Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 927590 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #390 Dátum: 2005.07.28 08:05:18 »
Idézetet írta: "legslie"
Idézetet írta: "Peter"
Ne izeljetek mar, a Yarisban nincs ABS ?


az enyémben nincs.
felszereltség, és facelift függő

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #391 Dátum: 2005.07.28 09:17:34 »
Idézetet írta: "leszilaci"
az nagy autógyilkolás lenne, ha rükvercben kapcsolod 1-es helyett az autót ,aztán kis kuplungcsúsztatással megfogod?(hozzáteszem, hogy nem próbáltam)

Már hogyne lenne az! Meg ne próbáljátok (illetve meg lehet, ha van tartalék váltód). Emellett a rükverc nem szinkronizált, reccsenne akkorát...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #392 Dátum: 2005.07.28 09:45:44 »
Idézetet írta: "Szeke"

Emellett a rükverc nem szinkronizált, reccsenne akkorát...


Na ezt már észrevetem, szépen tud szólni, mikor enyhe guruló állapotban be akarom tolni, de már megszoktam STOP aztán mehet a hátramenet, de néha még úgy sem teljesen csöndes :?  :cry:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #393 Dátum: 2005.07.28 09:51:27 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "Szeke"

Emellett a rükverc nem szinkronizált, reccsenne akkorát...


Na ezt már észrevetem, szépen tud szólni, mikor enyhe guruló állapotban be akarom tolni, de már megszoktam STOP aztán mehet a hátramenet, de néha még úgy sem teljesen csöndes :?  :cry:

akor próbáld meg úgy, hogy STOP, aztán rüki kapcsolás előtt tolsz neki hármast, majd úgy rakod hátramenetbe! nekem úgy nem recseg :idea:

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #394 Dátum: 2005.07.28 09:54:20 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "leszilaci"
az nagy autógyilkolás lenne, ha rükvercben kapcsolod 1-es helyett az autót ,aztán kis kuplungcsúsztatással megfogod?(hozzáteszem, hogy nem próbáltam)

Már hogyne lenne az! Meg ne próbáljátok (illetve meg lehet, ha van tartalék váltód). Emellett a rükverc nem szinkronizált, reccsenne akkorát...

nem menet közben gondoltam a hátramenetbe kapcsolást, hanem:
lejtőn állsz, kézifék behúz, hátramenet kapcsol, kuplung benyomva marad, kézifék kienged, autó gurul(mert az alma is newton fejére esett :) ), aztán kuplung csúsztatással lassít.
de lehet, hogy tényleg szétesik a váltó....

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #395 Dátum: 2005.07.28 10:01:34 »
Idézetet írta: "leszilaci"
akor próbáld meg úgy, hogy STOP, aztán rüki kapcsolás előtt tolsz neki hármast, majd úgy rakod hátramenetbe! nekem úgy nem recseg :idea:

Igen, ez a leghelyesebb módja a rükvercbe kapcsolásnak! Vagy megállni, előremeneti fokozatba kapcsolni, majd hátramenetbe; vagy pedig megállás után üresben duplán kuplungolni és utána rükverc.  :!:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #396 Dátum: 2005.07.28 10:05:41 »
jelentem sikerült felvennem a kesztyűt, és megpróbálkozni Deep Rush car-társ eredményét megközelíteni.

hétfőn csak ízlelgettem, így sikerült 204km-en:
4,0-ás átlagfogyit produkálni a computer szerint. gyorsan tankoltam egyet, és valóban nem hazudott a masina, max fél deci difi.


kedden hosszabb úton voltam, 488km-t autókáztam "remek" eredménnyel:
3,8l /100km a computer szerint. tankolás 3,73-at hozott, de lehet, hogy kicsit kevesebbett tankoltam a kattanás után, szóval szerintem olyan 3,78 körüli a valós (átlagsebesség 54km/h)

szerdán debrecennek vettem az útirányt.
odafelé 3,8 lett az eredmény.
visszafelé már "siettem", a klímát is bekapcsoltam, sőt megnéztem, hogy a mit bír a gép, és 180-ig felgyorsultam és tartottam kb fél percig(ment volna még feljebb, de nem erőszakoltam tovább).
ennek az eredménye meg is látszik: 4,2-t mutat átlagra.(átlagsebesség 65km/h) tankolást még nem ejtettem meg, mert közel 500km-nél még több mint a felig van a benzinszint.

mit is mondjak egyszóval....stresszes! két szóval: ***ott stresszes!
jóval "egyszerűbb" akár jelentős gyorshajtással közlekedni, mint lassan.
több attrocitás, kellemetlen szituáció adódik, és jobban kell koncentrálni, és még többet kell a tükröt lesni.

ja, és szerintem most már beléphetek a Zénóka féle klubba :wink: , bár nem garantálom, hogy oszlopos tagja leszek, mert elgondolkodtatott, hogy Békéscsabáról 4 óra alatt értem haza, ami egyébként 3 órás út még a saját-nem sietős tempóban is...

még 1 adat: 175 körül padlógáznál a pillanatnyi fogyasztás 15,8-16,0l/100km
le a kalappal SzzS előtt, hogy 14-es átlagot bírt produkálni!(ezt minden irónia nélkül mondtam, mert folyamatosan a gázon állni, szintén nem 1 könnyű feladat)

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #397 Dátum: 2005.07.28 10:13:36 »
Idézetet írta: "leszilaci"

nem menet közben gondoltam a hátramenetbe kapcsolást, hanem:
lejtőn állsz, kézifék behúz, hátramenet kapcsol, kuplung benyomva marad, kézifék kienged, autó gurul(mert az alma is newton fejére esett :) ), aztán kuplung csúsztatással lassít.
de lehet, hogy tényleg szétesik a váltó....


Ez gyakorlatilag ugyanaz, mint nálam az éppen gurulás közbeni hátramenet kapcs. tehát nem valószínű, hogy egészséges,
a hátsó kerék előre akar forogni, az első hátra :oops:
Talán négykerékmeghajtásnál elképzelhető, ott a négy keréknek muszáj egy irányba fordulni, max. kipörög, de ez csak elmélet.

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #398 Dátum: 2005.07.28 10:34:05 »
Idézetet írta: "leszilaci"

mit is mondjak egyszóval....stresszes! két szóval: ***ott stresszes!
jóval "egyszerűbb" akár jelentős gyorshajtással közlekedni, mint lassan.
több attrocitás, kellemetlen szituáció adódik, és jobban kell koncentrálni, és még többet kell a tükröt lesni.


Ezt mondtam én is egy pár oldallal ezelőtt a fogyasztásguruknak,
sokkal kevésbé koncentrálok a vezetésre, ha lassan megyek, ha meg kicsit sportosabban megyek termelődik az adrenalin jobban öszpontosítok arra amit csinálok, tehát biztonságosabban vezetek...valaki igazán szólhatna a Tisztelt Rendőrfőkapitánynak, hogy olvasson el egy biológiakönyvet és ne akarja elvenni a jogsimat azért, mert városban a sok helyen fölöslegesen kitett 40-es táblánál 70-nel megyek, többel nem szoktam esküszöm. :wink:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #399 Dátum: 2005.07.28 11:03:48 »
Idézetet írta: "leszilaci"
jelentem sikerült felvennem a kesztyűt, és megpróbálkozni Deep Rush car-társ eredményét megközelíteni.

hétfőn csak ízlelgettem, így sikerült 204km-en:
4,0-ás átlagfogyit produkálni a computer szerint. gyorsan tankoltam egyet, és valóban nem hazudott a masina, max fél deci difi.


kedden hosszabb úton voltam, 488km-t autókáztam "remek" eredménnyel:
3,8l /100km a computer szerint. tankolás 3,73-at hozott, de lehet, hogy kicsit kevesebbett tankoltam a kattanás után, szóval szerintem olyan 3,78 körüli a valós (átlagsebesség 54km/h)

szerdán debrecennek vettem az útirányt.
odafelé 3,8 lett az eredmény.
visszafelé már "siettem", a klímát is bekapcsoltam, sőt megnéztem, hogy a mit bír a gép, és 180-ig felgyorsultam és tartottam kb fél percig(ment volna még feljebb, de nem erőszakoltam tovább).
ennek az eredménye meg is látszik: 4,2-t mutat átlagra.(átlagsebesség 65km/h) tankolást még nem ejtettem meg, mert közel 500km-nél még több mint a felig van a benzinszint.

mit is mondjak egyszóval....stresszes! két szóval: ***ott stresszes!
jóval "egyszerűbb" akár jelentős gyorshajtással közlekedni, mint lassan.
több attrocitás, kellemetlen szituáció adódik, és jobban kell koncentrálni, és még többet kell a tükröt lesni.

ja, és szerintem most már beléphetek a Zénóka féle klubba :wink: , bár nem garantálom, hogy oszlopos tagja leszek, mert elgondolkodtatott, hogy Békéscsabáról 4 óra alatt értem haza, ami egyébként 3 órás út még a saját-nem sietős tempóban is...

még 1 adat: 175 körül padlógáznál a pillanatnyi fogyasztás 15,8-16,0l/100km
le a kalappal SzzS előtt, hogy 14-es átlagot bírt produkálni!(ezt minden irónia nélkül mondtam, mert folyamatosan a gázon állni, szintén nem 1 könnyű feladat)


Gratula!!!
Szép eredmények.
Csak hát tényleg kellenek hozzá idegek...
Már kicsit  rosszul éreztem magam én is amikor még a távolsági busz is elsuhant mellettem :)
Most már "normálisabban" megyek, és 5,2l körül vagyok... és nem tartok fel senkit..  

