Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6745691 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Akksi
« Válasz #11085 Dátum: 2007.12.02 17:32:34 »
Idézetet írta: "cozy"
Carinába mekkora akksi való gyárilag? 1.6-os motorhoz. A márkaszervíz 45 és 65 Ah-s ra adott ajánlatot. Elõbbi csak nekem tûnik kicsinek? Egyébként ha jól tudom, Optifit akksi már nem létezik, legalábbis a Corollához olyat rendeltem 72-esben és amit kaptam azon sehol egy Optifit felirat. Toyota felirat rajta + made in France.  :roll: Egyébként semmi gond vele, gondozásmentes, kis zöld szeme van és remélem marad még sokáig. :)


Pénteken tetettem 55 Ah-s akkumlátort a Toyota Mayernél (Pilisvörösváron) a 2.0 GLi Carinámba, szereléssel 15 e Ft-ért, náluk az autómhoz ezt ajánlotta a program, természetsen Toyota felirat, Made in France. Remekül mûködik.
Zsono

Tííítusz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Carina
« Válasz #11086 Dátum: 2007.12.02 21:51:44 »
Háj!
Nekem simán belefért a 75-ös. Direkt vettem akkorát, ami belefér. Meg se nyikkan ebben a hiedgben sem. Tavaly adta meg magát, ami benne volt. Médin '97...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Carina
« Válasz #11087 Dátum: 2007.12.02 22:55:08 »
Idézet
Egyébként ha jól tudom, Optifit akksi már nem létezik, legalábbis a Corollához olyat rendeltem 72-esben és amit kaptam azon sehol egy Optifit felirat.


Teljesen ugyanaz az Optifit akksi, csak megváltozott a matricázása. Az Optifit is made in France volt.
Xanyi

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Carina
« Válasz #11088 Dátum: 2007.12.03 08:07:57 »
Hali!

Mivel harmadik nekifutásra sem tudtuk megtalálni a jobb oldali kerék ferdülésének okát, ezért szombaton elvittem geometriára az autót.
Kerékdölés o.k., összetartás 8 fok fölött. Helyrerakta, és csáss lodát, visszakaptam a sima kormányzást. Egy foggal bár odébb kéne tenni a kormánykereket, de még nem szántam magam rá, pedig biztos megvan a módja neki.
A többi dologgal nem jutottam elöre, de majdcsak lesz valami...
böszme pijos degusztátorkám...

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Carina
« Válasz #11089 Dátum: 2007.12.03 21:04:23 »
Lenne egy újabb "zajforrásom". Kuplunk kinyomásakor illetve felengedésekor van egy fura, kicsit olyan recsegõs hangja az autónak. Elõlrõl jön. Kuplung vagy futómû környékérõl. Amennyire megfigyeltem, akkor ad ki hangot, amikor a hajtás megszûnik illetve amikor ráengedem az erõt. Szerintetek mi lehet ez? Kuplungot én kizárnám, mert nem a felengedés ritmusában ad ki hangot, hanem a nyomaték változásakor. De mindig csak kuplungoláskor. Tippek?

Gus-Gus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
HELP
« Válasz #11090 Dátum: 2007.12.04 10:12:08 »
Szevasztok!

Olyan gondom van h egy múltkori Jobb elsõ csapágycserénél,eltörték az ABS jeladómat.
Valaki esetleg tudna tippet adni honnan tudok szerezni??Lehetõleg bontottat.
Elõre is kössz. :cry:

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: HELP
« Válasz #11091 Dátum: 2007.12.04 11:29:18 »
Idézetet írta: "Gus-Gus"
Szevasztok!

Olyan gondom van h egy múltkori Jobb elsõ csapágycserénél,eltörték az ABS jeladómat.
Valaki esetleg tudna tippet adni honnan tudok szerezni??Lehetõleg bontottat.
Elõre is kössz. :cry:


Szia,
nyár óta keresek én is jobb elsõ ABS kerékjeladót a japán gyártású Carinámhoz...

Sajnos, nem sok jóval tudlak bíztatni, már ami a bontottat illeti.
Nem tudom, hogy a Te verdád mikori évjárat, de ha japán gyártású még, akkor teljesen esélytelen
hozzá bontottat kapni; egyszerûen lehetetlen kivenni a csonkállványból egyben
(Saját tapasztalat, illetve rendszeresen hivogatom az összes Toyota bontót, valami csodára várva,
de eddig még hiába).

