Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6674150 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Carina
« Válasz #11040 Dátum: 2007.11.21 13:53:53 »
Sziasztok!

Hááát nem tom mi van...
Bakra raktuk, gödörböl meginspektáltuk az elejét.
Stabrúd oké
Teleszpók oké
Kormányösszekötö (már ami látszik) a gumiharangig oké
Lengövilla (vagy mi) ugyanúgy oké
Egyéb rögzítési pontok szintén a helyükön látszottak lenni.
Semmi sem lötyög, sehol semmi repedés vagy furcsa (szemmel látható) torzulás.
Akkor most mi van? Mit nézzek még?
Nem hiszem, hogy egy sima geometria beállítással újra egyensbe lehet rakni a kormányt. Itt még kellene lenni valaminek, ami egy oldalirányú ütközéskor megfáradhat.
Tehát: balra kitekert kormány, jobbra sodródó bódé, amikor akkora ütést kap a kerék, hogy pereme becsoffad, és közepe rászorul a fékagyra.
Eredmény: kormány két óránál - és így megy egyenesen az autó... Jobbra nem húz, fékezéskor sem ugrik ki az ember kezéböl, és kvázi visszatekeredik kanyarodás után is majdnem középre magától. (nem teljesen). Nem zörög, nem kattog, nem lifeg.

Jaaaa, a szíjak is kezdenek már megfáradni. Az egyik hosszanti irányban be van vágra, tehát 3-4 cm hosszúságban két szíj futik. De még müködik!
böszme pijos degusztátorkám...

Anroa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Carina
« Válasz #11041 Dátum: 2007.11.21 15:39:15 »
Egy kis segítség kellene. A bal oldali hátsó ülést felemelve víztócsát találtam alatta. Valahogy a hátsó háttámla magasságában jöhetett be valahol a víz, mert a pótkerék üregében/tankjában is találtam egy kicsit és úgy nézett ki, hogy a csomagtartó szélén jött végig hátrafelé (fékezés) a víz.
A másik (lehet, hogy nincs köze az elõbbi problémához, de gyanús), hogy olyat hallok hátulról, mint amikor vizet lötyöktetnek egy tartályba (ha direkt impulzusosan fékezek). Lehetséges az, hogy a benzintartályt hallom? Mert mintha régebben nem hallottam volna ilyen hangot.
Üdv, Andr's 95' CarinaE Wagon Gli 2.0

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11042 Dátum: 2007.11.21 16:39:05 »
Idézetet írta: "Anroa"
Egy kis segítség kellene. A bal oldali hátsó ülést felemelve víztócsát találtam alatta. Valahogy a hátsó háttámla magasságában jöhetett be valahol a víz, mert a pótkerék üregében/tankjában is találtam egy kicsit és úgy nézett ki, hogy a csomagtartó szélén jött végig hátrafelé (fékezés) a víz.
A másik (lehet, hogy nincs köze az elõbbi problémához, de gyanús), hogy olyat hallok hátulról, mint amikor vizet lötyöktetnek egy tartályba (ha direkt impulzusosan fékezek). Lehetséges az, hogy a benzintartályt hallom? Mert mintha régebben nem hallottam volna ilyen hangot.

ha kevés benzin van benne azt lehet így hallani, de azt hogy a wagonnál hol tud befolyni a víz arra nem tudom fog e tudni valaki válaszolni.

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Carina
« Válasz #11043 Dátum: 2007.11.21 22:53:41 »
Idézetet írta: "Anroa"
Egy kis segítség kellene. A bal oldali hátsó ülést felemelve víztócsát találtam alatta. Valahogy a hátsó háttámla magasságában jöhetett be valahol a víz, mert a pótkerék üregében/tankjában is találtam egy kicsit és úgy nézett ki, hogy a csomagtartó szélén jött végig hátrafelé (fékezés) a víz.
A másik (lehet, hogy nincs köze az elõbbi problémához, de gyanús), hogy olyat hallok hátulról, mint amikor vizet lötyöktetnek egy tartályba (ha direkt impulzusosan fékezek). Lehetséges az, hogy a benzintartályt hallom? Mert mintha régebben nem hallottam volna ilyen hangot.

Annak idején amikor kocsit kerestem egy wagon Carinát azért nem vettem meg, mert a csomagtartóban mindkét oldalon a sárvédõk alsó részében komoly mennyiségû víz volt. Abból jöttem rá, hogy  a hátsó kerekeket jól megrángattam (csapágy ell.)
Én az ötödik ajtóra tippelek. tömítés, rossz beállítás, esetleg sérült volt.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Joe Kawasaki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Carina
« Válasz #11044 Dátum: 2007.11.22 10:45:49 »
Sziasztok! Korábban valahol olvastam már, de nincs sok kedvem kikeresni, hogy mit jelent a km órában a (nállam18) T18 ill. T22. Ha valaki megtenné hogy leírja mit jelent ,melyik a jobb, miért nagyon megköszönném! Elõre is köszi!
oe

Anroa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Carina
« Válasz #11045 Dátum: 2007.11.22 11:11:20 »
A kocsi már 4 éve nálam van. Eddig nem tapasztalt ilyen jelenséget. A hátúlról jövõ hang meg nem változik a benzintank telítettségével. Ha televan, akkor is ilyen hangot add.

A kárpitok mögé való benézéshez kellene egy kis segítség. Egyszer a fórumon megjelent a Toyota.Carina.E.1992-1997.Haynes.Service.and.Repair.Manual.pdf. Akkor le is töltöttem, de meg van sérülve a fájl. Nem tudná valaki hozzáférhetõvé tenni simét?
Üdv, Andr's 95' CarinaE Wagon Gli 2.0

toniboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Carina
« Válasz #11046 Dátum: 2007.11.22 17:23:53 »
Idézetet írta: "Anroa"
A kocsi már 4 éve nálam van. Eddig nem tapasztalt ilyen jelenséget. A hátúlról jövõ hang meg nem változik a benzintank telítettségével. Ha televan, akkor is ilyen hangot add.

A kárpitok mögé való benézéshez kellene egy kis segítség. Egyszer a fórumon megjelent a Toyota.Carina.E.1992-1997.Haynes.Service.and.Repair.Manual.pdf. Akkor le is töltöttem, de meg van sérülve a fájl. Nem tudná valaki hozzáférhetõvé tenni simét?

Nekem sedan tipus van es a potkerek alatt szokott lenni viz rendesen....
Valakinek van otlete oda honnan folyhat be?

kalo1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Carina
« Válasz #11047 Dátum: 2007.11.22 20:52:40 »
Idézetet írta: "Anroa"
Egyszer a fórumon megjelent a Toyota.Carina.E.1992-1997.Haynes.Service.and.Repair.Manual.pdf. Akkor le is töltöttem, de meg van sérülve a fájl. Nem tudná valaki hozzáférhetõvé tenni simét?


Jobb egér gomb, cél mentése más néven. Kb. 300 MB, úgyhogy eltart egy darabig a letöltés:

http://www.carina-e.extra.hu/Toyota.Carina.E.1992-1997.Haynes.Service.and.Repair.Manual.pdf

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11048 Dátum: 2007.11.22 21:30:23 »
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Sziasztok!

Hááát nem tom mi van...
Bakra raktuk, gödörböl meginspektáltuk az elejét.
Stabrúd oké
Teleszpók oké
Kormányösszekötö (már ami látszik) a gumiharangig oké
Lengövilla (vagy mi) ugyanúgy oké
Egyéb rögzítési pontok szintén a helyükön látszottak lenni.
Semmi sem lötyög, sehol semmi repedés vagy furcsa (szemmel látható) torzulás.
Akkor most mi van? Mit nézzek még?
Nem hiszem, hogy egy sima geometria beállítással újra egyensbe lehet rakni a kormányt. Itt még kellene lenni valaminek, ami egy oldalirányú ütközéskor megfáradhat.
Tehát: balra kitekert kormány, jobbra sodródó bódé, amikor akkora ütést kap a kerék, hogy pereme becsoffad, és közepe rászorul a fékagyra.
Eredmény: kormány két óránál - és így megy egyenesen az autó... Jobbra nem húz, fékezéskor sem ugrik ki az ember kezéböl, és kvázi visszatekeredik kanyarodás után is majdnem középre magától. (nem teljesen). Nem zörög, nem kattog, nem lifeg.

