Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 932731 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #420 Dátum: 2005.08.13 12:26:50 »
Üdv. mindenkinek!

Volt egy kis időm és ksizámoltam mennyit fogysztott Kecskemét-Pula 690km között a yarisom az eredmény: 5.8888!!!!!!!!!!!!!!
Két személy és elég sok cuccunk volt, és végig 150-nel mentünk az autopályán. A fordulatot 5e fölé nem engedtem.
Engem ez a fogysztási érték lenyűgözött.  a barátaink egy OFF Renault Tháliával ON voltak nem vicc dupla annyit kellett tankolnia!!!!1,4-es volt mielőtt elindultunk mondta, hogy nyugodtan menjek szép lassan, mert tudja, hogy a yaris az egy kis autó...... Hát mit mondjak alig bírt  jönni tartósan 150-nel...

Nagyon szeretem a yarisomat, örülök, hogy ilyen jól vizsgázott az első hosszú útján!
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #421 Dátum: 2005.08.13 15:44:10 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "KLaco"

Hm.. Te egyre japánosabb dolgokat mondassz, nagyon gyanús vagy nekem, másodállásban nem 1 Toyota kutatóműhely működik nálad az étterem mögött? :D Két vendég közt hátramész kötényben, ott meg a sok kis szorgos japán buherálja az új VVTi prototípust, ami már 1 literből 100 lovat hoz ki, te meg néha adsz nekik ötletet, mikor már nagyon vakarják a fejüket, hogy mit kell csinálni :D  :lol:


Semmi különös, csak érdekelnek a technikai megoldások  :D

És  gondolom nem magyarul olvasol ilyen dolgokat, hanem külföldi sájtokon ugye? Ha van angol is köztük, léci írd meg, én is okosodni akarok :D


Igazából a neten még a vvt-i vezérlés sincs igazán normálisan leírva. Volt valami angol oldal, ami majdnem jó, de nincs meg a linkje majd rákeresek újból.
A technikai forrásom a 1.0 javítási kézikönyve volt angolul. Amikor meglett a yarisom abból okosodtunk közösen a szervízzel a hülye rángatásprobléma miatt, ami nagyon ritka hiba volt, emiatt csak 1 év elteltével jött róla müszaki infó. Anno voltam olyan marha és nem fénymásoltam le magamnak (mindig csak kölcsönbe hoztam haza, tanulmányozás céljából), most már bánom. A magyar nyelvü is jó, de elég sok minden kimaradt a fordításnál.
Azóta nem volt rá szükség, ezeket csak fejböl irogattam. Ilyen "hülyeségek" mindig megmaradnak a fejemben, bezzeg az hogy pl mit akartam 1 perccel ezelött azt elfelejtem. :D  :oops:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #422 Dátum: 2005.08.14 23:16:46 »
Idézetet írta: "andzsin"
Szerintetek az miért van, hogy egyre kevesebbet fogyaszt az autóm??? Kezdtem 6,3-al és legutóbb már csak 5,15 volt.

Ennél nagyobb bajod sose legyen! :P
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #423 Dátum: 2005.08.22 08:57:56 »
Idézetet írta: "kishaver"
Én próbálom a futásteljesítményt leszorítani, mert iszonyatosan megugrott az üzemanyag ár.
Tádádádááááá!!!
sikerült találni olcsó gázolajat. Ismét lehet autózni. A lényeg: nem kannás és 2 évvel ezelőtti áron dolgoznak.  K-I-R-Á-L-Y  :lol:  :twisted:
Üdv: Kishaver 74

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #424 Dátum: 2005.08.22 10:08:45 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "kishaver"
Én próbálom a futásteljesítményt leszorítani, mert iszonyatosan megugrott az üzemanyag ár.
Tádádádááááá!!!
sikerült találni olcsó gázolajat. Ismét lehet autózni. A lényeg: nem kannás és 2 évvel ezelőtti áron dolgoznak.  K-I-R-Á-L-Y  :lol:  :twisted:

 :shock: benzint nem tudol olcsóbban?
már az ósan kúton is 268 literje.
elértem arra a pontra, mikoris rohadtul nem érdekel, hogy mutogat, villog, anyázik, 1 méterre a seggembe van, akkor sem fogom a fogyasztásomat 4,5-4,7 nél magasabbra tolni :!: és a sebességgmérő sem megy 90-ig, nemhogy fölé  :oops:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #425 Dátum: 2005.08.22 10:14:51 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "kishaver"
Én próbálom a futásteljesítményt leszorítani, mert iszonyatosan megugrott az üzemanyag ár.
Tádádádááááá!!!
sikerült találni olcsó gázolajat. Ismét lehet autózni. A lényeg: nem kannás és 2 évvel ezelőtti áron dolgoznak.  K-I-R-Á-L-Y  :lol:  :twisted:

 :shock: benzint nem tudol olcsóbban?:
Nem hiszem, hogy lenne értelme a Dunántúlra járnod tankolni. Annyira azért nem olcsó. Sajnos :cry:  
Idézetet írta: "leszilaci"
már az ósan kúton is 268 literje.
elértem arra a pontra, mikoris rohadtul nem érdekel, hogy mutogat, villog, anyázik, 1 méterre a seggembe van, akkor sem fogom a fogyasztásomat 4,5-4,7 nél magasabbra tolni :!: és a sebességgmérő sem megy 90-ig, nemhogy fölé  :oops:
Üdv: Kishaver 74

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #426 Dátum: 2005.08.22 10:46:48 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nem hiszem, hogy lenne értelme a Dunántúlra járnod tankolni. Annyira azért nem olcsó. Sajnos :cry:  


szoktam én sokfelé-sokat autózni  :wink:
és mégis mennyivel lenne olcsóbb az olcsó?
ha gondolod, és nem túl publikus, akkor jöhet privibe is
köszi!

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
A computer által mutatott átlagfogyasztás eltér a valóságtól
« Válasz #427 Dátum: 2005.09.13 17:02:01 »
2004-es 1,3-as Yaris Verso-m van. A computer rendeszresen 6,3 körüli átlagfogyasztást mutat, de a tényleges fogyasztásom 7 liter körül van. Kár, hogy eltér a kettő egymástól, de nyilván a computer csak akkor mér, ha megyek.Az álláskor, indításkor  elfogyasztott benzint valószínűleg nem tudja mérni. :(
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: A computer által mutatott átlagfogyasztás eltér a valósá
« Válasz #428 Dátum: 2005.09.13 17:09:04 »
Idézetet írta: "uandor"
2004-es 1,3-as Yaris Verso-m van. A computer rendeszresen 6,3 körüli átlagfogyasztást mutat, de a tényleges fogyasztásom 7 liter körül van. Kár, hogy eltér a kettő egymástól, de nyilván a computer csak akkor mér, ha megyek.Az álláskor, indításkor  elfogyasztott benzint valószínűleg nem tudja mérni. :(

Sokat állsz vele dugóban? Vagy mikor valaki megvár a kocsiban, akkor otthagyod menni a motort a klíma miatt? Mert ekkor elképzelhető.
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: A computer által mutatott átlagfogyasztás eltér a valósá
« Válasz #429 Dátum: 2005.09.13 17:33:49 »
Idézetet írta: "uandor"
2004-es 1,3-as Yaris Verso-m van. A computer rendeszresen 6,3 körüli átlagfogyasztást mutat, de a tényleges fogyasztásom 7 liter körül van. Kár, hogy eltér a kettő egymástól, de nyilván a computer csak akkor mér, ha megyek.Az álláskor, indításkor  elfogyasztott benzint valószínűleg nem tudja mérni. :(

A computer akkor is mér, ha állsz. Nullázd le az átlagfogyimérőt, menj a kocsival pár km-t, aztán állj a dugóban fél órát. Szépen álló helyben is felfelé fog kúszni a fogyimérő.  :wink:

Próbáltál már más kúton tankolni? Amúgy milyen módszerrel tankolsz?
Ha meg más ötleted már nincs, vidd be szervízbe, hátha mondanak valami okosat.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: A computer által mutatott átlagfogyasztás eltér a valósá
« Válasz #430 Dátum: 2005.09.13 19:26:14 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "uandor"
2004-es 1,3-as Yaris Verso-m van. A computer rendeszresen 6,3 körüli átlagfogyasztást mutat, de a tényleges fogyasztásom 7 liter körül van. Kár, hogy eltér a kettő egymástól, de nyilván a computer csak akkor mér, ha megyek.Az álláskor, indításkor  elfogyasztott benzint valószínűleg nem tudja mérni. :(

Sokat állsz vele dugóban? Vagy mikor valaki megvár a kocsiban, akkor otthagyod menni a motort a klíma miatt? Mert ekkor elképzelhető.


Nem, inkább sok rövid utat megyek vele, tehát sokat indítózom, elindulok, megállok, stb...
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: A computer által mutatott átlagfogyasztás eltér a valósá
« Válasz #431 Dátum: 2005.09.13 19:31:51 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "uandor"
2004-es 1,3-as Yaris Verso-m van. A computer rendeszresen 6,3 körüli átlagfogyasztást mutat, de a tényleges fogyasztásom 7 liter körül van. Kár, hogy eltér a kettő egymástól, de nyilván a computer csak akkor mér, ha megyek.Az álláskor, indításkor  elfogyasztott benzint valószínűleg nem tudja mérni. :(

A computer akkor is mér, ha állsz. Nullázd le az átlagfogyimérőt, menj a kocsival pár km-t, aztán állj a dugóban fél órát. Szépen álló helyben is felfelé fog kúszni a fogyimérő.  :wink:

Próbáltál már más kúton tankolni? Amúgy milyen módszerrel tankolsz?
Ha meg más ötleted már nincs, vidd be szervízbe, hátha mondanak valami okosat.


Nem ugyanannál a kúton tankolok, bár leginkább egy Agip-nél. Mindíg magam tankolok, tehát nem a kutas. Most voltam az egyéves szervizen, de sajnos utána vettem észre az eltérést. A 6,3-al meg voltam elégedve. :oops:
Talán a friss olajjal kisebb lesz a fogyasztás is. Meg hátha állítottak is rajta valamit.
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: A computer által mutatott átlagfogyasztás eltér a valósá
« Válasz #432 Dátum: 2005.09.14 12:18:57 »
Idézetet írta: "uandor"
Nem ugyanannál a kúton tankolok, bár leginkább egy Agip-nél. Mindíg magam tankolok, tehát nem a kutas.

Ha még mindig fennáll a probléma, vidd be nyugodtan a szervízbe!

Idézetet írta: "uandor"
Talán a friss olajjal kisebb lesz a fogyasztás is. Meg hátha állítottak is rajta valamit.

Állítani biztos nem állítottak rajta semmit, ha nem kérted külön.
A friss olaj 1-2 decit számíthat maximum.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re: A computer által mutatott átlagfogyasztás eltér a valósá
« Válasz #433 Dátum: 2005.09.14 12:34:18 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "uandor"
Nem ugyanannál a kúton tankolok, bár leginkább egy Agip-nél. Mindíg magam tankolok, tehát nem a kutas.

Ha még mindig fennáll a probléma, vidd be nyugodtan a szervízbe!

Idézetet írta: "uandor"
Talán a friss olajjal kisebb lesz a fogyasztás is. Meg hátha állítottak is rajta valamit.

Állítani biztos nem állítottak rajta semmit, ha nem kérted külön.
A friss olaj 1-2 decit számíthat maximum.


Nekem a comp. szerint 5.8 a tényleges pedig 6,1 -6,2 (na persze városban, mielőtt Zénóka leintene :lol:

Szerintem x%-ot mindig csal, (mint a km óra), most nézegetem GPS-szel összehasonlítva pl 130 nál 123
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: A computer által mutatott átlagfogyasztás eltér a valósá
« Válasz #434 Dátum: 2005.09.14 12:39:38 »
Idézetet írta: "zeher"
Nekem a comp. szerint 5.8 a tényleges pedig 6,1 -6,2 (na persze városban, mielőtt Zénóka leintene :lol:

Ez azért érdekes, mert vannak emberek, akiknek meg féldecis pontossággal mér  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D