Ha angol gyártású a Carinád, szerencséd van; abba már Bosch jeladó van (ami mind kábelezésében,
mind impedanciájában különbözik a Denso-tól); ezt ki lehet venni egyben a csonkállványból;
volt is a kezemben ilyen; a csatalkozócserét (amiben - többek között különbözik a Denso gyártmánytól)
még csak megoldottam volna; viszont teljesen más volt az impedancia értéke, amit nem mertem bevállalni  :cry:
Egyébként a kispesti bontóban volt ez, kb. 3 hete; tel: 30/238 7771. 10 ezer a bontott ára.

Ha japó a Carinád, az szívás (az enyém is az). Akkor csak csonkállvánnyal együtt lehet bontott jeladót venni
(25 ezer jellemzõen a bontókben); ám ez a megoldás nem kis szereléssel jár.

Vagy lehet venni újonnan; a Késmárk u. bontó-alkatrészboltban 33.400 Ft az ára
(cikkszám: 89542-20080)

Én ABS nélkül járok egy jó ideje; ami, ha eleve nem lett volna benne, nem is zavarna; így viszont igen.
Gondoltam is rá, hogy eladom a maradék három jeladót, vezérlõ elektronikát a verdából; a bontós árakon
egész jó pénzt össze leheten hozni belõle...  :wink:

Ha Neked sikerül megoldást találni (nem új alkatrészt vásárolván a fenti áron), akkor kérlek, szólj nekem is,
kifejezetten jobban tudnék aludni, ha nem világítana a sárga visszajelzõ a mûszerfalon...
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Gus-Gus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Carina
« Válasz #11092 Dátum: 2007.12.04 15:47:29 »
MÁZLIIIII!!

Jó h írtál vazze!
Ennyire nem vágtam ezt a jeladó témát de megkérdeztem és nekem HÁLA ISTNNEK.Bocsh kell.
Az a telefonszám a bontóé vagy a tied????
Sokat segítettél KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

Egyébként h érted h angol gyártású a gép?Nem csak a jeladó?
Úgy tudtam h a helye megvan gyárilag csak kérésre teszik bele.

Mégegyszer köszi!

Ha megtudok vmit a japcsi jeladóról üzenek!

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #11093 Dátum: 2007.12.04 16:37:19 »
Most hogy bejöttek a hidegebb idõk, nem nagyon akar a vízhõfok negyed fölé menni. Gyanítom, hogy a termosztátom állandan nyitva van (öcsém Hondája is ezt produkálja és ott is a termosztát a bûnös).
Mennyire bonyolult ennek a cseréje? Otthon ki tudom cserélni? Mennyibe kerül? Merre találom?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #11094 Dátum: 2007.12.04 19:28:02 »
Idézetet írta: "cujethu"
Most hogy bejöttek a hidegebb idõk, nem nagyon akar a vízhõfok negyed fölé menni. Gyanítom, hogy a termosztátom állandan nyitva van (öcsém Hondája is ezt produkálja és ott is a termosztát a bûnös).
Mennyire bonyolult ennek a cseréje? Otthon ki tudom cserélni? Mennyibe kerül? Merre találom?

Egyik ismerõsnek kellett 2 hete cserélni a szintén 15 éves kislányán cserélni. 4ezerért vette a termosztátbelsõt, és ezt cserélni kellett elvileg nem túl bonyolúlt egy mûszaki embernek.
én szerelõre bíznám
máskérdés kinek mit mond az AP féktárcsa?
az alábbi árlistát kaptam a tárcsákra
JC     5 951 Ft
Textar    8 585 Ft
Brembo    13 369 Ft
AP    10 273 Ft
Nipparts    5 884 Ft
Jakoparts    6 807 Ft

B.C. futtatott olyan eszmét hogy vajon a brembó nem e túl puha és kopékony. valaki? A szerelõm a dottor Varga a brembót javasolja.

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Carina
« Válasz #11095 Dátum: 2007.12.05 08:49:12 »
Idézetet írta: "Gus-Gus"
MÁZLIIIII!!

Jó h írtál vazze!
Ennyire nem vágtam ezt a jeladó témát de megkérdeztem és nekem HÁLA ISTNNEK.Bocsh kell.
Az a telefonszám a bontóé vagy a tied????
Sokat segítettél KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

Egyébként h érted h angol gyártású a gép?Nem csak a jeladó?
Úgy tudtam h a helye megvan gyárilag csak kérésre teszik bele.

Mégegyszer köszi!

Ha megtudok vmit a japcsi jeladóról üzenek!


A telefonszám a kispesti bontóé.

