Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1805495 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1950 Dátum: 2006.04.10 13:54:50 »
én tegnap megfejtettem egy apró zörgést,ami a csomagtérből jött...a pótféklámpa ki volt csúszva a helyéről és az volt a bűnös! a féklámpa illesztése úgy működik,hogy a jobb oldal az csavarrögzítéses, a balon pedig van egy műanyag fül,amit be kell pattintani magába a csomiajtóba...na az volt kicsúszva és már mocskosmód idegesített! most kuss van! még... :faradt:

Balee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1951 Dátum: 2006.04.18 22:09:48 »
Sziasztok!

Van egy nagy gondom a dízel Yaris-szal. Fél évvel és 4000 km-rel ezelőtt apám teletankolta benzinnel. Hazajött vele (70 km), majd a szervizben leengedték a gázolaj-benzin keveréket és tömítéseket cserréltek. Szervizben mondták, hogy nagy szerencsénk van, működik. Nem kell rá 100ezreket költeni.

Azóta a motor látszólag gond nélkül megy, de:
- hangos
- nem megy annyira
- 1-1,5 literrel többet eszik. Korábbi 5-5,5 liter (25e km átlaga) helyett most 6-6,5 liter/100 km)

Vezetési stílus változatlan, hároman hajtjuk, mind a háromunknak hasonlóak a tapasztalatai.

Most jön a 30ezres szerviz. Mit nézessek át? Mit károsíthatott a benzin, ill. a csak a gázolajnak köszönhető kenés hiánya? Egy éjszakát állt a rendszerben a keverék.
Kicsit orrnehéz, kicsit billeg, a nagyobbak semmibeveszik, de nagyon húz, alig eszik és nagyon lehet szeretni - ez a dízel Yaris.

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1952 Dátum: 2006.04.20 01:07:45 »
Hááát, valami nem stimmel, az biztos! Márkaszervíz, de sürgősen! :elkeseredett:
oyota rulez

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1953 Dátum: 2006.04.25 07:18:36 »
Sikerült kicsit megnyomorítanom a Yarist  :sir:
Tegnap este sötétben valami állat (õznek tûnt) elém jött, és én meg fék+kormány elránt. Erre a kocsi segge meg akart elõzni, korrigál.. át szembesávba, és rohadt nagy szerencs, mert senki nem jött szembe, meg pont azon a szakaszon van egy kis darab szalagkorlát ami visszaterelt az útra. És ez a szalagkorlát behorpasztotta a vezetõ ajtót, meg ez elötte lévõ elemet, és végig húzta az autó egész oldalát. :( :(
Így most kicsit csúnya kocsival járok, de majd beszélek a karosszériás ismerõssel. Meg a festõvel...
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Balamber

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
majdnem
« Válasz #1954 Dátum: 2006.04.25 08:50:52 »
Tegnap reggel majdnem megzúztam én is...vagyis nem én hanem egy állat asztrás...
Telezsúfolt úton az ellenkezõ oldalra akart kitolatni egy parkolóhelyrõl egy teherautó mügül...Õ sem látott semmit én sem láttam õt mert a teherkocsi takart...épp átfértem mögötte...de hogy gondolja az ilyen barom, hogy a reggeli csúcsban kitud így tolatni? Ha a mixerkocsimmal lettem volna -ami persze nincs- átmegyek rajta...A Dudu éppcsak megúszta...a barátnõm aki nem egy ilyedõs típus nyugodtan konstatálta, hogy kb 3 cm volt a kocsi hátuljánál a két autó távolsága...
Ha a k****g asztrás megzúzza a Dudukámat én agyon is verem ráadásnak...
Igaz, hogy megy a fényezõhöz úgyis mert a motorházat fujatni kell kõfelverõdések miatt, de azért nem mindegy, hogy végigkaszálják az oldalát vagy sem...

Ja, lenne egy kérdésem.
Nekem az 1.0-ás 130-nál 3000-3100-at pörög kb. De 4000-nél még nem megy 140-et...hogy mentek ezzel a kocsival 160-180 -at?
Mennyit pörög akkor? Mit bír károsodás nélkül tartósan?
Dudu 1.0

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1955 Dátum: 2006.04.25 10:20:04 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Sikerült kicsit megnyomorítanom a Yarist  :sir:
Tegnap este sötétben valami állat (õznek tûnt) elém jött, és én meg fék+kormány elránt. Erre a kocsi segge meg akart elõzni, korrigál.. át szembesávba, és rohadt nagy szerencs, mert senki nem jött szembe, meg pont azon a szakaszon van egy kis darab szalagkorlát ami visszaterelt az útra. És ez a szalagkorlát behorpasztotta a vezetõ ajtót, meg ez elötte lévõ elemet, és végig húzta az autó egész oldalát. :( :(
Így most kicsit csúnya kocsival járok, de majd beszélek a karosszériás ismerõssel. Meg a festõvel...

Együttérzésem... :szomoru:
Jó, hogy nem lett bajod.
Yaris Blue Ice 1.0

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Re: majdnem
« Válasz #1956 Dátum: 2006.04.25 10:26:34 »
Idézetet írta: "Balamber"

Ha a k****g asztrás megzúzza a Dudukámat én agyon is verem ráadásnak...
Igaz, hogy megy a fényezõhöz úgyis mert a motorházat fujatni kell kõfelverõdések miatt, de azért nem mindegy, hogy végigkaszálják az oldalát vagy sem...

