Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 922160 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #360 Dátum: 2005.07.25 11:19:39 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Éljen. Az előző volt a 150. hozzászólásom. Végre én is Alap-tag lettem. :elephant:  :happy:  :dancing:
Grat!!! :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #361 Dátum: 2005.07.25 11:37:21 »
Nekem is volt egy Fiatom, de az csak 1 évig volt problémamentes, igaz, ekkor már 10 éves volt. Utána viszont nagyon nem. A rozsdával és a benzinnel nagyon jó barátságban volt. Viszont nem is vagánykodtam vele soha. :wink:
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #362 Dátum: 2005.07.25 11:42:33 »
Idézetet írta: "music"
Nekem is volt egy Fiatom, de az csak 1 évig volt problémamentes, igaz, ekkor már 10 éves volt. Utána viszont nagyon nem. A rozsdával és a benzinnel nagyon jó barátságban volt. Viszont nem is vagánykodtam vele soha. :wink:
A kocsi ette a sok benzint. A kocsit a rozsda, a kocsit tulaját, meg a penész.... :lol:  :lol:  Hogy ne legyek nagyon OFF: Mennyit evett az a szörnyeteg??
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #363 Dátum: 2005.07.25 11:43:28 »
74 et!!! :shock:  :lol:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #364 Dátum: 2005.07.25 11:52:00 »
Idézetet írta: "kishaver"
Mennyit evett az a szörnyeteg??

Az én stílusomban - és akkor városban jóval hosszabb utakon jártam, mint most - városban nyáron le tudtam vinni épphogy 9 alá, (télen 10-et), de volt, hogy 12-t is. Városon kívül - autópályatempó szóba sem jött egy ilyen kocsinál... - pedig 7 alá csak nagy üggyel bajjal, de inkább felette, pedig nem mentem 100 fölé. A végén már 8 felett, és elindulásnál szép nagy, kékes füsrfelhőket bocsátott ki. El is adtam, nem hiányzott még egy motorgenerál is.
music     

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #365 Dátum: 2005.07.25 16:47:27 »
Rövid utakon ismét, néha padlógázzal:)), 5,6. Nem rossz. Nagyon kíváncsi leszek a téli fogyasztásra. Nagyon felmegy?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #366 Dátum: 2005.07.25 18:06:52 »
Idézetet írta: "andzsin"
Rövid utakon ismét, néha padlógázzal:)), 5,6. Nem rossz. Nagyon kíváncsi leszek a téli fogyasztásra. Nagyon felmegy?

Ha rövid utakra használod, akkor jelentősen felmegy. Példának okáért azonos stílussal vezetve tavaly ősszel 6.2 volt az átlafogyi, 6.9 télen. Mindez a nem üzemmeleg moci miatt. Most legutóbb 6 liter volt a fogyi. 2 deci köszönhetően, hogy 50 felett 5. et kapcsolunk. Csak apu rondított bele a fogyiba ezért lett 6, különben 5,9 lett volna  :lol:
Laco 73 :D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #367 Dátum: 2005.07.26 14:24:48 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "andzsin"
Rövid utakon ismét, néha padlógázzal:)), 5,6. Nem rossz. Nagyon kíváncsi leszek a téli fogyasztásra. Nagyon felmegy?

Ha rövid utakra használod, akkor jelentősen felmegy. Példának okáért azonos stílussal vezetve tavaly ősszel 6.2 volt az átlafogyi, 6.9 télen. Mindez a nem üzemmeleg moci miatt. Most legutóbb 6 liter volt a fogyi. 2 deci köszönhetően, hogy 50 felett 5. et kapcsolunk. Csak apu rondított bele a fogyiba ezért lett 6, különben 5,9 lett volna  :lol:


A Matiz is 5,5-t fogyasztott csakhát kisebb motorral, kisebb autóval...Télen 6,5 körül evett. Ehhez képest, ha a Yaris tudja tartani a 6,5-t téli gumival, akkor meg leszek elégedve. :)

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #368 Dátum: 2005.07.26 14:27:01 »
Ha már a télnél tartunk, egy dolog zavar (az ajtófék hiányán kívül :lol: ): hogy gyakorlatilag nincsen motorfék. Mi lejtős utcában lakunk, ha itt lefagy, akkor csak motorfékkel tudtam közlekedni, 2km/h-val, a Yarist meg nem lehet 10 alá vinni, csak ha fékezek, az meg öngyilkosság ilyenkor, úgyhogy nem tudom mi lesz :roll:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #369 Dátum: 2005.07.26 14:28:03 »
Off: most látom, hogy KLACO73 az évjáratodra utal?:))

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #370 Dátum: 2005.07.26 14:44:38 »
Idézetet írta: "andzsin"
Off: most látom, hogy KLACO73 az évjáratodra utal?:))

Annyira nem vagyok öreg, csak a klubbtagság száma természetesen :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #371 Dátum: 2005.07.26 14:52:36 »
Idézetet írta: "andzsin"
Ha már a télnél tartunk, egy dolog zavar (az ajtófék hiányán kívül :lol: ): hogy gyakorlatilag nincsen motorfék. Mi lejtős utcában lakunk, ha itt lefagy, akkor csak motorfékkel tudtam közlekedni, 2km/h-val, a Yarist meg nem lehet 10 alá vinni, csak ha fékezek, az meg öngyilkosság ilyenkor, úgyhogy nem tudom mi lesz :roll:

Milyen utcában lax, hogy 2-vel kell menni? 20%-os lejtő? Szögesgumi? :D
Azért van mocifék, de nem akkora sebességre.
Laco 73 :D

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #372 Dátum: 2005.07.26 15:04:23 »
Idézetet írta: "andzsin"
hogy gyakorlatilag nincsen motorfék.


Igen ezt én is észrevettem már. Ami a negatívum ott az előny is, mert gondolom a kicsi motorféknek köszönhetően kevesebb energiát (benyát) fordít arra, hogy megpörgesse a motort. Ilyen szempontból viszont OFF Mazda RX8-ast ON ne vegyél mert abban meg Wakler motor van 0 motorfékkel. :)

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #373 Dátum: 2005.07.26 15:18:11 »
Idézetet írta: "legslie"
Ilyen szempontból viszont OFF Mazda RX8-ast ON ne vegyél mert abban meg Wakler motor van 0 motorfékkel. :)


Cserébe viszont van benne egy nem gyenge fék. Aki próbálta már, az tudja :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #374 Dátum: 2005.07.26 16:00:05 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "legslie"
Ilyen szempontból viszont OFF Mazda RX8-ast ON ne vegyél mert abban meg Wakler motor van 0 motorfékkel. :)


Cserébe viszont van benne egy nem gyenge fék. Aki próbálta már, az tudja :-)


Nyáron nincsen gond, télen van gond, de akkor nagyon. De persze csak az ónoseső után. Mert ugye sík úton még csak-csak elnavigál az ember, no de lejtőn lefelé elég egy rossz mozdulat és borul az autó.