SzzS cartárs még ráadásul 1.0 -ás géppel produkálja a 10l körüli átlagfogyit!
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

LockSniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #400 Dátum: 2005.07.28 22:06:13 »
Csodálkozom magamon. Velem is történhetett valami, mert non-stop klíma mellett városon 7,3-ból kijön a zeggyötös vvti.
Hétegészháromból a fene egye meg. Nem hittem a szemenek, de a tankolás nálam sem hazudott. Megvan a trükkje az optimális alacsony fogyasztás tartásának.
-------------------------------------
Ha TELE van, akkor nem ÜRES
--------------------------------------

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #401 Dátum: 2005.08.07 12:05:53 »
Nu akkor megosztanám tapasztalataimat, amit a Carina fórumban ígértem, hogy mikor fogyaszt többet a kocsi padlógázas gyorsítás, 3/4 padlógázas gyorsítás, illetve a szép lassan finoman gyorsítás közben. Tesztem nem mérvadó, talán csak 1 jó támpont, mert ez egy 9,1 kilóméter hosszú tesztút volt azonos terhelés mellett, közel azonos időjárásban, de a forgalom természetesen nem volt azonos. Mindazonáltal én igyekeztem azonos stílusban vezetni. Ennek eredményeként a kompjúter tanulsága szerint a lassan gyorsításkor 6,5 liter lett az átlagfogyi. 3/4-d gáznál is ennyi lett. full gáznál 6,3. Biztos, hogy hosszú távon más eredmények születtek volna. Ebben az útvonalban sok emelkedő és lejtő is volt. Van benne olyan szakasz, ahol nem lehet felgyorsítani csak 3. fokozatig, ill van 1 szakasz, ahol csak 2. ben lehet menni. Szal lehet, nem mérvadó a teszt, de szerintem elgondolkodtató azok számára, akik szerint jobb, ha simogatjuk a gázt gyorsításkor, nem pedig minimalizáljuk a gyorsítást.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #402 Dátum: 2005.08.07 13:02:06 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nu akkor megosztanám tapasztalataimat, amit a Carina fórumban ígértem, hogy mikor fogyaszt többet a kocsi padlógázas gyorsítás, 3/4 padlógázas gyorsítás, illetve a szép lassan finoman gyorsítás közben. Tesztem nem mérvadó, talán csak 1 jó támpont, mert ez egy 9,1 kilóméter hosszú tesztút volt azonos terhelés mellett, közel azonos időjárásban, de a forgalom természetesen nem volt azonos. Mindazonáltal én igyekeztem azonos stílusban vezetni. Ennek eredményeként a kompjúter tanulsága szerint a lassan gyorsításkor 6,5 liter lett az átlagfogyi. 3/4-d gáznál is ennyi lett. full gáznál 6,3. Biztos, hogy hosszú távon más eredmények születtek volna. Ebben az útvonalban sok emelkedő és lejtő is volt. Van benne olyan szakasz, ahol nem lehet felgyorsítani csak 3. fokozatig, ill van 1 szakasz, ahol csak 2. ben lehet menni. Szal lehet, nem mérvadó a teszt, de szerintem elgondolkodtató azok számára, akik szerint jobb, ha simogatjuk a gázt gyorsításkor, nem pedig minimalizáljuk a gyorsítást.


Nekem nincs szükségem ilyen bizonyítékokra - ezt most ne értsd félre , elvégre nem engem kell meggyőzni , hanem másokat  :)  - de mindenképpen hasznos , hogy ezt leírtad , és köszönet érte  :D !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #403 Dátum: 2005.08.07 13:12:49 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Nu akkor megosztanám tapasztalataimat, amit a Carina fórumban ígértem, hogy mikor fogyaszt többet a kocsi padlógázas gyorsítás, 3/4 padlógázas gyorsítás, illetve a szép lassan finoman gyorsítás közben. Tesztem nem mérvadó, talán csak 1 jó támpont, mert ez egy 9,1 kilóméter hosszú tesztút volt azonos terhelés mellett, közel azonos időjárásban, de a forgalom természetesen nem volt azonos. Mindazonáltal én igyekeztem azonos stílusban vezetni. Ennek eredményeként a kompjúter tanulsága szerint a lassan gyorsításkor 6,5 liter lett az átlagfogyi. 3/4-d gáznál is ennyi lett. full gáznál 6,3. Biztos, hogy hosszú távon más eredmények születtek volna. Ebben az útvonalban sok emelkedő és lejtő is volt. Van benne olyan szakasz, ahol nem lehet felgyorsítani csak 3. fokozatig, ill van 1 szakasz, ahol csak 2. ben lehet menni. Szal lehet, nem mérvadó a teszt, de szerintem elgondolkodtató azok számára, akik szerint jobb, ha simogatjuk a gázt gyorsításkor, nem pedig minimalizáljuk a gyorsítást.


Nekem nincs szükségem ilyen bizonyítékokra - ezt most ne értsd félre , elvégre nem engem kell meggyőzni , hanem másokat  :)  - de mindenképpen hasznos , hogy ezt leírtad , és köszönet érte  :D !

Nem is téged akartalak meggyőzni, hanem a kétkedőket  :)
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #404 Dátum: 2005.08.07 15:09:03 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nekem nincs szükségem ilyen bizonyítékokra - ezt most ne értsd félre , elvégre nem engem kell meggyőzni , hanem másokat  :)  - de mindenképpen hasznos , hogy ezt leírtad , és köszönet érte  :D !

Nem is téged akartalak meggyőzni, hanem a kétkedőket  :)


Jaja , vágom :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )