszonom


Ezt most nem értem. Ez egy sima gyári Toyota Yaris?
Akkor mihez nem ért a Toyota szakszerviz?

Vagy én értettem félre valamit?
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: yaris felautomata kuplunghiba
« Válasz #2053 Dátum: 2006.08.11 10:53:38 »
Idézetet írta: "kreacsik"
sziasztok!

toyota yarisban /free tronic nincs kuplung valto van/ rossz az elektromos automata kuplung. ennek a javitasahoz nem ertenek a toyota szervizben sem. van valami otletetek? kihez menjek vele?

koszonom

Toyota M+F Kiskõrös/Kecskemét. Ott nem fognak elhajtani. Szeke most szabin van, szal sztem hívd fel õket telefonon, jobb fent a bannerben néha elõjön.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: yaris felautomata kuplunghiba
« Válasz #2054 Dátum: 2006.08.11 10:56:54 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Ezt most nem értem. Ez egy sima gyári Toyota Yaris?
Akkor mihez nem ért a Toyota szakszerviz?

Vagy én értettem félre valamit?
A freetronic az gyári, 1 klubbos srácnak is van, nagyon fain kis kocsi, de nem szokott elromlani, és kevés van belõle az országban, sztem 10ezernél is kevesebb, emiatt nem értenek hozzá. Nézd ez 1 korrekt szervíz volt, inkább mondta volna azt, hogy megcsinálja, aztán 1 hónap múlva darabokra szedve alkatrészenként visszaadják a kocsit azzal, hogy "bocsi nem sikerült"? Sztem ez volt a korrekt hozzáállás. Bizos van olyan szervíz, ahol meg tudják csinálni.
Laco 73 :D