Ja, lenne egy kérdésem.
Nekem az 1.0-ás 130-nál 3000-3100-at pörög kb. De 4000-nél még nem megy 140-et...hogy mentek ezzel a kocsival 160-180 -at?
Mennyit pörög akkor? Mit bír károsodás nélkül tartósan?

Mi is Dudunak hívjuk :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Egyébként 130-nál emlékeim szerint 4400-4500 körül van. A csúcs óra szerint 172, itt 5600 felé van. Bírja a folyamatos 130-140-et, többet is, ne aggódj. A tied 1.0 V8, hogy csak ennyit pörög, vagy elnézted?  :figyellek: Az enyém már 97-nél 3000-ren van.
Yaris Blue Ice 1.0

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: majdnem
« Válasz #1957 Dátum: 2006.04.25 12:22:15 »
Idézetet írta: "Balamber"
Mit bír károsodás nélkül tartósan?

Tartós 4500-5000-es fordulatszám még bizonyosan nem fog neki ártani. E fölé én nem merészkednék hosszabb távon.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1958 Dátum: 2006.04.25 13:50:13 »
Idézetet írta: "Deep Rush"

Így most kicsit csúnya kocsival járok, de majd beszélek a karosszériás ismerõssel. Meg a festõvel...


Beszélj az õzzel is. Fizessen.   :robbanfej:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1959 Dátum: 2006.04.25 13:54:47 »
Nekem is 100 körül pörög 3000-nél kicsit többet!Sztem 130-140et lehet az ezressel tartani!Egyszer mentem vele 165-öt,megdicsértem,azota nem mentem 150 fölé!

Attól tartok,h a csodás utak megtették kellõ hatásukat!Sztem jobb oldalon féltengely-kopogást hallok!Kitekert kormány+elindulásnál.Mit tudtok,lehet vmit behajtani a Közútfelügyelõtõl?Mert nagyon nem hiszem,h egy Toyotának 85000 km-nél féltengelyesnek kellene lennie!
Jászberény környékén ne tudjátok meg,milyen szörnyüséges utak vannak!Ha Cegléd fele megyek Jászberényböl egy 20 kmes szakaszon meg kell állni,és keresni kell az utat,h merrõl kerüljem ki a gödröket!Felháborító!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1960 Dátum: 2006.04.25 17:50:37 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Deep Rush"

Így most kicsit csúnya kocsival járok, de majd beszélek a karosszériás ismerõssel. Meg a festõvel...


Beszélj az õzzel is. Fizessen.   :robbanfej:

OK. :) majd felkeresem, és ha nem fizet, jó kis õzpörkölt lesz belõle.  :gunfirej:  :tonqe:
A kocsi meg már ott van a karosszériásnál. Még csak kb. 3 órája nincs itt, de már hiányzik.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1961 Dátum: 2006.04.25 18:31:12 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Sikerült kicsit megnyomorítanom a Yarist  :sir:

 :sir:
ez nagyon :(
szerencse,h nem lett nagyobb baj!
mikorra készül el?

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1962 Dátum: 2006.04.25 18:48:54 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Sikerült kicsit megnyomorítanom a Yarist  :sir:

 :sir:
ez nagyon :(
szerencse,h nem lett nagyobb baj!
mikorra készül el?

Szerencse....
Ha mondjuk jön szembe valami, akkor lehet nem irkálok ide.
Szerintem, ha minden jól halad, akkor a jövõ héten már készen is lehet.
De reménykedek, hogy már ezen a héten viszont láthatom :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1963 Dátum: 2006.04.25 19:11:30 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Szerencse....
Ha mondjuk jön szembe valami, akkor lehet nem irkálok ide.
Szerintem, ha minden jól halad, akkor a jövõ héten már készen is lehet.
De reménykedek, hogy már ezen a héten viszont láthatom :)

ahhhhaaaaaaa
akkor jön az optikai tuning is?
gallytörõ-vadrács a kocsi elejére? :vag1:
persze csak azért, mert ilyen vad-állatok :) közlekednek az utakon :kacag:

egyébként mekkora sebességgel haladtál, mikor lenyomtad ezt a szomorúan, ám szerencsére szerencséssen  :faradt: alakult jávorszarvas tesztet?

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Probléma a Yarisommal
« Válasz #1964 Dátum: 2006.04.25 20:02:01 »
Gyerekek,meg kellett tudjam mit is nyújt a Toyota EuroAssistant akármi... :szomoru:
Vidéki utazás közben,kocsi bal elsõ kerekétõl iszonyatos kopogó hang gázelvételre,gázadásra minden ok,de amint terhelés nélküli motorfék,full féltengelyhang.Egyik pillanantról  a másikra olyan 100-as temponál nagy kopogás,kocsival félreáll,megnéz a kerék hogy elhagyodik-e vagy sem.De nem mertem továbbmenni,mert olyan a hangja,mint a Dacia mikor féltengelyes lett,de full egyenesen haladva is.
Kocsi bevisz mentõvel a Márkakereskedésben.Holnap meglátom mi lesz.
Csak egy kis "érdekesség" képpen.Mivel egy "Toyota sosem romlik el",az út szélén.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL