Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7228364 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41430 Dátum: 2012.11.29 13:25:12 »
Az általad említett tisztítás,passziválás hogyan is működik az ajtókban a kárpit bontása nélkül? Esetleg ott nem lehet rozsda amit el kellene távolítani (akkor meg minek)? Mi garantálja,hogy az ajtóban lévő mechanikus és elektromos egységekbe nem kerül az anyagból, ugyanakkor mindenhol azaz nemcsak az alsó részén kellő védelmet nyújt egy lyukon keresztül befújva? (Tök jó,addig nem rohad el a kocsi, amíg  le nem ég egy megszorult el.ablakemelő miatt.)
Persze, lehet mindenáron tökéletesre törekedni és precízkedni, kérdés megéri. Az az eljárás, amit Te írtál mennyibe kerülne? Az említett cégnél 30-40 ezerből megvan a komplett alváz és üregvédelem. Amit Te írtál, az biztosan nincs meg ennyiből. Kérdés, hogy a többszörös költség megéri-e, annyival több lesz-e az autó élettartama? Nem hiszem...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41431 Dátum: 2012.11.29 13:34:41 »
Egyszer egy ilyen két sávból egy lesz helyen két percet álltam egy autóstársam mögött, aki már kb. a tizedik autót engedte be maga elé a megszűnő sávból (egy körforgalom előtt volt, ahol amúgy is csak csorogtunk volna). Végül kiszálltam, odamentem hozzá, és megkérdeztem, hogy még hány autót akar beengedni, mert lassan én is szeretnék haladni... Neki nem tanították meg, hogy mindenki csak egyet engedjen be (de egyet viszont tényleg be kell engedni).
Egyébként azokat utálom, akik az ilyen megszűnő sávokat kihasználva kerülnek el húsz autót. Ha tényleg nagyon siet, felőlem menjen, de az indokoltnál jóval többen csinálják ezt.
énszerintem pedig pont az a megszűnő sáv lényege, hogy a végéig mehessenek az autók, ergo a végén kelljen besorolniuk. belgiumban az ilyen esetekben általában az van, hogy megszűnik a két sávot elválasztó szaggatott festék, és egy széles sáv alakul, aminek az elején két sorban állnak a kocsik, aztán szépen összecipzárazódnak. csak magyarország tele van elmebeteg sofőrökkel, akik vagy mindenkit beengednek, vagy senkit. de inkább senkit... :devil: rendszeresen rámdudálnak, amióta hazaköltöztünk, mert lassítok a zebránál, be-meg elengedem a keresztben érkezőket stb.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41432 Dátum: 2012.11.29 13:36:30 »
A megszűnő sávből jövöket zipzár elv szerint be szoktam. A pofátlan bunkókat, akik ott kerülik a sort, és még indexelni sem képesek, na őket nem...  :hug:

Illetve ha valaki nem képes indexelni azt nem szoktam beengedni, honnan is tudnám, hogy sávot szeretne váltani...  :?:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41433 Dátum: 2012.11.29 13:40:35 »
A megszűnő sávből jövöket zipzár elv szerint be szoktam. , és még indexelni sem képesek, na őket nem...  :hug:
De mi az, hogy "a pofátlan bunkókat, akik ott kerülik a sort"??
Arra való az a sáv, hogy ott is haladjunk. Attól még, hogy rajtam kívül senki nem megy arra, attól miért én vagyok a bunkó? Te, aki ott állsz a sorban, szintén lett volna lehetőséged a másik sávot használni és nem beállni a kilométeres sor végére. Ha mindenki használná mindkét sávot, nem tűnne úgy, hogy valaki beelőzi a kocsisort.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.29 13:43:24 írta Nagycitrom »

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41434 Dátum: 2012.11.29 13:42:22 »
énszerintem pedig pont az a megszűnő sáv lényege, hogy a végéig mehessenek az autók, ergo a végén kelljen besorolniuk. belgiumban az ilyen esetekben általában az van, hogy megszűnik a két sávot elválasztó szaggatott festék, és egy széles sáv alakul, aminek az elején két sorban állnak a kocsik, aztán szépen összecipzárazódnak.
Na hát pont azért csinálják úgy Belgiumban, hogy ne ösztönözzék az embereket arra, hogy idő előtt balra soroljanak.
Amúgy azt mondod, hogy nem is bunkó, aki elmegy a sor mellett, csak így próbálja megmutatni, hogy azt a sávot is ki kellene használni a végéig?
Én most kicsit összezavarodtam  :wacko:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41435 Dátum: 2012.11.29 13:43:19 »
Általában még csak furakodniuk sem kell, mert majdnem mindig van valaki, aki előzékenyen beengedi őket. Ha valaki véletlenül kerül ilyen helyzetbe, akkor oké. Ez egyébként általában látszik is rajtuk, mert ha valaki direkt csinálja, akkor határozottan megy, és csak a legvégén teszi ki az indexet, és ott jön be a továbbmenő sávba (gondolom azért így csinálják, hogy őket már senki ne kerülje el a megszűnő sávban). Ha meg véletlenül kerül valaki oda, az általában már jóval korábban kiteszi az indexet, és sokkal óvatosabban próbál meg bemenni a sorba.

Igy van! Az elsőbbség , szerzett jog, arról való lemondás kikényszerítését - csak és kizárólag a feljogosítottak - és azok is  csak az előírt módon tehetik, hátrányos következmények nélkül.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41436 Dátum: 2012.11.29 13:46:07 »
Arra való az a sáv, hogy ott is haladjunk.
Oké, ezzel egyetértek, de ha éppen halad a forgalom, és látom, hogy vége lesz a sávomnak, akkor megpróbálok biztonságosan átsorolni, még a vége előtt. Ha a végéig mennék, akkor előfordulhat, hogy meg is kell állnom, és akkor aztán várhatom, amíg valaki beenged. Ez így nekem nem ennyire tiszta.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41437 Dátum: 2012.11.29 13:47:18 »
Na hát pont azért csinálják úgy Belgiumban, hogy ne ösztönözzék az embereket arra, hogy idő előtt balra soroljanak.
Amúgy azt mondod, hogy nem is bunkó, aki elmegy a sor mellett, csak így próbálja megmutatni, hogy azt a sávot is ki kellene használni a végéig?
Én most kicsit összezavarodtam  :wacko:
Nem bunkó, hanem a többi láma birka  :cry:

Oké, ezzel egyetértek, de ha éppen halad a forgalom, és látom, hogy vége lesz a sávomnak, akkor megpróbálok biztonságosan átsorolni, még a vége előtt. Ha a végéig mennék, akkor előfordulhat, hogy meg is kell állnom, és akkor aztán várhatom, amíg valaki beenged. Ez így nekem nem ennyire tiszta.
De miért a vége előtt??? A végén és szépen egy innen-egy onnan elv alapján!
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.29 13:48:53 írta Nagycitrom »

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41438 Dátum: 2012.11.29 14:00:58 »
De miért a vége előtt??? A végén és szépen egy innen-egy onnan elv alapján!
Ha tényleg működne az egy innen-egy onnan, akkor én is elmennék a végéig. Ha már kialakult egy álló sor az egyik sávban. az azt jelenti, hogy mindenki előbb ott volt, mint te, tehát szerintem nem korrekt dolog elmenni mellettük. Ilyen alapon minden második autónak át kellene sorolnia a megszűnő sávba, majd onnan a végén vissza, csak hogy Te is megnyugodhass, hogy ki van használva mindegyik sáv. Amúgy lehet, hogy tényleg ezt kellene csinálni. Egyébként meg nem is tudom, hogy mitől alakul ki az álló sor csak az egyik sávban.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41439 Dátum: 2012.11.29 14:05:10 »
Kicsit gondolkoztam. Talán azért alakul ki az álló sor a továbbhaladó sávban, mert az emberek félnek, hogy majd senki nem engedi be őket. Mivel mindenki magából indul ki, ezért a végén még az jön ki, hogy az a bunkó, aki az álló sorban van  ;)

Jól bele kellene verni az emberekbe ezt a cipzárasdit, akkor lehet, hogy nem is lenne miről vitázni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41440 Dátum: 2012.11.29 14:06:31 »
Szerencsére ennél is nagyobb részt működik az "egy hülye százat csinál elv". Például ha én nekiállok és beengedek egyet, akkor a visszapillantóban szépen nyomon lehet követni, hogy 1-2 tényleg parasztot leszámítva mindenki követi a példát.  :D
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41441 Dátum: 2012.11.29 14:08:41 »
Ha tényleg működne az egy innen-egy onnan, akkor én is elmennék a végéig. Ha már kialakult egy álló sor az egyik sávban. az azt jelenti, hogy mindenki előbb ott volt, mint te, tehát szerintem nem korrekt dolog elmenni mellettük. Ilyen alapon minden második autónak át kellene sorolnia a megszűnő sávba, majd onnan a végén vissza, csak hogy Te is megnyugodhass, hogy ki van használva mindegyik sáv. Amúgy lehet, hogy tényleg ezt kellene csinálni. Egyébként meg nem is tudom, hogy mitől alakul ki az álló sor csak az egyik sávban.
Mert az emberek birkák és bunkók egyben. Birkák, mert egy sorba állnak és bunkók, mert nem engedik be egyesével a másik sávot.
Sok országban ezt gond nélkül alkalmazzák, itthon valamiért nem értik az emberek, hogy ennek hogyan kellene működnie.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41442 Dátum: 2012.11.29 14:14:46 »
Mert az emberek birkák és bunkók egyben. Birkák, mert egy sorba állnak és bunkók, mert nem engedik be egyesével a másik sávot.
Sok országban ezt gond nélkül alkalmazzák, itthon valamiért nem értik az emberek, hogy ennek hogyan kellene működnie.
Szerintem meg az a bunkó aki előremegy és betolakodik :D :devil:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41443 Dátum: 2012.11.29 14:17:14 »
Szerencsére ennél is nagyobb részt működik az "egy hülye százat csinál elv". Például ha én nekiállok és beengedek egyet, akkor a visszapillantóban szépen nyomon lehet követni, hogy 1-2 tényleg parasztot leszámítva mindenki követi a példát.  :D

Az emberek nagyobbik része ma már beengedi a másikat ilyen helyzetben. De néhányan viszont direkt nem.

Az a helyzet (pontosabban az a hely), amit meséltem, pont olyan, hogy amennyiben mindenki abba a kanyarodó sávba sorolna be, ami továbbmegy (vagyis a nem megszűnő sávba), akkor a reggeli és délutáni órákban óriási torlódás alakulna ki visszafelé, mert emiatt feltorlódna a forgalom. Így hogy ott van a később megszűnő sáv is, a lámpa kétszer annyi autót enged át. Az autósoknak innentől már csak össze kéne "cipzározódni". Na ez az, ami néhány embernek nem megy, mert nem hajlandó beengedni az embert a megszűnőből.
Hiába a többség nem ezt csinálja, a néhány barom pont elég idegesítő.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.29 14:18:51 írta richkan »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #41444 Dátum: 2012.11.29 14:31:05 »
Szerintem meg az a bunkó aki előremegy és betolakodik :D :devil:
Pont az ilyen gondolkodni nem tudóktól nem működik nálunk normálisan  :yawn: