Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 932729 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #450 Dátum: 2005.09.15 09:37:41 »
Idézetet írta: "zeher"
VAn egy5letem!

Csináljuk azt, hogy ezentúl pár tankolás erejéig mindenki beírja a topikba, hogy mennyi a comp szerinti és mennyi a kiszámolt fogyi!!!!


június:
3733km
7tankolás
komputer: 4,64
számolt: 4,65

július:
4312km
8tankolás
komputer szerint: 4,39
számolt: 4,50

augusztus:
4342km
9tankolás
komputer szerint: 4,5
számolt:4,51

szeptember(14-ig):
2226km
4tankolás
komputer: 4,48
számolt: 4,54

és kedden viszem olaj+váltóolaj cserére. :)
nekem nincs range funkció, mert facelift elötti.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #451 Dátum: 2005.09.15 10:46:43 »
ti éreztek különbséget attól függően, hogy hol tankoltok???? írja már le valaki aki valóban érez valami dinamikaváltozást az autóján ha X kútnál tankol mert kíváncsi vagyok. bár mostanában az ár az egyetlen szempont, de hátha a legolcsóbb a legjobb. tegnap hüledeztem egy jet kút és egy shell között 30ft a difi!!! hát azért elmennek a jó büdös fenébe....

leszilaci

  • Vendég
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #452 Dátum: 2005.09.15 12:21:36 »
Idézetet írta: "andzsin"
ti éreztek különbséget attól függően, hogy hol tankoltok???? írja már le valaki aki valóban érez valami dinamikaváltozást az autóján ha X kútnál tankol mert kíváncsi vagyok. bár mostanában az ár az egyetlen szempont, de hátha a legolcsóbb a legjobb. tegnap hüledeztem egy jet kút és egy shell között 30ft a difi!!! hát azért elmennek a jó büdös fenébe....


ósannál tankolok 95-öst.
előtte pedig magyar autóklubbos kút, amelyik átalakult magánba, itt is csak 95-öst.
mégelőtte ömv, de drága volt.

különösebb különbséget nem tapasztaltam.

öcsém csak 98-ast tankol yarisába, és csak ömv-t
próbált ósan 98-ast, de szerinte nem jó
de volt már ,hogy az ömv-nél is roszabb minőségű volt 1-1 tankolása.
ez számára annyiban jelentkezett, hogy nem megy annyira a kocsi.

biztosan igaza van, nem tudom....

de ha a fogyasztási adatainkat összevetem, akkor ő, csak városban használva és nem símogatva a gázpedált átlagban 6,5-7 között mozog.
míg én (kedvesem szavaival élve) tötyörgök nagypapa stílusban autópályán is max 90-100-zal.

 :P

legslie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 108
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #453 Dátum: 2005.09.15 14:20:59 »
Idézetet írta: "andzsin"
ti éreztek különbséget attól függően, hogy hol tankoltok???? írja már le valaki aki valóban érez valami dinamikaváltozást az autóján ha X kútnál tankol mert kíváncsi vagyok. bár mostanában az ár az egyetlen szempont, de hátha a legolcsóbb a legjobb. tegnap hüledeztem egy jet kút és egy shell között 30ft a difi!!! hát azért elmennek a jó büdös fenébe....


Én csak azt tapasztaltam, hogy a olcsóbb benzinből többet tudok tankolni az autóba... a drágábból meg valamivel kevesebb megy bele. Bár elméletileg ugyanannyinak kellene beleférnie két benzinből.  :?

Amúgy elméletileg ezeknek a motoroknak teljesen mindegy milyen oktán számú a benzin ugyanis 95-re van optimalizálva tehát attól még hogy nagyobb az oktánszáma nem fog kevesebbet fogyasztani mert csak a valamivel kisebb oktánszámra állítja át...viszont ha nitrót nyomatsz bele a magas égéshőfok miatt még több benzint fecskendez bele tudtommal akkor megnő a fogyasztás. :D

Inkább egy tartós teszt érdekelne, hogy az ÓCSÓ benzin nem-e teszi tönkre a motort??? Merthogy talán nem is 95-ös, vagy több benne a szennyeződés? Esetleg a kenőanyagok meghosszabbítják a motor élettartamot?

Kacsa

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1327
  • a club védett madara
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #454 Dátum: 2005.09.15 14:58:07 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "andzsin"
ti éreztek különbséget attól függően, hogy hol tankoltok???? írja már le valaki aki valóban érez valami dinamikaváltozást az autóján ha X kútnál tankol mert kíváncsi vagyok. bár mostanában az ár az egyetlen szempont, de hátha a legolcsóbb a legjobb. tegnap hüledeztem egy jet kút és egy shell között 30ft a difi!!! hát azért elmennek a jó büdös fenébe....


ósannál tankolok 95-öst.
előtte pedig magyar autóklubbos kút, amelyik átalakult magánba, itt is csak 95-öst.
mégelőtte ömv, de drága volt.

különösebb különbséget nem tapasztaltam.

öcsém csak 98-ast tankol yarisába, és csak ömv-t
próbált ósan 98-ast, de szerinte nem jó
de volt már ,hogy az ömv-nél is roszabb minőségű volt 1-1 tankolása.
ez számára annyiban jelentkezett, hogy nem megy annyira a kocsi.

biztosan igaza van, nem tudom....

de ha a fogyasztási adatainkat összevetem, akkor ő, csak városban használva és nem símogatva a gázpedált átlagban 6,5-7 között mozog.
míg én (kedvesem szavaival élve) tötyörgök nagypapa stílusban autópályán is max 90-100-zal.

 :P

Nem,én azt mondtam hogy nyugdíjas tempót diktálsz :wink:

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #455 Dátum: 2005.09.15 15:07:32 »
Idézetet írta: "andzsin"
ti éreztek különbséget attól függően, hogy hol tankoltok???? írja már le valaki aki valóban érez valami dinamikaváltozást az autóján ha X kútnál tankol mert kíváncsi vagyok. bár mostanában az ár az egyetlen szempont, de hátha a legolcsóbb a legjobb. tegnap hüledeztem egy jet kút és egy shell között 30ft a difi!!! hát azért elmennek a jó büdös fenébe....


Hazai korrekt összehasonlításom nincs. Viszont nem olyan régen fordultam meg Frankfurtban. Végig autópályán mentem, s tankoltam mikor kellett. Az eredmény bizony az volt, hogy a SHELL -el tudtam a legtöbbet menni.
Hazai ráérzésem van csak. Hiszen nem mindíg ugyanannyira fogy ki a tank, s nem is mindíg ugyanazon az úton járok. Nekem az Auhan kút jónak tűnik, de inkább márkás kutaknál tankolok. Elvégre az autó is drága volt, nem tudom, hogy az ilyen diszkont benzinek nem károsítanak e valamikor valamit. Leggyengébbnek a Jet tünt.
Hangsúlyozom, hogy ez nem biztos, hogy igaz. Én azt szoktam kiszámolni, hogy 1 km. hány forintba került.
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #456 Dátum: 2005.09.16 23:26:50 »
Idézetet írta: "kacsa"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "andzsin"
ti éreztek különbséget attól függően, hogy hol tankoltok???? írja már le valaki aki valóban érez valami dinamikaváltozást az autóján ha X kútnál tankol mert kíváncsi vagyok. bár mostanában az ár az egyetlen szempont, de hátha a legolcsóbb a legjobb. tegnap hüledeztem egy jet kút és egy shell között 30ft a difi!!! hát azért elmennek a jó büdös fenébe....


ósannál tankolok 95-öst.
előtte pedig magyar autóklubbos kút, amelyik átalakult magánba, itt is csak 95-öst.
mégelőtte ömv, de drága volt.

különösebb különbséget nem tapasztaltam.

öcsém csak 98-ast tankol yarisába, és csak ömv-t
próbált ósan 98-ast, de szerinte nem jó
de volt már ,hogy az ömv-nél is roszabb minőségű volt 1-1 tankolása.
ez számára annyiban jelentkezett, hogy nem megy annyira a kocsi.

biztosan igaza van, nem tudom....

de ha a fogyasztási adatainkat összevetem, akkor ő, csak városban használva és nem símogatva a gázpedált átlagban 6,5-7 között mozog.
míg én (kedvesem szavaival élve) tötyörgök nagypapa stílusban autópályán is max 90-100-zal.

 :P

Nem,én azt mondtam hogy nyugdíjas tempót diktálsz :wink:


Szerintem tök mindegy 95, vagy 98 max árban különböznek! Én a Yarisomba mindíg 95-öt tankolok.
Szal nekem ez a véleményem, a fogyimérőt meg nem nagyon nézegetem, hiszen akármennyi, ha kifogy megtankolom ha menni akarok vele, sietek akkor jobban ha pedig ráérek akkor kevésbé nyomom neki, az autó fogyasztása igazodik a vezetési stílusomhoz. :wink:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #457 Dátum: 2005.09.17 13:45:11 »
Idézetet írta: "legslie"
Nálam se perfetto...

Egyszerű a képletem. Ha az első 100 km-t városon kívül 4,7 átlaggal teljesíted akkor a vegyes fogyasztásod nem kúszik fel 6,3-nál feljebb hiába megyek órákat dugóban. Így teszek meg az autóval 600-650 km-t.

Ha viszont az első 50-100 km-en dugóban megyek akkor az Istennek se megy le 6,7 alá PEDIG több mint 300 km-t ennél a fogyasztásnál 4,7-5 lityis átlaggal teljesítettem.

Úgyhogy szerintem nem teljesen csinálja az a computer amit kellene nekije.

A másik pedig a kalkulált hatótáv... :)
Teletankkal azt jelzi, hogy 480 km-t tudok vele megtenni...közben meg megyek vele minimum 600-at

Nem tudom, lehet így működik és kész bár igazán nem érdekel, a lényeg hogy minél kevesebb benzinnel minél többet tudjak menni amikor meg villog megtankolom. ;)


Ugye nem oda jukadunk ki, hogy ha megyünk "x" km-t dugóban "y" fogyasztással és utána "a" km-t országúton "b" fogyasztással, akkor az nem teljesen ugyanannyi összátlagfogyasztást fog eredményezni, mint ha mindezt fordítva tesszük meg... Einstein meg forog a sírjában :wink:  :D

A Range kijelzés általában a utolsó csík villogásának kezdetéhez van kalibrálva. Nyilván jó nagy ráhagyással nehogy vki ne érjen el a kútig. Ez amolyan japán módi, annó a bayerische német autómban ez úgy történt, hogy azt írta a komp van még 110 km hátra. Kb 10 km-el később maradt a komp szerint 30km. Innen kb 100méter!! alatt leesett az érték -- re :roll: . Majd még 100m!! után leállt az autó. Na ezért jobb a japán féle ráhagyás, nehogy így járjon az ember.

Úgy általánosságban a fogyasztásmérőről. Az általam ismert toyoták 90%-ban 1 tized pontossággal mér. A maradék esetben pl az én autómnál x%-ot csal. De mindig pont ugyanannyit az eltérés. Az enyémnél 8%-al mutat kevesebbet a valós értéknél.
Ajánlom mindenkinek, hogy ne 1 tankolásból vonjon le messzemenő következtetéseket, hanem egymás után 2-3 már jobban mutatja az eltérést. A yarisnál 2 litert símán +-ba lehet tankolni, attól füg, hogy merre dől az autó tankolásnál, meg hogy mennyit játszik az ember a pisztollyal. A 2 liter meg ugye a 40 liternél 5% eltérést eredményez :D


Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #458 Dátum: 2005.09.17 22:42:21 »
Szia uandor

Mennyit fogyaszt a géped? Érdekelne, mert a katalógusadat az 1,3-as Yarishoz képest lényegesen több (0,6L/100Km).
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #459 Dátum: 2005.09.18 21:18:41 »
mi az a diszkont benzin? tippelek: tesco, cora, auchan, jet kutak???
és a shell, omv, agio, mol, esso meg nem diszkont???

faterom eccer a szem és fültanúja volt ahogy egy nagyértékű autó gazdája majdnem szitává lőtte az egész shelles bagázst az egyik kútnál, mert vizezik a benzint....

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #460 Dátum: 2005.09.19 09:00:47 »
16000-ért tankoltam az utóbbi két hétben összesen, és 1030 km-t tudtam elmenni vele! Ez tőlem meglepően jó teljesítmény! :wink:

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #461 Dátum: 2005.09.19 15:58:18 »
Idézetet írta: "SzzS"
16000-ért tankoltam az utóbbi két hétben összesen, és 1030 km-t tudtam elmenni vele! Ez tőlem meglepően jó teljesítmény! :wink:


Én múltkor a kis 1.0-ás Yarisommal egy tankolással 850km-et mentem el, hozzá kell tennem normál üzemmódban, ez annyit jelent, hogy a seb.határokat betartva, autópálya nem volt.
Viszton ha a szükség úgy hozta padlóig nyomtam  :) .

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #462 Dátum: 2005.09.19 16:30:37 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Szia uandor

Mennyit fogyaszt a géped? Érdekelne, mert a katalógusadat az 1,3-as Yarishoz képest lényegesen több (0,6L/100Km).



Pontos adatot otthonról tudok adni, emlékeim a követkjezők:
A computer 6,3 körül mutat, mikor tankolok, de szerintem csal. 6,6 és 6,8 körül fogyaszt.  Pontosan utánanézek, és később megírom.
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #463 Dátum: 2005.09.19 18:34:14 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Szia uandor

Mennyit fogyaszt a géped? Érdekelne, mert a katalógusadat az 1,3-as Yarishoz képest lényegesen több (0,6L/100Km).


Szóval a pontos adat:
Idén 9488 km-t mentem és 638,98 liter95-ös benzint tankoltam. Ebből az következik, hogy átalg 6,73 -at fogyasztott.  :banging:
Ez leginkább Pest vkörnyéki települések, bevásárlóközpontok, stb. Ritkán Budapest a dugóival, néha autópálya, de akkor 140-el :pal1:
Nem kevés. de az autó is nagy. Egyedül sosem utazom, csomag is szinte mindíg van bőven.
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #464 Dátum: 2005.09.19 19:41:36 »
Idézetet írta: "uandor"
Nem kevés. de az autó is nagy.

A busz-szerű magas felépítésnek sajnos a légellenállás látja kárát :(
Amúgy én is imádom a Yaris Versot, praktikumban még a mostani Corolla Versot is veri!
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D