Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6716777 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #11025 Dátum: 2007.11.16 07:53:29 »
Dzso bácsi:
Banyek tesó, nem tuduk mit hozzászóülni a témához. Le vagyok sújtva. Asszem rebeghetsz egy hosszabb lélegzetû imát, hogy (ismét) megúsztad  :!:  De legelább tudod, hogy van még dolgod a Földön  :kacsint:

toniboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Carina
« Válasz #11026 Dátum: 2007.11.16 14:05:21 »
A minap voltam a kizsjannyal teljes atvizsgalason a Szupratrendeknel. Kapott egy halom szilentet meg szijat, uj gorgot, vizpumpat stb. (Akit erdekelnek a reszletek a Markakereskedoknel talal leirast...)
Most gyakorlatilag hibatlan a kicsike   :nagymosoly: , csak a hatso kodfenyszoro kapcsolojanak megvilagitasa beteg.
Apropo!
Nem tudna valaki belinkelni egy kepet, amin a muszerfal lathato diszkivilagitasban(lehetoleg sotetben), hogy tudjam osszehasonlitani az enyemmel? Nem tudom pontosan hogy minden izzo mukodik-e vagy sem!

Elore is koszonom!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Carina
« Válasz #11027 Dátum: 2007.11.16 23:07:57 »
Dzso bácsi, részvétem  :szomoru:
Viszont szûrd le a tanulságot.
Nekem 1szer valaki azt mondta, hogy ha többször ugyanúgy jönnek beléd, vagy törik össze a kocsid, úgy, hogy nem te vagy a hibás, akkor el kell gondolkodni azon, hogy ne üllj kocsiba.
Lefordítva a te helyzetedre, 13.án inkább gyalog  :kacsint:
Laco 73 :D

Toyotás Myki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Carina
« Válasz #11028 Dátum: 2007.11.17 19:41:07 »
Ezer ördög+pokol Dzsó-bácsi, azért hál istennek hogy megúsztad!!
Annó az oktatóm mondta hogy lehetsz akármilyen éber sofõr,ha a szembe jövõ török kamionos elalszik! :vezetes:
 
Általánosban kérdezném nincs e valakinek hátsó villany ablakemelõje? Rögtön kettõ kellene.
Arra van valakinek tippje hogy az miért van hogy az egyik pillanatban elmegy a szervóm,a másikban újra mûkszik??
Toyota a megbízhatóság szobra!!
-----------------------------------------
97 Carina GLi, 4 Runner 2.4TD

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Carina
« Válasz #11029 Dátum: 2007.11.17 20:37:08 »
A szervo olajszintet nézted?

Toyotás Myki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Carina
« Válasz #11030 Dátum: 2007.11.18 16:35:06 »
Idézetet írta: "Misi"
A szervo olajszintet nézted?

Többször is néztem nekem úgy tûnik rendben.
Egyébként ma próbálgattam és csak jobbra alászedve csinálja balra nem!?
Ilyen lehetséges,lehet hogy a jobbfele szimering vagy mi?
 :hmm:
Toyota a megbízhatóság szobra!!
-----------------------------------------
97 Carina GLi, 4 Runner 2.4TD

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11031 Dátum: 2007.11.18 19:50:14 »
Idézetet írta: "Oláh Miklós"
Idézetet írta: "Misi"
A szervo olajszintet nézted?

Többször is néztem nekem úgy tûnik rendben.
Egyébként ma próbálgattam és csak jobbra alászedve csinálja balra nem!?
Ilyen lehetséges,lehet hogy a jobbfele szimering vagy mi?
 :hmm:


A leírás alapján elõbb gondolnék pl. toronycsapágyra, mint a szervóra. De rémlik olyasmi is, hogy itt valakinek korábban a kormányösszekötõ gömbfej (?) szorulása okozott hasonlót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11032 Dátum: 2007.11.18 20:01:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Oláh Miklós"
Idézetet írta: "Misi"
A szervo olajszintet nézted?

