Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 908088 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #285 Dátum: 2005.07.11 09:35:22 »
az én sp sportjaimat tapasztaltad,hogy hogy viselkedik...vizen sem fog rosszabbat mint szárazon, ezt garantálom!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #286 Dátum: 2005.07.11 09:52:55 »
Az a ciki, hogy teszt szerint a Dunlop jobb vizen, mint a GY :D
Laco 73 :D

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #287 Dátum: 2005.07.11 09:58:02 »
jobb is az biztos, de szárazon is!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #288 Dátum: 2005.07.11 10:21:24 »
Idézetet írta: "SzzS"
jobb is az biztos, de szárazon is!
Akkor mivel magyarázod, hogy sokkal jobban felúszott, mint a 175-ös GY.

Csak számít a méret!!!
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #289 Dátum: 2005.07.11 10:32:03 »
a szélesség miatt nagyobb a felúszás veszélye az tény!
meg az sem mindegy hogy a te sp-d mennyire van kopva!!!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #290 Dátum: 2005.07.11 10:48:05 »
Idézetet írta: "SzzS"
a szélesség miatt nagyobb a felúszás veszélye az tény!
meg az sem mindegy hogy a te sp-d mennyire van kopva!!!
30e körül nyomult, szemre még nem olyan, hogy neki álljak odafigyelni a vezetési stílusomra. (érzésre már igen... :cry: ) Komoly mm-ek vannak még. Kopásjelzőt meg se kerestem a gumin. Szárazon tényleg nagyon ott van. Meg se moccan, pedig tényleg már néha nagyon komolyan bedobom az ívbe. Rendszerint egyedül tesztelem a gumit, mert a főnököm már ezeket nem bírja  :twisted:  :twisted:  akármennyire is szereti a sebességet, meg az időt spórolni.
Üdv: Kishaver 74

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #291 Dátum: 2005.07.11 10:52:37 »
Idézetet írta: "kishaver"
Szóval biztos, hogy jó az a 195-ös télre??? Ritkán van nagy hó (szerintem ott is jobb a vékony gumi), de annál inkább több a latyak, víz.....


Minél vastagabb a téli gumi, annál szarabb, mert annál nagyobb felületen oszlik el ugyanakkora tömeg.

Egy 145/70 R14-es bármilyen téli gumival szerintem jobban elmegyek hóban, mint pl egy 195/50R15-össel.
Ez saját tapasztalat.
A vékonyabb gumi jobban képes kapaszkodni a hóban, mert nagyobb súllyal nyomódik a hóba.

Jó példa a rally autók gumija, ami ha megnézed havas pályán elég vékony. (ok, hogy esetleg szöges is, de vékony).
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #292 Dátum: 2005.07.11 11:04:04 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "kishaver"
Szóval biztos, hogy jó az a 195-ös télre??? Ritkán van nagy hó (szerintem ott is jobb a vékony gumi), de annál inkább több a latyak, víz.....


Minél vastagabb a téli gumi, annál szarabb, mert annál nagyobb felületen oszlik el ugyanakkora tömeg.

Egy 145/70 R14-es bármilyen téli gumival szerintem jobban elmegyek hóban, mint pl egy 195/50R15-össel.
Ez saját tapasztalat.
A vékonyabb gumi jobban képes kapaszkodni a hóban, mert nagyobb súllyal nyomódik a hóba.

Jó példa a rally autók gumija, ami ha megnézed havas pályán elég vékony. (ok, hogy esetleg szöges is, de vékony).

Persze szoktak vékonyabb télit feltenni, de viszont nálunk BP, nem jellemző, hogy sokáig nagy hó van, inkább síkos az út, ott meg a felület számít. Ja és a nagy oldalmagasság miatt nyeklik a gumi rendesen, ha száraz úton használod 7 fok alatt, és erre is sokszor kerül sor.
Laco 73 :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #293 Dátum: 2005.07.11 13:57:21 »
Letaposott hóban a széles gumi jobb, vízben, latyakban a keskeny. Tesztek igazolták.
Mivel hiába oszlik el a felületen a nyomás, több karom kapaszkodik egyszerre az útba.


LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #294 Dátum: 2005.07.12 13:16:06 »
Idézetet írta: "SZegecs"
(ok, hogy esetleg szöges is, de vékony).


A szögesen legyen a hangsúly...
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #295 Dátum: 2005.07.12 13:25:18 »
csak annyit tennék hozzá, hogy évekig használtam egy Berlingo-t (tetőre raktam végül, de nem ez a lényeg)

195/50 R15 gumit használtam télen-nyáron (persze téli, nyári). Emlékeztek 2002/2003 fordulójának telére? Hófúvások, stb. Sopronban dolgoztam, Fehérvárról jártam oda-vissza hétvégente. Amikor mások el se mertek indulni kocsival, én 100-110-ekkel száguldoztam az alig, vagy az egyáltalán nem letaposott havas 81-es főúton. Mielőtt bárki is megjegyzést tenne, a járművet 2003. április 2.-án ütöttem ki, már egyáltalán nem volt hó.
És a puttonyos Berlingo nem arról híres, hogy hű de nagyon nagy tömege lenne.
Szerintem az számít, hogy mennyire ismered a járművet, amit vezetsz. Mennyire tudsz eggyé válni vele. Mert ha az autóvezetést feladatnak tekinted, lehet azon szöges ultravékony gumi, ugyanúgy szívhatsz, mint a vastag minta nélkülivel.

Jussatok el addig, hogy az autóvezetés nem feladat, vagy kihívás, megoldandó probléma, hanem egy eszköz, amellyel eljutsz "A" pontból "B"-be.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #296 Dátum: 2005.07.12 13:27:05 »
Ide jukadtunk ki a mennyit fogyaszt a Yaris-od topicban...

 :shock:
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #297 Dátum: 2005.07.12 13:46:06 »
Idézetet írta: "LockSniper"
Szerintem az számít, hogy mennyire ismered a járművet, amit vezetsz. Mennyire tudsz eggyé válni vele. Mert ha az autóvezetést feladatnak tekinted, lehet azon szöges ultravékony gumi, ugyanúgy szívhatsz, mint a vastag minta nélkülivel.
Lehet, hogy félreértettük egymást. Évente összesen 80-100e km-t vezetek nem egy autóval, hanem összesen vagy 5-el. Nem sok a km tudom van aki ebből él és sokkal többet vezet, de még így is jóval komolyabb tapasztalattal rendelkezhetek, mint a mai átlag magyar. Ráadásul abból az 5 autóból 4 céges (Citroen Xsara HDI, Opel Astra 1,4, Ford Transit, :toy: Hiace) 1 saját (Yaris D4D). Szóval azzal nincs gond, hogy mennyire válok vele eggyé. Arról akartam én beszélni hogy mikor egyikből ki másikból be akkor veszem észre, hogy teljesen más tempót, ívet kell vele diktálnom egyik másik autóval (itt nyilván a személy autókra gondolok, mert a teherrel nem futkozok 130-150-el). Az is egyértelmű, hogy ha nem az a munkám, hogy vezessek, akkor ez számomra másodlagos és mindig rohanok, hogy elintézhessem azt amiért utazok. Szóval tempó is van rendesen. Tényleg csak az a furcsa, hogy megúszik a Dunlop Sp a vizen a 195-ös szélességével és csodás mintázatával, míg a kis 175-ös Gúdzsír GT2 meg se moccan ugyanazon úton ugyan olyan feltételek mellett. Ez pedig nem vezetési stílus függő vagy egyéválás függvénye szerintem, hanem keményen szar a gumi vagy nem szar a gumi kérdése. Ne értsd félre nem vitatkozni akarok, bántani meg pláne nincs szándékomban csak más véleményen vagyunk. Ha azt írom, hogy szárazon megcsúsztam (sodor) egy kanyaríven nagy tempóba a gumi, akkor megértem, hogy nem mindig a gumiba kell keresni a hibát, de csont egyenes szakasz, tempó 100 és így a 195 Dunlop úszik, míg 175 GT2 nem??? Ezt pedig erősen nem értem, mert nem egy oltári tempóról beszélünk és elméletileg még a Dunlop jobb a vizen. Ezért gondolom, hogy vizen nem jó a nagy felület. Persze itt még az is előkerül, hogy milyen súlya van az autónak, de a gumi szélességhez arányos a két tömeg. HDI Xsara olyan 1300 kg a 195-ös gumihoz, míg D4D Yaris 1050 kg a 175-ös gumihoz. Szóval elbírom képzelni, hogy egy 195-ös gumival ellátott 1,3 VVTi Yaris a maga 950 kilójával mit művel a vizen. :(
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #298 Dátum: 2005.07.12 13:48:00 »
Idézetet írta: "LockSniper"
Ide jukadtunk ki a mennyit fogyaszt a Yaris-od topicban... :shock:
Majd letolnak miatta, de már ez itt van :cry:  :cry:  Együtt bűnhődünk  :lol:  :lol:

Bocsánatot kérünk moderátor bácsi!!! :oops:  :oops:
Üdv: Kishaver 74

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #299 Dátum: 2005.07.12 13:59:51 »
Pont erről beszélek én, hogy számít a gumi, de leginkább Rajtad múlik, hogy mennyire vagy képes felfogni, hogy autónként másak azok képességei is. A teszteknek csak akkor lehetne hitelt érdemlően hinni, ha ugyanazon gumit jóformán a világ összes, ugyanolyan gyári kerékméretű autóján tesztelnék.

Azt pedig, hogy egy bármilyen gumival szerelt autót hogyan mersz vezetni, csakis rajtad múlik.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------