Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 932730 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #405 Dátum: 2005.08.07 21:56:14 »
na mivan Palaczk, előjöttél "sunshineBarbie"??? 8)  8)

Ne feljtsétek el,hogy nekem van bent egy másik légtömegmérő,amitől rugalmasabb a gép sokkal, így többet is fogyaszt, + ott a keverékdúsító tekerőm is a műszerfalon, attól is többet zabál + ott vannak a 16 os kerekek, arról már nem is beszélek... :twisted:

Ráadásul ha az autódnak van egy kicsit versenyautós hangja akkor nem bírod megállni,hogy ne "küdjed" neki itt ott...Mecsek, stb

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #406 Dátum: 2005.08.09 13:15:19 »
Hát én kipróbáltam most a 2000 km-hez közeledve fokozatos gyorsítással meg erőteljes gyorsítással is a Yaris-t, de igazán a kompjúter csak saccperkábé adja meg a fogyit főleg ha már beletettem 200-300 km-t akkor az Istennek se akar elmozdulni az általa kikalkulált értékről mégha beleteszek ugyanennyit is...

Amúgy elméletileg városban 6.7-ot evett klímával. Nagyjából stimmel is.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #407 Dátum: 2005.08.09 21:22:05 »
Idézetet írta: "legslie"
Hát én kipróbáltam most a 2000 km-hez közeledve fokozatos gyorsítással meg erőteljes gyorsítással is a Yaris-t, de igazán a kompjúter csak saccperkábé adja meg a fogyit főleg ha már beletettem 200-300 km-t akkor az Istennek se akar elmozdulni az általa kikalkulált értékről mégha beleteszek ugyanennyit is...

Amúgy elméletileg városban 6.7-ot evett klímával. Nagyjából stimmel is.

Erre én csak azt tudom mondani, hogy nekem mindig 1 tized  :!: vagy még annyi se az eltérés a számított érték és a kompjúter által kiírt között, de inkább fél tized.
Laco 73 :D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #408 Dátum: 2005.08.12 10:09:26 »
Szerintetek az miért van, hogy egyre kevesebbet fogyaszt az autóm??? Kezdtem 6,3-al és legutóbb már csak 5,15 volt. Csak arra az urban legendre tudok gondolni, ha ez az, hogy az előző tulaj meglehetősen takarékosan járt vele (egy idős házaspáré volt) és nem nagyon húztak bele a gázkarba, én meg azért adok neki és ahogy hallom állítólag jót tesz a motornak, ha nem állandóan 2000-es fordulat alatt jár és kiég belőle aminek ki kell égnie. Más tippem nincs. Nektek???

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #409 Dátum: 2005.08.12 10:23:07 »
andzsin:
szerintem csak megszokod az autót...

ezekben a urban legend-ekben nem hiszek, mert olyan nincs, hogy valaki ne pörgetné 2000 fölé!
főleg idős házaspár esetén: nem hallja, nem érzi a fordulatot, ezért nagyobb gázzal indul, alacsony sebességi fokozatban "felejti",stb (akinek nem inge...)

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #410 Dátum: 2005.08.12 10:32:03 »
júliusi adatok:
4312km
számolt fogyi: 4,50
computer szerint: 4,39

1 tizedes különbség nem tudom miért van, nem szokott ennyi lenni, max fél deci...

és ebben a hónapban az első napokban tankoltam literjét 249ft-ért a 95-ös benzint :( most meg  :evil:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #411 Dátum: 2005.08.12 14:39:05 »
Idézetet írta: "andzsin"
Szerintetek az miért van, hogy egyre kevesebbet fogyaszt az autóm??? Kezdtem 6,3-al és legutóbb már csak 5,15 volt. Csak arra az urban legendre tudok gondolni, ha ez az, hogy az előző tulaj meglehetősen takarékosan járt vele (egy idős házaspáré volt) és nem nagyon húztak bele a gázkarba, én meg azért adok neki és ahogy hallom állítólag jót tesz a motornak, ha nem állandóan 2000-es fordulat alatt jár és kiég belőle aminek ki kell égnie. Más tippem nincs. Nektek???


Nekem van:
1., A kilóméterekkel egyre jobban összekopik a gép, minimális mértékben ugyan de nö a kompresszió, aminek hatása némileg nagyobb teljesítmény-némileg kevesebb fogyasztás. Nem véletlen pl, hogy a tartós teszteken kivétel nélkül jobb rugalmassági-gyorsulási, kisebb fogyasztási eredményeket érnek el 100.000-nél mint 10.000-nél. Ez mondjuk szerintem a kedvezöbb fogyasztás szempontjából elhanyagolható, 100 ezer-nél kb 1 deci, 200-nál mondjuk max még 1, tehát szinte semmi.

2., A yaris motorvezérlö kompjútere folyamatosan tudja változtatni a levegö-benzin keverési arányt (a normál 1:14-hez képest) pozitív illetve negatív irányban egyaránt. A diagnosztikai müszerrel (többek között)kiolvasható két adat "sh" és "lh". Mindkét érték +-24%-al tudja változtatni a keverási arányt. Az sh a rövidtávú ez 3-4 másodperces időintervall adatai alapján módosítja a keveréket. Ez itt nem is érdekes. A lh viszont hosszú idöintervallum alapján módosít, ugyanúgy +-24%-on belül, és egy példával a legegyszerübb leírni a müködését:
Mindennapos közlekedés után ami nálam abszolút kímélő üzemmódot jelent (70-80km/h) egyenletesen, az lh értékem általában -11 és -15%között szokott mozogni. (Tehát szegénykeverék.)
Ha megyek egy hosszabb "sportosabb" pl sopron-bp-sopron utat, akkor ez az érték átmegy -3% körülire. Utána kell mennem legalább 40km-t újra kímélömódban, hogy az érték újra -10% alá menjen.
Ha egy "sportos" pesti út után mondjuk "takarékban" megyek akkor a szokásos útvonalon a szokásos fogyasztási érték +2, +3 deci jelentkezik. Ha megyek 40-50 km-t takarékon és úgy mérek egy szokásos útvonali fogyasztást, akkor viszont újra a szokásos kedvezöbb értékemet kapom.


SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #412 Dátum: 2005.08.12 15:05:09 »
Idézetet írta: "andzsin"
Szerintetek az miért van, hogy egyre kevesebbet fogyaszt az autóm??? Kezdtem 6,3-al és legutóbb már csak 5,15 volt. Csak arra az urban legendre tudok gondolni, ha ez az, hogy az előző tulaj meglehetősen takarékosan járt vele (egy idős házaspáré volt) és nem nagyon húztak bele a gázkarba, én meg azért adok neki és ahogy hallom állítólag jót tesz a motornak, ha nem állandóan 2000-es fordulat alatt jár és kiég belőle aminek ki kell égnie. Más tippem nincs. Nektek???


A végén meg majd tankolsz és útközben termeli a benzint.
Szólj, hogy mikor szívjuk át hozzám a felesleget :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #413 Dátum: 2005.08.12 17:31:45 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "andzsin"
Szerintetek az miért van, hogy egyre kevesebbet fogyaszt az autóm??? Kezdtem 6,3-al és legutóbb már csak 5,15 volt. Csak arra az urban legendre tudok gondolni, ha ez az, hogy az előző tulaj meglehetősen takarékosan járt vele (egy idős házaspáré volt) és nem nagyon húztak bele a gázkarba, én meg azért adok neki és ahogy hallom állítólag jót tesz a motornak, ha nem állandóan 2000-es fordulat alatt jár és kiég belőle aminek ki kell égnie. Más tippem nincs. Nektek???


Nekem van:
1., A kilóméterekkel egyre jobban összekopik a gép, minimális mértékben ugyan de nö a kompresszió, aminek hatása némileg nagyobb teljesítmény-némileg kevesebb fogyasztás. Nem véletlen pl, hogy a tartós teszteken kivétel nélkül jobb rugalmassági-gyorsulási, kisebb fogyasztási eredményeket érnek el 100.000-nél mint 10.000-nél. Ez mondjuk szerintem a kedvezöbb fogyasztás szempontjából elhanyagolható, 100 ezer-nél kb 1 deci, 200-nál mondjuk max még 1, tehát szinte semmi.

2., A yaris motorvezérlö kompjútere folyamatosan tudja változtatni a levegö-benzin keverési arányt (a normál 1:14-hez képest) pozitív illetve negatív irányban egyaránt. A diagnosztikai müszerrel (többek között)kiolvasható két adat "sh" és "lh". Mindkét érték +-24%-al tudja változtatni a keverási arányt. Az sh a rövidtávú ez 3-4 másodperces időintervall adatai alapján módosítja a keveréket. Ez itt nem is érdekes. A lh viszont hosszú idöintervallum alapján módosít, ugyanúgy +-24%-on belül, és egy példával a legegyszerübb leírni a müködését:
Mindennapos közlekedés után ami nálam abszolút kímélő üzemmódot jelent (70-80km/h) egyenletesen, az lh értékem általában -11 és -15%között szokott mozogni. (Tehát szegénykeverék.)
Ha megyek egy hosszabb "sportosabb" pl sopron-bp-sopron utat, akkor ez az érték átmegy -3% körülire. Utána kell mennem legalább 40km-t újra kímélömódban, hogy az érték újra -10% alá menjen.
Ha egy "sportos" pesti út után mondjuk "takarékban" megyek akkor a szokásos útvonalon a szokásos fogyasztási érték +2, +3 deci jelentkezik. Ha megyek 40-50 km-t takarékon és úgy mérek egy szokásos útvonali fogyasztást, akkor viszont újra a szokásos kedvezöbb értékemet kapom.

Hm.. Te egyre japánosabb dolgokat mondassz, nagyon gyanús vagy nekem, másodállásban nem 1 Toyota kutatóműhely működik nálad az étterem mögött? :D Két vendég közt hátramész kötényben, ott meg a sok kis szorgos japán buherálja az új VVTi prototípust, ami már 1 literből 100 lovat hoz ki, te meg néha adsz nekik ötletet, mikor már nagyon vakarják a fejüket, hogy mit kell csinálni :D  :lol:
Laco 73 :D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #414 Dátum: 2005.08.12 17:54:22 »
Idézetet írta: "KLaco"
..... ott meg a sok kis szorgos japán buherálja az új VVTi prototípust, ami már 1 literből 100 lovat hoz, .... :D  :lol:


A Toyotának van olyan motorja ami több mint 100 ló /liter.
Az 1,8 -as VVTL-i  ami ugye 193 ló.  :wink:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #415 Dátum: 2005.08.12 19:38:27 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "KLaco"
..... ott meg a sok kis szorgos japán buherálja az új VVTi prototípust, ami már 1 literből 100 lovat hoz, .... :D  :lol:


A Toyotának van olyan motorja ami több mint 100 ló /liter.
Az 1,8 -as VVTL-i  ami ugye 193 ló.  :wink:

De ő VVT-i-ről beszélt, nem pedig VVTL-i-ről :D :D  :lol:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #416 Dátum: 2005.08.12 20:02:52 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "KLaco"
..... ott meg a sok kis szorgos japán buherálja az új VVTi prototípust, ami már 1 literből 100 lovat hoz, .... :D  :lol:


A Toyotának van olyan motorja ami több mint 100 ló /liter.
Az 1,8 -as VVTL-i  ami ugye 193 ló.  :wink:

De ő VVT-i-ről beszélt, nem pedig VVTL-i-ről :D :D  :lol:


Az majdnem ugyan az  :)   VVTL-i   :sword:
 8)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #417 Dátum: 2005.08.12 21:02:49 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "KLaco"
..... ott meg a sok kis szorgos japán buherálja az új VVTi prototípust, ami már 1 literből 100 lovat hoz, .... :D  :lol:


A Toyotának van olyan motorja ami több mint 100 ló /liter.
Az 1,8 -as VVTL-i  ami ugye 193 ló.  :wink:

De ő VVT-i-ről beszélt, nem pedig VVTL-i-ről :D :D  :lol:


Az majdnem ugyan az  :)   VVTL-i   :sword:
 8)

Na ja, 5000-es fordulatig, de aztán hátbacsap, mint a szélvész, aztán már csak azt veszed észre, hogy nincs időd váltani, mert már tíltásba tekerted a verdát :D
Laco 73 :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #418 Dátum: 2005.08.13 00:45:32 »
Idézetet írta: "KLaco"

Hm.. Te egyre japánosabb dolgokat mondassz, nagyon gyanús vagy nekem, másodállásban nem 1 Toyota kutatóműhely működik nálad az étterem mögött? :D Két vendég közt hátramész kötényben, ott meg a sok kis szorgos japán buherálja az új VVTi prototípust, ami már 1 literből 100 lovat hoz ki, te meg néha adsz nekik ötletet, mikor már nagyon vakarják a fejüket, hogy mit kell csinálni :D  :lol:


Semmi különös, csak érdekelnek a technikai megoldások  :D


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #419 Dátum: 2005.08.13 12:23:02 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "KLaco"

Hm.. Te egyre japánosabb dolgokat mondassz, nagyon gyanús vagy nekem, másodállásban nem 1 Toyota kutatóműhely működik nálad az étterem mögött? :D Két vendég közt hátramész kötényben, ott meg a sok kis szorgos japán buherálja az új VVTi prototípust, ami már 1 literből 100 lovat hoz ki, te meg néha adsz nekik ötletet, mikor már nagyon vakarják a fejüket, hogy mit kell csinálni :D  :lol:


Semmi különös, csak érdekelnek a technikai megoldások  :D

És  gondolom nem magyarul olvasol ilyen dolgokat, hanem külföldi sájtokon ugye? Ha van angol is köztük, léci írd meg, én is okosodni akarok :D
Laco 73 :D