Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6745743 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Gus-Gus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Carina
« Válasz #11100 Dátum: 2007.12.05 14:24:38 »
Ezt elfelejtettem: :banging:  :banging:  :sir:  :x  :cry:   :banging:

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Carina
« Válasz #11101 Dátum: 2007.12.05 14:28:43 »
Idézetet írta: "Gus-Gus"

Mindenképp küld el az alv.- és a motorszámot is,bizt. kedvéért.


PÜ-ben elküdltem, bár; ezek szerint már tárgytalan...
Azért köszi.

Idézetet írta: "Gus-Gus"

Egyébként honnan tudtad h jó az a jeladó?(a bontott)


Ez egy tekercs, vasmaggal. Szóval, ha nem szakadás mérhetõ a csati két lábán; és egyébként meg
sérülés nélkülinek tûnik a jeladó; akkor az valószínûleg jó lehet...

Felhívtad már ezt a kispesti bontót, hogy megvan-e még?
Mert ezek szerint ez lesz a megoldás a problémádra...
Az, amit én néztem, az tuti, hogy Bosch volt.
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Gus-Gus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Carina
« Válasz #11102 Dátum: 2007.12.05 15:16:40 »
Megvan még nekik,úgy néz ki pénteken mennek érte.
Megkérdeztem a csávót azt mondta hogy ha nem jó vissza cserélik.
Remélem bejön... :kormom:

Gus-Gus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Carina
« Válasz #11103 Dátum: 2007.12.05 15:31:41 »
Egyébként kössz a tippet b.
 :10:


Én már régebben megdumáltam a japkeresekkel,és szólnak ha lesz.
Mindtam nekik h a japcsit keressék mert mégiscsak olyan kell.Ha telefonálnak h van,majd üzenek.

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Carina
« Válasz #11104 Dátum: 2007.12.05 18:03:26 »
Idézetet írta: "blazio"

Meg tudod-e esetleg erõsíteni azt a gyanúmat, hogy más impedanciájú a Bosch, illetve a Denso gyártmányú jeladó?
Még annot, Te adtad azt az igen hasznos információt, hogy az elsõ kerekek esetén a jeladó két vezetéke között
920-1220 Ohm-os impedanciának kell, hogy legyen; ezt meg is erõsítette, hogy az egészséges jeladóm (Denso) 1016 Ohm-os mért értéke is;
viszont én egy Bosch jeladón (ami egy bontóban volt) valami 1600 Ohm-ot mértem, így nem mertem elhozni.

Persze, hogy meg tudlak erõsíteni. A BOSCH jeladó impedanciája 1400 - 1800 Ohm között van.

Toyotás Myki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Carina
« Válasz #11105 Dátum: 2007.12.06 20:51:40 »
Idézetet írta: "cujethu"
Most hogy bejöttek a hidegebb idõk, nem nagyon akar a vízhõfok negyed fölé menni. Gyanítom, hogy a termosztátom állandan nyitva van (öcsém Hondája is ezt produkálja és ott is a termosztát a bûnös).
Mennyire bonyolult ennek a cseréje? Otthon ki tudom cserélni? Mennyibe kerül? Merre találom?

Én az enyémet kb,két hete cseréltem.Nem volt semmi jele hogy problémás lenne,de azért dobtam bele egy újat.
kb,fél óra alatt kész voltam,
le kell engedni a vizet a termosztátház a motor jobb oldalán van a gyújtáselosztó alatt, arra csatlakozik közvetlenül az alsó vízcsõ ami a hûtõtõl jön a motor felé.
Két 10-es kulcsnyílású csavar fogja,régi ki,új be csavarok lehúzva vizet visszatöltöd és kész! :otlet:
Én 4800Ft ért vettem.
Toyota a megbízhatóság szobra!!
-----------------------------------------
97 Carina GLi, 4 Runner 2.4TD

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Carina
« Válasz #11106 Dátum: 2007.12.07 08:59:11 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "squiddy"
Egy kicsit utánajártam pár boltban az akku témának (55Ah-ról van szó):

A kocsidba való Optifit akksi 50Ah-s, 210 amperes indítóárammal. Ez 11+áfa áron van. Van még egy biztosan kompatibilis akksi, az 55Ah-s 255 amperes indítóárammal van, 13.600 + áfáért.


Sziasztok,

Nezegetek amiket irtok az inditoarammal kapcsolatban. A METROban most arulnak 2 ev garival VIP CAR(?) akksikat es a 44Ah-s 360A inditoaramot ad le. A fentiekben leirtakbol kiindulva, ez boven megfelelol lenne szamomra a Carinaba, jol latom? Extra igenyeim nincsenek az akksival kapcsolatban, tehat nincsenek nagy fogyasztok, ulesfuto, zene, akarmi ... Megvehetem?

Koszonom elore is a velemenyeket :)
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11107 Dátum: 2007.12.07 10:52:18 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "cujethu"
Most hogy bejöttek a hidegebb idõk, nem nagyon akar a vízhõfok negyed fölé menni. Gyanítom, hogy a termosztátom állandan nyitva van (öcsém Hondája is ezt produkálja és ott is a termosztát a bûnös).
Mennyire bonyolult ennek a cseréje? Otthon ki tudom cserélni? Mennyibe kerül? Merre találom?

Egyik ismerõsnek kellett 2 hete cserélni a szintén 15 éves kislányán cserélni. 4ezerért vette a termosztátbelsõt, és ezt cserélni kellett elvileg nem túl bonyolúlt egy mûszaki embernek.
én szerelõre bíznám
máskérdés kinek mit mond az AP féktárcsa?
az alábbi árlistát kaptam a tárcsákra
JC     5 951 Ft
Textar    8 585 Ft
Brembo    13 369 Ft
AP    10 273 Ft
Nipparts    5 884 Ft
Jakoparts    6 807 Ft

B.C. futtatott olyan eszmét hogy vajon a brembó nem e túl puha és kopékony. valaki? A szerelõm a dottor Varga a brembót javasolja.


Én is azt mondanám hogy Brembo, de a Textar 8500-a elgondolkodtatott :hmm: ... Az az én tudomásom szerint gyakorlatilag ugyanaz a minõségi kategória.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #11108 Dátum: 2007.12.07 10:58:20 »
Idézetet írta: "taby"
B.C. futtatott olyan eszmét hogy vajon a brembó nem e túl puha és kopékony. valaki? A szerelõm a dottor Varga a brembót javasolja.

Nekem brembo van kb 1 éve. Eddig elégedett vagyok. Nem vettem észre gyors kopást most a téli kerekek felrakásakor vetettem rá egy pillantást, de vastagságot nem mértem, viszon nagymértékû vállasodás sem volt.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Carina
« Válasz #11109 Dátum: 2007.12.07 11:46:13 »
Idézetet írta: "axl"
Sziasztok,
Nezegetek amiket irtok az inditoarammal kapcsolatban. A METROban most arulnak 2 ev garival VIP CAR(?) akksikat es a 44Ah-s 360A inditoaramot ad le. A fentiekben leirtakbol kiindulva, ez boven megfelelol lenne szamomra a Carinaba, jol latom? Extra igenyeim nincsenek az akksival kapcsolatban, tehat nincsenek nagy fogyasztok, ulesfuto, zene, akarmi ... Megvehetem?
Koszonom elore is a velemenyeket :)

Szerintem, ahogy Szeke is írta az 55 Ah-snál ne add alább. Inkább ettõl is nagyobb kapacitású és indítóáramú legyen, hogy rendelkezz tartalék energiával szükség esetén.  :nagymosoly: Nekem most 61 Ah / 510 A figyel benne.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #11110 Dátum: 2007.12.07 12:16:47 »
Idézetet írta: "Oláh Miklós"
Idézetet írta: "cujethu"
Most hogy bejöttek a hidegebb idõk, nem nagyon akar a vízhõfok negyed fölé menni. Gyanítom, hogy a termosztátom állandan nyitva van (öcsém Hondája is ezt produkálja és ott is a termosztát a bûnös).
Mennyire bonyolult ennek a cseréje? Otthon ki tudom cserélni? Mennyibe kerül? Merre találom?

Én az enyémet kb,két hete cseréltem.Nem volt semmi jele hogy problémás lenne,de azért dobtam bele egy újat.
kb,fél óra alatt kész voltam,
le kell engedni a vizet a termosztátház a motor jobb oldalán van a gyújtáselosztó alatt, arra csatlakozik közvetlenül az alsó vízcsõ ami a hûtõtõl jön a motor felé.
Két 10-es kulcsnyílású csavar fogja,régi ki,új be csavarok lehúzva vizet visszatöltöd és kész! :otlet:
Én 4800Ft ért vettem.

ez így van, de van azért egy dolog, amire figyelni kell. A termosztát házon van egy kis lyuk, amibe egy kis csürgõ szelep van. Olyan, mint egy kis fülbevaló átfûzve a terosztát alaplapján. Na az egy lényeges dolog, az felülre kerüljön, mert különben nem tudja magát rendesen lelégteleníteni a rendszer!!!

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #11111 Dátum: 2007.12.07 12:37:55 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "cujethu"
Most hogy bejöttek a hidegebb idõk, nem nagyon akar a vízhõfok negyed fölé menni. Gyanítom, hogy a termosztátom állandan nyitva van (öcsém Hondája is ezt produkálja és ott is a termosztát a bûnös).
Mennyire bonyolult ennek a cseréje? Otthon ki tudom cserélni? Mennyibe kerül? Merre találom?

Egyik ismerõsnek kellett 2 hete cserélni a szintén 15 éves kislányán cserélni. 4ezerért vette a termosztátbelsõt, és ezt cserélni kellett elvileg nem túl bonyolúlt egy mûszaki embernek.

Merre találom ezt a ketyerét?  :nagymosoly:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #11112 Dátum: 2007.12.07 13:37:33 »
Idézetet írta: "axl"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "squiddy"
Egy kicsit utánajártam pár boltban az akku témának (55Ah-ról van szó):

A kocsidba való Optifit akksi 50Ah-s, 210 amperes indítóárammal. Ez 11+áfa áron van. Van még egy biztosan kompatibilis akksi, az 55Ah-s 255 amperes indítóárammal van, 13.600 + áfáért.


Sziasztok,

Nezegetek amiket irtok az inditoarammal kapcsolatban. A METROban most arulnak 2 ev garival VIP CAR(?) akksikat es a 44Ah-s 360A inditoaramot ad le. A fentiekben leirtakbol kiindulva, ez boven megfelelol lenne szamomra a Carinaba, jol latom? Extra igenyeim nincsenek az akksival kapcsolatban, tehat nincsenek nagy fogyasztok, ulesfuto, zene, akarmi ... Megvehetem?

Koszonom elore is a velemenyeket :)


44 Ah-s akksi túl kicsi ebbe az autóba. 55 Ah szerepel a kezelési utasításban, asszem, és ehhez érdemes is ragaszkodni. (Persze ma már lényegesen drágábbak sajnos az akksik, a fenti hsz-ban írtakhoz képest.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #11113 Dátum: 2007.12.07 18:14:10 »
Idézetet írta: "cujethu"
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "cujethu"
Most hogy bejöttek a hidegebb idõk, nem nagyon akar a vízhõfok negyed fölé menni. Gyanítom, hogy a termosztátom állandan nyitva van (öcsém Hondája is ezt produkálja és ott is a termosztát a bûnös).
Mennyire bonyolult ennek a cseréje? Otthon ki tudom cserélni? Mennyibe kerül? Merre találom?

Egyik ismerõsnek kellett 2 hete cserélni a szintén 15 éves kislányán cserélni. 4ezerért vette a termosztátbelsõt, és ezt cserélni kellett elvileg nem túl bonyolúlt egy mûszaki embernek.

Merre találom ezt a ketyerét?  :nagymosoly:

A motortérbe:) én azt tudom hogy hol kell az olajszintet megnézni :)

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Carina
« Válasz #11114 Dátum: 2007.12.07 18:59:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
44 Ah-s akksi túl kicsi ebbe az autóba. 55 Ah szerepel a kezelési utasításban, asszem, és ehhez érdemes is ragaszkodni. (Persze ma már lényegesen drágábbak sajnos az akksik, a fenti hsz-ban írtakhoz képest.)


Hmm, konkretan mire szamitsak? Ugyanis, sikerult megvennem megiscsak a 44Ah-s (340A) akksit. Telen surun lemerulhet ha sokaig all minusz fokokban, vagy ha sok a fogyaszto, hamar lemerul? ... most egy picit izgulok, hogy nagy hulyeseget csinaltam! :(
... most hoztak meg, le is megyek, mindjart beszerelem.
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."