Többször is néztem nekem úgy tûnik rendben.
Egyébként ma próbálgattam és csak jobbra alászedve csinálja balra nem!?
Ilyen lehetséges,lehet hogy a jobbfele szimering vagy mi?
 :hmm:


A leírás alapján elõbb gondolnék pl. toronycsapágyra, mint a szervóra. De rémlik olyasmi is, hogy itt valakinek korábban a kormányösszekötõ gömbfej (?) szorulása okozott hasonlót.

Én még nem találkoztam carina esetében toronycsapágy problémával!
Valószínüleg azért, mert ebben 2 csapágy is van, egy radiális,meg egy isten tudja, hogy a támcsapágy rész mi. Még nem láttam rendesen.Lehet, hogy csak két csúszógyûrûn fordul az tartja a karosszériát.Egy azonban biztos, hogy ketté van választva a radiális és a függõleges irányú megtámasztás. Illetve mégegy is bizti, hogy nem szokott gond lenni vele.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11033 Dátum: 2007.11.18 20:26:41 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Oláh Miklós"
Idézetet írta: "Misi"
A szervo olajszintet nézted?

Többször is néztem nekem úgy tûnik rendben.
Egyébként ma próbálgattam és csak jobbra alászedve csinálja balra nem!?
Ilyen lehetséges,lehet hogy a jobbfele szimering vagy mi?
 :hmm:


A leírás alapján elõbb gondolnék pl. toronycsapágyra, mint a szervóra. De rémlik olyasmi is, hogy itt valakinek korábban a kormányösszekötõ gömbfej (?) szorulása okozott hasonlót.

Én még nem találkoztam carina esetében toronycsapágy problémával!
Valószínüleg azért, mert ebben 2 csapágy is van, egy radiális,meg egy isten tudja, hogy a támcsapágy rész mi. Még nem láttam rendesen.Lehet, hogy csak két csúszógyûrûn fordul az tartja a karosszériát.Egy azonban biztos, hogy ketté van választva a radiális és a függõleges irányú megtámasztás. Illetve mégegy is bizti, hogy nem szokott gond lenni vele.


OK, de ettõl még kizárni nem lehet a dolgot. Csak hát ugye a távdiagnózis, az egy elég bizonytalan dolog :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Toyotás Myki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Carina
« Válasz #11034 Dátum: 2007.11.18 20:37:56 »
Igazatok van eszembe sem jutott,hogy torony csapágy is lehet.
Ha figyelembe veszem hogy csak az egyik oldalon csinálja akkor lehet csapágy is.
Na majd holnap megmutatom egy nálam okosabbnak deríjje ki mi a helyzet.
Megnézetem vele a kormámy összekötõt is volt már vele gondom, igaz még a Tercelben!
Toyota a megbízhatóság szobra!!
-----------------------------------------
97 Carina GLi, 4 Runner 2.4TD

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Carina
« Válasz #11035 Dátum: 2007.11.18 21:03:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Oláh Miklós"
Idézetet írta: "Misi"
A szervo olajszintet nézted?

Többször is néztem nekem úgy tûnik rendben.
Egyébként ma próbálgattam és csak jobbra alászedve csinálja balra nem!?
Ilyen lehetséges,lehet hogy a jobbfele szimering vagy mi?
 :hmm:


A leírás alapján elõbb gondolnék pl. toronycsapágyra, mint a szervóra. De rémlik olyasmi is, hogy itt valakinek korábban a kormányösszekötõ gömbfej (?) szorulása okozott hasonlót.

Én még nem találkoztam carina esetében toronycsapágy problémával!
Valószínüleg azért, mert ebben 2 csapágy is van, egy radiális,meg egy isten tudja, hogy a támcsapágy rész mi. Még nem láttam rendesen.Lehet, hogy csak két csúszógyûrûn fordul az tartja a karosszériát.Egy azonban biztos, hogy ketté van választva a radiális és a függõleges irányú megtámasztás. Illetve mégegy is bizti, hogy nem szokott gond lenni vele.