Jaaaa, a szíjak is kezdenek már megfáradni. Az egyik hosszanti irányban be van vágra, tehát 3-4 cm hosszúságban két szíj futik. De még müködik!


Lehetnek olyan kis deformálódások, amiket szemre nem látsz. Pár milliméter. De az úttartásba nyilván bekavar. Én elõször megpróbálnám beállíttatni a futómûvet. Ha ettõl helyrejön (és nem kizárt hogy helyrejön), akkor lehet áldani a szerencsét meg a stabil konstrukciót :) ... Ha ezután is elhúz, akkor nyilván elmászott kicsit valami, fel kell rakni padra, lemérni, korrigálni.

Már írtam, hogy én egyszer a Camryvel vagy 70-80-al nekihajtottam a bal elsõ kerékkel egy irdatlan magas szegélynek. Az autó utána több métert röpült. A gumi szanaszéjjel szakadt, a felni úgy nézett ki, mint egy darab összegyûrt alufólia. A bal oldalon öt centit rövidült a tengelytáv!!! Nos, egy ekkora pofon után egy kis húzatópadozással és utána futómû-beállítással orvosolni lehetett a dolgot, semmilyen futómû-alkatrészt nem kellett cserélni :nana:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #11049 Dátum: 2007.11.22 21:53:43 »
Idézetet írta: "toniboy"
Idézetet írta: "Anroa"
A kocsi már 4 éve nálam van. Eddig nem tapasztalt ilyen jelenséget. A hátúlról jövõ hang meg nem változik a benzintank telítettségével. Ha televan, akkor is ilyen hangot add.

A kárpitok mögé való benézéshez kellene egy kis segítség. Egyszer a fórumon megjelent a Toyota.Carina.E.1992-1997.Haynes.Service.and.Repair.Manual.pdf. Akkor le is töltöttem, de meg van sérülve a fájl. Nem tudná valaki hozzáférhetõvé tenni simét?

Nekem sedan tipus van es a potkerek alatt szokott lenni viz rendesen....
Valakinek van otlete oda honnan folyhat be?


Kellene lenni 2 db dugónak a kerék alatt. na ott juthat be víz nagy tócsák esetén,vagy a csomagtartó fedélnél folyik be a víz.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Carina
« Válasz #11050 Dátum: 2007.11.22 22:18:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Lehetnek olyan kis deformálódások, amiket szemre nem látsz. Pár milliméter. De az úttartásba nyilván bekavar. Én elõször megpróbálnám beállíttatni a futómûvet. Ha ettõl helyrejön (és nem kizárt hogy helyrejön), akkor lehet áldani a szerencsét meg a stabil konstrukciót :) ... Ha ezután is elhúz, akkor nyilván elmászott kicsit valami, fel kell rakni padra, lemérni, korrigálni.

Már írtam, hogy én egyszer a Camryvel vagy 70-80-al nekihajtottam a bal elsõ kerékkel egy irdatlan magas szegélynek. Az autó utána több métert röpült. A gumi szanaszéjjel szakadt, a felni úgy nézett ki, mint egy darab összegyûrt alufólia. A bal oldalon öt centit rövidült a tengelytáv!!! Nos, egy ekkora pofon után egy kis húzatópadozással és utána futómû-beállítással orvosolni lehetett a dolgot, semmilyen futómû-alkatrészt nem kellett cserélni :nana:


Hello Palaczk!
Köszi a tippet. Szerintem is geometria lesz belöle, amint zsetonhoz jutok meg a vasárnapi harangszó. Elötte még rendesen letakarítom az alját.
Viszont motorvédö burkolat nélkül nem lehet vele közlekedni. Pikk-pakk gallyra vágná a már így is megfáradt szíjakat, görgöket...
böszme pijos degusztátorkám...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11051 Dátum: 2007.11.22 22:37:34 »
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Idézetet írta: "Palaczk"


Lehetnek olyan kis deformálódások, amiket szemre nem látsz. Pár milliméter. De az úttartásba nyilván bekavar. Én elõször megpróbálnám beállíttatni a futómûvet. Ha ettõl helyrejön (és nem kizárt hogy helyrejön), akkor lehet áldani a szerencsét meg a stabil konstrukciót :) ... Ha ezután is elhúz, akkor nyilván elmászott kicsit valami, fel kell rakni padra, lemérni, korrigálni.

Már írtam, hogy én egyszer a Camryvel vagy 70-80-al nekihajtottam a bal elsõ kerékkel egy irdatlan magas szegélynek. Az autó utána több métert röpült. A gumi szanaszéjjel szakadt, a felni úgy nézett ki, mint egy darab összegyûrt alufólia. A bal oldalon öt centit rövidült a tengelytáv!!! Nos, egy ekkora pofon után egy kis húzatópadozással és utána futómû-beállítással orvosolni lehetett a dolgot, semmilyen futómû-alkatrészt nem kellett cserélni :nana:


Hello Palaczk!
Köszi a tippet. Szerintem is geometria lesz belöle, amint zsetonhoz jutok meg a vasárnapi harangszó. Elötte még rendesen letakarítom az alját.
Viszont motorvédö burkolat nélkül nem lehet vele közlekedni. Pikk-pakk gallyra vágná a már így is megfáradt szíjakat, görgöket...


Mester, ezer és egy olyan autó van (vagyis inkább volt, mert ez kiment a divatból), aminek nincs semmiféle motorvédõ burkolata. Pl. a Camrymnek sincs, kap alulról mindent, ahogy jön. Aztán mégsincs semmi baja. Ezek a burkolatok sokkal inkább a hangszigetelést szolgálják. Ettõl függetlenül persze nem baj ha nem megy tele sárral a motortér, de hogy attól nem lesz semmi baja, ha párszor így közlekedsz vele, az tuti.

Egyébként nem akarok megint nyelvészkedni, de azért ezt hadd írjam le, mert szemlátomást senki nem használja helyesen: nem "gallyra vágja", hanem "gajra vágja" - ez jiddis eredetû kifejezés (gajdesz=halál, pusztulás), semmi köze a gallyhoz (rõzséhez)... Bocsi a kitérõért :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #11052 Dátum: 2007.11.23 09:16:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Egyébként nem akarok megint nyelvészkedni, de azért ezt hadd írjam le, mert szemlátomást senki nem használja helyesen: nem "gallyra vágja", hanem "gajra vágja" - ez jiddis eredetû kifejezés (gajdesz=halál, pusztulás), semmi köze a gallyhoz (rõzséhez)... Bocsi a kitérõért :wink:


Ebben tévedsz, Barátom, mert én a "gajra" vágját használom egy jó ideje.  :nana:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Carina
« Válasz #11053 Dátum: 2007.11.23 09:27:21 »
Idézetet írta: "Profy"
Kellene lenni 2 db dugónak a kerék alatt. na ott juthat be víz nagy tócsák esetén,vagy a csomagtartó fedélnél folyik be a víz.

No meg a két oldalsó szellõzõ -a hátsó lökhárító alatt- is príma beázási pont. Nekem ott jött be a lé és összegyûlt a pótkerék gödrében, de amióta körbe szilóztam õket azóta no problem.  :nagymosoly:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Anroa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Carina
« Válasz #11054 Dátum: 2007.11.23 12:37:39 »
Köszönöm, megtörtént a mentés.

FLInt: A hátsó szellõzõhõz csak a hátsó lökhárító levételével lehet hozzáférni? Vagy belülrõl inkább. Egyébként két bibije is van annak az oldalnak hátul. A hátsó lökhárítót valaki szépen benyomta úgy, hogy oldalt kiugrott középtájt. Most kidomborodik. Lehet hogy ott folyik be a víz? Még a hátsó sárvédõ egy rögzítõ csavarja is megadta magát. Lehet ez is rosszpont?
Üdv, Andr's 95' CarinaE Wagon Gli 2.0