Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6769983 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

fe88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Carina
« Válasz #10965 Dátum: 2007.11.09 11:26:15 »
Segítségetekre lenne szükségem!
Kb. 1 hónapja írtam, hogy rángat a kocsi és 41 hibakód volt. Azóta nem csinálta, csak MA! Indításnál is megállt a motor és egy darabig ~200-as volt az alapjárat :robbanfej:  Vasárnap hosszabb útra mennék ezért elvittem a szerelõhöz aki szerint lehet, hogy a gyújtókábel a rossz. Na ez csekély 38.000 HUF-ba kerül. LEHET-re nem szretnék kiadni ennyi pénzt. Hazafelé viszont megjavult, nem rángatott. Szerintem ha egy kábel rossz, akkor mindig rossz.  Mondtam neki a 41-es hibát (ha jól emlékszem a pillangószelep szenzora)  "az nem csinál ilyet". Mi tévõ legyek??? mert ugye megint hibátlanul megy az autó.....

toniboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Carina
« Válasz #10966 Dátum: 2007.11.09 12:38:27 »
Idézetet írta: "fe88"
Segítségetekre lenne szükségem!
Kb. 1 hónapja írtam, hogy rángat a kocsi és 41 hibakód volt. Azóta nem csinálta, csak MA! Indításnál is megállt a motor és egy darabig ~200-as volt az alapjárat :robbanfej:  Vasárnap hosszabb útra mennék ezért elvittem a szerelõhöz aki szerint lehet, hogy a gyújtókábel a rossz. Na ez csekély 38.000 HUF-ba kerül. LEHET-re nem szretnék kiadni ennyi pénzt. Hazafelé viszont megjavult, nem rángatott. Szerintem ha egy kábel rossz, akkor mindig rossz.  Mondtam neki a 41-es hibát (ha jól emlékszem a pillangószelep szenzora)  "az nem csinál ilyet". Mi tévõ legyek??? mert ugye megint hibátlanul megy az autó.....

Nekem elozo automnal volt hasonlo jelenseg. Mindig akkor jott elo, amikor esos, nedves ido volt.
Az elosztofedel volt a ludas, de konnyen meglehet, hogy a gyujtaskabelek huznak at a te esetedben!
A lambdaszondat lecsekkoltad mar? Elmeletileg annak a hibaja is okozhat ilyen rangatast...

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Carina
« Válasz #10967 Dátum: 2007.11.09 14:35:44 »
Idézetet írta: "toniboy"
Idézetet írta: "fe88"
Segítségetekre lenne szükségem!
Kb. 1 hónapja írtam, hogy rángat a kocsi és 41 hibakód volt. Azóta nem csinálta, csak MA! Indításnál is megállt a motor és egy darabig ~200-as volt az alapjárat :robbanfej:  Vasárnap hosszabb útra mennék ezért elvittem a szerelõhöz aki szerint lehet, hogy a gyújtókábel a rossz. Na ez csekély 38.000 HUF-ba kerül. LEHET-re nem szretnék kiadni ennyi pénzt. Hazafelé viszont megjavult, nem rángatott. Szerintem ha egy kábel rossz, akkor mindig rossz.  Mondtam neki a 41-es hibát (ha jól emlékszem a pillangószelep szenzora)  "az nem csinál ilyet". Mi tévõ legyek??? mert ugye megint hibátlanul megy az autó.....

Nekem elozo automnal volt hasonlo jelenseg. Mindig akkor jott elo, amikor esos, nedves ido volt.
Az elosztofedel volt a ludas, de konnyen meglehet, hogy a gyujtaskabelek huznak at a te esetedben!
A lambdaszondat lecsekkoltad mar? Elmeletileg annak a hibaja is okozhat ilyen rangatast...

A 41-eskód a pillangószelep szögjeladó szenzora, és ott kell kontakt hibát keresni, és nincs kizárva az alkatrészhiba sem.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #10968 Dátum: 2007.11.09 14:53:39 »
Idézetet írta: "Jency"
Idézetet írta: "toniboy"
Idézetet írta: "fe88"
Segítségetekre lenne szükségem!
Kb. 1 hónapja írtam, hogy rángat a kocsi és 41 hibakód volt. Azóta nem csinálta, csak MA! Indításnál is megállt a motor és egy darabig ~200-as volt az alapjárat :robbanfej:  Vasárnap hosszabb útra mennék ezért elvittem a szerelõhöz aki szerint lehet, hogy a gyújtókábel a rossz. Na ez csekély 38.000 HUF-ba kerül. LEHET-re nem szretnék kiadni ennyi pénzt. Hazafelé viszont megjavult, nem rángatott. Szerintem ha egy kábel rossz, akkor mindig rossz.  Mondtam neki a 41-es hibát (ha jól emlékszem a pillangószelep szenzora)  "az nem csinál ilyet". Mi tévõ legyek??? mert ugye megint hibátlanul megy az autó.....

Nekem elozo automnal volt hasonlo jelenseg. Mindig akkor jott elo, amikor esos, nedves ido volt.
Az elosztofedel volt a ludas, de konnyen meglehet, hogy a gyujtaskabelek huznak at a te esetedben!
A lambdaszondat lecsekkoltad mar? Elmeletileg annak a hibaja is okozhat ilyen rangatast...

A 41-eskód a pillangószelep szögjeladó szenzora, és ott kell kontakt hibát keresni, és nincs kizárva az alkatrészhiba sem.

Így van!Ott tessék keresni.
Bekell jelölni a pillangószelep poti állását, hogy vissza lehessen állítani a helyére, és elcsavargatni kicsit, hogy mit lép rá a gép.
Ja persze az után, hogy az alapjárati kapcsolót és a karakterisztikát kimérte az ember.
Igaz Jency?

fe88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Carina
« Válasz #10969 Dátum: 2007.11.09 15:51:42 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Jency"
Idézetet írta: "toniboy"
Idézetet írta: "fe88"
Segítségetekre lenne szükségem!
Kb. 1 hónapja írtam, hogy rángat a kocsi és 41 hibakód volt. Azóta nem csinálta, csak MA! Indításnál is megállt a motor és egy darabig ~200-as volt az alapjárat :robbanfej:  Vasárnap hosszabb útra mennék ezért elvittem a szerelõhöz aki szerint lehet, hogy a gyújtókábel a rossz. Na ez csekély 38.000 HUF-ba kerül. LEHET-re nem szretnék kiadni ennyi pénzt. Hazafelé viszont megjavult, nem rángatott. Szerintem ha egy kábel rossz, akkor mindig rossz.  Mondtam neki a 41-es hibát (ha jól emlékszem a pillangószelep szenzora)  "az nem csinál ilyet". Mi tévõ legyek??? mert ugye megint hibátlanul megy az autó.....

Nekem elozo automnal volt hasonlo jelenseg. Mindig akkor jott elo, amikor esos, nedves ido volt.
Az elosztofedel volt a ludas, de konnyen meglehet, hogy a gyujtaskabelek huznak at a te esetedben!
A lambdaszondat lecsekkoltad mar? Elmeletileg annak a hibaja is okozhat ilyen rangatast...

A 41-eskód a pillangószelep szögjeladó szenzora, és ott kell kontakt hibát keresni, és nincs kizárva az alkatrészhiba sem.

Így van!Ott tessék keresni.
Bekell jelölni a pillangószelep poti állását, hogy vissza lehessen állítani a helyére, és elcsavargatni kicsit, hogy mit lép rá a gép.
Ja persze az után, hogy az alapjárati kapcsolót és a karakterisztikát kimérte az ember.
Igaz Jency?

Köszönöm szépen a segítséget!! Most jöttem meg a tankolásból, kb 50 km oda vissza de semmi probléma nem volt út közben. Reggel a szerelõ annyit csinált, hogy kihúzgálta a gyújtáskábeleket, megtörölte õket mert párásak voltak és kifelé is szikrázott az egyik, mikor hirtelen nagy gázt adott. Azóta jó de biztos, hogy a pillangószelep az oka mindennek.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Carina
« Válasz #10970 Dátum: 2007.11.09 16:27:00 »
Idézetet írta: "fe88"
big_mafa! itt van 3 kép, csak telefonos mert a fényképezõm rossz :(

http://kepfeltoltes.hu/view/071109/K_p002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/071109/K_p003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/071109/K_p001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kösz, elég korrekt a beépítés!
Mennyi idõ került cakk-pakk? Mivel tudtad kivágni? Hogy kell leszedni az ajtókárpitot?

Köszönöm!

fe88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Carina
« Válasz #10971 Dátum: 2007.11.09 19:41:24 »
Idézetet írta: "big_mafa"
Idézetet írta: "fe88"
big_mafa! itt van 3 kép, csak telefonos mert a fényképezõm rossz :(

http://kepfeltoltes.hu/view/071109/K_p002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/071109/K_p003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/071109/K_p001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kösz, elég korrekt a beépítés!
Mennyi idõ került cakk-pakk? Mivel tudtad kivágni? Hogy kell leszedni az ajtókárpitot?

Köszönöm!

Már nem tudom pontosan mennyi idõ volt de egy délután alatt mindenképp meg lehet csinálni. Leszerelni ha jól emlékszem úgy kell, hogy elõször kiszeded az el.ablak kapcsolóját, utána kiveszed az ajtónyitó csavarját, és már csak "bolhák" fogják (ha nem így van javítsatok ki). Óvatosan le kell feszegetni. Lecsavarozod a lemezt és megkeresed a kárpiton kb hol lesz a hangszóró közepe. Kifúrod, majd egyre nagyobb lyukat vágsz (pl tapétavágóval, vagy ollóval ha hozzáférsz) de óvatosanegyszerre mindig keveset nehogy túlságosan bevágd!!!!!! És ahogy már írtam azt a megoldást találtam, hogy a lemezt körberajzoltam és kivágtam vmilyen préselt lapból. Azon is kifúrod a 3 csavar helyét, és kivágod a hangszórónak a lyukat persze középre. És azt hiszem ennyi. Már csak az összerakás van :) ha holnap lesz egy kis idõm még délelõtt szétszedem és pontosan leírom, ha valamire nem jól emlékeztem. Ha gondolod lefényképezem.

fe88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Carina
« Válasz #10972 Dátum: 2007.11.10 09:39:14 »
big_mafa: elküldtem neked a leírást pü-ben.

Toyotás Myki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Carina
« Válasz #10973 Dátum: 2007.11.11 13:32:30 »
Üdv Mindenkinek!
Tud nekem segíteni valaki km-óra jeadó ügyben. Jobbára egy eladó darab érdekelne mert az enyémet így vettem,hogy nem volt benne és a saccolás nem a legtutibb!!
Mikor vettem a gépet egy darab rongyal volt ledugózva a helye a szerelõ kivette én meg kapkodtam a fejem
hogy honnan jön a csörgés,hát a jeladó nyílásán keresztül kiverte szinte az összes olajat. Hát örültem!!
Röviden ha valaki tudna prezentálni jeladót megköszönném,az alsó fogaskerék a tengejjel már megvan a felsõ
elektromos rész kellene.
Toyota a megbízhatóság szobra!!
-----------------------------------------
97 Carina GLi, 4 Runner 2.4TD

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #10974 Dátum: 2007.11.11 16:01:50 »
Idézetet írta: "Oláh Miklós"
Üdv Mindenkinek!
Tud nekem segíteni valaki km-óra jeadó ügyben. Jobbára egy eladó darab érdekelne mert az enyémet így vettem,hogy nem volt benne és a saccolás nem a legtutibb!!
Mikor vettem a gépet egy darab rongyal volt ledugózva a helye a szerelõ kivette én meg kapkodtam a fejem
hogy honnan jön a csörgés,hát a jeladó nyílásán keresztül kiverte szinte az összes olajat. Hát örültem!!
Röviden ha valaki tudna prezentálni jeladót megköszönném,az alsó fogaskerék a tengejjel már megvan a felsõ
elektromos rész kellene.

Ronggyal bedugom és kész ????  :mivan:  :mivan:  :mivan:
Ez aztán a megoldás!  :ordog:
Szerintem nézesd át alaposan az autót, nehogy az úton derüljenek ki ehhez hasonló érdekes megoldások!
Hát nem igaz, hogy milyen igénytelen emberek vannak, ha "nem kell" neki km-óra, jobb 5lete nem volt?  :crazy:

ui.: keresd Profy-t, talán tud segíteni!

Profy: ugye nem baj, hogy kicsit bereklámoztalak?  :kormom:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Jooci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Carina
« Válasz #10975 Dátum: 2007.11.11 17:22:43 »
Sziasztok!

94-es 1.6 16v carinahoz keresek fõtengelyt.Tud nekem valaki segíteni?

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Carina
« Válasz #10976 Dátum: 2007.11.11 17:32:24 »
Idézetet írta: "fe88"
big_mafa: elküldtem neked a leírást pü-ben.

Huuu, kösz, de vhogy nem kaptam meg.... :-( Elküldenéd ide is?

bigmafa kukac gmail pötty com

Kösz mégegyszer!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #10977 Dátum: 2007.11.11 22:40:28 »
Idézetet írta: "Oláh Miklós"
Üdv Mindenkinek!
Tud nekem segíteni valaki km-óra jeadó ügyben. Jobbára egy eladó darab érdekelne mert az enyémet így vettem,hogy nem volt benne és a saccolás nem a legtutibb!!
Mikor vettem a gépet egy darab rongyal volt ledugózva a helye a szerelõ kivette én meg kapkodtam a fejem
hogy honnan jön a csörgés,hát a jeladó nyílásán keresztül kiverte szinte az összes olajat. Hát örültem!!
Röviden ha valaki tudna prezentálni jeladót megköszönném,az alsó fogaskerék a tengejjel már megvan a felsõ
elektromos rész kellene.


Megnézem neked a 2000-es váltójába benne van-e. :) ami a garázsomba szomorkodik.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Carina
« Válasz #10978 Dátum: 2007.11.12 10:15:04 »
Hétvégén szép kerek kilométerhez érkeztem, gondoltam megörökítem:)

Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

toniboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Carina
« Válasz #10979 Dátum: 2007.11.12 10:35:33 »
Idézetet írta: "ferke"
Hétvégén szép kerek kilométerhez érkeztem, gondoltam megörökítem:)

Gyonyoru!
Meg legalabb 5x ennyi km-t balesetmentesen!