OK, de ettõl még kizárni nem lehet a dolgot. Csak hát ugye a távdiagnózis, az egy elég bizonytalan dolog :|

Szerintem a toronycsapágyat és a különbözõ forduló berendezéseket ki lehet zárni, mert ha az egyik irányban nagy ellenállást tanúsít, akkor a másik irányban is fog.
Lehetséges okként én a szennyezett szervo olajra gondolnék, ami idõközben a szelep helyes mûködését befolyásolhatja.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11036 Dátum: 2007.11.18 22:12:56 »
Idézetet írta: "Jency"
Szerintem a toronycsapágyat és a különbözõ forduló berendezéseket ki lehet zárni, mert ha az egyik irányban nagy ellenállást tanúsít, akkor a másik irányban is fog.
Lehetséges okként én a szennyezett szervo olajra gondolnék, ami idõközben a szelep helyes mûködését befolyásolhatja.


Nem tom. Nekünk a Carina néha csinált olyat, hogy jobbra teljesen kitekert helyzetbõl a kormányt visszafelé tekerve a kormány hirtelen "megakadt", mintha egy ellenállásba ütközött volna, amin csak fokozott erõvel lehetett áttekerni, és ilyenkor egy fémes pattanó-pendülõ hang is hallatszott a kocsi elejébõl. Ezt jellemzõen egészen kis sebességgel (parkolóban manõverezve) csinálta csak, és MINDIG így, tehát jobbról balra tekerve. Szerelõnek elmeséltem - egybõl rávágta, hogy toronycsapágy (és hogy nem kell foglalkozni vele).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dudi25

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Carina
« Válasz #11037 Dátum: 2007.11.19 17:52:40 »
sziasztok dudi vagyok egy carina tulaj egy pár cuccra lenne szükségem carina e jobb oldali visszapillantó és jobb hátsó kilincs:) elöre is köszike:)

Kérlek, több helyre ne tedd be ugyanazt a HSZ-t, egyrészt nem leszel elõrébb - minden fórumot olvasnak a tagok és hidd el, ha tudnak azonnal segítenek -, másrészt a Fórum Kódexe szerint törlésre kerül. Trotter

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11038 Dátum: 2007.11.19 18:04:49 »
Idézetet írta: "dudi25"
sziasztok dudi vagyok egy carina tulaj egy pár cuccra lenne szükségem carina e jobb oldali visszapillantó és jobb hátsó kilincs:) elöre is köszike:)


Jáj, csemege!

Gyere Trotter, mondjuk együtt: Ne floodolj (vagy mi)   :nagymosoly:

Toyotás Myki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Carina
« Válasz #11039 Dátum: 2007.11.20 19:10:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Jency"
Szerintem a toronycsapágyat és a különbözõ forduló berendezéseket ki lehet zárni, mert ha az egyik irányban nagy ellenállást tanúsít, akkor a másik irányban is fog.
Lehetséges okként én a szennyezett szervo olajra gondolnék, ami idõközben a szelep helyes mûködését befolyásolhatja.


Nem tom. Nekünk a Carina néha csinált olyat, hogy jobbra teljesen kitekert helyzetbõl a kormányt visszafelé tekerve a kormány hirtelen "megakadt", mintha egy ellenállásba ütközött volna, amin csak fokozott erõvel lehetett áttekerni, és ilyenkor egy fémes pattanó-pendülõ hang is hallatszott a kocsi elejébõl. Ezt jellemzõen egészen kis sebességgel (parkolóban manõverezve) csinálta csak, és MINDIG így, tehát jobbról balra tekerve. Szerelõnek elmeséltem - egybõl rávágta, hogy toronycsapágy (és hogy nem kell foglalkozni vele).

Valóban kicsit megkésve de jött a másik oldal is.
Sikerült megoldanom minden kínomat egy ékszíj cserével,jött még mellé pár kellemetlenség is, a részleteket megírtam a Típushibák-topicban.Érdekes lehet elolvasni milyen csemegéket tud tartogatni egy lestrapált szíj!!
 :otlet:
Toyota a megbízhatóság szobra!!
-----------------------------------------
97 Carina GLi, 4 Runner 2.4TD