Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 932728 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re: A computer által mutatott átlagfogyasztás eltér a valósá
« Válasz #435 Dátum: 2005.09.14 12:49:13 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "zeher"
Nekem a comp. szerint 5.8 a tényleges pedig 6,1 -6,2 (na persze városban, mielőtt Zénóka leintene :lol:

Ez azért érdekes, mert vannak emberek, akiknek meg féldecis pontossággal mér  :roll:


Ez az adat kb 10ekm--nél jött ki, de tényleg nemvolt még olyan hogy megegyezzen a a két adat!!!!

Másoknak megegyezik??????? Kinek mennyi az eltérés? Lehet hogy valami gáz van a comppal?
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #436 Dátum: 2005.09.14 13:41:20 »
Nálam se perfetto...

Egyszerű a képletem. Ha az első 100 km-t városon kívül 4,7 átlaggal teljesíted akkor a vegyes fogyasztásod nem kúszik fel 6,3-nál feljebb hiába megyek órákat dugóban. Így teszek meg az autóval 600-650 km-t.

Ha viszont az első 50-100 km-en dugóban megyek akkor az Istennek se megy le 6,7 alá PEDIG több mint 300 km-t ennél a fogyasztásnál 4,7-5 lityis átlaggal teljesítettem.

Úgyhogy szerintem nem teljesen csinálja az a computer amit kellene nekije.

A másik pedig a kalkulált hatótáv... :)
Teletankkal azt jelzi, hogy 480 km-t tudok vele megtenni...közben meg megyek vele minimum 600-at

Nem tudom, lehet így működik és kész bár igazán nem érdekel, a lényeg hogy minél kevesebb benzinnel minél többet tudjak menni amikor meg villog megtankolom. ;)

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #437 Dátum: 2005.09.14 14:09:21 »
Idézetet írta: "legslie"
Nálam se perfetto...
Lehet, hogy az elektronika is befolyásol valamit nem? Zénóka már jópárszor leírta itt ott, hogy ha hajtod, akkor van egy érték, ami állítja mit tudom én mit és akkor ugyan kicsit jobban eszik, de jobban is ugrik, majd pedig, ha vissza áll a nyugodt vezetési stílus, akkor még kell neki pár km és csak utána kezd el ismét spórolni a kis ufó. Tudjátok VVTi. Míg az elektronika agya különböző módon használja a benzint, addig az átlag fogyi mérő és a hatótávolság mérő csak egy fajta módon számol és ezeket a minimális eltéréseket nem tudja kalkulálni. Ezért lehet, hogy aki kiegyensúlyozottan használja az autóját annak nem csal, aki pedig csapongva, annak azért pontatlanabb!!! Ha ide kószál a fogyi főni (Zénóka), akkor biztos megmagyarázza. Persze, ha valóbban így van.

Egyébként a D4D-s ufóba nincs fogyi mérő sem és hatótávolság mérő sem. Viszont így folyamatosan olyan pontos értékeket számítok magamnak minden tankolás után, hogy még a :toy: tervezői is elsírnák magukat  8)
Üdv: Kishaver 74

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #438 Dátum: 2005.09.14 14:13:49 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "legslie"
Nálam se perfetto...
Lehet, hogy az elektronika is befolyásol valamit nem? Zénóka már jópárszor leírta itt ott, hogy ha hajtod, akkor van egy érték, ami állítja mit tudom én mit és akkor ugyan kicsit jobban eszik, de jobban is ugrik, majd pedig, ha vissza áll a nyugodt vezetési stílus, akkor még kell neki pár km és csak utána kezd el ismét spórolni a kis ufó. Tudjátok VVTi. Míg az elektronika agya különböző módon használja a benzint, addig az átlag fogyi mérő és a hatótávolság mérő csak egy fajta módon számol és ezeket a minimális eltéréseket nem tudja kalkulálni. Ezért lehet, hogy aki kiegyensúlyozottan használja az autóját annak nem csal, aki pedig csapongva, annak azért pontatlanabb!!! Ha ide kószál a fogyi főni (Zénóka), akkor biztos megmagyarázza. Persze, ha valóbban így van.

Egyébként a D4D-s ufóba nincs fogyi mérő sem és hatótávolság mérő sem. Viszont így folyamatosan olyan pontos értékeket számítok magamnak minden tankolás után, hogy még a :toy: tervezői is elsírnák magukat  8)


Jah igazad van én is annak hiszek amit kiszámolok! :lol:
 :twisted: Azért nem ártana ha pontosabb lenne a fogyimérőm.... :twisted:
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #439 Dátum: 2005.09.14 14:24:27 »
Idézetet írta: "zeher"
Jah igazad van én is annak hiszek amit kiszámolok! :lol:
 :twisted: Azért nem ártana ha pontosabb lenne a fogyimérőm.... :twisted:
Vígasztaljon, hogy eddig bármilyen autóban ültem és volt ilyen fogyi mérő, egyik sem volt pontos. Ezek csak tájékoztatnak. Nem hibáztatok érte egy gyártót sem. Tuti, hogy ennyi elektronikai vezérlő kütyü közt nehéz ezeket a számítási feladatokat megoldani úgy, hogy minden autós stílusához passzoljon a szám adat. Képzeld csak el Zénóka stílusát és SzzS kollégáét  :shock:  :shock:  :shock:  Ég és föld. Ehhez még képzelj hozzá 5-6, kis szemüveges japókból álló mérnök gárdát, akik csak vakargatják a fejüket, hogy hogyan is legyen ez a mérőke a két esetben..... Nehéz ügy.  :wink:

PL a céges citromon mikor el kezd villogni a "tankolj kérlek" lámpa, akkor a fogyi kalkuláló kiírja, hogy még 170-190 km-t autózhatok. Próbáltam már. 100 km környékén rángatott. Még jó hogy városban csinálta. Kút volt a közelben.
Üdv: Kishaver 74

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #440 Dátum: 2005.09.14 14:55:36 »
Idézetet írta: "kishaver"
Tudjátok VVTi. Míg az elektronika agya különböző módon használja a benzint, addig az átlag fogyi mérő és a hatótávolság mérő csak egy fajta módon számol és ezeket a minimális eltéréseket nem tudja kalkulálni.

A hatótáv még OK, de az átalg fogyasztás egyszerűen a lenyelt benzin és a megtett kilóméter hányadosa. Azt meg mérni kell használattól függetlenül.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #441 Dátum: 2005.09.14 15:10:54 »
VAn egy5letem!

Csináljuk azt, hogy ezentúl pár tankolás erejéig mindenki beírja a topikba, hogy mennyi a comp szerinti és mennyi a kiszámolt fogyi!!!!
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #442 Dátum: 2005.09.14 15:13:44 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "kishaver"
Tudjátok VVTi. Míg az elektronika agya különböző módon használja a benzint, addig az átlag fogyi mérő és a hatótávolság mérő csak egy fajta módon számol és ezeket a minimális eltéréseket nem tudja kalkulálni.

A hatótáv még OK, de az átalg fogyasztás egyszerűen a lenyelt benzin és a megtett kilóméter hányadosa. Azt meg mérni kell használattól függetlenül.


A hatótáv sem egészen ok, mert ha már 0-t mutat, még nyugodtan tudok menni cca 100 km.-t
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #443 Dátum: 2005.09.14 15:21:16 »
Idézetet írta: "uandor"
A hatótáv sem egészen ok, mert ha már 0-t mutat, még nyugodtan tudok menni cca 100 km.-t

A range az sajnos egyik kocsiban sem tökéletes, mindig lehet menni még akkor, amikor 0-t mutat. Viszont a fogyimérő 1 decinél többet nem _szokott_ tévedni  :roll:  Erre is rákérdezek majd :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #444 Dátum: 2005.09.14 15:40:00 »
Idézetet írta: "uandor"
A hatótáv sem egészen ok, mert ha már 0-t mutat, még nyugodtan tudok menni cca 100 km.-t

Szerintem a hatótáv nem is lehet pontos, ezért azt különösebben nem is figyeltem, hiszen a nnak a jövőbeli fogyasztást kéne kitalálnia.
Na de mi alapján?
Az átlagfogyasztás alapján? Akkor ha városban tötymörgök, előbb el fog fogyni a benya.
A legnagyobb fogyasztás alapján? Az meglehetősen pesszimista lesz országúton.
Szóval az sehogy sem jó. Szerintem a Toyotákban valamelyik pesszimista módszert választották és kész.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #445 Dátum: 2005.09.14 19:33:03 »
Én 1-et tudok, eddig 15ezer van a kocsiban, mindig kiszámoltuk számológéppel és összehasonlítottuk a kompjúter adataival. Sose volt 1 tizednél nagyobb eltérés, legtöbbszöt 0,5tized eltérés volt. Anyukám vezeti főleg a kocsit, én városban spórolósabban vezetek, mint ő, de vidéken full padlógázzal közlekedek néha, szal ott nem annyira kímélem, ennek ellnére, hogy szélsőségesen vezetjük a kocsit, jól számol, szal a hiba az ön készülékében van sajna.
Laco 73 :D

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #446 Dátum: 2005.09.14 21:43:00 »
Már csak egy gondolat jár az eszembe lehet, hogy a francia compjúterben winfos van? A japánokba pedig linuxos a rendszer? :D

Pedig én nem is vezetek szélsőségesen... :) Csak ahogy a többi autó engedi.
Tény, hogy jó időben motorral közlekedve gazdaságosabban közlekedek...autóstársak örömére... :D

Majd most ha kész leszh a kotu megnézem, hogy mennyit téved. Bár én inkább a pillanatnyi fogyasztást nézem akkor egy nagyobb gázfröccsnél rögtön észhhez kapok... :)

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #447 Dátum: 2005.09.14 21:44:27 »
A hatótáv pedig az első 350 km-ről azért már felküzdötte magát 480-ra így haladunk a végén még reális értéket mutat... :)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #448 Dátum: 2005.09.14 21:55:58 »
Idézetet írta: "legslie"
A hatótáv pedig az első 350 km-ről azért már felküzdötte magát 480-ra így haladunk a végén még reális értéket mutat... :)

A hatótáv tényleg csak hozzávetőleges adat, én azt csak akkor nézem, mikor már villog a tank, akkor jól működik már a range, mondjuk így is lehet vele menni a 0 után :D
Ja és ez Francia Yaris már, szal nem azon múlik :)
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #449 Dátum: 2005.09.15 08:22:22 »
Idézetet írta: "KLaco"
A hatótáv tényleg csak hozzávetőleges adat, én azt csak akkor nézem, mikor már villog a tank, akkor jól működik már a range, mondjuk így is lehet vele menni a 0 után :D
Ja és ez Francia Yaris már, szal nem azon múlik :)

Ja, még vagy 50 km-t.
Attila 31
  - Avensis
- Prius