Ha maga a kocsi készült Angliában, akkor van benne Bosch által gyártott ABS jeladó
(lehet, hogy ez kategórikusan így nem jelenthetõ ki, de messze biztos nem áll a valóságtól);
a Japánban készültekben pedig Denso.
A kettõ jeladó különbözik az impedanciájában; kábelezés módjában (pl. a Denso-n apa a kétutas csati;
a Bosch-on anya típusú); egyszóval nem igazán csereszabatos.

A csere viszonylag egyszerû; le kell bontani a kerékdobból a sárvédõ mûanyag elemeket; és a toronycsapágy környékén van az oldható kétutas csatlakozó.
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Gus-Gus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Carina
« Válasz #11096 Dátum: 2007.12.05 11:38:17 »
Egyébként mennyit szánnál Japcsi ÚJ jeladóra?
Van 1 ismerõsöm a Láng alk. hálózatban.(kis kedvezménnyel)Lehet én is onnan veszek.Lehet h 15 körül kijön a Bosch.


Én úgy tudtam h gyárilag egyben sincs jeladó,hanem az adott országba megrendelésre kért autóba,az adott Toyota márkaképviselet teszi bele,és attól függ a jeladó márkája.De lehet rosszul tudtam.

Ismerek 1 manuszt,Carina ABS visszajelzõ kontrollámpa kikötésével foglalkozik.... :rohog:

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Carina
« Válasz #11097 Dátum: 2007.12.05 13:15:43 »
Idézetet írta: "Gus-Gus"
Egyébként mennyit szánnál Japcsi ÚJ jeladóra?
Van 1 ismerõsöm a Láng alk. hálózatban.(kis kedvezménnyel)Lehet én is onnan veszek.Lehet h 15 körül kijön a Bosch.


Én úgy tudtam h gyárilag egyben sincs jeladó,hanem az adott országba megrendelésre kért autóba,az adott Toyota márkaképviselet teszi bele,és attól függ a jeladó márkája.De lehet rosszul tudtam.

Ismerek 1 manuszt,Carina ABS visszajelzõ kontrollámpa kikötésével foglalkozik.... :rohog:


Mondjuk 15k-ért azonnal érdekelne egy új, japán gyártmányú Carinához való (azaz, Denso gyártmányú) jobb elsõ ABS jeladó...
Meg tudnád kérdezni az Láng-os ismerõsöd, hogy létezik-e ilyen náluk; illetve mennyiért tudna szerezni?
Privátban elküldöm az alvázszámot, ha esetleg szükséges.

Jency nagymester:
Meg tudod-e esetleg erõsíteni azt a gyanúmat, hogy más impedanciájú a Bosch, illetve a Denso gyártmányú jeladó?
Még annot, Te adtad azt az igen hasznos információt, hogy az elsõ kerekek esetén a jeladó két vezetéke között
920-1220 Ohm-os impedanciának kell, hogy legyen; ezt meg is erõsítette, hogy az egészséges jeladóm (Denso) 1016 Ohm-os mért értéke is;
viszont én egy Bosch jeladón (ami egy bontóban volt) valami 1600 Ohm-ot mértem, így nem mertem elhozni.

Elsõ futómûben jártas fórumtársak:
egy elsõ csonkállvány csere mennyire komplikált mûvelet?
Ugyanis lenne most egy bontott jeladó, de csonkállvánnyal együtt (mivel nem lehet belõle kivenni a fránya jeladót).
Viszont, nem nagyon akarom szétbarmolni az egyébként egészséges, jól beállított futómûvem...

De lehet, hogy valóban ki kellene kötni az ABS visszajelzõ izzóját a mûszerfalon; és már meg is lenne "oldva" a probléma  :nagymosoly:
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Gus-Gus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Carina
« Válasz #11098 Dátum: 2007.12.05 13:59:07 »
Blazio!

Mindenképp küld el az alv.- és a motorszámot is,bizt. kedvéért.

Egyébként honnan tudtad h jó az a jeladó?(a bontott)
Rájuk szóltam,és ha lesz onnan kell megvegyem.És ha nem lesz jó????

Úgy néz ki h a Lángban csak gyári jeladójuk van(gondolom az a Denso).Fél óra múlva szólnak.

Gus-Gus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Carina
« Válasz #11099 Dátum: 2007.12.05 14:20:28 »
Hát Tesókám,nem jött be.

Most szóltak h nem mûködik a protekció.Bosch abszolúte nincs a gyári meg 38200.
Japkert próbáltad?