Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 907882 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #270 Dátum: 2005.07.08 18:28:03 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "leszilaci"

Nem bántani Zénókát :axe: , hanem követni a példáját :!:
 :wink:

De nem megy, én már próbáltam, bezsongok, ha néha nem taposhatom meg a pedált. A fogyimat nagyon úgy se tudom csökkenteni, mert a városi az felviszi, ha meg néha vidéken járok, legalább a 90-es táblát szoktam úgy érezni, hogy kék alapú :D :D


nekem szerencsére kiment már a lábamból ez a széttaposós gázpedál (ami nem jelenti azt, hogy nem gyorsulgatok havi1-2szer, az is piroslámpánál, ha felhúznak)
szóval  céges vasakon kiéltem már minden ilyen irányú perverziómat  :twisted:

Én is el tudnék képzelni magamnak 1 jó kis céges vasat, mondjuk vmit minimum 1,6-os, vagy 2 literes japán kocsit :D De se cég, se állás, inkább maradok a tanulásnál egyenlőre. Eljön még az én időm :D :twisted:

se nem japán, se nem 1.6, vagy 2.0, hanem 1.9d, vagy 1.4td, de volt 1,7td
és német, vagy 1.3 muzuki. :)
szóval alsókategóriás melósautók, de gyilkolászásra jó volt :twisted:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #271 Dátum: 2005.07.08 20:36:11 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Tényleg Zénóka!!!

Ha szerzek 4 db mankókereket (ami a pótkerék gyárilág) elcseréljük egy az egybe a TS felnikre???  :lol:  :lol:
A mankókerék szerintem még a 145-ösnél is szűkebb...  :lol:


Hát most ki fogsz nevetni, de ez már annyira eszembe jutott, hogy végig is túrtam érte a netet gördülési ellenállás tesztet keresve. Sajnos ebböl a szempontból is xarabb a mankókerék.
Mondjuk azért tartósan soha nem használnám, egyrészt a rövid élettartama miatt (kopás), másrészt a gyenge tapadási tulajdonságai miatt. No meg max 80 km/h, bár ez ritkán zavarna :lol:
Persze azért 1 fogyasztási rekord döntögtési teszt erejéig símán felraktam volna. Mármint ha "jelentene" valamit :D  :D


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #272 Dátum: 2005.07.08 20:50:22 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "Xanyi"
Tényleg Zénóka!!!

Ha szerzek 4 db mankókereket (ami a pótkerék gyárilág) elcseréljük egy az egybe a TS felnikre???  :lol:  :lol:
A mankókerék szerintem még a 145-ösnél is szűkebb...  :lol:


Hát most ki fogsz nevetni, de ez már annyira eszembe jutott, hogy végig is túrtam érte a netet gördülési ellenállás tesztet keresve. Sajnos ebböl a szempontból is xarabb a mankókerék.
Mondjuk azért tartósan soha nem használnám, egyrészt a rövid élettartama miatt (kopás), másrészt a gyenge tapadási tulajdonságai miatt. No meg max 80 km/h, bár ez ritkán zavarna :lol:
Persze azért 1 fogyasztási rekord döntögtési teszt erejéig símán felraktam volna. Mármint ha "jelentene" valamit :D  :D

Tényleg a gördülési ellenállás tesztekről jut eszembe, nem tudsz véletlenül a Yokohama gumikról teszteket, mert az adac honlapján sose tesztelik, pedig sok jót mondanak róla, a Carinára hamarosan érik a gumi+felni project, és ár/teljesítményben szerintem jó, de jó lenne számokban is összehasonlítani a többi riválissal.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #273 Dátum: 2005.07.09 13:07:51 »
Ma vezettem kicsit, vidéken megküldtem kicsit, de az átlag még mindig 5,8, szal elégedett vagyok :D
Laco 73 :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #274 Dátum: 2005.07.09 14:57:26 »
Idézetet írta: "KLaco"

Tényleg a gördülési ellenállás tesztekről jut eszembe, nem tudsz véletlenül a Yokohama gumikról teszteket, mert az adac honlapján sose tesztelik, pedig sok jót mondanak róla, a Carinára hamarosan érik a gumi+felni project, és ár/teljesítményben szerintem jó, de jó lenne számokban is összehasonlítani a többi riválissal.


Hát a yokohama tényeg ritkán szerepel a tesztekben, most így hirtelen nem is tudok konkrétat mondani. Amiket olvastam róla azok alapján úgy emléxem, hogy szárazon kiemelkedöen jók, vizen közepesen jók, görd. ellenállás közepes, kopása viszont jelentös. Ennyit tok mondani kérem kapcsojja ki :D  :D


legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #275 Dátum: 2005.07.09 15:57:18 »
Sziasztok!

HA már itt a gumik szóbakerültek, tudtok mondani egy címet ahol megnézhetem a Pirelli gumijaim tesztjét?

Danke sehr!

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #276 Dátum: 2005.07.10 10:42:32 »
Az enyémen gyárilag Bridgestone-ok vannak. Azt nem szeretem ebben a méretben, hogy nem tömegméret, baromi drága, ha jó minőségűt akarok venni (185/55 R15).
Egy hónapig kölcsön volt a haverom Corollájáról egy 195/50 R15 garnitúra FALKEN márkából, s láss csodát, nagy átlagban mondhatom, hogy fél lityivel kevesebbet evett a kocsi. Ráadásul a minősége sem rossz, a menettulajdonságok minimálisan tértek el, azt is csak a jobb kanyarvételként tapasztaltam. S a gyári méretű és típusú gumi árából hármat veszek a FALKEN-ből.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #277 Dátum: 2005.07.10 12:05:46 »
Idézetet írta: "LockSniper"
Az enyémen gyárilag Bridgestone-ok vannak. Azt nem szeretem ebben a méretben, hogy nem tömegméret, baromi drága, ha jó minőségűt akarok venni (185/55 R15).
Egy hónapig kölcsön volt a haverom Corollájáról egy 195/50 R15 garnitúra FALKEN márkából, s láss csodát, nagy átlagban mondhatom, hogy fél lityivel kevesebbet evett a kocsi. Ráadásul a minősége sem rossz, a menettulajdonságok minimálisan tértek el, azt is csak a jobb kanyarvételként tapasztaltam. S a gyári méretű és típusú gumi árából hármat veszek a FALKEN-ből.

Nem tom, de a Falkenről még nem hallottam se jót, se rosszat, de B gumit se vennék, inkább olcsóbb Kléber, Dunlop, Yokohama.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #278 Dátum: 2005.07.10 12:07:06 »
Idézetet írta: "legslie"
Sziasztok!

HA már itt a gumik szóbakerültek, tudtok mondani egy címet ahol megnézhetem a Pirelli gumijaim tesztjét?

Danke sehr!

Valahol volt linkelve: www.adac.de
Ha tudsz németül, nem gáz az oldal, hamar megtalálod, én 1 szót se tudok, de szótár segítségével lefordítottam mindent, és azóta felvilágosultam :D
Laco 73 :D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #279 Dátum: 2005.07.10 13:14:08 »
Idézetet írta: "LockSniper"
Az enyémen gyárilag Bridgestone-ok vannak. Azt nem szeretem ebben a méretben, hogy nem tömegméret, baromi drága, ha jó minőségűt akarok venni (185/55 R15).
Egy hónapig kölcsön volt a haverom Corollájáról egy 195/50 R15 garnitúra FALKEN márkából, s láss csodát, nagy átlagban mondhatom, hogy fél lityivel kevesebbet evett a kocsi. Ráadásul a minősége sem rossz, a menettulajdonságok minimálisan tértek el, azt is csak a jobb kanyarvételként tapasztaltam. S a gyári méretű és típusú gumi árából hármat veszek a FALKEN-ből.


Hát igen, elég szar méret mert ritka és ergo drága.
Még jó, hogy a 195/50R15 simán rámegy  a gyári felnire és jobban is néz ki  :D
Téliből nekem az volt fent. (Pirelli Wintersport)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #280 Dátum: 2005.07.10 19:35:27 »
A télikerék-garnit lemezfelnivel együtt padarokba kaptam sok más egyébbel együtt a kereskedőmtől, így nem én lőttem be a méretet. Continental ContiWinterContact szintén 185/55R15 méretben. Akkor lepődtem meg, mikor a feleségem egy szerencsétlen manőver során defektre (szövetszakadásos) vágta a bal elsőt. A listaára 39ezer/darab. Kedvezménnyel sikerült 32-ért megvenni.

Most már megvárom míg elkopnak, aztán cserélek 195/50R15-re.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #281 Dátum: 2005.07.10 20:23:51 »
Idézetet írta: "LockSniper"
A télikerék-garnit lemezfelnivel együtt padarokba kaptam sok más egyébbel együtt a kereskedőmtől, így nem én lőttem be a méretet. Continental ContiWinterContact szintén 185/55R15 méretben. Akkor lepődtem meg, mikor a feleségem egy szerencsétlen manőver során defektre (szövetszakadásos) vágta a bal elsőt. A listaára 39ezer/darab. Kedvezménnyel sikerült 32-ért megvenni.

Most már megvárom míg elkopnak, aztán cserélek 195/50R15-re.

Az gáz, mert nekem is TS780-as Winter gumim van, most emelkedett az ára 1 év alatt többet ér a gumim, csak nekem kis 175/65 R14-esem van.
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #282 Dátum: 2005.07.11 08:19:41 »
Idézetet írta: "LockSniper"
A télikerék-garnit lemezfelnivel együtt padarokba kaptam ......Most már megvárom míg elkopnak, aztán cserélek 195/50R15-re.
Tudom ez nem egy gumis topic, de most már én is rákezdek, mert van 1-2 érdekes tapasznyalat.

Szóval a céges ótón (kitroen Xsara Break 2,0 HDi) 195-ös gumma van Dunlop SP sport. Tapad, mint állat szárazon, nem olyan vészes a kopás (pláne ahogy használjuk), de a vízben :?  iszonyat. Volt már olyan, amikor 2 percen belül használtam a gyári gumival szerelt Yarisom és a céges kocsit, amit sokkal rosszabb volt vezetni. Egyértelműen jobban kellett figyelni és óvatosabban kellett belerobbanni a tócsákba, mert iszonyatosan felúszott. Én egyértelműen a gumi méretre fogtam, mert nem akarom elhinni, hogy a minta ennyit számítana. Szóval biztos, hogy jó az a 195-ös télre??? Ritkán van nagy hó (szerintem ott is jobb a vékony gumi), de annál inkább több a latyak, víz.....
Üdv: Kishaver 74

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #283 Dátum: 2005.07.11 08:25:57 »
Igenis sokat számít a minta!
A vizes úton olyan mintázatú gumik hasznosak, amelyeket ha szemből megnézel, a mintázatok "V" betűt alkotnak, s a barázdák szélessége fél és 1 cm között változik. Ilyenek voltak azok is, amiket kölcsönkaptam, teljesen meg voltam velük elégedve.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #284 Dátum: 2005.07.11 09:33:45 »
Idézetet írta: "LockSniper"
Igenis sokat számít a minta!
Értem, naná, hogy sokat számít, de jelen esetben azt hiszem, hogy a Dunlop Sp sportnak sokkal nagyobb barázdái vanbnak, mint az én kis GT2-nek és mégis jobb volt a G.Y. Szóval ezért gondolom, hogy a méret.... Azért jó lenne megnézni, hogy azonos méretű egyéb gumma hogy viselkedik ugyanazon körülmények közt.
Üdv: Kishaver 74